Kultūra

15.marts, 14:19 Ceturtdien 72 gadu vecumā mūžībā aizgājusi kultūras zinātniece Sarmīte Sīle, apstiprināja viņas dēls Silvestrs Sīlis. Vairāk »
 
15.marts, 11:23 Lai gan vēl pagājušā gada rudenī režisora Mihaila Gruzdova dzīvība karājās mata galā, pusgada laikā mākslinieks veselību ir atguvis, raksta portāls "jauns.lv". Vairāk »
 
14.marts, 20:15 Grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele 2017" par gada mākslinieku atzīts Aleksejs Muraško, bet balva par mūža ieguldījumu piešķirta grāmatizdevējam Jānim Elksnim. Vairāk »
 
14.marts, 18:00 Pirms Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas, kas tiks atzīmēta 25. martā, aktieris, režisors un dramaturgs Ēriks Vilsons sagatavojis monoizrādi Mana Magadana. Tuvākā izrāde 17. martā Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā un 19. martā Liepājas Katoļu pamatskolā. Vairāk »
 
14.marts, 15:00 Pirmdien 82 gadu vecumā vienā no Maskavas klīnikām mūžībā aizgājis leģendārais teātra un kino aktieris, režisors un jauno aktieru pedagogs Oļegs Tabakovs (17.08.1935.–12.03.2018.). Vairāk »
 
14.marts, 6:30 No 30. jūnija līdz 8. jūlijam galvaspilsētu pieskandinās un izkrāsos dziesmas, jautras čalas un raiti deju soļi – notiks XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Ceļā pamazām pošas arī vairāk nekā 30 Liepājas radošo kolektīvu. Neatkarīgā nesen viesojās vēju pilsētā un ielūkojās, kā tur norit gatavošanās svētkiem. Vairāk »
 
13.marts, 17:00 Igora Stravinska operas Izvirtības hronika (Rake’s Progress) iedvesmas avots ir 18. gs. angļu mākslinieka Viljama Hogārta gravīru cikls. Vairāk »
 
13.marts, 7:12 Ceturtdien, 15. martā, ar vērienīgu koncertu VEF Kultūras pilī populārie tenori Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs svinēs savas radošās trijotnes 20 gadu jubileju. Vairāk »
 
12.marts, 7:12 90. gados deju mūzikas grupa 100. debija lokālā mērogā bija teju tikpat populāra, cik šobrīd ir Prāta vētra. Ar savu nupat izdoto albumu Lielisko mirkļu albumā… viens no tās dalībniekiem Agris Semēvics uzjundījis vēlmi atskatīties pagātnē, ielūkoties tagadnē un pasapņot par nākotni. Vairāk »
 
10.marts, 19:02 26.aprīlī Lielās ģildes zālē, tumsā, orķestris “Pēterburgas virtuozi” atskaņos Vivaldi, Baha, Verdi, Bellīni, Bizē, Ravela, Pjacollas skaņdarbus, tāpat gaidāmi arī vairāki pārsteigumi, tostarp multimediju šovs, kas atklās kosmiskos noslēpumus un ļaus neparastā veidā izbaudīt fascinējošo klasisko mūziku. Vairāk »
 
9.marts, 22:04 Pagājušajā nedēļā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā norisinājās 25. starptautiskā grāmatu izstāde. Latvijā un tās kaimiņvalstīs februāris un marts vispār ir tāds grāmatniecības mēnesis, tāpēc uz Baltkrievijā notiekošo bija iespējams paraudzīties salīdzinošā aspektā. Vairāk »
 
9.marts, 19:15 Biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem tika "izķertas" pāris stundās un daudzi tā arī pie kārotajām biļetēm netika. Vairāk »
 
9.marts, 16:00 Slēgt bibliotēkas laukos, paslēpjot likvidāciju zem līdzekļu ekonomijas un bibliotēku darbu optimizācijas, tā diemžēl ir pēdējo dienu sliktā ziņa, kas nāk no Limbažu puses un publikai tapusi zināma, pateicoties Baltijas asamblejas balvas laureāta literatūrā rakstnieka Aivara Kļavja vērībai. Šī nu reiz ir lieta, ko nevajadzētu pieļaut un cirst pašā saknē ne jau tāpēc, ka iebilst literāti. Bibliotēku likvidācija ir kaitniecība valstiskā mērogā. Vairāk »
 
8.marts, 20:00 Somija savas valsts neatkarības simtgadi svinēja jau pērn. Iepazīt šīs tautas mentalitāti pašu somu skatījumā var izstādē 100 priekšmeti no Somijas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Kolekcija rāda dinamisko un radošo valsts attīstības ceļu, pa kuru somi atnākuši līdz mūsdienām. Vairāk »
 
8.marts, 18:00 «Man katru gadu jautā, ar ko šis festivāls atšķirsies no iepriekšējiem. Un es katru gadu atbildu, ka ar visu. Gandrīz nekad nekas neatkārtojas,» saka 23. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla (BBF) direktore Lita Beiris. Vairāk »
 
8.marts, 7:12 Sestdien Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrāde režisora Alvja Hermaņa veidotajam jauniestudējumam Dieviņš pillā, kas veidots, balstoties uz Aivara Neibarta dzeju. Vienīgo lomu atveido Guna Zariņa. Mūziku komponējis Ingus Baušķenieks – kādreiz leģendārās grupas Dzeltenie pastnieki līderis, kura radošajā kontā ir arī vairāki soloalbumi. Vairāk »
 
7.marts, 18:00 26.02.2018.–04.03.2018. Vairāk »
 
7.marts, 17:00 «Cilvēks, ietekmējoties no ārējiem apstākļiem, rada savu dzīves modeli un pats ir neapmierināts ar to. Pienāk brīdis, kad šim jaunajam vīrietim viss ir līdz kaklam, viņš meklē ārēju veidu, kā tikt prom no savas pašreizējās dzīves, un nevis maina sevi, bet meklē citu planētu. Patiesībā – tā ir bēgšana,» – tā par savu jaunāko lomu muzikālā komēdijā pieaugušajiem Biļete uz Tranaju saka aktieris Kaspars Kārkliņš. Sestdien, 10. martā, Liepājas teātrī jauniestudējuma pirmizrāde. Vairāk »
 
7.marts, 7:12 «Tas būtu dīvaini, ja savā lugā pats negribētu nospēlēt nevienu lomu. Es apzinos, ka galvenā loma nepavisam nav viegla, bet man liekas, ka forša gan. Ja man tādu piedāvātu, es gribētu to nospēlēt,» saka Dailes teātra aktieris Artūrs Dīcis (32). Rītvakar, 8. martā, viņam pirmizrāde Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē – viņa sarakstīto lugu Arī vaļiem ir bail tur iestudējis režisors Elmārs Seņkovs. Vairāk »
 
6.marts, 22:53 Šovakar Rīgā tika sadalītas "Lielās mūzikas balvas" par labāko sniegumu klasiskajā mūzikā, un kategorijā "Gada mūziķis" uzvarēja ērģelniece Iveta Apklana. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers