Kultūra

12.janvāris, 18:18 «Visbiežāk mēs sazināmies ar balss skaņām, saliedētām vārdos un teikumos, vai ar rakstu valodas palīdzību. (..) Vienlaikus saziņa tiek veikta ne tikai ar balsi un rakstu zīmēm, bet arī ar ķermeņa kustībām, t.i., ar neverbālās valodas palīdzību. (..) Var uzskatīt, ka neverbālā valoda ir palīgs verbālajai, darbojoties daļēji kā tās dubliere.» Tā savas jaunās grāmatas Zīmju valoda: latviešu žesti ievadā raksta Janīna Kursīte-Pakule. Vairāk »
 
12.janvāris, 17:00 Latvijas «klasiskās mūzikas huligāni» (tā viņi paši sevi piesaka) grupa DaGamba šogad pārstāvēs Latviju prestižajā Eurosonic Noorderslag festivālā. Uzstāšanās jau šodien, 12. janvārī. Vairāk »
 
12.janvāris, 7:50 Visu pagājušo gadu, kas tika aizvadīts Raimonda Paula 80. jubilejas zīmē, tautā iemīļotais komponists saņēma tik daudz sveicienu, sirsnīgu laimes, radošas veiksmes un labas veselības vēlējumu no saviem skatuves kolēģiem, draugiem un talanta cienītājiem, ka šķiet, ar tiem pietiktu ikkatram nākamajam dzīves rītam vēl daudzu gadu garumā. Vairāk »
 
11.janvāris, 20:13 Janvāra pirmās nedēļas nogalē kļuvuši zināmi nominanti gadskārtējai Lielās mūzikas balvai par sasniegumiem mūzikā 2016. gadā. Vairāk »
 
11.janvāris, 19:31 Pianists Vestards Šimkus un aktieris Kristaps Ķeselis aicina uz koncertizrādi Novecento, kas piektdien, 13. janvārī, notiks Spīķeru koncertzālē. Vairāk »
 
11.janvāris, 17:45 «Bērnībā šo darbu nebiju lasījis, biju redzējis tikai filmu. Tagad izlasīju arī grāmatu, un jāatzīst, ka man tā šķita garlaicīga. Divdesmit pirmajā gadsimtā cilvēku nevar pārsteigt ar to, ka ir parādījies vilciens. Come on, mēs jau kosmosā lidojam!» smaidot saka Valmieras Drāmas teātra (VDT) aktieris Mārtiņš Liepa. Viņam rītvakar pirmizrāde – galvenā loma LMT Mansards zālē iestudētajā 19. gadsimta zinātniskās fantastikas literatūras aizsācēja Žila Verna pasaulslavenā darba 80 dienās apkārt zemeslodei skatuves versijā. Vairāk »
 
11.janvāris, 16:00 2.01.2017.–8.01.2017. Vairāk »
 
11.janvāris, 7:15 Tas ir neaptverami un gandrīz neticami, ka lielās latviešu dziesminieces, Austras bērnu mammas vairs nav starp mums, dzīvajiem. 3. janvārī 88 gadu vecumā Liepājas pilsētas slimnīcā viņa aizgāja mūžībā, smagās slimības – ļaundabīga audzēja – nomocīta. Vēl pērnā gada 10. novembrī Austra Pumpure pēdējoreiz izdziedāja savas dziesmas ar Austras bērniem, bet 26. novembrī atzīmēja savu 88. dzimšanas dienu savu mīļo cilvēku pulkā. Vairāk »
 
10.janvāris, 20:04 Imanta Ziedoņa fonds Viegli jau ceturto gadu izsludinājis pieteikšanos apbalvojumam Laiks Ziedonim. Laureāti tiks paziņoti cildināšanas ceremonijā 3. maijā – Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā. Vairāk »
 
9.janvāris, 18:00 Ziemassvētku kaujas un latviešu strēlnieki ir divi ar leģendām apvīti jēdzieni, ko mūsdienās vairāk iepazīstam caur literatūru – Aleksandra Grīna romānu Dvēseļu putenis un Aleksandra Čaka poēmu Mūžības skartie. Vairāk »
 
9.janvāris, 13:39 Apgāds „Jumava” laidis klajā pazīstamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva grāmatu “Skaistums cauri gadsimtiem”. Latvijā līdz šim iznākuši trīs šī autora darbi: “Es esmu modē”, “Modes likteņi” un “Eiropas modes vēsture. 18.−20. gadsimts”. Skaistums cauri gadsimtiem” ir jau ceturtā latviešu valodā izdotā Aleksandra Vasiļjeva grāmata, kas turpina aizraujošo ekskursu modes vēsturē. Vairāk »
 
8.janvāris, 15:21 ASV prezidents Baraks Obama piektdien Baltajā namā bija sarīkojis balli, kura ieszīmē viņa pēdējās nedēļas ASV prezidenta amatā. Šajā ballē piedalījās Oabamas lielākie ziedotāji un vairākas pasaules slavenības, vēsta "The Independent". Vairāk »
 
7.janvāris, 21:00 Izdevniecība Avots Vairāk »
 
6.janvāris, 17:28 Pavisam drīz, 11. janvārī, klajā nāks Lindas Leen trešais oriģināldziesmu albums Digital Church. Izskatīga dziedātāja ar savu striktu un noturīgu viedokli – ne velti sabiedrības interese par Lindu nav zudusi jau vairāk nekā desmit gadus. Vairāk »
 
6.janvāris, 16:45 Šā gada sākumā lielākie Latvijas grāmatnīcu tīkli – grāmatnīcas Jānis Roze un Zvaigznes grāmatnīcas – neatkarīgi viens no otra publiskoja 2016. gada pirktāko grāmatu topus. Tie ļoti uzskatāmi apliecina, kādas grāmatas Latvijā pērn bija populāras to cilvēku vidū, kuri par tām reāli balsoja ar sava maciņa saturu. Vairāk »
 
6.janvāris, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
6.janvāris, 10:13 Mežaparka estrādes rekonstrukcijas pirmā kārta izmaksās apmēram 23 miljonus eiro, kas ir par pieciem miljoniem eiro vairāk, nekā sākotnēji bija plānots. Finansējuma palielinājumu projekta autori pamato ar skatītāju lauka paplašināšanu un papildu infrastruktūras izbūvi. Vairāk »
 
5.janvāris, 20:00 «Kas skatītāju interesē teātrī? Viņš pats. Skatītājs vienmēr saslēgsies kopā ar to tēmu vai personāžu, kurā viņš atradīs sev kaut ko radniecīgu. Un Čehova darbos visi var atrast kaut ko, kas varētu rosināt pārdomas pašiem par sevi, par savu dzīvi, varētu rosināt izdarīt secinājumus, bet tas, iespējams, par daudz prasīts...» saka režisors Edmunds Freibergs, kurš pēc vairāku gadu pārtraukuma būs redzams aktiera ampluā – atveidos lomu režisora Elmāra Seņkova iestudētajā Antona Čehova lugā Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers