Kultūra

10.augusts, 14:31 Latvijas Rakstnieku savienība aicina Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus, valsts un pašvaldības iestādes) piedāvājumus, izdot darbus Latvijā un ārvalstīs. Lai cik cēla ir ideja, nav iedomājama situācija, ka autors par sava darba publicēšanu nesaņem nekādu autoratlīdzību. Arī tad, ja projektu vadītāji apelē pie autora patriotisma jūtām un runā par Latvijas 100. jubileju. Vairāk »
 
10.augusts, 13:45 Izziņota programma Nacionālā Kino centra rīkotajam 21. Baltijas jūras dokumentālo filmu forumam (Baltic Sea Docs). Tas šogad notiks no 2. līdz 10. septembrim Rīgā, Daugavpilī, Valmierā, Cēsīs, Jēkabpilī un Rēzeknē. Vairāk »
 
10.augusts, 12:30 VEF Kultūras pili pēc renovācijas plānots nodot ekspluatācijā šā gada oktobrī, un Vecgada vakarā renovētajā ēkā jau pieteikta balle. To nerīkos Kultūras pils renovācijas darbu pasūtītājs Rīgas dome, precīzāk – pašvaldības Īpašuma departaments, bet gan izklaides pasākumu kompānija, un balles producenti informējuši, ka «eleganta Jaungada sagaidīšana» notiks piecās VEF Kultūras pils zālēs. VEF Kultūras pilī ir paveikti 80 procenti no plānotajiem būvdarbiem. Vairāk »
 
10.augusts, 7:12 Sestdien pulksten 18 nesen atjaunotajā Ikšķiles brīvdabas estrādē norisināsies pirmais Latvijas populārāko dziedošo aktieru salidojums. Koncerta muzikālais vadītājs ir komponists Valdis Zilveris, režisors – Valdis Lūriņš, bet vakara vadības groži uzticēti Latvijas Nacionālā teātra aktieriem Dita Lūriņai un Mārtiņam Eglienam. Vairāk »
 
10.augusts, 6:39 «Austras Skujiņas dzeja uzvēdī skumju noskaņu. Jā, tāda viņa ir – tumša kā pusnakts un dziļa kā atvars. Viņu nevar un arī nevajag pārtaisīt, jo arī šajās drūmajās noskaņās un skumjajās tonalitātēs ir sava burvība. Katrā ziņā es ar to esmu saindējusies un to izbaudu,» saka Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) dziedošā aktrise Veronika Plotņikova. Vairāk »
 
9.augusts, 19:55 Nra.lv sadarbībā ar mobilo televīziju, lietotni LMT Straume aicina šovakar, 9. augustā no plkst. 20.00 baudīt festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” atklāšanas koncerta, mīlas duetu vakara "Viva Amor!” tiešraidi no Dzintaru koncertzāles. Vairāk »
 
9.augusts, 19:05 Pēc spožas koncerttūres pagājušā gada nogalē, 5. augustā Dzintaru koncertzālē publika atkal neviltotā sirsnībā sveica operdīvu Kristīni Opolais. Šoreiz brīvdabas koncertprogrammā ar savulaik Latvijas Nacionālajā operā biežu viesi – čehu tenoru Pāvelu Černohu un diriģentu Sesto Kvatrīni, kura vārds un sniegums palicis atmiņā no rudens koncertiem Liepājā, Rēzeknē un Rīgā. Atceroties, cik cildinoši par Sesto Kvatrīni izteicās Kristīne Opolais, kuras izvēle saviem koncertiem dzimtenē jau otrreiz kritusi tieši uz temperamentīgo MET mēģinājumos sastapto asistentdiriģentu, likās saistoši aicināt uz sarunu pašu jauno maestro, kurš ne tikai izceļas ar ekspresīvu diriģēšanas stilu, bet, izrādās, arī komponē un kādudien sapņo vadīt operteātri, kur skanētu arī laikmetīgās operas un simfoniskās mūzikas programmas. Vairāk »
 
9.augusts, 17:27 31.07.2017.–06.08.2017. Vairāk »
 
9.augusts, 14:14 Ar Preses brokastīm teātra kafejnīcā, svinīgo kopā sanākšanu, īpašo ceļojošo balvu pasniegšanu un kopīgu fotografēšanos pie teātra savu 99. sezonu vakar atklāja Latvijas Nacionālais teātris. Vairāk »
 
9.augusts, 14:07 2017. gada 13. un 14.augustā Latvijas Radio koris diriģenta Sigvadrda Kļavas vadībā piedalīsies vienā no senākajiem un vērienīgākajiem klasiskās mūzikas festivāliem “BBC Promenāde” (BBC PROMS) Londonā. Vairāk »
 
9.augusts, 7:12 «Es gribu, lai katrs klausītājs sajūt, ka es dziedu no sirds uz sirdi, ka mēs visi esam kā viena ģimene, īstu draugu loks. Man tiešām ir ļoti svarīgi, lai klausītāji sajūt, ka es viņus mīlu un, esot uz skatuves, mēģinu apburt un kā bijusī mediķe – gribu izveseļot no visa negatīvā un nepatīkamā,» saka operdziedātāja Inese Galante. Vairāk »
 
8.augusts, 20:28 «Ir atšķirība, vai spēlēt mājās, Liepājā, vai viesizrādēs Rīgā. Lai arī atdeve ir vienāda, atbildības sajūta uz Rīgas skatuvēm ir bišķiņ lielāka – jo es zinu, ka skatītāju zālē var būt kāds, kura viedoklis man ir svarīgs. Vai kāds kolēģis no cita teātra, vai kāds režisors, vai kritiķis. Jā, Rīgā mandrāža ir lielāka, un dažreiz tas palīdz, bet dažreiz traucē,» atzīst Liepājas teātra aktieris Gatis Maliks (30). Vairāk »
 
8.augusts, 13:40 Latvijas Nacionālā teātra 99.sezonā paredzēti 14 jauniestudējumi, no kuriem kā pirmais 14.septembrī tiks izrādīts režisores Ingas Rogas iestudētais "Klūgu mūks", šodien žurnālistiem stāstīja teātra direktors Ojārs Rubenis. Vairāk »
 
8.augusts, 7:12 Šodien, 8. augustā, pulksten 19 notiks viens no neparastākajiem koncertpasākumiem: iespējams, vienīgais Imanta Dakša šā gada koncerts Rīgā, kas turklāt risināsies 24 metrus augstajā Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā. Vairāk »
 
7.augusts, 20:13 13.augustā apritēs 25 gadi, kopš Rēzeknē trešo reizi atjaunots piemineklis “Vienoti Latvijai” jeb tautā sauktā “Latgales Māra”. Svinot pieminekļa atjaunošanas gadadienu, no 7. līdz 21.augustam Rēzeknes bibliotēkās apskatāmas piemineklim veltītas tematiskas izstādes. Vairāk »
 
7.augusts, 18:20 Sociālās vietnes Facebook lapa "Dziesmu un deju svētki" izteikusi aicinājumu atsaukties tos dziedātājus un dejotājus, kas izteikuši vai saņēmuši bildinājumus XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku laikā. Vairāk »
 
7.augusts, 10:15 Forma un saturs – Mežaparka Lielās estrādes arhitektūra un akustika ir vienlīdz nozīmīgas. Šobrīd par formu – Lielās estrādes vizuālo risinājumu – šaubu nav, taču tās akustika ir pat pasaules mēroga izaicinājums, jo līdzīgi ar skaņas kvalitāti strādā galvenokārt tikai Japānā. Rīga var lepoties ar to, ka šī ir lielākā koru estrāde pasaulē. Vācijas eksperti atzinuši, ka arhitektu iecerētā estrādes arhitektūra nebūs jāmaina, un mūsu arhitektiem tā ir uzslava. Pārējais nu ir inženieru ziņā. Vairāk »
 
6.augusts, 9:50 Dzintaru koncertzālē šodien atklās 18.starptautisko baleta festivālu ''Baleta zvaigznes Jūrmalā'', kurā pašmāju mākslinieki uzstāsies kopā viesmāksliniekiem no Spānijas, Kanādas, Armēnijas un Kazahstānas, infomēja Dzintaru koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka. Vairāk »
 
4.augusts, 19:08 Uzzini, kādi aktuālākie kultūras, mākslas, izklaides un aktīva dzīvesveida notikumi ir baudāmi laika posmā no 4. līdz 11. augustam. Vairāk »
 
4.augusts, 17:38 Brīvdienu ceļvedis Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers