Kultūra

18.marts, 18:14 "Nupat no Amerikas pienāca skumja ziņa - vakarnakt mūs atstājis brīnišķīgs cilvēks, mūziķis, ansambļa "Čikāgas piecīši" sirds un dvēsele Alberts Legzdiņš (1933.-2017.)," facebook raksta Juris Millers. Vairāk »
 
18.marts, 8:50 Šodien ar svētku koncertu un uguņošanu svinēs Liepājas 392.dzimšanas dienu, informēja Liepājas Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule. Vairāk »
 
17.marts, 21:58 Grāmata Ceļā uz latviešu tautu saudzīgi, bet tomēr tuvojas latviešu tautas pastāvēšanas līdzšinējā īsuma iezīmēšanai. Vairāk »
 
17.marts, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
17.marts, 12:57 Apgāds “Jumava” laidis klajā pazīstamā rakstnieka un publicista jaunāko romānu “Pūcei aste noziedēja”. Vairāk »
 
16.marts, 22:02 «Savu veltījumu valstij tās 100. dzimšanas dienā esmu jau sagatavojusi, to vāzi, cerams, izstādīs nākamgad. Steidzos, jo ļoti slikti jutos. Uztaisīju arī šķīvi ar Brāļu kapu tematiku. Gribētos jau sagaidīt valsts simtgades svinības, bet – to lemt nav mūsu rokās,» saka māksliniecedizainere Beatrise Kārkliņa. Vairāk »
 
16.marts, 20:29 «Ir lomas, kas labi atmaksājas, ja tā var teikt – iemācies un dziedi 10–15 gadus, bet ir lomas – luksuss, ko vari atļauties iemācīties vienkārši tāpēc, ka mūzika ļoti patīk,» saka izcilā operdziedātāja Inga Kalna. Rīt, 17. martā, pēc turpat divu gadu pārtraukuma, viņa atkal dziedās Annas lomu Džakomo Pučīni operā Vīlas. Vairāk »
 
16.marts, 19:51 Marta sākumā notika Žorža Bizē populārās operas Karmena jauniestudējuma pirmizrādes. Desmit gadus pēc Andreja Žagara kolorītā iestudējuma, kur par darbības vidi bija izvēlēta Kuba, Rīgai atkal ir jauna Karmena. Vairāk »
 
16.marts, 11:07 Londonas grāmatu tirgus otrā diena latviešiem sākās ar diskusiju par vēsturisko romānu sēriju Mēs. XX gadsimts. Vairāk »
 
15.marts, 22:00 Vakar Londonā Olympia izstāžu centrā tika atklāts London Book Fair 2017 – starptautiskais grāmatu tirgus, kas katru gadu pulcē izdevējus no visas pasaules. Latviešiem par šo grāmatu izstādi īpaša interese tāpēc, ka pēc gada kopā ar Lietuvas un Igaunijas stendiem būsim Londonas meses īpašajā viesu statusā. Vairāk »
 
15.marts, 20:01 «Tā bija 1991. gada vasara, pārmaiņu laiks. Mainījās nauda un valdošie spēki. Mēs nezinājām, kas būs rīt, bet mēs dzīvojām šim brīdim – laimīgi, ka paēduši, laimīgi, ka ir darbs, un ar cerību, ka gan jau nākotnē viss būs labi,» svinot Jāņa Streiča leģendārās filmas Cilvēka bērns 25. jubileju, filmēšanas laiku atminas aktrise un Boņuka mātes lomas atveidotāja Akvelīna Līvmane. Vairāk »
 
15.marts, 18:47 Šodien Dziesmu un deju svētku padome nolēma, ka Simtgades dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecībai izmantos pilnveidotu esošo modeli, proti, tirdzniecību kasēs un internetā. Vairāk »
 
15.marts, 18:00 Piektdien, 17. martā, Spīķeru koncertzālē pianists Vestards Šimkus koncertizrādē Novecento prezentēs jaunā flīģeļa Boston skanējumu. Šim konkrētajam instrumentam raksturīga īpaši smalka, dzidra un izkopta skaņa, un tas labi piemērots kamermūzikai un klaviermūzikas vakariem. Vairāk »
 
15.marts, 17:50 Simtgades dziesmu un deju svētku rīkošanai tērēs 5 941 578 eiro, šodien Dziesmu un deju svētku padomes sēdē teica svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Vairāk »
 
15.marts, 16:00 06.03.2017.–13.03.2017. Vairāk »
 
15.marts, 15:31 Pateicoties lielajai interesei par Marijas Naumovas jauno koncertprogrammu “Uz Ilūziju tilta”, izsludinām papildu koncertu - 8. aprīlī plkst. 15.00, Dailes teātrī, Rīgā. Koncerts top sadarbībā ar Nacionālā teātra aktieri un režisoru Kasparu Zvīguli. Uz skatuves redzēsim dziedātāju Līgu Robežnieci, kuru vairums klausītāju droši vien atceras kā Līgu no grupas “Bingo”. Koncertā būs arī īpašs viesis kā pārsteigums apmeklētājiem. Vairāk »
 
15.marts, 8:40 Ielūgumu skaits uz Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem nepārsniegs 2% no kopējā biļešu skaita, savukārt biļešu cenas svārstīsies no 2 līdz 65 eiro, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Vairāk »
 
14.marts, 22:00 Latvijas valsts simtgades projekts "Latvijas gredzens" realizēsies 16 koncertuzvedumos, divu gadu laikā sola parādot katra novada bagātības, šodien preses konferencē žurnālistus informēja "Latvijas koncerti" valdes loceklis Guntars Ķirsis. Vairāk »
 
14.marts, 21:00 «Šis koncerts, manuprāt, būs vitāls, karstasinīgs un emocionāli bagāts, un ar ļoti demokrātisku repertuāru. Kā labs priekšvēstnesis pavasarim,» ir pārliecināts saksofonists Oskars Petrauskis un aicina uz orķestra Rīga pavasara festivāla Windstream atklāšanas koncertu Tango, flamenko, džezs, kas 19. martā notiks Lielajā ģildē. Vairāk »
 
14.marts, 20:00 «Jau pavisam mazā vecumā, daudz būdams viens pats mājās, jo mamma mani audzināja viena, un viņa strādāja no agra rīta līdz vēlam vakaram, es ļoti daudz klausījos plates un dažādus ierakstus. Un tad gāju pie klavierēm un pēc dzirdes mēģināju šīs skaņas sameklēt,» atminas pianists Māris Žagars. Ceturtdien pulksten 19 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē gaidāms viņa solokoncerts Klasika un improvizācija. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers