Kultūra

20.aprīlis, 20:54 Skarot latviešu un igauņu robežkontaktus, uzreiz prātā nāk dvīņu pilsētas Valka – Valga un Ziemeļvidzemes puse. Ziemeļu kaimiņtautas ļaužu dzīve, sadzīves kultūra un radnieciskās saites detalizēti aprādītas rakstu krājumā Kultūrvēstures avoti un Alūksnes novads (apgāds LZA Vēstis, 2013). Vairāk »
 
20.aprīlis, 19:13 Šo piektdien, 21. aprīlī, Rīgas Kongresu namā notiks dziedātājas Olgas Pīrāgs jubilejas koncerts. Tā programmā – džezs, estrādes dziesmas un romances, uz skatuves būs pati Olga, viņas draugi un ciemiņi. Vairāk »
 
20.aprīlis, 17:56 Ar koncertu Rakstiem un skaņai Latgales vēstniecībā Gors 22. aprīlī tiks atklāts Latvijas valsts simtgades projekts Latvijas gredzens. Vairāk »
 
20.aprīlis, 16:25 No 18. līdz 20.maijam Lielbritānijas pilsētā Braitonā norisināsies ikgadējā mūzikas konference un festivāls The Great Escape, kurā šogad vienīgā ne tikai no Latvijas, bet aŗī no visām Baltijas valstīm, sniegt divus koncertus uzaicināta mūziķe Elizabete Balčus. Jau šonedēļ Elizabete ir devusies koncerttūrē uz Lielbritāniju, Nīderlandi un Vāciju. Vairāk »
 
20.aprīlis, 13:29 Mežaparka Lielās estrādes pārbūve tiks pabeigta noteiktajā termiņā, proti, 2018.gada 18.jūnijā, šodien pēc līguma parakstīšanas par estrādes pārbūves 1.kārtu solīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR). Vairāk »
 
20.aprīlis, 10:43 Darba vīzu atteikuma dēļ nācies atcelt Latvijas Nacionālā teātra ieplānoto viesizrādi ASV latviešu dziesmu svētkos, kas šovasar notiks Baltimorā, Mērilendas štatā, liecina svētku mājaslapā publicētā informācija. Vairāk »
 
19.aprīlis, 19:28 Šogad aprit simt gadu kopš Latgales latviešu kongresa, kurā tika nolemts, ka Latgales, Vidzemes un Kurzemes latvieši, kas tolaik dzīvoja trijās nošķirtās administratīvajās teritorijās, ir viena tauta un visiem trim novadiem jāapvienojas, lai kļūtu par vienu zemi. Vairāk »
 
19.aprīlis, 18:30 Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) reizi sezonā veido īpašu kinokoncertu, un piektdien, 21. aprīlī, publikai tiks piedāvāta ekskluzīva iespēja noskatīties mēmā kino šedevru – 1928. gadā uzņemtu filmu Ašeru nama gals, kurai muzikālo pavadījumu izvēlējies šī koncerta diriģents Ainārs Rubiķis. Vairāk »
 
19.aprīlis, 17:13 Kannu starptautiskā kino festivāla oficiālajā programmā iekļautas divas Latvijā uzņemtas un valsts līdzfinansētas filmas - Sergeja Lozņicas spēlfilma "A Gentle Creature" un slovāku režisora Georga Kristofa pilnmetrāžas debija "Out", informē Nacionālā Kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa. Vairāk »
 
19.aprīlis, 16:33 Šovakar pulksten 19 Latvijas Nacionālajā teātrī ar lirisko komēdiju Iemīlējās muļķis muļķītē, ko iestudējis režisors Dž. Dž. Džilindžers, viesojas Daugavpils teātris. Vairāk »
 
19.aprīlis, 8:06 Lieldienās sociālajos tīklos izplatījās satraucoša vēsts: apdraudēta Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) īpašuma Zvārtavas pils turpmākā pastāvēšana. Iemesls tam esot LMS prezidenta Igora Dobičina «nesaprotamā un neadekvātā rīcība». Viņš pats gan nesaredz iemeslu šādiem apgalvojumiem, uzsverot, ka pili nekas neapdraud. Savukārt pils pārvaldnieks Vitālijs Vilciņš liek nojaust, ka «tam apakšā» ir nesaprašanās starp viņu un savienības vadītāju. Vairāk »
 
18.aprīlis, 18:45 «Mani vajadzēja mazliet pierunāt, jo daudzus gadus teātrī neko nebiju darījis. Patiesībā režisors mani iedrošināja, apsolot, ka būs interesanti. Jāatzīst, ka viņš man nelika vilties – man tiešām bija interesanti,» saka aktieris Ēriks Vilsons. Viņam sestdien pirmizrāde – Harija Berlina loma amerikāņu dramaturga Mureja Šizgala lugas LUV iestudējumā Dmitrija Petrenko režijā, kas ir režisora debija Liepājas teātrī. Vairāk »
 
18.aprīlis, 14:01 Dziedātājs Igo, kas līdz šim bijis pazīstams kā liels kaķu mīļotājs un ir itin biežs dzīvnieku patversmes Ulubele kaķu mājas apmeklētājs, šajā pavasarī ir pievērsies suņiem – ar savu jauno koncertprogrammu Suns ar tevi viņš centīsies pievērst sabiedrības uzmanību dzīvnieku aizsardzības tēmai. Vairāk »
 
17.aprīlis, 8:16 Tikai pāris dienas pirms savas 83 dzimšanas dienas, 13.aprīlī mūžībā aizgājis Dainu kalna un Dziesmu dārza izveidotājs, tēlnieks Indulis Ranka. Vairāk »
 
16.aprīlis, 8:26 15 līdz 17.aprīlim, Siguldā Lieldienu laikā norisināsies otrais Šūpoļu festivāls "Latvija Šūpojas Siguldā", kura laikā ikviens aicināts doties neparastā pastaigā, lai apskatītu un izšūpotos 100 īpaši festivālam veidotās šūpolēs. Vairāk »
 
14.aprīlis, 16:00 Brazīlijas ielu mākslinieks Eduardo Kobra veido jaunu sienas gleznojumu, kas pēc tā pabeigšanas būs lielākais pasaulē. Vairāk »
 
14.aprīlis, 8:02 Šodien, 14.aprīlī, kristīgā pasaule piemin Lielo piektdienu. Šī diena ir daļa no Klusās nedēļas, kas ilgst no Pūpola svētdienai līdz pēdējai sestdienai pirms Lieldienām. Vairāk »
 
12.aprīlis, 18:45 «Liepājā bija fundamentālisti, kuri mēģināja piespiest pārcelt šo koncertu. Tas gan būtu smags precedents Latvijā, ja dažu fanātiķu dēļ kāds iejauktos mākslinieciskā produktā, brīvvalsts laikā nekas tāds nav dzirdēts,» saka diriģents Ivars Cinkuss un Otrajās Lieldienās aicina uz koncertu Pagānu gadagrāmata. Vairāk »
 
12.aprīlis, 14:20 Ordeņu kapituls šī gada 31.martā nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa 3.šķiru un iecelt par ordeņa komandieriem vieglatlēti Lauru Ikaunieci-Admidiņu un Jaunā Rīgas teātra aktrisi Baibu Broku, liecina publikācija izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Vairāk »
 
12.aprīlis, 13:15 Apgādāds “Jumava” izdevis kārtējo grāmatu “Elfu” sērijā “Atpūta no tehnoloģijām”. Ceļvedis bērniem “atslēdzoties” no tehnoloģijām un izbaudot bērnību. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers