Kultūra

22.maijs, 8:33 «Mans dzīvesveids ir diezgan vienmuļš, nekas daudz nemainās. Ja gribu būt uz skatuves un dziedāt, katru dienu vismaz pusstundu ir jāiesilda balsi. Un tam pat nav nozīmes, ir vakarā koncerts vai nav,» saka tautā iemīļotais estrādes dziedātājs Žoržs Siksna. 13. jūnijā viņš svinēs savu 60. dzimšanas dienu, bet jau šonedēļ dosies apaļajai jubilejai veltītā koncertu tūrē uz dažādām Latvijas pilsētām. Vairāk »
 
21.maijs, 8:18 Svētdien, 21.maijā Kaņepes Kultūras centrā no plkst. 13 00 līdz 17 00 norisināsies pasākums "Meet, Greet & Eat" ("Satiekamies, iepazīstamies un ēdam"), kur aicinām tuvāk iepazīties ar patvēruma meklētājiem Latvijā caur gatavošanas meistarklasēm, spēlēm, radošām aktivitātēm un citām izklaidēm. Īpaši jaunākajiem apmeklētājiem nodrošināsim saldo popkornu, atraktīvus rotaļu vadītājus un kino programmu. Vairāk »
 
20.maijs, 8:00 Liekas, cik gan nesen, kad ļaudis Muzeju naktīs priecīgi klejoja pa Rīgu, rokās turot avīzi, kurā bija nodrukāta muzeju karte un notikumu programma. Tad avīzi nomainīja planšetdatori. Tos savukārt izkonkurēja viedtālruņi. Vairāk »
 
19.maijs, 19:05 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 2. stāvā, Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā, līdz 31. jūlijam apskatāma izstāde Klasesbiedri. Tā veltīta diviem izciliem, diemžēl mūžībā pāragri aizgājušiem dzejniekiem, klasesbiedriem Mārim Melgalvim (1957–2005) un Pēteram Brūverim (1957–2011). Abiem šopavasar būtu apritējis 60. Vairāk »
 
19.maijs, 18:18 «Nē, grūti nav,» Aleksejs Naumovs atbild uz jautājumu par to, vai divi termiņi Latvijas Mākslas akadēmijas rektora amatā ir «grūti panesami». Bet tagad, viņš saka, lai manā vietā nāk jaunie talanti. Desmit gadi ir aizlidojuši kā daži otas vēzieni, kā daži gleznošanas plenēri, kā gaismas un ēnas Alekseja Naumova gleznās... «Bet izdarījām daudz,» viņš atzīst, «uzcēlām akadēmijas jauno korpusu, iesākām un veiksmīgi turpinājām Erasmus+ studentu apmaiņas programmu. Sākumā bija trīs skolas, tagad jau 150 skolas visā pasaulē: Erasmus+ strādā arī Honkongā, Floridā un citur.» Vairāk »
 
19.maijs, 16:00 Brīvdienu ceļvedis Vairāk »
 
18.maijs, 20:53 Māras Ķimeles Nora Jaunajā Rīgas teātrī piedāvā mūsdienīgotu Henrika Ibsena Leļļu nama lasījumu, kur priekšplānā izcelta pāru attiecību problemātika, vedinot apcerēt izlikšanās un vēlamā uzdošanas par esošo lomu un sekas jebkurā ģimenes un arī sabiedrības modelī. Vairāk »
 
18.maijs, 19:56 Plānots, ka uz Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertu un deju lieluzvedumu brīvā tirdzniecībā nonāks 74% no biļešu skaita, šodien Dziesmu un deju svētku padomes pirmajā sēdē sacīja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Vairāk »
 
18.maijs, 9:09 Latvijas Nacionālajā kultūras centrā šodien plkst.15.30 notiks jaunievēlētās Dziesmu un deju svētku padomes pirmā sēde, informēja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva. Vairāk »
 
18.maijs, 7:50 Saruna ar Minhenes Kamerteātra aktieri Gundaru Āboliņu, kuru šobrīd var redzēt arī Rīgas Krievu teātra jaunākajā iestudējumā Karalis Līrs režisora Viestura Kairiša interpretācijā. Vairāk »
 
17.maijs, 19:28 Pētot Londonas teātru izsludināto šā gada piedāvājumu, uzmanību vispirms piesaista vārdi ar skaņu jeb zvaigznes. Šejienes skatītāju pieredzei tās zināmas, pateicoties kino. Vairāk »
 
17.maijs, 19:00 «Šajā ziemā vēlējos izveidot kaut ko pašas rokām, taustāmu rezultātu, tieši pretēji tam, ko es ikdienā daru kā aktrise, jo manai profesijai ir tik gaistošs, netverams rezultāts. Veidojot māla traukus, es ļoti atpūšos, tā ir iespēja kādu brīdi neko nedomāt,» saka Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska. Vairāk »
 
17.maijs, 14:10 Šovakar pulksten 17 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) Rīgā, Skārņu ielā 10/20, izstādes Romans Suta –120 ietvaros notiks tikšanās ar mākslas zinātnieci un šīs izstādes līdzkuratori Inesi Baranovsku un ekspozīcijas scenogrāfu mākslinieku Kristianu Brekti. Vairāk »
 
16.maijs, 20:08 Vēl tikai līdz 25. maijam tirdzniecības centrā Rīga Plaza esošajā galerijā M. Mākslas varēs skatīt Līgas Ķempes personālizstādi Kalendāra meitenes. Apaļš gads darba, un sanākušas divpadsmit apaļas dāmas. Vairāk »
 
16.maijs, 14:25 «Es cenšos dziedāt, cik labi vien spēju, bet, protams, Jāņa Zābera fenomenālo balsi nav iespējams atkārtot,» uzskata aktieris un tenors Emīls Kivlenieks. Viņš spēlē galveno – operdziedātāja Jāņa Zābera – lomu režisora Laura Gundara lugas Antiņš iestudējumā. Pirmizrāde – ceturtdien Latvijas Radio 1. studijā Doma laukumā, kur savulaik skanējusi arī Zābera balss. Vairāk »
 
16.maijs, 13:48 Ir sākusies filmēšana vēsturiskajai Latvijas kara filmai “Dvēseļu putenis”, kas tiek uzņemta pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem. Filmas pirmo ainu uzņemšanā, kas ilgs līdz 4. jūnijam, iesaistīsies 29 aktieri un aptuveni 750 masu skatu dalībnieki. Vairāk »
 
16.maijs, 10:45 Viens no pazīstamākajiem Pablo Pikaso portretiem "Femme assise, robe bleue" ("Sēdoša sieviete zilā kleitā") pirmdienas vakarā izsolē Ņujorkā pārdots par 45 miljoniem dolāru, pavēstīja izsoļu nams "Christie's". Vairāk »
 
15.maijs, 17:45 Pēdējās nedēļas laikā sociālajos tīklos pamanīju diskusiju, kurā izdevēji un autori pauda savu sašutumu par, viņuprāt, nepārprotamu autortiesību zagšanu. Vairāk »
 
15.maijs, 17:30 Vasaras pilnbriedā, 2. jūlijā, Zemgales līdzenumu upes Iecavas krastā, gleznainās Bruknas muižas dārzā ļaudis pulcēsies labdarības lielkoncertā „Uzcel savu baznīcu!”. Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Marts Kristiāns Kalniņš, Ainars Virga un daudzi citi iemīļoti mākslinieki veltīs savas dziesmas Bruknas baznīcai, tās celtniecības otrajai kārtai. Vairāk »
 
15.maijs, 15:56 Lai noskaidrotu, ko autoram un izdevējam darīt situācijā, kad viņa darbs nesankcionēti parādās pirātiskā vietnē, Neatkarīgā vaicāja speciālistam autortiesību jomā. Zvērināts advokāts Ivo Klotiņš ir viens no tiem, kam savulaik tiesiskā ceļā izdevās apturēt digitalizācijas megaprojektu e-bibliotēka, kas nopietni apdraudēja Latvijas autorus, kaut vismaz teorētiski solīja kādam no viņiem arī labi samaksāt. Ja toreiz projekts tiktu īstenots, Latvijā tagad diezin vai vēl būtu daudz izdevēju un grāmatnīcu, bet līdz ar to arī rakstnieku. Klientu uzdevumā advokāts seko līdzi arī šā brīža pirātiskās vietnes attīstībai. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers