Kultūra

11.decembris, 16:06 «Šeit, Latvijā, dziedātājs var realizēt visas savas radošās idejas – taisīt mazākus vai lielākus projektus, un kādu tas noteikti interesēs. Londonā, kur divus gadus studēju, nevienu tavs mazais koncertiņš neinteresē,» saka dziedātāja, Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas absolvente Annija Putniņa. Šovakar pulksten 19 Spīķeru koncertzālē viņa aicina uz savu pirmo solokoncertu Ziemassvētki Brodvejā. Vairāk »
 
11.decembris, 13:40 Jau trešo gadu no 15. decembra līdz 7. janvārim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies krāšņs Ziemassvētku festivāls. Desmit muzikāli daudzveidīgos koncertos tiksimies ar vokālo grupu “Latvian Voices”, Rīgas Doma zēnu kori un ģitāristu Kasparu Zemīti, izcilo pianistu Vestardu Šimku, Latvijas Radio kori, “Sinfonietta Rīga” un citiem māksliniekiem. Programmā paredzēti arī īpaši koncerti bērniem un krāšņs Vecgada koncerts. Festivāla īpašie viesi – vokālā grupa “The Queen’s Six” no Lielbritānijas. Vairāk »
 
11.decembris, 6:30 «Es esmu pamanījis, ka reizēm cilvēkā ir rūķis un reizēm rūķis ir arī cilvēks. Un reizēm Dievs lieto cilvēkus par eņģeļiem. Ir visādi. Bet tas, ko Ēriks Kūlis liek rūķiem darīt, ir uzvedināt nebēdņus uz pareizām taciņām un izglītot aplamīšus,» teica Dailes teātra režisors Kārlis Auškāps. Svētdienas pievakarē pēkšņi pārstāja pukstēt viņa sirds. Šī saruna notika trešdien, 6. decembrī, pirmizrādes noskaņās. Režisors teātra Mazajā zālē iestudēja Ērika Kūļa rūķu spēles Niķa un Riķa stiķi. Pirmizrāde notiks rīt, 12. decembrī Dailes teātra Mazajā zālē. Vairāk »
 
10.decembris, 20:47 Svētdien, 10. decembrī, ar skumju vēsti savā "Twitter" profilā dalījies Dailes teātris - 70 gadu vecumā mūžībā devies slavenais un latviešu iemīļotais režisors Kārlis Auškāps Vairāk »
 
10.decembris, 20:33 27 gadus veca viziste no Berlīnes Bella Grigorjanca izcili pārvalda grima uzklāšanas mākslu. Projektā "ArtSelfies" seviete uzzīmēja uz cilveku sejām pasaulslavenu mākslinieku gleznas. Katra no "gleznām" tika zimeta 2-3 stundas, taču tas ir tā vērts! Vairāk »
 
10.decembris, 13:30 Berlīnē sestdienas vakarā notika 30.Eiropas Kino balvu pasniegšanas ceremonija, kurā triumfēja Zviedrijas režisora Rubena Estlunda satīriskā drāma "The Square", kas ir nominēta arī "Oskaram". Vairāk »
 
9.decembris, 10:15 Sestdien, 9. decembrī plkst. 15.00 Doma laukumā, pie vienas no lielākajām Rīgas eglēm jau trešo gadu izskanēs „Ziemassvētku tubu” orķestra koncerts, klātesošos priecējot ar populārām Ziemassvētku melodijām īpašā skanējumā. Neparastajā orķestrī apvienosies vairāk nekā 100 tubistu un eifonistu no visas Latvijas. Pasākuma vadītāja lomā iejutīsies Māris Grigalis. Apmeklējums – bez maksas. Vairāk »
 
8.decembris, 19:00 Apgāds “Jumava” laidis klajā populārā astrologa Andra Rača grāmatu “Mana dzīves karte”. Grāmatas autors Andris Račs ir zināms kā astropsihologs ar 20 gadu pieredzi, privāti praktizējošs astrologs, astroloģijas skolas vadītājs, pirmais Latvijas Astrologu asociācijas prezidents, Latvijas Astrologu asociācijas sertifikācijas komisijas eksperts, kā arī Latvijas Astrologu asociācijas valdes loceklis. Vairāk »
 
8.decembris, 17:51 Brīvdienu ceļvedis Vairāk »
 
8.decembris, 15:54 19. novembrī vēl Valsts svētku pacilātības inercē uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves notika koncerts, kas reizē bija un nebija ar tiem saistīts – savu 75. jubileju un ilgu mūžu pie diriģenta pults atzīmēja maestro Aleksandrs Viļumanis, vēlreiz apliecinot, ka viņa stila un mūzikas dramaturģijas izjūtai Latvijā līdzinieku un pēcteču ir maz. Vairāk »
 
8.decembris, 13:23 Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretārs Sandis Voldiņš līdz gada beigām pēc paša vēlēšanās atstās amatu, apstiprināja KM sabiedrisko attiecību vadītāja Lita Kokale. Vairāk »
 
7.decembris, 20:26 Maestro Raimondam Paulam šā gada 7. decembrī Spīķeru koncertzālē tika pasniegts Gruzijas Goda ordenis. Gruzijas prezidenta Giorgija Margvelašvili (Giorgi Margvelashvili) rīkojumu "Par Ojāra Raimonda Paula apbalvošanu ar Goda ordeni" maestro saņēma šā gada jūnijā. Ordeni Raimondam Paulam pasniedza Gruzijas prezidenta padomnieks, Ārlietu sakaru sekretārs Tengizs Pkhaladze. Vairāk »
 
7.decembris, 20:10 «Par to, ko mēs šodien gribam. Jo gribas ne tikai aiziet līdz darbam, laikus atnākt mājās, paēst vakariņas, pagulēt un atkal iet uz darbu. Katrs taču domā par to, ko spēs izdarīt, ko aiz sevis atstās,» tā par savu Adventes ciklu elektriskajai ģitārai un zēnu korim saka komponists un ģitārists Kaspars Zemītis. Cikla Gaismu gaidot pirmatskaņojums rīt, 8. decembrī, Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, festivāla Eiropas Ziemassvētki atklāšanas koncertā. Vairāk »
 
7.decembris, 20:00 94 gadu vecumā mūžībā devusies leģendārā latviešu operdziedātāja Žermēna Heine-Vāgnere, vēsta Latvijas Nacionālā Opera un Balets. Vairāk »
 
7.decembris, 14:42 Arno Jundze rakstā “Kam ticēt, kam neticēt” saka, ka pēdējo desmit gadu laikā parādījušies virkne kultūras patēriņa un līdzdalības pētījumu, kuros secinājumi bijuši ārkārtīgi pozitīvi: “Teju vai visa Latvija aizgūtnēm lasīja grāmatas, mīlēja teātri, apmeklēja koncertus, pirka dažādus datu nesējus ar filmu un mūzikas ierakstiem.” Mūsu pētījumam “Kultūrpratības pašnovērtējums un sabiedrības nevienlīdzība” autors uzmanību pievērsis, visdrīzāk, pateicoties satraucošajam presrelīzes nosaukumam: “Liela daļa Latvijas iedzīvotāju neiesaistās kultūras norisēs”. Vairāk »
 
7.decembris, 13:25 Tika prezentēti mākslas studijas "IZO Art" dalībnieku un pazīstamo profesionālo mākslinieku mākslas darbi. Iepatikušās gleznas varēs iegādāties. Izstādē piedalās slaveni mākslinieki: Ilgvars Zalāns, Baiba Līmane, Dagmara Lauriņa, Marija Matvejeva, Pāvels Sagalajevs un citi. Vairāk »
 
7.decembris, 7:12 «Es vienmēr domāju par to, ka cilvēki, nākot uz koncertu, pamet visu pārējo, lai būtu kopā ar mani, tāpēc man ir jādod viss iespējamais, lai viņi aizietu mājup ar labu sajūtu,» saka populārā dziedātāja Laima Vaikule. Gaidot Ziemassvētkus, šajā nedēļas nogalē ar trim ekskluzīviem koncertiem – jauno koncertprogrammu Ar Tevi kopā... – viņa pirmoreiz dosies pie saviem klausītājiem Jelgavā, Valmierā un Saldū. Vairāk »
 
6.decembris, 20:30 Dailes teātris lūdz savu skatītāju palīdzību teātra izrādes veidošanā. Vairāk »
 
6.decembris, 17:55 «Visaptveroša izdevuma par Rīgas Doma vēsturi nav bijis apmēram gadsimtu, iepriekšējais bija vācu valodā – 1912. gadā iznāca Vilhelma Neimaņa grāmata Der Dom zu St. Marien in Riga (Svētās Marijas Doms Rīgā),» saka mākslas zinātniece Elita Grosmane. Apgādā Jumava klajā nākusi Elitas Grosmanes grāmata Rīgas Doms gadsimtu gaitā, kurā apkopota informācija par Rīgas Doma mākslas un arhitektūras vērtībām, to mainību un attīstību vēstures kontekstā. Vairāk »
 
6.decembris, 17:00 «Šis darbs man izrādījies liktenīgs – monologu no itāļu rakstnieka Alesandro Bariko sacerējuma ar nosaukumu Novecento, kas tulkojumā no itāļu valodas nozīmē Tūkstoš deviņsimtais jeb Divdesmitais gadsimts, es gribēju sagatavot jau tad, kad stājos uz aktieriem. Bet sapratu, ka vēl neesmu tam gatavs, nebija pārliecības, ka es to varu,» atklāj Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Maksims Busels. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers