Kultūra

17.oktobris, 7:12 No svētdienas līdz pat 2. decembrim Maestro Raimonds Pauls kopā ar solistiem Kristīni Prauliņu, Dināru Rudāni un Mārtiņu Ruski koncertēs vairākās Latvijas pilsētās, piedāvājot jaunu koncertprogrammu Ielūdz Maestro Raimonds Pauls. Vairāk »
 
16.oktobris, 19:34 Brīdī, kad jūs lasīsiet šīs rindas, 2017. gada olimpiskās spēles grāmatniecībā un literatūrā – Starptautiskais Frankfurtes grāmatu tirgus būs noslēdzies. Protams, ka statistiķi visu saskaitīs un izrēķinās, tomēr diezin vai Latvijā kādam lielu interesi radīs vācu ekonomiku sildošie rādītāji, kas saistīti ar starptautiskajām grāmatu tārpu aktivitātēm. Jauki, protams, reiz būtu uzzināt, cik uz tirgus rēķina uzvārījusi kaut vai Lufthansa un viesnīcas, kurās izstādes dienās cena ir pat trīskāršojusies salīdzinājumā ar pārējo laiku. Mūsu lasītājiem pamatjautājumi kā vienmēr ir divi: kas jauns un interesants un kā klājās mūsējiem? Sāksim ar visu pēc kārtas. Vairāk »
 
16.oktobris, 10:00 Šogad pēc rekonstrukcijas durvis vēruši divi Kultūras ministrijas pārziņā esošie objekti – Tabakas fabrika, kur ir Jaunā Rīgas teātra (JRT) pagaidu telpas, un rakstnieka Jāņa Akuratera memoriālais muzejs. Vēl aktīva būvniecība notiek četros, iepirkuma stadijā iestrēguši trīs lieli projekti, bet rindā gaida vēl vairāki – starp kuriem ir arī Arsenāls. Vairāk »
 
15.oktobris, 9:49 Kā liecina informācija Latvijas Nacionālā kultūras centra(LNKC) mājaslapā, tad "XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku" biļešu tirdzniecība tiks sākta pēc vairākiem mēnešiem. Latvijas Nacionālā kultūras centra izsludinātajā iepirkumā "XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku biļešu tirdzniecības un biļešu elektroniskās kontroles nodrošināšanas pakalpojums" uzvarējusi SIA "Biļešu paradīze". Iepirkumam par svētku biļešu tirdzniecību, kura piedāvājumu iesniegšanas termiņš bija no 2017. gada 14. augusta līdz 7. septembrim, pieteicās trīs pretendenti. Iepirkuma mērķis bija izvēlēties pretendentu, kas nodrošina Svētku biļešu tirdzniecību, administrēšanu un biļešu elektroniskās kontroles nodrošināšanas pakalpojumu un tiks organizēts saskaņā ar Dziesmu un deju svētku pasākumu plānu. Vairāk »
 
15.oktobris, 7:35 Svētdien, 15.oktobrī kino pasaule jau otro reizi svinēs Eiropas Mākslas kino dienu (European Art Cinema Day). Šī tradīcija tika iedibināta pirms gada, lai pievērstu uzmanību Eiropas kino daudzveidībai un kino personībām, kas strādā dažādās valstīs. Vairāk »
 
13.oktobris, 22:37 Nedaudz pārfrāzējot Astridas Lindgrēnes stāsta varoni Karlsonu – šorudenburlaklasāmgabalu frontē valda diezgan liela garlaicība. Vairāk »
 
13.oktobris, 16:11 Brīvdienu ceļvedis Vairāk »
 
12.oktobris, 20:12 Tikai divas dienas – piektdien un sestdien – uz Daugavpils teātra skatuves atgriezīsies Maestro Raimonda Paula mūzikls Dāmu paradīze. Vairāk »
 
12.oktobris, 18:35 Piektdien Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja izstāžu zālē tiks atklāta Sandras Krastiņas un Viļa Daudziņa izstāde #dienasvaronis. Tā būs aplūkojama līdz 22. decembrim. Vairāk »
 
12.oktobris, 16:19 Olivjē Mesiāns ir viens no tiem komponistiem, ar kuru daiļradi publikas attiecības mēdz būt sarežģītas, galvenokārt dažādu izplatītu priekšstatu un stereotipu dēļ. Vairāk »
 
12.oktobris, 6:30 «Domāju, ka šajā izrādē man ir iedalīta tā loma, kas man cilvēciski šobrīd visvairāk nepieciešama. Lai daudz ko pārcilātu domās, pārvērtētu – kur es esmu, kāda es esmu, kāpēc es kaut ko daru, kas ar mani ir noticis skrējienā, dzīves gaļasmašīnā, kurā mēs visi esam. Irina man personiski liek apstāties un ieraudzīt, un tas ir ļoti vērtīgi,» saka aktrise Madara Botmane, kura Antona Čehova lugas Trīs māsas jaunajā iestudējumā Latvijas Nacionālajā teātrī atveidos jaunāko māsu Irinu. Režisora Vladislava Nastavševa iestudētās izrādes Trīs māsas. Refleksija pirmizrāde šovakar. Vairāk »
 
11.oktobris, 18:35 Kā liecina Valmieras drāmas teātra publicētā informācija, tad šobrīd tiek meklētas 16-18 gadus vecas jaunietes, kuras gatavas piedalīties izrādē "Meža meitas". Vairāk »
 
11.oktobris, 16:06 2.10.2017.–8.10.2017. Vairāk »
 
11.oktobris, 14:13 Kultūras ministrijas (KM) budžets nākamgad pieaudzis par 6 miljoniem eiro, un lielākā tā daļa – 4,4 miljoni eiro – paredzēta kultūras darbinieku atalgojuma celšanai, akcentu liekot uz krātuvju speciālistu (ar augstāko izglītību) darba samaksas pietuvināšanu vidējai algai valstī. Vairāk »
 
11.oktobris, 8:00 Septembra beigās Latvijas Nacionālajā operā notika pirmais sezonas jauniestudējums – komponista un LNOB valdes priekšsēdētāja Zigmara Liepiņa Turaidas Roze. Vairāk »
 
11.oktobris, 7:12 Piektdien, 13. oktobrī, Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks atklāta izstāde Jānis Anmanis un draugi. Zelta aka. Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā Rīgas domes simpātiju balvas ieguvējs Jānis Anmanis tajā kopā pulcējis savus draugus ar viņu mākslas darbiem, kopumā būs aplūkojami 33 mākslinieku 150 darbu. Vairāk »
 
10.oktobris, 14:50 «Pats Olbijs ir teicis, ka pasaules dramaturģijā ir divas virsotnes, un tas vēl esot diskutējams jautājums, kura ir augstāka – Hamlets vai Džordžs. Jo aktierim, kuram jāspēlē Džordžs, ir jāmāk lidot ar trijām lidmašīnām vienlaikus,» saka Dailes teātra aktieris Ivars Auziņš. Viņam šovakar pirmizrāde – Džordža loma Edvarda Olbija attiecību drāmā Kam no Vilka kundzes bail?. Radošo meklējumu cikla Brīva skatuve ietvaros to iestudējis jaunais režisors Toms Treinis. Vairāk »
 
10.oktobris, 7:12 14. oktobrī komponistam Zigmaram Liepiņam apritēs 65 gadi, un par godu šai jubilejai nesen pirmizrāde bija viņa operai Turaidas roze, savukārt rīt, 11. oktobrī, Latvijas Nacionālajā operā notiks viņa autorkoncerts. «Iepriekšējā jubilejā bija popmūzikas un teātra mūzikas koncerts, šoreiz skanēs akadēmiska mūzika, skanēs Transcendentālā oratorija un fragmenti no operas Parīzes Dievmātes katedrāle,» saka jubilārs. Vairāk »
 
9.oktobris, 21:25 Latvijas sēdvolejbola komandas uzbrucējs Aleksandrs Ronis starptautiskajā "Manhattan short" īsfilmu festivālā saņēmis labākā aktiera apbalvojumu par lomu filmā "Sarauj, Just!", liecina festivāla publiskotā informācija. Vairāk »
 
9.oktobris, 16:07 Nepalaist garām neatzīmētu šā gada 1. oktobrī pagājušo Krievijas zinātnieka Ļeva Gumiļova 105. dzimšanas dienu arī Latvijā liek mūsu kaimiņvalsts Krievijas vadītāju apņemšanās veidot savas valsts politiku un, jo īpaši, ārpolitiku atbilstoši Ļ. Gumiļova pamācībām. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers