Kultūra

20.februāris, 12:52 Mišela Velbeka romānu "Pakļaušanās" neesmu lasījusi, taču, izpētot vairākas recenzijas, var noprast, ka romāna autors to ir veidojis kā sarkastisku un skaudru stāstu par Eiropas un kristietības vērtību bojāeju. Taču es esmu noskatījusies Alvja Hermaņa tāda paša nosaukuma izrādi un to, par ko ir viņa stāsts, es tā arī līdz galam nesapratu. Pareizāk sakot- sapratu, bet nevaru noticēt, atkal un atkal sev uzdodot jautājumu: "jūs to nopietni?!" Vairāk »
 
20.februāris, 7:15 Vispirms Mārtiņš Vilsons (62) ir daudzbērnu tētis un vectētiņš un tikai tad tautā mīlēts un atzīts aktieris. Beidzamos gados kļuvis par Krievijas seriālu pieprasītu aktieri. Četrās laulībās dzimuši astoņi bērni. Jaunākā meitiņa Frīda vēl pavisam maziņa. Vairāk »
 
18.februāris, 22:34 Berlīnes kinofestivāla noslēguma ceremonijā sestdien festivāla galveno balvu "Zelta lāci" saņēma Ungārijas režisores Ildiko Eņedi romantiskās fantāzijas filma "Testrol es lelekrol" ("Par ķermeni un dvēseli"). Vairāk »
 
18.februāris, 14:50 Projektā "Stāstu sega Latvijai", kurā no ārzemju latviešu iesūtītiem auduma gabaliņiem plāno veidot Latvijas simtgades stāstu segu, saņemti vairāki desmiti kvadrātiņu no Austrālijas, Anglijas, Īrijas, ASV un Vācijas, aģentūru LETA informēja projekta vadītāja Aija Abens. Vairāk »
 
18.februāris, 12:36 XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ar patiesu uztraukumu vēro notikumus ap Mežaparka Lielās estrādes pārbūves pirmās kārtas iepirkumu, aģentūrai LETA pavēstīja LNKC direktore Signe Pujāte. Vairāk »
 
17.februāris, 22:01 Šonedēļ kļuvuši zināmi nominanti tradicionālajai Latgaliešu kultūras gada balvai Boņuks 2016. Šobrīd ir atklāti balvas pretendenti septiņpadsmit sadaļās, savukārt balvas saņēmējs nominācijā Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks paziņots, tuvojoties pasākumam. Vairāk »
 
17.februāris, 19:26 Šodien Purvīša balvu par sasniegumiem mākslā saņēma mākslinieku grupa - Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons - par izstādi "Dziesma". Vairāk »
 
17.februāris, 17:21 Mežaparka Lielās estrādes pārbūves otro kārtu plānots pabeigt līdz 2020.gada novembrim, bet koncertiem tā būtu pieejama 2021.gada vasarā, šodien Rīgas domes Īpašumu departamenta organizētās tikšanās laikā ar publisko pasākumu organizatoriem pastāstīja departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR). Vairāk »
 
17.februāris, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
17.februāris, 8:09 Šodien Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) nosauks Purvīša balvas laureātu un atklās astoņu kandidātu darbu izstādi LNMM Lielajā izstāžu zālē, informēja LNMM pārstāvji. Vairāk »
 
16.februāris, 22:55 Piektdien, 17. februārī, starptautiska žūrija paziņos jauno Purvīša balvas ieguvēju, savukārt no sestdienas apmeklētājiem Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja jaunajā izstāžu zālē būs iespējams aplūkot visu astoņu balvai izvirzīto mākslinieku darbu izstādi. Šī būs jau piektā Purvīša balvas izstāde. Vairāk »
 
16.februāris, 21:30 Klausoties pianista Reiņa Zariņa spēli, katrreiz pārņem tāda kā izredzētības sajūta. Vienalga, vai mākslinieks muzicētu, kā savulaik, par koncertzāli pārvērstā sporta zālē (Cēsīs), izcilas akustikas koncertzālē (Gors), zaļā pļavā (festivālā Sansusī) vai ierastajā Lielajā ģildē. Vairāk »
 
16.februāris, 19:48 «Cilvēkiem jāformulē mērķis, ko attiecībās grib sasniegt un ko gatavi darīt, lai to sasniegtu. Ir jābūt konkrētiem soļiem, nevis tikai bla, bla, bla...» uzskata psihoterapeite Aina Poiša, kas jau no nākamās nedēļas atkal būs redzama televīzijā – jaunajā attiecību šovā Patiesības stunda. Vairāk »
 
15.februāris, 22:00 Tulkojis Kristaps Bricis. Zvaigzne ABC Vairāk »
 
15.februāris, 21:00 Populārzinātnisko enciklopēdiju sērija Latvijas mākslas klasika papildinājusies ar diviem būtiskiem jaunumiem: Kristīnes Ducmanes grāmatu Rihards Zariņš un Ludmilas Neimiševas – Darbnīca Baltars. Vairāk »
 
15.februāris, 20:07 Neparastāka kino cienītājiem šonedēļ iespējams skatīties Kolumbijas kino, bet lielai auditorijai domāto filmu fani laiku līdz 26. februāra naktij, kad Losandželosā tiks paziņoti prestižās Oskara balvas jaunie ieguvēji, var izmantot, lai uz lielajiem ekrāniem redzētu šai balvai nominētās filmas. Vairāk »
 
15.februāris, 16:00 06.02.2017.–12.02.2017 Vairāk »
 
14.februāris, 16:30 2014.gada augustā pirmizrādi piedzīvoja Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filma "Akmeņi manās kabatās". Nedaudz vairāk kā pēc diviem gadiem pūļa finansēšanas kampaņas vietnē "Kickstarter" notiec līdzekļu vākšana Signes jaunās animācijas filmas izveidei. Vairāk »
 
14.februāris, 15:15 «Valentīndiena ir kristīgi svētki, jo, kā mēs zinām, Svētais Valentīns mūsu visu dēļ ir cietis – lai mēs varētu mīlēt un baudīt saldo aizliegto augli. Un tas nozīmē, ka pēc satura šie svētki ir ļoti skaisti,» saka populārais teātra un kino aktieris Ivars Kalniņš. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers