Viedokļi: Subotņiki un grila sezona 24 komentāri
 
Viedokļi

Subotņiki un grila sezona

 
F64

Laika prognozēm ir nepārprotama līdzība ar politiķu priekšvēlēšanu solījumiem. Mēs visi labi zinām – beigās mūs tāpat apčakarēs! Vienalga savās fantāzijās izgaršojam solītos saulainos uz siltos svētkus, bet tie, kā vienmēr, pienāk auksti, sniegoti un vēja brāzmu raustīti. Jautājums, kāpēc šīs prognozes aizgūtnēm jāpublicē, dzenot ļaudis depresijā, un kāpēc par tām vispār jātērē nauda, jo tiem, kam pietika prāta paskatīties uz lielveikalu piedāvājumu pirms Lieldienām, viss bija skaidrs arī bez meteorologu ikvakara pasaciņām.

Modernās pasaules laika vērotāji smejas - bija taču skaidri redzams! Nekāda grila sezona Latvijā vēl nav sākusies un tuvākajā laikā diezin vai sāksies. Ja reiz uz iepirkšanās skatuves labākajā vietā nav novietoti milzīgi ogļu, iesmu, degšķidruma, žāvēto desiņu un šašlika spainīšu kalni, tad kādas gan šādā situācijā var būt siltas Lieldienas? Nekādas! Veikalnieki zina, ko dara. Kā ierasts ap Vladimira Iljiča Uļjanova dzimšanas dienu un tam piekabināto subotņiku, laiks aprīļa otrajā pusē ir tikpat riebīgs kā atmiņas par bezjēdzīgajām skolas gadu sestdienas talkām, kas mūsdienās formu mainījušas, bet būtību ne - entuziasti savāc citu piemēsloto, lai mēslotāji pēc tam atkal varētu netraucēti piecūkot entuziastu novākto.

Kāpēc lai necūkotu? Vai esat padomājuši, cik daudz atkritumu mēs pārvedam mājās no lielveikaliem un kādu naudu par tiem izdodam? Neba nu celofāna maisiņi ir tas lielākais bubulis, bet produktu iepakojums - visdažādākās paciņas, kastītes, pudeles, burciņas, vāciņi, ietinamie papīri un kas tik vēl. Tāda paka, šāda paka - atkritumu spainis pilns jau dažas minūtes pēc iepirkumu somu izpakošanas. Tie, kas piedzīvojuši padomju laikus, atceras džinkstošos gājienus uz veikalu, kad vajadzēja nest stikla pudeles un burciņas, lai tās nodotu, saņemot pretim smuku naudiņu. Tagad jau cik gadu mums cenšas iestāstīt, ka pienu, kefīru un krējumu atkārtoti stikla pudelēs nemaz nevarot liet, jo tās neesot iespējams kārtīgi nodezinficēt. Manā bērnībā par to tikai nosmējās vien. Paskaloja pudeles zem krāna, nodezinficēja un pildīja pienu vienā mierā. Tāpat nodot toreiz tika nestas alus, limonādes un stiprā alkohola pudeles, konservu un sulu burkas. Jā, varbūt tās bija dizainiski vienveidīgas un ne tik skaistām etiķetēm, bet pa mežiem nemētājās.

Kāpēc es to rakstu? Ne tāpēc, ka bērnībā zāle zaļāka. Klusajā sestdienā Pērnavas iepirkšanās centrā vēroju tur ierasto ainu, kā bomzīši, nodevuši savu medījumu - pa krūmiem salasītās alus kārbas un pudeles, saņēma pie kases dienišķo naudiņu un, apmierināti smaidīdami, devās apgūt RIMI dzērienu nodaļas piedāvājumu. Nemētājas Igaunijas ceļmalās nedz tukšas pudeles, nedz iepirkumu maisiņi, nedz arī autobusu pieturās tiek atstātas atkritumu paunas, kuras kādam svētdienās laukos braucējam bijis slinkums vest atpakaļ uz pilsētu. Bet Latvija kā ir šajā ziņā atpalicis sūnu ciems, tā ir, un tāpēc vajag rīkot lielas un mazas talkas, lai entuziasmā starojošām acīm vāktu, vāktu, vāktu. Un tā katru pavasari, cik vien sevi atceros.

Ir kaut kāda imitācija. Ar divmetrīgu žogu norobežotas bruģētas atkritumu savākšanas vietas, kurās trūkst tikai sarga ar karabīni pār plecu. Konteineri it kā atkritumu šķirošanai, no kuriem iedzīvotāju sašķirotos atkritumus beigās saber vienas lielas mašīnas kopējā vēderā. Vai kāds var paskaidrot, kas ar to tiek panākts un kāda velna pēc ir jāmudina iedzīvotājus šos atkritumus šķirot, ja finālā viss beidzas kā parasti? Skaidrs, ka nevar, bet fondi tiek apgūti. Reizēm, kad par to domāju, uzdodu sev jautājumu - vai latviešiem ir kultūra? Un kā vispār sevi var uzskatīt par kultūras cilvēku tas, kurš regulāri čurā garām podam, met savus atkritumus, kur pagadās, un ķēzās internetā tā, it kā no tur sarakstīto cūcību daudzuma būtu tieši atkarīga viņa privātā labklājība.

Bet kur nu man ar savām sīkajām domelēm mūsu globālo kolīziju laikmetā, kad pat Krievijas uzticamie mediju kvekši un tīkla troļļi pēc Sīrijas bumbošanas ir apklusuši tā, it kā būtu no mātes dzimtenes naudas maka atvienoti. Kad tā padomā par visu, kas noticis pēdējos mēnešos saistībā ar Trampa ievēlēšanu, arī latviešu politologiem un politikas ekspertiem pienāktos nolikt savus diplomiņus un skriet uz Angliju, kamēr tur vēl ņem pretim, grāvjus rakt. Nu šitā saķēzīties savās prognozēs! Tur jau nobāl pat visšķībmuldošākie meteorologi.Komentāri [24]
#
Vai kāds vēl šaubās, 23.aprīlis 2017 8:50 atbildēt
ka LV 4.maija"republika" ir failed state?Te taču nedarbojas pilnīgi nekādi likumi,kas jebkurā civilizētā pasaulē ir norma.Ne te var ieviest progresīvu nodokļu sistēmu(būtībā tas ir vienīgais,kas vispār no valsts tiek prasīts),ne te var kontrolēt monopolistu diktētas cenas(elektrība),ne te var ieviest NĪN atcelšanu paša apdzīvotajam majoklim,pat tukšo pudeļu savākšanu nevar ieviest,kaut,piem.,Vācijā tāda jau darbojas gadu desmitiem.
 
#
savādnieks » Vai kāds vēl šaubās, 23.aprīlis 2017 9:15 atbildēt
Pamatots VERY BAD.Rodas iespaids,ka valsti kopumā neviens nepārskata,Kučinska centieni radīt komandu paliek tikai vārdos,prezidents nodevies izklaides industrijai,bet ministri katrs rušinās savā ''dobītē'' visu neizdarīto piesedzot ar naudas trūkumu.Masu mēdiji ne par ko citu nerunā,kā draudīgo Krieviju,ES politiku un vēlēšanām.Dzīvojam nomācošā uzspiestā draudu gaisotnē.Vakar gribēju paskatīties koncertu LTV,bet kas tev deva,politika,politika,politika,Te nu jāsaka dziesmas vārdiem VELS LAI PARAUJ TĀDU DZĪVI,NE MĒS ŠĶIRTI NE BRĪVI.
 
#
kola 23.aprīlis 2017 8:48 atbildēt
tas leniniskais gars mums tuvs,bet nelieniet ar savaam slotaam rietumos
 
#
pīsadzēris makans 23.aprīlis 2017 1:00 atbildēt
agrāk čigāni teica "kaut tu lepns paliktu"(jā, ja, ialasīju latvju Liepājas nod. sd priekšnieķeļa, vācu nacisteļu smirdoņu pakalpiņa Siljakova grāmatelē), tad lūk, nekas nav sliktāks par absolūtu lepnību un absolūtu brīvību.
 
#
Zini, izmanto un aizsargā savas LIKUMĪGĀS TIESĪBAS! 22.aprīlis 2017 23:53 atbildēt
Latvijas Republikas SATVERSME.

VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības
...
89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

=======

Ir sacīts: "Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS."
 
#
Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" 22.aprīlis 2017 23:51 atbildēt
;)))))))))

“Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))
...
"Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta."
/ apt.cit.aut. - Džordžs Orvels /

=======

;)))

Ir sacīts: "Ar labiem (svētulīgiem) nodomiem un skaļiem (populistiskiem) solījumiem tiekot bruģēts ceļš uz elli."

Un, arī: "Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc "esam tur, kur esam, un ārā netiekam"." ;)

=======

MZ SILES "valsts" gadskārtējās "diž-talkas" aktualitātes.
( "tekošā momenta hronika" - iz "O.M.© arChīva", 'ANNO' ~ 04.2012. )
.
Rukšķ SILES "valsts" un varas lišķi:
"Kad pavasar’s sāk iesilt (bišķi) ~
"Subotņikā" laiks vākties, biedri!!!..."
(Lai "valsti" veldzē "vaukšķu" sviedri)
.
Kas "baļķi stieps" pie resnā gala ~
Tiem Muļķu Zemes SILES mala,
Uz ‘pohām’ paostīt tiks ļauta!
(Pēc "diž-talkas" un fināl-rauta)
.
Kas šo pie tievgaļa cer "stūrēt" ~
No SILES "šaurā gala" lūrēt,
Kā "talkas brigadieri" varēs!
(Ja "prasto pūli" ‘piečakarēs’)
.
Kas "baļķim" vidū ‘pieturēsies’,
Vai (vēlams) UZ šā ‘ieriktēsies’ ~
Pie "platā gala" SILEI stāsies!
(Kur, pierijušies, atraugāsies)
.
Priekš "fōna" - "simtlatnieki", bariem:
Kā ierasts - ‘šķūrēs’, "zobiem gariem",
Aiz "triecienniekiem" sū#u čupas.
(Dēļ vergu pakļāvības, glupas)
.
Viss "koordinēts" tiek no "štāba",
KĀ "diž-talka" šo "valsti" "glāba" ~
Kur "prezidents" vai "premjers" talko,
(Un kādu "čaju" pauzēs malko)
Kā "talkas punktu karti" lasīt,
(Lai būtu ‘klārs’, ko atļauts kasīt)
Kur dalīs grābekļus un slotas,
(Ar "talkas berndu" ‘apgreidotas’)
Kam ‘jāstučī’ par "rezultātiem",
(no kuriem ‘ačas būs uz kātiem’):
Cik ‘dalību ņem’ "talkā", kopā
(Ar tiem, kas ‘pieļurbājas lopā’)
Cik maisu drazas savākts "skaitās",
(Kas vēl līdz Jāņiem ‘gaisu maitās’),
Kāds "pienesums" šai "valstij" radīts,
(Ja "process" tiek no SILES vadīts) ~
Kāds "profīts" būs no "dižās talkas",
(Iekš Muļķi Zemes ‘polit-svalkas’)...
...
Ja šķiet, ka pietiek (?) VIENREIZ gadā,
Pa Muļķu Zemi nevis bradāt,
Bet "talk-ŠOVĀ" to "pucēt tīru" ~
Var "MUĻĶUS ķert uz mušpapīru"... ;)

=====

oriģinālversijas = "O.M.© blogā":
[cenzēts]
u.c.

MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu "SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu", bezcerīgi aprobežotu "lojālpatrEJotu", derdzīgi glumu "(p)(ie)līdēju" un nožēlojami gļēvu "kluso mīzēju" u.c. taml. "biogaļas izstrādājumu" zeme SILES "valsts" parodija "eurolatv(ĀN)ija", XXI gadsimts.

P.S. Visi "O.M.© arChīvā" fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. - privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .
 
Skatīt visus 24 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers