Viedokļi / Arno Jundze

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Pūtiens, putenis un dienišķais sašutums [4]

Piektdiena, 6.janvāris

Nu ko, dabūjām pēc trakā vecgada pūtiena un lietus arī kārtīgu puteni? Protams, sēdēt pie stūres šādā laikā diez kas nav, bet nemaz jau nav tik slikti, ja reižu pa reizei mūs apciemo ziema un apsedz ar baltu segu pelēko ainavu, ienesot dzīvē kaut nedaudz gaišuma. Kaut kopējais fons, gadu sākot, vienalga ir padrūms: nesaprotamas nodokļu izmaiņas, runas par cenu gaidāmo kāpumu un akcīzes palielinājumu, RPIVA negaidītā pievienošana Latvijas Universitātei. Var jau būt, ka šogad politiķi beidzot iemācīsies komunicēt ar tautu? Vēlēšanas taču vairs nav aiz kalniem, būtu gan pēdējais brīdis, ja ne par valsti, tad vismaz par savu nākotni padomāt. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Ko sēsi, to pļausi [26]

Piektdiena, 30.decembris

Kā sauc, tā atsaucas – vēsta vēl viena sena mūsu tautas gudrība, ko līdzās gada noslēguma komentāra virsrakstā liktajai prātulai nevajadzētu aizmirst arī nākamajā gadā. Tā nav nekāda štrunta ezotērika, bet gan paaudzēs pārbaudīta lieta. Man šķiet, ka šīs viedās mācības esam drusku piemirsuši. Vismaz, ja atceras visas tās nejaucības, ko esam veltījuši sev un citiem, apsaukājot dažādu valstu prezidentus un viņu kandidātus, pēc tam mudīgi pielienot ievēlētajiem, kā arī lamājot savējos par kaut kādiem dīvainiem iemesliem. Nu, padomājiet paši, ko ir vērta mūsu tauta un sabiedrība, ja varam tik naidīgi sašķelties kaut kādu trīsdesmit bēgļu vai vienkāršas medību fotogrāfijas dēļ? Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Par spīti [16]

Piektdiena, 23.decembris

Šoreiz, sēžot pie datora un liekot vārdu pie vārda, ir divējādas izjūtas. No vienas puses, ir tas, par ko vajadzētu rakstīt. No otras puses, varbūt šoreiz arī nevajadzētu to darīt, – ir taču Ziemassvētki. Izjūtas un emocijas tomēr nav nekāda lampiņa, un var visus iespējamos slēdzīšus klikšķināt līdz bezjēgai, lietas būtība no tā nemainīsies. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Ziņas, kas nav ziņas [7]

Piektdiena, 16.decembris

Aizvadītajā nedēļā piedzīvojām pamatīgu ņemšanos par veco labo žurnālistikas kvalitāti, šoreiz gan vairāk par dažādajiem sociālajos tīklos pelnošajiem portāliem, kas drukā tā sauktās ziņas un pelna ar to naudiņu no Google reklāmu izvietošanas. Vēl tagad virtuālajā vidē ļautiņi krustās vaļā no dažādiem tomiem un kādām tik vēl vietnēm, apgalvojot, ka viņi nekad nav nekādus laikus spieduši, kaut šīs lapas bieži vien iekārtotas tā, ka bez attiecīgā laika uzklikšķināšanas to pajēlais saturs nemaz nav tik viegli izlasāms. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Dīvainais optimisms [7]

Piektdiena, 9.decembris

Šonedēļ klausoties Latvijas politiķu biklās runas un mēģinājumus taustīties atpakaļgaitā, lai atteiktos no mikrouzņēmumu faktiskās iznīcināšanas un nepārdomātajiem lēmumiem par sociālajām iemaksām no nepilnās slodzes algām, nedaudz izbrīnīja viņu optimisms, apgalvojot, ka labākus risinājumus varot atrast nedēļas laikā. Sociālā nodokļa (ne)maksāšana jau vairāk nekā divdesmit gadu šajā valstī ir bijis viens no sāpīgākajiem jautājumiem. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Pašu kūtrums [29]

Piektdiena, 2.decembris

Šonedēļ sākušās divas kampaņas, kas viena otru izslēdz – pirmā vāc parakstus par Saeimas atlaišanu. Otrā vāc parakstus pret Saeimas atlaišanu. Tipiski Latvijas sašķeltajai sabiedrībai. Es pats piederu pie tiem, kas savulaik atbalstīja Valda Zatlera lēmumu Saeimu atlaist, jo uzskatīju, ka partijām ir jādod signāls – tā turpmāk dzīvot nedrīkst. Diemžēl tālākais pārvērtās farsā. Steigā tika savēlēta jauna Saeima, kurā līdz ar vecajiem vēžiem iekļuva uz ātru roku sadiegts laimes meklētāju pulciņš, kas Latvijas politiskajā dzīvē ienesa vēl lielāku bezgaumību. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Īpašais viedoklis kā sērga [5]

Piektdiena, 25.novembris

Šonedēļ pie Saeimas piketēja mazie uzņēmēji, mikrouzņēmumu īpašnieki un darbinieki. Ja atceraties, mikrouzņēmums kā glābējmehānisms tika palaists krīzes karstumā un savu funkciju godam veica – uzņēmīgiem cilvēkiem ar kaut cik regulāriem ienākumiem tas deva iespēju nebraukt peļņā uz Angliju, bet strādāt tepat Latvijā. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Dzīvosim cienīgi [13]

Ceturtdiena, 17.novembris

Nezinu, kāpēc notiek tā, bet rudens pusē ap šo laiku parasti veļas negāciju lavīna. Arī šogad, ja pārskata pēdējo nedēļu virsrakstus masu medijos, tad vispār ir grūti saprast, kāpēc joprojām esam vēl dzīvi, kāpēc neesam okupēti, ierauti Trešajā pasaules karā vai vismaz dabūjuši uz galvas kādu komētu. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Kur te ir loģika [23]

Piektdiena, 11.novembris

Bija uzjautrinoši vērot, kā dažs mūsmājās pēc Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās izturējās pret amerikāņu izvēli. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Greizi aizpogātas bikses [27]

Piektdiena, 4.novembris

Organizācija bezvests.lv šonedēļ nāca klajā ar lūgumu feisbukā, lai zīlnieces, magi un ekstrasensi vairs netraucē organizāciju un pazudušo cilvēku tuviniekus ar piedāvājumiem atrast bezvēsts prombūtnē esošos. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Jūra bēg [14]

Piektdiena, 28.oktobris

Šonedēļ jaunus apgriezienus uzņēmusi ņemšanās par to, vai skolu pedagogiem jābūt lojāliem pret Latviju un tās Satversmi. Izglītības uz zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ne bez pamata taisnojas, ka nepieciešams vērsties pret pedagogiem, kuri joprojām domā, ka dzīvo Padomju Savienībā vai kaimiņzemē Krievijas Federācijā. Te nu ir kāda diezgan dīvaina tendence – tie paši sabiedriski aktīvie pilsoņi, kas, piemēram, aktīvi vēršas pret Krievijas aktivitātēm Ukrainā un Krimā, pēkšņi draudzīgā korī metas virsū Šadurskim, prasot viņa demisiju. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Grāmatu pasaules šaneļ 5,5 [5]

Piektdiena, 21.oktobris

Grāmatizdevēju sabiedrību šonedēļ nokaitināja raidījums Aizliegtais paņēmiens. Precīzāk – raidījuma sižeta tā daļa, kas vēsta par to, cik lēta ir grāmatu izdošana. Sociālie tīkli ir pilni ar aprēķiniem, ko raidījuma veidotāji nav ietvēruši savā aprēķinā, savukārt vienkāršie cilvēki, kas nav draugos ne ar grāmatu izdošanu, ne ar ekonomiku, sauc: mēs jau sen zinājām, kādi viņi ir maitas! Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Depresīvi scenāriji [24]

Piektdiena, 14.oktobris

Nezinu! Vai tā ir kaut kāda pašiznīcināšanās sistēmas poga, ko esam nospieduši, vai vēl kaut kas trakāks, bet, mēģinot paraudzīties uz pēdējā nedēļā Latvijā notiekošo ar neitrālu skatu no malas, tā vien šķiet, ka pilnā sparā gatavojam Latvijas bojāejas psiholoģisko pamatojumu. Tēlaini runājot, šā scenārija autori mūs kā mazus kaķēnus mēģina iemērkt ar degunu peļķītē, saucot – nu, paskatieties, cik bezjēdzīga, tizla un korumpēta ir valsts vara, kam tā jūsu Latvija vispār kādam vajadzīga? Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Plāns ledus [12]

Piektdiena, 7.oktobris

Šonedēļ, raksti par ko rakstīdams, visus interesē tikai viens – aizturēšanas Jūrmalā, par kurām neviens neko konkrētu nezina, bet visiem viss skaidrs. Tikai, kā jau parasti, skaidrība katram sava. Situācija gan atgādina anekdoti par padomju Latvijas Rakstnieku savienības laikiem, kuros viens klasiķis kara veterāns, citu biedru darbus apspriežot, allaž slējies kājās ar vārdiem – lasījis neesmu, bet viedoklis ir. Vairāk »

Arno Jundze
 
 

Redakcija Twitterī

elita veidemane RT @DeepBaltic: 26 years ago Rigans built barricades to protect Latvian independence from Soviet attacks. A piece from us from 2016 https:/…

elita veidemane RT @DaceKalnina: Kāpēc Barikāžu atceres dienā sab. TV programmā nav nekā par Barikādēm, bet ir "plosītās sirdis" un "majores kosatkinas"? :…

elita veidemane RT @akirstei: Tapēc, ka NEPLP un LTV vada cilvēki ar izļurkātu nacionālo pašapziņu! https://t.co/yeym1983pJ

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers