Viedokļi / Arno Jundze

Arno Jundze

Subotņiki un grila sezona [27]

Piektdiena, 21.aprīlis

Laika prognozēm ir nepārprotama līdzība ar politiķu priekšvēlēšanu solījumiem. Mēs visi labi zinām – beigās mūs tāpat apčakarēs! Vienalga savās fantāzijās izgaršojam solītos saulainos uz siltos svētkus, bet tie, kā vienmēr, pienāk auksti, sniegoti un vēja brāzmu raustīti. Jautājums, kāpēc šīs prognozes aizgūtnēm jāpublicē, dzenot ļaudis depresijā, un kāpēc par tām vispār jātērē nauda, jo tiem, kam pietika prāta paskatīties uz lielveikalu piedāvājumu pirms Lieldienām, viss bija skaidrs arī bez meteorologu ikvakara pasaciņām. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Ar rekviēmu fonā [5]

Piektdiena, 7.aprīlis

Lieldienas tuvojas, un pavisam drīz tās būs klāt, kopā jaucoties ierastajai pavasara buķetei Latvijā: neparedzamiem laika apstākļiem, bērzu sulām, gājputniem, pūpoliem, satiksmes sastrēgumiem, nesaprotamiem valdības lēmumiem, kristīgām apcerēm un gluži cilvēciskai vēlmei atpūsties. Kā pēc nedēļas gaidāmās Lieldienas saplānot, tas, protams, jūsu ziņā, galvenais tikai nekļūt par kādu no tiem idiotiem, kas sabojā svētku noskaņojumu citiem. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Krustiņu vilkšana [9]

Piektdiena, 31.marts

Ja palasa ziņu virsrakstus, īsti nevar saprast, kas šonedēļ Latvijai ir svarīgāks – dresēti cirka pūdeļi vai nekustamā īpašuma nodoklis. Šī situācija labi raksturo masu mediju stāvokli valstī, kas vairāk gan atgādina tādu čaklas bitītes lidojumu no puķītes pie puķītes. Un tad vēl tie neko neizsakošie virsraksti – «mikrouzņēmuma darbinieka atalgojuma slieksni varētu noteikt virs 1000 eiro». Bet varētu jau arī nenoteikt, jo, kā apgalvo dažu visnotaļ nopietnu reliģiju mācības – šajā pasaulē nekas nav izzināms. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Nevajag eksperimentēt [10]

Piektdiena, 24.marts

Kadru nomaiņas nākušas par labu organizācijai, ko komentāros esmu pieminējis biežāk negatīvā nozīmē, proti, NEPLP jeb Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei. Sabiedriskā pasūtījuma ietvaros tā piešķīrusi 100 000 eiro raidījumam Rampas ugunis. Labi darīts! Tieši tā, nav ko eksperimentēt ar teorētiķu papīra formātiem, jāatbalsta raidījumi, kas sevi pierādījuši. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Britu izdevēji un breksits [4]

Piektdiena, 17.marts

Tieši pirms gada Londonas grāmatu mesē kāds izdevējs, esmu sen aizmirsis, kurš, vienā no diskusiju forumiem uz jautājumu, kā vērtējat breksita iespējamību, atbildēja īsi un tieši. Tur taču nemaz nav ko vērtēt, breksitu jau varot vēlēties vienīgi totāli idioti. Pa vidu notika tas, kas notika. Kā teiktu klasiķis, idiota sapnis piepildījās. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Negaršīgā biešu zupa [16]

Piektdiena, 10.marts

Nezinu, vai tas tā šķiet man vienam, bet apsēstība ar visiem iespējamajiem pasaules gala scenārijiem kļūst par Rietumu sabiedrības psihisku novirzi, kura jau sāk pārkāpt labas gaumes robežas. It kā žurnālists, sazin kāds tur Kirčiks, šonedēļ Foreign Policy publicējis Eiropas sliktāko attīstības scenāriju, kas vainagojas ar Narvas okupāciju 2022. gadā. Lasu virsrakstu un domāju, kāda velna pēc latviešu mediji to metas pārpublicēt? Kaut kāds yankie kaut kur Amerikā masturbē ar savām nākotnes fantāzijām par pasaules otru malu, bet kāds to uztver nopietni. Kā ironizēja viens no komentāru autoriem – tantei Veltai Rogovkā negaršo biešu zupa. Kāpēc tad tā nav ziņa numur viens Latvijas mediju telpā? Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Kurš atbildēs par brāķi [14]

Piektdiena, 3.marts

Liela ņemšanās medijos notiek ap Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētāja Alda Pauliņa atkāpšanos. Viņš kā iemeslus aiziešanai no amata publiski nosaucis «Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) iejaukšanos LR darbā, kā arī padomes kompetences trūkumu un nesaskaņas LR valdē.» Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Jautras lietiņas [10]

Piektdiena, 24.februāris

Tā nu pie mums mēdz notikt. Vispirms ar lielu blīkšķi arestē uz pāris dienām, uztaisa šovu uz pāris nedēļām, ko vienīgie pareizie žurnālisti pasludina teju par Latvijas jaunā taisnīguma un uzplaukuma ēras sākumu. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Stipendijas pamperiem [11]

Piektdiena, 17.februāris

Atgriežoties Latvijā, nezin kāpēc vienmēr ir izjūta, ka reizēm cepamies, paši nesaprotot, par ko, bet sabiedrībā valda stulbs, ne ar ko īsti nepamatots mobings un vispārēja savu tuvāko nīšana. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Kino prāva un citi smalkumi [5]

Piektdiena, 10.februāris

Šodien pirms simt gadiem Harkovā piedzima meitene, kura kļuva par teātra un kino karalieni. Elzas Radziņas ekrāna un skatuves mūžs ir viena no spilgtākajām latviešu kultūras leģendām 20. gadsimtā. Viņa spēja nospēlēt jebko – gan karalienes, gan vecas vecenes. Problēma vien tā, ka ieilgušais autortiesību strīds par to, kam tad pieder latviešu filmas, starp Rīgas kinostudiju un Kultūras ministriju liedz latviešiem pilnvērtīgu iespēju skatīties latviešu kino, kurā visā spozmē atmirdz lieliskā Elza Radziņa un citi izcili mūsu kino aktieri. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Vergi, sandales un zupas virtuves [19]

Piektdiena, 3.februāris

Ar ko ieiesim vēsturē šonedēļ? Ar Līvbērzes vergtura centieniem pakļaut pensionārus, spītīgākos iekaustot ar tabureti? Ar neveiksmīgiem lingvistiskiem jaunievedumiem un ministra Šadurska kunga pretrunīgajiem secinājumiem par Rīgas Ekonomikas augstskolas rektora Andersa Pāzlova latviešu valodas prasmēm, kuras te neatbilst, te atkal atbilst rektoram nepieciešamajam zināšanu līmenim? Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Ķengas un mūžība [9]

Piektdiena, 27.janvāris

Šonedēļ vērojama tāda šurpu turpu šūpošanās vienā otrā kultūras jautājumā. Par simtgadi, par dejotāju tērpiem. It kā jau tikai dabiski. Kāds visam piekrīt, kāds oponē. Ir pat labi, ka debates notiek. Tomēr tonis, kādā tas viss tiek komentēts un apspriests sociālajos tīklos, jau atkal liecina par ierasto riešanos un agresivitāti. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Kapiņi un opera [61]

Piektdiena, 20.janvāris

Esmu jau ne reizi vien rak-stījis par to, ka latviešu tā sauktā kapu kultūra ir diezgan liels pašapmāns. Visā savā nožēlojamā krāšņumā to varējām baudīt kapu tramvaja epopejā, kas pēc tukšu salmu vezuma izkulstīšanas, šķiet, tā arī noklususi kā tādas tukšas mucas tālīna graboņa, ripojot lejā pa kalnu. It kā ar šo kaunu, kas par latviešiem neko labu neliecina, nepietiktu, tagad esam piedzīvojuši publisku histēriju par prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai ar starpniekiem izgādātajiem zemes kvadrātmetriem Meža kapu ekskluzīvajā daļā. Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

Pūtiens, putenis un dienišķais sašutums [4]

Piektdiena, 6.janvāris

Nu ko, dabūjām pēc trakā vecgada pūtiena un lietus arī kārtīgu puteni? Protams, sēdēt pie stūres šādā laikā diez kas nav, bet nemaz jau nav tik slikti, ja reižu pa reizei mūs apciemo ziema un apsedz ar baltu segu pelēko ainavu, ienesot dzīvē kaut nedaudz gaišuma. Kaut kopējais fons, gadu sākot, vienalga ir padrūms: nesaprotamas nodokļu izmaiņas, runas par cenu gaidāmo kāpumu un akcīzes palielinājumu, RPIVA negaidītā pievienošana Latvijas Universitātei. Var jau būt, ka šogad politiķi beidzot iemācīsies komunicēt ar tautu? Vēlēšanas taču vairs nav aiz kalniem, būtu gan pēdējais brīdis, ja ne par valsti, tad vismaz par savu nākotni padomāt. Vairāk »

Arno Jundze
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers