Viedokļi / Arno Jundze

Arno Jundze

Kritiskas pārdomas [7]

Piektdiena, 2.jūnijs

Tūlīt jau tās atkal būs klāt – pašvaldību vēlēšanas, un mums atkal būs iespēja nobalsot par saviem favorītiem. Viss notiks kā tādos kārtīgos viduslaikos. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Tarakāni, vēži un citas radībiņas [6]

Piektdiena, 26.maijs

Atvainojiet, bet es negribu rakstīt par to, kas šonedēļ notika Mančesterā. Kamēr Eiropas politiķiem būs pilnas galvas ar politkorektiem mēsliem, raksti vai neraksti, idioti, kuriem galvās mājo tarakāni, spridzinās un slaktēs dieva vai vēl kāda vārdā, bet vienmēr atradīsies kāds, kas tos aizstāvēs un iestāsies par viņu svētajām cilvēktiesībām. Cik var šaut sev kājā, kāpt uz grābekļa, likt mēli pie nosarmojuša durvju kliņķa lielā salā? Laiks būtu pieaugt un pieņemties prātā. Tāpēc komentārs būs par kultūru. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Lamatas milzu lempjiem [13]

Piektdiena, 19.maijs

Maijs ar visiem saviem pilnmēnešiem, pavasara un reizēm arī siltuma atnākšanu ir laiks, kad latviešos aktivizējas dzīvības sula un enerģija. Un arī tarakāni smadzenēs. Te jau nu viņi pamazām lien laukā saulītē – kājās nostāvēt nespējīgi deģenerāti nošļukušās treniņbiksēs, pēc modes tērptas jaunavas, kuru ārējo dizainu nudien neglābs pat modes mākslinieka Dāvida ieteikums vilkt zeķes sandalēs. Narkomāni, cilvēki ar dažādu kaišu saasinājumiem, motociklisti – nāvinieki un citi labumi. Šajā laikā allaž jāuzmanās, jo, tā vien šķiet, zināmai mūsu sabiedrības daļai bremzes galīgi netur. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Maija vēsumi [11]

Piektdiena, 12.maijs

Vai esat pamanījuši, kā uz burvju mājiena pēc lielā Maskavas drauga Trampa ievēlēšanas mainījusies retorika kādas vārdā nenosauktas kaimiņvalsts medijos? Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Negribu atgriezties [65]

Trešdiena, 3.maijs

Interesanti, kā laika gaitā mainās retorika un izpratne par vieniem un tiem pašiem notikumiem. Lūk, piemēram, 4. maijs. Cik sen atpakaļ daži to pat publiskās diskusijās dēvēja «par neleģitīmās un komunistu inspirētās Augstākās padomes nelikumīgu akciju», kurai neesot nekā kopīga ar Latvijas Republiku. Pēc neatkarības atjaunošanas šī diena nebūt ne uzreiz un ne bez ierunām tika atzīta par svētku dienu. Atceros, ka vajadzēja rakstīt ne vienu vien rakstu par šo tēmu. Tikai tad, kad daļa radikālo nacionālistu saprata, ka sevi ielikt dziedošās revolūcijas centrā neizdosies, pamazām un ne bez kurnēšanas tikām pie šiem svētkiem. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Pravieši un zivis [21]

Piektdiena, 28.aprīlis

Pirmais maijs nāk, un atkal jau jautājums, kam, pie vella, šie Darba svētki, kurus neviens nekad nesvin un kuru vienīgais labums ir brīva diena kalendārā? Katrreiz, kad es to sev uzdodu, man ir jādomā, kurš tad īsti ir muļķis – mēs vai mūsu senči, latvieši sastrādātām tulznainām rokām, ar kuriem tagad visi lepojas vietā un nevietā. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Subotņiki un grila sezona [27]

Piektdiena, 21.aprīlis

Laika prognozēm ir nepārprotama līdzība ar politiķu priekšvēlēšanu solījumiem. Mēs visi labi zinām – beigās mūs tāpat apčakarēs! Vienalga savās fantāzijās izgaršojam solītos saulainos uz siltos svētkus, bet tie, kā vienmēr, pienāk auksti, sniegoti un vēja brāzmu raustīti. Jautājums, kāpēc šīs prognozes aizgūtnēm jāpublicē, dzenot ļaudis depresijā, un kāpēc par tām vispār jātērē nauda, jo tiem, kam pietika prāta paskatīties uz lielveikalu piedāvājumu pirms Lieldienām, viss bija skaidrs arī bez meteorologu ikvakara pasaciņām. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Ar rekviēmu fonā [5]

Piektdiena, 7.aprīlis

Lieldienas tuvojas, un pavisam drīz tās būs klāt, kopā jaucoties ierastajai pavasara buķetei Latvijā: neparedzamiem laika apstākļiem, bērzu sulām, gājputniem, pūpoliem, satiksmes sastrēgumiem, nesaprotamiem valdības lēmumiem, kristīgām apcerēm un gluži cilvēciskai vēlmei atpūsties. Kā pēc nedēļas gaidāmās Lieldienas saplānot, tas, protams, jūsu ziņā, galvenais tikai nekļūt par kādu no tiem idiotiem, kas sabojā svētku noskaņojumu citiem. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Krustiņu vilkšana [9]

Piektdiena, 31.marts

Ja palasa ziņu virsrakstus, īsti nevar saprast, kas šonedēļ Latvijai ir svarīgāks – dresēti cirka pūdeļi vai nekustamā īpašuma nodoklis. Šī situācija labi raksturo masu mediju stāvokli valstī, kas vairāk gan atgādina tādu čaklas bitītes lidojumu no puķītes pie puķītes. Un tad vēl tie neko neizsakošie virsraksti – «mikrouzņēmuma darbinieka atalgojuma slieksni varētu noteikt virs 1000 eiro». Bet varētu jau arī nenoteikt, jo, kā apgalvo dažu visnotaļ nopietnu reliģiju mācības – šajā pasaulē nekas nav izzināms. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Nevajag eksperimentēt [10]

Piektdiena, 24.marts

Kadru nomaiņas nākušas par labu organizācijai, ko komentāros esmu pieminējis biežāk negatīvā nozīmē, proti, NEPLP jeb Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei. Sabiedriskā pasūtījuma ietvaros tā piešķīrusi 100 000 eiro raidījumam Rampas ugunis. Labi darīts! Tieši tā, nav ko eksperimentēt ar teorētiķu papīra formātiem, jāatbalsta raidījumi, kas sevi pierādījuši. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Britu izdevēji un breksits [4]

Piektdiena, 17.marts

Tieši pirms gada Londonas grāmatu mesē kāds izdevējs, esmu sen aizmirsis, kurš, vienā no diskusiju forumiem uz jautājumu, kā vērtējat breksita iespējamību, atbildēja īsi un tieši. Tur taču nemaz nav ko vērtēt, breksitu jau varot vēlēties vienīgi totāli idioti. Pa vidu notika tas, kas notika. Kā teiktu klasiķis, idiota sapnis piepildījās. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Negaršīgā biešu zupa [16]

Piektdiena, 10.marts

Nezinu, vai tas tā šķiet man vienam, bet apsēstība ar visiem iespējamajiem pasaules gala scenārijiem kļūst par Rietumu sabiedrības psihisku novirzi, kura jau sāk pārkāpt labas gaumes robežas. It kā žurnālists, sazin kāds tur Kirčiks, šonedēļ Foreign Policy publicējis Eiropas sliktāko attīstības scenāriju, kas vainagojas ar Narvas okupāciju 2022. gadā. Lasu virsrakstu un domāju, kāda velna pēc latviešu mediji to metas pārpublicēt? Kaut kāds yankie kaut kur Amerikā masturbē ar savām nākotnes fantāzijām par pasaules otru malu, bet kāds to uztver nopietni. Kā ironizēja viens no komentāru autoriem – tantei Veltai Rogovkā negaršo biešu zupa. Kāpēc tad tā nav ziņa numur viens Latvijas mediju telpā? Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Kurš atbildēs par brāķi [14]

Piektdiena, 3.marts

Liela ņemšanās medijos notiek ap Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētāja Alda Pauliņa atkāpšanos. Viņš kā iemeslus aiziešanai no amata publiski nosaucis «Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) iejaukšanos LR darbā, kā arī padomes kompetences trūkumu un nesaskaņas LR valdē.» Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Jautras lietiņas [10]

Piektdiena, 24.februāris

Tā nu pie mums mēdz notikt. Vispirms ar lielu blīkšķi arestē uz pāris dienām, uztaisa šovu uz pāris nedēļām, ko vienīgie pareizie žurnālisti pasludina teju par Latvijas jaunā taisnīguma un uzplaukuma ēras sākumu. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Stipendijas pamperiem [11]

Piektdiena, 17.februāris

Atgriežoties Latvijā, nezin kāpēc vienmēr ir izjūta, ka reizēm cepamies, paši nesaprotot, par ko, bet sabiedrībā valda stulbs, ne ar ko īsti nepamatots mobings un vispārēja savu tuvāko nīšana. Vairāk »

Arno Jundze
 
 

Redakcija Twitterī

Bens Latkovskis Ar abām rokām atbalstu @Rigas_pils ierosinājumu par tautas vēlētu prezidentu un arī par Saeimas vēlēšanu sist. maiņu(uz jaukta tipa vēlēš.).

Elita Veidemane RT @CurrentTimeTv: Путин и Медведев на церемонии в День памяти и скорби. На этом фото прекрасно все: https://t.co/9KPARyrhY4

Bens Latkovskis Vai nevarētu, lūdzu, konkrētāk ar piemēriem paskaidrot, ko tieši "tas" izskaidro? https://t.co/6pwKLIxNQF

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers