Viedokļi

Arno Jundze

Krievi ir jau klāt [29]

Piektdiena, 21.jūlijs

Šonedēļ Kultūras ministrija (KM) publiskojusi pētījuma rezultātus Latvijas iedzīvotāju medijpratībā. Galvenais secinājums – tā ir vāja. Vairāk »

Arno Jundze
 
Māris Krautmanis
 

Elita Veidemane

Mežabrāļi aiziet debesīs

Piektdiena, 21.jūlijs

«Dzīvojiet šodienā! Lai krievi paši raud par savu vēsturi!» – kāds sejugrāmatas lietotājs virtuāli uzbruka kādam citam lietotājam, kas bija tīmeklī publicējis senu fotogrāfiju: Krievijas cara Nikolaja II ģimene neilgi pirms nošaušanas. 17. jūlijā apritēja 99 gadi, kopš Jekaterinburgas inženiera Ipatjeva mājā komunisti nošāva Nikolaju II, viņa ģimeni un vairākus kalpus. Diez vai kāds grasījās raudāt par šo faktu, tas bija vairāk kā atgādinājums par proletariāta vadoņu plānprātību un sekām, ko tās nesa ne tikai Krievijai, bet visai pasaulei. Tieši atgādinājumu dēļ vēsture ir svarīga, un ir nebūtiski, kur tā «notikusi»: ir jāizdara secinājumi, kas būs nozīmīgi šodien un rīt, un šeit. Vairāk »

Elita Veidemane
 

Ivars Zariņš

“Nodokļu reforma”- kas tiek noklusēts [6]

Ceturtdiena, 20.jūlijs

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un lai gan tas ir noticis pavisam nesen, šī “nodokļu reforma” jau ir paguvusi apaugt ar visdažādākajiem vērtējumiem – no brīnumnūjiņas, kas atrisinās mums visu, līdz bezatbildīgai, populistiskai avantūrai vai vienkārši kārtējai stohastiskai solījumu mākoņu stumdīšanai, no kā galu galā nekas jēdzīgs nesanāks. Un katram šeit ir savi argumenti. Jāatzīst – tie parasti ir vienpusēji un šauri, lai tikai uzrunātu (apmānītu?) attiecīgo mērķauditoriju. Vairāk »

Ivars Zariņš
 

Juris Paiders

Zaļo gaismu liberālai vienotībai [22]

Ceturtdiena, 20.jūlijs

2017. gada aukstās vasaras politiskos notikumus nedaudz iesildīja partija Vienotība. Pēc planētas mēroga lidojuma Eiropas Komisijā Andrim Piebalgam ļoti ātri apnika rosīšanās Latvijas sīkpartiju smilšu kastē. Vairāk »

Juris Paiders
 

Baiba Lulle

Personiskā vai valsts lieta? [7]

Ceturtdiena, 20.jūlijs

«Andas Čakšas saglabāšanai ministra amatā ir arī cilvēciskais faktors. Viņa ir jauka un glīta,» pirms pāris dienām rakstīja Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis. Nu viņš varēs pievienot vēl vienu argumentu – ministre ir bērniņa gaidībās. Vai šādi fakti jāatstāj tikai personiskai un dzeltenās preses iztirzāšanai, vai tomēr tie ir kontekstā ar spēju ietekmēt samilzušo veselības aprūpes problēmu risināšanu? Daudziem arī cilvēcīgi rodas jautājums – vai ministre, solot palikt amatā līdz pēdējam un atgriezties teju vai taisni no dzemdību galda, nenodarīs pāri bērnam, vai ir prioritātes pareizas, vai līdzcilvēki, tostarp politiķi, medicīnas darbinieki, sargājot grūtnieci, neprasot konkrētus risinājumus, nenodarīs pāri nozarei? Vairāk »

Baiba Lulle
 

Māris Krautmanis

Politisko amēbu vairošanās [38]

Trešdiena, 19.jūlijs

Ints Dālderis, Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins un Aleksejs Loskutovs uzrakstījuši iesniegumus par izstāšanos no partijas Vienotība. Šie tā sauktā partijas liberālā spārna deputāti turpinās darboties Vienotības frakcijā, atbalstīs valdību, taču no likumdošanas brīvajā laikā veidos jaunu «proeiropeisku un centrisku» partiju. Tikmēr zem Vienotības vecā karoga palikušie politiķi gatavojas rokādei partijas vadībā un kongresam, kas notiks pēc mēneša. Pašreizējais partijas vadītājs Andris Piebalgs ir piekusis un vairs negrib partiju vadīt, tāpēc stūre, visticamāk, tiks atdota jaunajam censonim Edvardam Smiltēnam, kurš ir aktīvs un ļoti, ļoti grib būt par priekšnieku. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Juris Paiders
 
 

Viktors Avotiņš

Prezidents – tikai uzmanības novēršanai? [10]

Otrdiena, 18.jūlijs

Es joprojām piekrītu profesora, politologa Ivara Ījaba savulaik (Neatkarīgā, 9.06.2015.) paustajai atziņai, ka «Vējonis ir Latvijai adekvāts prezidents». Lai arī Vējoņa kungam pēdējā laikā pārmests, ka viņš nav bijis pietiekami aktīvs sabiedrībai svarīgās lietās, es uzskatu, ka tieši viņa aktivitāte, publiski pieteiktās idejas ir pamats politiskajam, partijiskajam pret viņu vērstajam, es pat gribētu teikt, niknumam. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Baiba Lulle

Liela brēka, maza vilna [4]

Otrdiena, 18.jūlijs

Pēc saceltās ažiotāžas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) apturējusi vai drīzāk – uz pāris mēnešiem atbīdījusi lēmuma izpildi par vietējās mūzikas īpatsvaru 80% apmērā Latvijas Radio (LR) 5. Konflikts starp NEPLP un LR pārpalikušo vadību un radio pieci.lv bija pieņēmis neadekvātus apmērus. Publiskos paziņojumos, speciālos džinglos tika piesaukts politiskais spiediens gan no vienas, gan otras puses, iejaukšanās, mediju neatkarībā, teju vai demokrātijas pamatu graušana. Graudi pazuduši starp pelavām. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Pēteris Apinis
 

Māris Krautmanis

Tas brīdis, kad Belokoņs nav Pildegovičs [6]

Pirmdiena, 17.jūlijs

Ir starp Latvijas uzņēmējiem arī tādi, kam ir lieliskas idejas atrast peļņas iespējas kaut kur pasaules tālumos un būt pionieriem jaunu tirgu nišās. Tostarp latvieši ir vieni no tiem, kas saskaņā ar iepriekš noslēgtiem līgumiem sāka zvejot sniega krabjus Barenca jūrā pie Svalbāras (Špicbergenas). Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Viktors Avotiņš

Kuras partijas biedrene ir morāle? [56]

Pirmdiena, 17.jūlijs

Piekrītu Guntai Līdakai un kolēģiem – sākusies Saeimas priekšvēlēšanu kampaņa. Aktīva, agresīva un pagaidām samērā netīra. Tās nolūks manā subjektīvā uztverē pagaidām nav vis likt galdā kvalitatīvu valsts politiskās sistēmas, varas kvalitātes uzlabojumu piedāvājumu, bet līdz vēlēšanām panākt, cik iespējams, stabilu negatīvu attieksmi pret galvenajiem konkurentiem. Saskaņu, Gods kalpot Rīgai un, lai cik dīvaini neliktos – Zaļo un zemnieku savienību. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Arno Jundze

Augstā morāle un co [58]

Piektdiena, 14.jūlijs

Man patīk, ka Latvijā beidzot kāds sācis rūpēties par morāli. Tiesa, nevar nepamanīt, ka rūpes parasti drosmīgi notiek tad, kad to cēlonis nespirinās pretim. Tad var tā droši, jo neiespers! Kas gan te vispār būtu ko daudz tarkšķēt par oligarhu lietu, ja ir ieraksti, lieciet iekšā jūtūbē, lai tad tauta dzird visus b*** un maķ, tad arī būs saprotami pierādījumi. Bet nedzird… Ja jau kāds bija tik gudrs, ka pietaupīja atšifrējumus, kā tad nenokopēja audiofailus? Tad ir vai nav? Tāds, lūk, jautājums. Vairāk »

Arno Jundze
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers