Viedokļi

Jevgeņija Zaiceva

Kāpēc kriptovalūta nav nauda un vai to var atspoguļot uzskaitē [2]

Otrdiena, 23.janvāris

Kā vēsta informācijas portāls Delfi, žurnālā Grāmatvedība un ekonomika, bija publicēta VID informācija par to, ka kriptovalūta var tikt Latvijā atzīta un lietota kā nauda. Šis VID paziņojums ir absolūti pareizs un, vienlaikus, nepareizs. Realitātē – darbs ar kriptovalūtu Latvijā ir iespējams un likumīgs, pagaidām netiek prasīta pat licence vai atļauja!... Vairāk »

 
Baiba Lulle
 

Juris Paiders

Vai Noasa šķirsts ir ēka vai kuģis? [9]

Otrdiena, 23.janvāris

Kādā saviesīgā pasākumā fonā bija ieslēgts televizors, kurā skanēja sižets par Pāvilostas kuģi – jūras krastā uzbūvēto konstrukciju, kas izskatās pēc ēkas, bet juridiski ir atzīta par būvniecības stadijā esošu kuģi. Jaunums izraisīja veselu emociju vētru! Vairāk »

Juris Paiders
 

Elita Veidemane

Politiķiem barikādes nav vajadzīgas

Pirmdiena, 22.janvāris

Politiķu biežņa vai – tieši otrādi – skrajās rindas liecina par izdevīgumu, ko viņi atrod vienā vai otrā pasākumā. Un izdevīgums ir tieši proporcionāls politiskajām dividendēm, ko viņi var iegūt šajos pasākumos. Šis ir Saeimas vēlēšanu gads, un tie, kuriem joprojām ir nepārvarama vēlme piemēroties deputāta sēdekļa izmēriem, izmantos jebkuras iespējas pazīmēties dažāda izdevīguma notikumos. Vairāk »

Elita Veidemane
 

Māris Krautmanis

Eiropas Komisija uz vienu roku ar PVN bandītiem [23]

Pirmdiena, 22.janvāris

Ekonomiskie noziegumi mēdz būt visādi – algu maksāšana aploksnēs, nodokļu nemaksāšana, krāpšana, kontrabanda, kukuļņemšana, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija. Taču ir starp šiem noziegumiem tāds, kas ir vēl daudz riebīgāks – tā ir naudas izkrāpšana no valsts, veicot fiktīvus darījumus un saņemot PVN atmaksu. Tā ir nauda, ko nozog no tās naudas, ko tu, es, mēs, visi nodokļu maksātāji, jau esam samaksājuši valstij. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Jevgeņija Zaiceva

Tiesības uz veselības aprūpi 2018. gadā [5]

Piektdiena, 19.janvāris

aunais, 2018. gads ir atnesis tik daudz nodokļu un visādu citādu izmaiņu, ka visi likumu pildītāji (grāmatveži, uzņēmēji un vienkārši iedzīvotāji) ir tajās vienkārši sapinušies un neko nesaprot. Bet tie, kam jāgādā, lai saprotam likumus un to pielietošanas iespējas, arī ir sapinušies, tie nepaspēj viest izmaiņas savās mājaslapās un “savās galvās”, lai mūs pareizi konsultētu. Kopumā viss ir kā parasti – ierēdņiem intensīvi jāstrādā, bet viņi to vairs neprot un/vai nespēj… Vairāk »

 

Arno Jundze

Pasaciņa par latvieti naivo

Piektdiena, 19.janvāris

Atzīsimies, nu kaut kā neveicas mums ar to loģisko domāšanu. Pagātnes rēgu bakstīšana daudziem stipri vien aizstājusi dzīvi šodien. Vainīgie visās dzīves likstās, tiesa gan, ir atrasti. Zināms arī, kā viss noticis. Avoti ir droši. Čekas ziņotāji un citi zvēri, slepus vienojoties kādas vārdā nenosauktas viesnīcas numuriņa dušas telpā, pirms gadiem padsmit Latvijā ieviesa ūdens skaitītājus. Šo sarunu ierakstus publiskos pēc gadiem divdesmit. Vairāk »

Arno Jundze
 

Viktors Tihonovs

Kuģim ir tiesības būt stiklotam [14]

Piektdiena, 19.janvāris

Kopš vakardienas plašsaziņas medijos ar apbrīnojamu uzstājību tiek izplatīts viedoklis, ka Pāvilostā esot uzbūvētā ēka jūras krastā, kura nekādi nelīdzinoties kuģim. Vai tas ir tiesa? Atbildēsim uz dažiem pamatjautājumiem – pirmais, vai šī stiklotā konstrukcija peld un turas uz ūdens? Atbilde ir jā, tā atbilst visām tehniskajām kuģošanas prasībām, tā sekmīgi peld un ilgstoši turas uz ūdens. Tādēļ tā ir reģistrējama kuģu reģistrā atbilstoši tiesību normu prasībām. Otrs jautājums, vai šai konstrukcijai ir ārēju komunikāciju pievadi, piem., ūdens, kanalizācija? Atbilde – nē, nav, jo kuģiem tādas nav (izņemot īslaicīgu pieslēgumu ostā, vai citam kuģim, piem., balastūdeņu novadīšanai). Un trešais, vai kuģim būvniecības stadijā bija atļauts atrasties attiecīgajā vietā? Atbilde ir jā, jo to nosaka likumdošana. Vairāk »

 

Māris Krautmanis

Kam kalpo deputāts Judins? [63]

Piektdiena, 19.janvāris

Saeimas izmeklēšanas komisijā, kas pēta valsts nozagšanas pazīmes un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr. 16870000911, absurdu situāciju, melu, mītu, murgu un gānīšanās ir bijis pārpārēm. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Baiba Lulle

Prast izmantot [3]

Piektdiena, 19.janvāris

Apgriezienus uzņem Saeimas Analītiskais dienests (AD) – pēc viena pērn veikta pētījuma šogad ķersies klāt citām deputātus interesējošām tēmām. Ilgi lolotā dienesta pienesumā šaurākās vietas varētu būt parlamentāriešu izvēles, kas nereti ir šauri politiskas ar vizionāra skatījuma trūkumu, kā arī dienesta mazā kapacitāte. Vairāk »

Baiba Lulle
 
 

Māris Krautmanis

Biedri, nākotne jau sen ir pienākusi! [10]

Ceturtdiena, 18.janvāris

Ik gadu, kad pienāk janvāris, atmiņā neviļus atnāk 1991. gadā pieredzētais barikāžu laiks – ugunskuri Vecrīgā, smagā tehnika no laukiem pie Ministru kabineta, apšaude pie Iekšlietu ministrijas. Domāju, ka līdzīgi ir ikvienam, kas tolaik bija aculiecinieks dramatiskajiem notikumiem un dažādu pretrunīgu sajūtu un domu mikslim, kas tolaik valdīja ļaužu galvās. Bija nez no kurienes radusies drosme, kas mijās ar baiļu brīžiem, brīvības alkas un milzu nelabums pret tumšo varu, kas vēl negribēja padoties. Uz barikādēm stāvēja vienota tauta, kas bija gatava pašuzupurēties augstu, svētu ideālu vārdā. Mēs gribējām brīvu, neatkarīgu valsti. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Juris Paiders
 

Renārs Putniņš

E-veselība – gadsimta kiberbrāķis [6]

Trešdiena, 17.janvāris

Otrdien, 16. janvārī vien dažas nedēļas pēc obligātās e-veselības sistēmas ieviešanas daudzus pārsteidza ziņas par to, ka sistēma bijusi pakļauta hakeru uzbrukumam. Veselības ministra padomniece e-veselības projekta jautājumos gan steidzās cilvēkus mierināt, stāstot, ka sistēma nav uzlauzta un dati „neesot noplūduši". Vairāk »

 

Viktors Avotiņš

Aizvilkt pagātni priekšā nākotnei [33]

Trešdiena, 17.janvāris

Mani pārsteidz jaunu un pat radošu cilvēku vēlme domāt padomju laika stereotipos, vienkārši pārceļot tos šajā laikā. Bet – kamēr vispārējās uztveres stereotipi tiks uzskatīti par pietiekamu kāda atsevišķa cilvēka mēru, ārpus kura viņš itin kā pārstāj būt cilvēks, tikmēr šī sabiedrība nebūs brīva. Ar cilvēka, viņa rīcības vērtējumu tā sapratīs vien birku karināšanu atbilstoši publikā (pūlī?) iekoptiem uztveres standartiem. Bet, ja zināt vien šos standartus, ja nepūlēties zināt cilvēku, tad viņa publiskais raksturojums vai vienmēr būs nepatiess, kropls. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
 

Redakcija Twitterī

Bens Latkovskis Rungaini un domubiedri, kas jums traucē demokrātiskā iekārtā dibināt savu partiju, kas noņems jebkādu finansējumu ā… https://t.co/a0aDUbhsNu

Elita Veidemane RT @VL_TBLNNK: 2017. gada oktobris. Kad NA iniciatīva gūst arī izglītības ministra Kārļa Šadurska atbalstu, koalīcija konceptuāli vienojas…

Elita Veidemane RT @ZandaRadzina: @elitaveidemane @artuss Man šis kungs nemaksā, bet laikam tiešām abas ar Elitu esam ar dīvainu dzirdi, jo neko no Artusa…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers