Viedokļi

Iveta Grigule

Par Eiropas Savienības nākotnes perspektīvām

Pirmdiena, 27.marts

Kad dzirdu paziņojumus par Eiropas vēstures nama izveidi un lasu Eiropas Komisijas vadītāja Žana Kloda Junkera Balto grāmatu par Eiropas nākotnes scenārijiem, gribas cerēt, ka no pagātnes mantojuma tiks paņemts tas labākais, nevis Eiropas Savienībai nāksies doties pensijā un pašai kļūt par vēsturi. Vairāk »

Iveta Grigule
 
Juris Paiders
 

Māris Krautmanis

Īstie populisti beidzot ir klāt [9]

Pirmdiena, 27.marts

Amerikā un Eiropā – gan Austrumeiropā, gan vecajās Viduseiropas valstīs – kā sarkans dzīpars politikā cauri vijas parādība, ko mēdz dēvēt par populismu. Izmantojot ļaužu masu samulsumu, bažas par rītdienu un dusmas uz valdītājiem, atnāk jauna tipa politiķi – glābēji, kas runā nepaplašinātos teikumos, piedāvā vienkāršus risinājumus sarežģītām problēmām, parāda ar pirkstu, kurš ir vainīgais pie visām ķibelēm. Populisms labi kombinējas ar nacionālismu un sociālismu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Arno Jundze

Nevajag eksperimentēt [10]

Piektdiena, 24.marts

Kadru nomaiņas nākušas par labu organizācijai, ko komentāros esmu pieminējis biežāk negatīvā nozīmē, proti, NEPLP jeb Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei. Sabiedriskā pasūtījuma ietvaros tā piešķīrusi 100 000 eiro raidījumam Rampas ugunis. Labi darīts! Tieši tā, nav ko eksperimentēt ar teorētiķu papīra formātiem, jāatbalsta raidījumi, kas sevi pierādījuši. Vairāk »

Arno Jundze
 
 
Viktors Avotiņš
 
Baiba Lulle
 

Elita Veidemane

Bērniņiem patīk

Ceturtdiena, 23.marts

«Bērniņiem patīk dzīvnieciņi,» ar asarainu aizkustinājumu stāsta dzīvnieku cirka aizstāvji, un viņiem ir taisnība: kam tad nepatīk dzīvnieciņi? Tikai nejūtīgiem robotiem nepatīk. Protams, dzīvas radības ir interesants apskates objekts, tikai diez vai cirks, kurā tiek rādīti iebiedēti, samocīti dzīvnieki, būs labākais bērnu audzinātājs, lai viņos iedēstītu līdzjūtību un mīlestību uz dzīvo dabu. Vairāk »

Elita Veidemane
 

Juris Paiders

Dziesmu un deju svētku komercija [10]

Trešdiena, 22.marts

Marta vidū aizsākās diskusija par to, kā dalīt biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem. Svētku rīkotāju darba grupa esot izstrādājusi četrus biļešu izplatīšanas modeļus. Visvienkāršākais – ļaut spekulantiem iepirkt biļetes tā, kā tie to darīja līdz šim, un apgalvot, ka tiks «būtiski uzlabots esošais biļešu realizācijas mehānisms». Otrs risinājums bija izloze. Vairāk »

Juris Paiders
 

Māris Krautmanis

Meroni konsultants pošas uz Ventspili [18]

Trešdiena, 22.marts

Raugoties uz pašvaldību priekšvēlēšanu cīņām Ventspilī, rodas sajūta, ka viss tas jau reiz ir bijis un atkārtojas kā farss. Katrās vēlēšanās karagājienā pret pilsētas mēru Aivaru Lembergu ir pulcējušies dižvaroņi, kas bravūrīgi solījuši pārspēt Lembergu, un ikreiz pasākums ir beidzies ar čiku. Tāds pats čiks būs arī šajā reizē, tikai šoreiz tā kalšanā tiks ieguldīts sevišķi daudz zelta dukātu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Ivars Zariņš

Inčukalns – mūsu, un "gāzes OIK" nebūs? [4]

Otrdiena, 21.marts

Atbilde ir vienkārša un skaidra, ja ir zināms, kāds tad galu galā būs Latvijas gāzes tirgus modelis pēc tirgus liberalizācijas. Mūs kā patērētājus interesē, lai tas nodrošinātu iespēju izvēlēties sev izdevīgāko piedāvājumu, un lai tirgus būtu pietiekami drošs – vienmēr būtu iespējams iegādāties gāzi sev vajadzīgajā apjomā. Vairāk »

Ivars Zariņš
 
 

Bens Latkovskis

Laiks rādīt drosmi [21]

Otrdiena, 21.marts

Šā gada 16. janvārī Norvēģijas robežapsardzes spēki netālu no Svalbāras arhipelāga aizturēja Latvijas zvejas kuģi Senators, kurš šajā apkārtnē nodarbojās ar sniega krabju zveju. Kuģis tika aizvilkts uz gandrīz tūkstoš kilometru attālo Kirkenas ostu Norvēģijā, kur joprojām tiek nelikumīgi aizturēts, radot kuģu īpašniekiem zaudējumus 6000 eiro diennaktī, nerunājot par uzlikto sodu 180 000 eiro apmērā. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Viktors Avotiņš

Manta tuvāka par baznīcu [13]

Otrdiena, 21.marts

Var jau būt, ka vairākums Krimas krievu tiešām balsoja par tās atdošanos Krievijai. Taču ar Pēterbaznīcas statusu, tās pasākumu kopumu saistīto cilvēku vairākums, manuprāt, balsotu par to, lai Pēterbaznīca saglabā Kulturkirche (kultūras baznīcas) statusu. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Baiba Lulle

Ar cirku nebūs viegli [10]

Pirmdiena, 20.marts

Fonda Viegli dibinātājai Inārai Kehrei Rīgas cirka vadībā neklāsies viegli – jāuzrauga nodzīvotās cirka ēkas remontdarbi, jāpanāk pietiekama finansējuma nodrošināšana gan remontam, gan cirka uzturēšanai, kas bez valsts dotācijām izdzīvot nespēj, jāveido jauna radošā komanda un programma. Vairāk »

Baiba Lulle
 
 

Redakcija Twitterī

elita veidemane RT @AbolsValdis: Diez kāpēc @JurgisLiepnieks pseido-žurnāla Puaro nav neviena kristiska raksta par Saskaņu vai GKR. @KNABinforme varbūt pap…

elita veidemane RT @Soshnikoff: Мужчина ударил ОМОНовца в полёте с ноги, тот потерял сознание. Сейчас его коллеги избивают вообще всех https://t.co/YSZlzoL…

elita veidemane RT @ugunsdzeseji: Pagājušajā nedēļā Jēkabpils pusē "pie rokas pieķērām" kūlas dedzinātāju! Atgādinām-kūlas dedzināšana ir aizliegta un admi…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers