Viedokļi

Arno Jundze

Pravieši un zivis [6]

Piektdiena, 28.aprīlis

Pirmais maijs nāk, un atkal jau jautājums, kam, pie vella, šie Darba svētki, kurus neviens nekad nesvin un kuru vienīgais labums ir brīva diena kalendārā? Katrreiz, kad es to sev uzdodu, man ir jādomā, kurš tad īsti ir muļķis – mēs vai mūsu senči, latvieši sastrādātām tulznainām rokām, ar kuriem tagad visi lepojas vietā un nevietā. Vairāk »

Arno Jundze
 

Juris Paiders

Komunisms, fašisms un liberālisms [27]

Piektdiena, 28.aprīlis

Šā gada 12. aprīlī Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs vērsās pie nācijas ar konceptuālu vēstījumu par to, kā būtu jāveido Kazahstānas nākotne. Latvijas mediju telpā no Kazahstānas prezidenta vēstījuma pamanīja tikai to, ka Kazahstāna 2025. gadā pāries uz latīņu alfabētu. Tomēr jautājams par visu tjurku tautu kopēju pāreju uz latīņu alfabētu bija tikai viena neliela detaļa kopējā vēstījumā. Vairāk »

Juris Paiders
 
Māris Krautmanis
 

Baiba Lulle

Ar brāķētām patronām [6]

Ceturtdiena, 27.aprīlis

Skolu reformēšanas vai slēgšanas balstīšana uz centralizēto eksāmenu (CE) rezultātiem, kā to iecerējis izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, ir arhaiska un sekla pieeja. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Viktors Avotiņš

Stulba politizācija izglītību degradē [11]

Ceturtdiena, 27.aprīlis

Man šķiet, ka Latvijas izglītības sistēmai (ne tikai) nepieciešams nopietns starptautisks audits, kurš pārtrauktu tās politizāciju tiktāl, lai tā beidzot spētu nopietni, profesionāli un atbildīgi sākt rūpēties par Latvijas nākotnes paaudžu kvalitatīvu dzīvesspēju un to varēšanu uzturēt stipru valstsnāciju. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Bens Latkovskis
 

Māris Krautmanis

Putņa piens saviem draudziņiem [7]

Trešdiena, 26.aprīlis

2015. gadā par Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju kļuva kādreizējais sabiedrības par atklātību Delna direktors Roberts Putnis. Divu gadu laikā Putņa vārds nav necik bieži dzirdēts, ja neskaita to, ka viņš ir rakstījis mediju pamatnostādnes, kurās sprausts kurss uz sabiedrisko mediju aiziešanu no komercreklāmu tirgus. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Elita Veidemane

Inteliģentā saraušanās

Otrdiena, 25.aprīlis

«Es vispār nesaprotu, par ko te ir strīds. Mēs dzīvojam brīvā valstī, bet ne pie boļševiku režīma. Un katrs dzīvo tā, kā var atļauties. Starp citu, tā dzīvo visa Rietumu pasaule. Students sākumā dzīvo kopmītnēs vai ģimenes mājoklī, pēc tam viņš sāk strādāt un nopērk vienistabas dzīvokli, pēc tam apprecas un dzīvoklis ir lielāks. Bet kad cilvēks aiziet pensijā, bet viņa bērni dzīvo atsevišķi, tad ir skaidrs, ka tik liels dzīvoklis viņam vairs nav nepieciešams, un viņš atkal pārceļas uz vienistabas. Vai arī pārdod dzīvokli, lai nopirktu vietu pansionātā ar labu aprūpi,» kādā TV raidījumā izteicās investīciju baņķieris Ģirts Rungainis. Vairāk »

Elita Veidemane
 

Juris Paiders

Nevienlīdzības veicināšanas reforma [29]

Otrdiena, 25.aprīlis

Lai neviens nepagūtu atjēgties, Finanšu ministrija ļoti steidzīgi nosūtīja steidzīgai saskaņošanai visām nozaru ministrijām, kā arī valdībai pietuvinātajām lobiju organizācijām valsts nodokļu politikas pamatnostādņu (2018.–2021. gadam) projektu, lai jau 28. aprīlī to varētu izskatīt valdības ārkārtas sēdē. Vairāk »

Juris Paiders
 

Baiba Lulle

Un šovs var sākties! [12]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Šodien beidzas deputātu kandidātu un programmu sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām. Lai gan aģitācijas periods sācies jau 4. februārī, īstā cīņa sāksies pēc sarakstu apstiprināšanas. Kāda cīņa gaidāma par Rīgas atslēgām? Vairāk »

Baiba Lulle
 

Bens Latkovskis

Prom no grimstošā kuģa [35]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Saeimas deputāte Ilze Viņķele publiski atklājusi, ka plāno dibināt jaunu politisko partiju. Portālā skaties.lv Viņķele stāsta: «Ja Vienotībā uzskatu atšķirības iegūs tādus apmērus, ka tās idejas, par kurām iestājos, nav iespējams realizēt, tad skaidrs, ka jāskatās uz citu politisko pārstāvniecību vai domubiedru grupu... Laika nogrieznis jebkuram, kurš apsver iespēju veidot kādu jaunu politisko organizāciju, ir šā gada rudens, ja vēlas startēt jau 2018. gada vēlēšanās.» Tas nozīmē, ka vasarā iespējama jauna politiskā spēka parādīšanās uz mūsu jau sūnot sākušās politiskās skatuves. Ko tas nozīmē, un kādas tam varētu būt sekas? Vairāk »

Bens Latkovskis
 
 

Arno Jundze

Subotņiki un grila sezona [27]

Piektdiena, 21.aprīlis

Laika prognozēm ir nepārprotama līdzība ar politiķu priekšvēlēšanu solījumiem. Mēs visi labi zinām – beigās mūs tāpat apčakarēs! Vienalga savās fantāzijās izgaršojam solītos saulainos uz siltos svētkus, bet tie, kā vienmēr, pienāk auksti, sniegoti un vēja brāzmu raustīti. Jautājums, kāpēc šīs prognozes aizgūtnēm jāpublicē, dzenot ļaudis depresijā, un kāpēc par tām vispār jātērē nauda, jo tiem, kam pietika prāta paskatīties uz lielveikalu piedāvājumu pirms Lieldienām, viss bija skaidrs arī bez meteorologu ikvakara pasaciņām. Vairāk »

Arno Jundze
 

Māris Krautmanis

Pilnīgi bez bremzēm [23]

Piektdiena, 21.aprīlis

Latvijas jaunāko laiku vēsturē ir bijuši visādi gadījumi, kad dīvaini politiski spēki uznāk uz skatuves un kādu laiku pat tur paliek, veikdami visādas jokainas darbības. Taču pašlaik jau sāk izskatīties, ka cilvēki, kas sevi virza uz politiku, zaudējuši jebkādas bremzes un kauna izjūtu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Bens Latkovskis

Nodokļu reformas patiesie mērķi [15]

Piektdiena, 21.aprīlis

Nesen Latvijas Banka (LB) un Finanšu ministrija (FM) gandrīz vienlaicīgi nāca klajā ar saviem nodokļu sistēmas reformas plāniem. Abi reformas piedāvājumi bija apbrīnojami līdzīgi, atšķīrās vienīgi nianses, un sabiedrība kopumā tos atzina par soli pareizā virzienā, jo nodokļu slogu paredzēja it kā mazināt. Taču kaut kas šajā procesā liek būt aizdomīgam. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
 

Redakcija Twitterī

Bens Latkovskis RT @mersmom8: Canada! Much more civilized & less racist! @realDonaldTrump https://t.co/QJJn2Qn0AP

Elita Veidemane RT @ANAKOYHER: Последний призыв был в 1926. Самому младшему щас,то есть,91! Откуда на 9 мая берутся эти толпы румяных,довольных жизнью,моло…

Jānis Buholcs RT @SolvitaDenis: @sauIesieIeja @ABrauna @Buholcs Vai tas ir izdomājums? RU antropologu pētījums https://t.co/B3fYHO0hHy

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers