Viedokļi

Viktors Avotiņš

Uzvaras resurss – ienaidnieka tēls? [2]

Piektdiena, 27.aprīlis

Šķiet, ka galvenais vairākuma (!) partiju priekšvēlēšanu resurss, panākumu atslēga jau kuro reizi pēc kārtas grasās būt ienaidnieka tēls. Neraugoties uz to, cik objektīvs varētu būt drauds, piektās kolonnas reālā efektivitāte Latvijā utt., man šāda vairākuma partiju pozicionēšanās (turklāt atkal – ar tiesu varas un drošības orgānu piesaistīšanu) šķiet nožēlojama. Jo vairāk – ja šīs partijas nespēj skaidri un konkrēti atklāt savas programmatiskās apņemšanās valsts dēļ, savus ar pilnu atbildību Latvijas priekšā definētos mērķus, to – par ko, nevis pret ko man nākamās Saeimas sasaukuma laikā vēlams būt, tad tās rīkojas tieši tāpat, kā uzskata rīkojamies oponentus. Eskalē konfliktu, nesaticību u.tml. Jo  tikt pie varas caur konfliktu – etnisku, starpnacionālu vai kādu citu līdzīgu – šķiet tām efektīvākais variants. Un tad ienaidnieka būvēšana top obligāta kampaņas sastāvdaļa. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Elita Veidemane

"Vienotībai" divi pirksti durvīs

Piektdiena, 27.aprīlis

«Jaunā Vecava – tā būtu normāla partija, ja vien to nevadītu tas smieklīgais ārzemnieks Krišvaldis; Kislodriščinskas saskaņas partija – forša programma, bet cita nekā tur nav; Jauno Homeopātu partija – pārāk daudz veco aptiekāru; partija Kam pieder šī suņubūda? – slikti aktieri sliktā izrādē; tad vēl apvienotā Zaļās bietes un dīvāna traktoristu partija, tad vēl Tautisko tetovējumu apvienība, tad vēl partija Vairāk »

Elita Veidemane
 

Dainis Lemešonoks

LFF prezidenta vēlēšanas: duelis "na troih"? [3]

Ceturtdiena, 26.aprīlis

Izrādās, arī mūspusē kāds tomēr vēl spēj sarīkot – bez liekas kautrības! – Klintones & Trampa klopes cienīgu šovu. Dramatiskā un vērienīgā spēkošanās starp Vadimu Ļašenko un Kasparu Gorkšu par Latvijas Futbola federācijas vadītāja amatu liek politiķiem rūgt skaudībā, sarkt kaunā un šo to pamācīties. Vairāk »

 

Juris Paiders

Valsts prezidentam ir jāpilda zvērests! [19]

Ceturtdiena, 26.aprīlis

Gaidāms, ka šodien, steidzamības kārtā pieņemot grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, noslēgsies viens nozīmīgs posms Latvijas ekonomikas izaugsmes un valsts attīstības koncepcijā. Vairāk »

Juris Paiders
 

Bens Latkovskis

Viltus tiesvedība [9]

Ceturtdiena, 26.aprīlis

Otrdien valdība nolēma, ka Latvija saistībā ar Norvēģijā arestēto zvejas kuģi Senator vērsīsies tiesā ar prasību pret Eiropas Komisiju (EK). Pirmajā brīdī var šķist, ka mūsu valdība nodemonstrējusi neredzētu pārdrošību un atvēzējusies pret pašu svētāko – EK. Taču tā var likties tikai lietas nezinātājiem. Patiesībā šī ir tāda kā viltus tiesvedība. Tā nenotiek par pašu kuģa arestu un tiesībām zvejot sniega krabjus strīdīgajā teritorijā Svalbārā, bet gan par EK rīcību. Tiesa lems, vai EK ir vai nav pietiekami aktīvi rīkojusies, lai palīdzētu aizstāvēt Latvijas zvejnieku intereses. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Juris Zvirbulis

LAMB par iebraukšanu Jūrmalā: Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām! [3]

Trešdiena, 25.aprīlis

Vasara tepat aiz durvīm, un arvien lielāks autovadītāju skaits met skatus mūsu kūrorta pērles, Jūrmalas, virzienā. Mums patiešām ir paveicies, jo 24 km gara pludmale, kas segta ar kvarca smiltīm, nav atrodama ne tikai citur Baltijā, bet arī Eiropā kopumā. Lai kūrorta pilsētas apmeklējums sagādātu tikai pozitīvas emocijas un ap Ziemassvētkiem autovadītājs nesaņemtu nepatīkamu vēstuli no Jūrmalas pašvaldības, par iebraukšanu pilsētā siltajā sezonā ir jāmaksā. Vairāk »

 

Baiba Lulle

Should i stay or should i go? [37]

Trešdiena, 25.aprīlis

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma Aculiecinieks sižets par ģimeni, kas pamet Latviju, izraisījis pamatīgu sabiedrības šūmēšanos un šķelšanos. Kairinājuma viena līnija ir par pašu aizbraukšanas/palikšanas tēmu, otra – par to, vai sabiedriskais medijs šādi propagandē emigrāciju un neizdevušās valsts tēlu. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Māris Krautmanis

Par ko neiezviedz kazahi [15]

Trešdiena, 25.aprīlis

Kad amerikāņu aktiera Aleksa Boldvina atveidotais Donalds Tramps humora šovā «Saturday Night Live» nosauca Raimondu Vējoni par Boratu, latvji pa daļai smēja šim jokam līdzi, pa daļai uzmeta lūpu. Nu kāds Vējonis Borats? Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Bens Latkovskis

"Vienotības" jaunzīmolojums [8]

Otrdiena, 24.aprīlis

Vienotība nolēmusi kļūt par Jauno Vienotību. Šī zīmola maiņa jau izsaukusi dažādas ironiskas replikas, taču ironija šeit ir gluži nevietā. Vienotība patiesi mainās, un palikt ar veco nosaukumu tai nozīmētu jēdzieniski palikt vakardienā. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Anita Daukšte

Māllēpīšu spīts [7]

Otrdiena, 24.aprīlis

Pagājušajā nedēļā sociālajā tīklā Facebook parādījās divi ieraksti, kas lika iegrimt pārdomās, ka bažām par Latviju kā birokrātijas dzīru zemi ir pamats. Uzņēmēja, viesnīcas Roma vadītāja un bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece pauda savu sašutumu par Valsts ieņēmumu dienesta un Nodarbinātības valsts aģentūras rīcību, savukārt pazīstamā žurnāliste, Latvijas Radio producente Evija Unāma dalījās ar rūgto pieredzi, kontaktējoties ar Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Juris Paiders

Kara laikā melo abas puses [32]

Pirmdiena, 23.aprīlis

Naktī no 13. uz 14. aprīli ASV, Francijas un Lielbritānijas bruņotie spēki īstenoja raķešu triecienu pret Sīriju. Uzreiz pēc tam ASV prezidents sniedza paziņojumu, ka uzdevums ir izpildīts. ASV armijas vadība demonstrēja satelītu uzņēmumus ar objektu izskatu pirms un pēc trieciena. Savus paziņojumus izplatīja arī Krievijas armijas vadība, kuras pārstāvis apgalvoja, ka 70% izšauto raķešu pārtvēra Sīrijas pretgaisa aizsardzības sistēma. Vairāk »

Juris Paiders
 
Māris Krautmanis
 

Juris Paiders

Tranzīta nozare atkrīt 2002. gadā [17]

Piektdiena, 20.aprīlis

Latvijas veiksmes stāsts par nebeidzamu un neapturamu ekonomisko augšupeju atkal sadūrās ar ekonomisko realitāti. Viena no Latvijas svarīgākajām eksporta nozarēm – tranzīta pārvadājumi – uzrāda nozīmīgu samazinājumu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Elita Veidemane

Gapoņenko apnicīgās pirtsdienas

Piektdiena, 20.aprīlis

«Anturāžai anglosakši pie Saeimas aizdedzinās pusduci automobiļu riepu un izsmidzinās hlorpikrīnu no dzelteniem baloniem ar uzrakstu Hlors. Nofilmēs ar puņķiem un asarām klātos deputātus un parādīs šos briesmīgos kadrus telekanālos BBC un Euronews. Paziņos, ka tas ir Krievijas darbs. Agri no rīta amerikāņu specvienības un vietējā Drošības policija arestēs kādu pussimtu krievu aktīvistu un ievietos viņus koncentrācijas nometnē. (..) Man šķiet, ka tā būs iekārtota Skonto stadionā.» Vairāk »

Elita Veidemane
 

Baiba Lulle

Pedagogu algu reforma izlietotā papīra vērtē [7]

Ceturtdiena, 19.aprīlis

Pirms nedaudz vairāk kā gada izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis pedagogu algu reformai iezīmēja divus naudas avotus: ietaupījumi no skolu tīkla sakārtošanas un izglītības budžeta sasaiste ar ekonomikas izaugsmi – proporcionāli ekonomikas izaugsmei augtu arī izglītības budžets. «Ja neizpildās neviens no šiem «ja», tad mums naudas nav vispār, un tādā gadījumā šis grafiks ir tik vērts, cik vērts ir tā izlietotais papīrs,» sprieda ministrs. Vairāk »

Baiba Lulle
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @Nepareizais: -А вы не были в Крыму после четырнадцатого года? Андрей Макаревич: Нет, я не хочу туда ехать. -А почему? -Я считаю эту тер…

Elita Veidemane RT @JanaSima: Meli, meli, meli. Neoniku aizstāvji vakar Saeimā Eiropas lietu komisijas sēdē teica, ka neoniki tas pats nikotīns viens ir, t…

Elita Veidemane RT @CerinsAivis: Pirms gada bija 150eur.... šogad šitā. Ziepes neesmu taisījis. Kā var apdrošinātājiem tā pieaugt izmaksas man nav skaidrs?…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers