Viedokļi

Viktors Avotiņš

Valsts drošību nosaka domājoši cilvēki [13]

Ceturtdiena, 25.maijs

Protams, arī es jūtos savā ziņā pagodināts caur to, ka oficiāli dokumenti, piemēram, Drošības policijas (DP) gada pārskats, no gada gadā un bezmaz vai galvenokārt pievērš uzmanību dažiem maniem labiem paziņām, ar kuriem regulāri satiekos un ceru tikpat intensīvi satikties arī turpmāk. Jo diemžēl… Te sākas «diemžēl». Tāpēc, ka no sarunām ar viņiem, no viņu kritiskā vērtējuma es diemžēl gūstu krietni lielāku priekšstatu par to, ko neesam kā nākas darījuši savas valsts stabilitātei un drošībai, lielāku vielu analītiskām pārdomām, nekā no tā, kas fiksēts kaut vai pēdējā DP pārskatā. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Bens Latkovskis

Kaitīgā Mazmājnieku partijas leģenda [10]

Ceturtdiena, 25.maijs

Ar režisora Leonīda Leimaņa spēlfilmas Pie bagātās kundzes gādību līdz mūsdienām atklejojusi urbānā leģenda par it kā pirmās republikas laikā pastāvējošu Mazmājnieku partiju. Šādas partijas eksistencei šīs leģendas ietvaros būtu jāsimbolizē ne tikai tā laika politiskās dzīves sadrumstalotība, bet dziļākajā būtībā arī pašas demokrātiskās sistēmas bezjēdzīgā, iluzorā daba. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Elita Veidemane

Annuška un sliežu ceļi

Trešdiena, 24.maijs

«Annuška eļļu jau ir izlējusi,» lietišķi secināja biedrs Volāns, redzēdams, cik naski sociālajos tīklos spieto viņa partijas atbalstītāji. Atlika vien sagaidīt vēlēšanu dienu un, protams, nākamo rītu, lai triumfāli ienāktu galvaspilsētas domē un izmēztu no turienes visādus siles tukšotājus. Sile bija vajadzīga viņa partijai, kas saucās it kā necili, toties ietilpīgi: «Jaunais grābeklītis». Annuškas eļļa bija tik laba smērviela, ka ļautiņi pavilkās, precīzāk sakot – ieslidinājās. Ja kāds arī nepareizi paslīdēs, nokritīs uz sliedēm un taps tramvaja sabraukts, tā nu būs viņa paša vaina. Ne jau velti tautā to dēvēja par miroņtramvaju. Volāns zināja, ka Anniņas eļļa nekad nepievils: tā ir godīgi spiesta, brīva no korupcijas un citām kancerogēnām vielām. Anniņa no tīras sirds tādu spieda ikkatru dienu. Vairāk »

Elita Veidemane
 

Baiba Lulle

Pat ne butaforija! [8]

Trešdiena, 24.maijs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš tautas atmiņā palicis ar izteikumu uzreiz pēc ievēlēšanās augstajā amatā: «Laikam no sākuma jāierauj!», laikam nebija domājis ieraut no divlitrīgās alus pudeles. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Juris Paiders

Antidemokrātiskās vēlētāju iniciatīvas [26]

Otrdiena, 23.maijs

LTV priekšvēlēšanu debašu ciklā Izvēlies nākotni!, kas 19. maijā notika Jelgavā, pārraides vadītāji aicināja Jelgavas domes kandidātus paust savu attieksmi par portālā manabalss.lv uzsākto parakstu vākšanu, lai veiktu izmaiņas likumā Par pašvaldībām, kurā ir iecerēts paredzēt noteikt astoņu gadu limitu laikam, kad pašvaldības deputāts varētu ieņemt konkrētas pašvaldības priekšsēdētāja amatu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Viktors Avotiņš

Pieredze un vēlētāju uzticība nav marasms [8]

Otrdiena, 23.maijs

Es nebūšu tik pieklājīgs un korekts kā Latvijas Pašvaldību savienības vecākais padomnieks Māris Pūķis, sacīdams (Neatkarīgā, 22.05.2017.), ka «šīs vēlēšanas atšķiras ar to, ka atklāti un par valsts budžeta līdzekļiem tiek veidota kampaņa pret esošajām pašvaldībām. (..) Galvenā tēma ir – visi visur esot aizsēdējušies.» Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Pēteris Apinis

Latvietis, nodokļi, veselība un nauda [9]

Pirmdiena, 22.maijs

Ministru prezidenta vadībā sākusi darboties komisija, kurai jāatrod– kur ņemt līdzekļus veselības aprūpei. No malas raugoties, šķiet, ka komisija radīta lai paziņotu, ka vairāk naudas veselības aprūpei nevajag, jo nevienam no komisijas locekļiem nav skaidrs– kur nauda paliek. Visi komisijas locekļi ir gana jauni, slimību un nāvi neredzējuši, nav aizdomājušies par dzīves aksiomu, ka katrs vēlēsies mūža galā padzīvot ilgāk, bet tieši slimošana vecumā ar dzīvību apdraudošām hroniskām slimībām ir lielākie tēriņi veselības aprūpē. Vairāk »

Pēteris Apinis
 

Juris Paiders

Dzīve pasaules gala gaidās [19]

Pirmdiena, 22.maijs

Pirmais atjaunotās Latvijas ārlietu ministrs, vairāku Saeimu deputāts Jānis Jurkāns intervijā Neatkarīgajai (15. maijs) izteicās: «Pērn 16. novembrī biju uzaicināts lasīt lekciju London School of economics. Tas bija viens no lielākajiem notikumiem manā politiskajā dzīvē…tur bija jaunieši, kuri tic: Krievija teju, teju uzbruks Baltijas valstīm. Turklāt viens angļu ģenerālis sarakstījis grāmatu, ka tas notiks maijā. Pēc 9. maija būs jauna okupācija. Un pirms manis tur bija lasījis lekciju viens profesors, kurš teicis: ja viņš dzīvotu Latvijā, tad krāmētu mantiņas un brauktu prom. Jo pastāv pārliecība, ka šī kārtējā okupācija nevar nenotikt. Un studenti tam tic.» Vairāk »

Juris Paiders
 

Māris Krautmanis

Liberāļu nometne nacionāļu paspārnē [17]

Pirmdiena, 22.maijs

Latvijas plašsaziņas līdzekļu izdevējus un žurnālistus, kinodokumentālistus un televīzijas raidījumu producentus ir dziļi aizvainojusi tā neiedomājamā bezkaunība, ar kādu, izmantojot Kultūras ministrijas paspārnē esošo Kultūrkapitāla fondu (KKF), ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis ir izdalījis 490 tūkstošus eiro valsts naudas saviem draudziņiem – vienam sev tuvajam politekonomiskajam grupējumam, ko var apzīmēt par «sorosistiem» jeb kreisajiem liberāļiem, jeb vēl kādos vārdos, kas tad laikam gan nebūtu cenzēta leksika. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Arno Jundze

Lamatas milzu lempjiem [13]

Piektdiena, 19.maijs

Maijs ar visiem saviem pilnmēnešiem, pavasara un reizēm arī siltuma atnākšanu ir laiks, kad latviešos aktivizējas dzīvības sula un enerģija. Un arī tarakāni smadzenēs. Te jau nu viņi pamazām lien laukā saulītē – kājās nostāvēt nespējīgi deģenerāti nošļukušās treniņbiksēs, pēc modes tērptas jaunavas, kuru ārējo dizainu nudien neglābs pat modes mākslinieka Dāvida ieteikums vilkt zeķes sandalēs. Narkomāni, cilvēki ar dažādu kaišu saasinājumiem, motociklisti – nāvinieki un citi labumi. Šajā laikā allaž jāuzmanās, jo, tā vien šķiet, zināmai mūsu sabiedrības daļai bremzes galīgi netur. Vairāk »

Arno Jundze
 

Māris Krautmanis

Sātaniskie zombiji nacionālajā kultūrtelpā [51]

Piektdiena, 19.maijs

Par globālā finanšu blēža Džordža Sorosa naudu savulaik tapušais mediju, nevalstisko organizāciju, politiķu, ierēdņu un represīvo struktūru darbinieku tīklojums sasniedzis kārtējo panākumu virsotni – pirms pāris gadiem tas iedēja savas dzegužu olas Kultūras ministrijā, bet tagad putni jau aizgūtnēm ēd nacionālās mediju telpas stiprināšanai paredzēto valsts finansējumu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Bens Latkovskis

Uzvaras metode [11]

Piektdiena, 19.maijs

Biju nejaušs liecinieks divu kādas pilsētas iedzīvotāju sarunai par vēlēšanu tēmu. Viens otram jautā – par ko balsosi? «Par kādreizējo mēru, tikai par viņu,» skan pārliecinoša atbilde. «Bet viņš taču dzērājs un korumpants,» seko neizpratnes pilna iebilde. «Toties viņš man baigo nekustamā nodokļa atlaidi iedeva. Vairākus simtus ietaupīju,» pretī dzelžains arguments. Nesagraujams. Tāds, ka visi citi argumenti paliek nesadzirdēti. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Vizma Meikšāne

Mūsdienu bērni nav nepaklausīgi vai neirotiski [3]

Ceturtdiena, 18.maijs

“Kāds izlaists bērns!” – šādu frāzi nereti var dzirdēt sabiedriskās vietās, attiecinātu uz aktīvu bērnu, kas skaļi runā un nespēj nosēdēt uz vietas. Vai tiešām šāds bērns ir “izlaists”, vai varbūt šāda uzvedība ir atbilstoša vecumam? Vai mūsdienu bērni patiešām ir trauksmaināki un aktīvāki, kā mēs bērnībā? Cik gadu vecumā bērns ir pietiekami nobriedis, lai mācītos pieklājību un lai mācītos vispār? Vai sešgadnieki ir gatavi sēsties skolas solos, kā to vēlas Izglītības un zinātnes ministrija, un, kā ātrāka mācību uzsākšana var ietekmēt bērna nervu sistēmu? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz sertificēta pediatre, bērnu neiroloģe ar vairāk nekā 25 gadu darba pieredzi Vizma Meikšāne. Vairāk »

 

Juris Paiders

Interneta blefa anatomija [13]

Ceturtdiena, 18.maijs

Latvijas mediju vidē ir noticis neticamais. Žurnālists Lato Lapsa ir pārbaudījis žurnāla Ir izdevēja sniegtās ziņas par Twitter konta sekotāju skaitu, novērtējot šī skaita kvalitāti, balstoties uz birdsonganalytics.com veikto sociālo tīklu profilu analīzi. Rezultāti neglaimo par Ir izdevēja godaprātu. Vairāk »

Juris Paiders
 
Viktors Avotiņš
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @Segozavr: Трамп настойчиво пытается получить благословение у папы. https://t.co/7H58c5BvKK

Elita Veidemane RT @MartasTante: Goda vīra Selecka pārdomas par skumjo apkaunojumu Rēzeknē, kurā saujiņa apmāto bez mazākā tautas pilnvarojuma duļķoja ūden…

Bens Latkovskis Kaut kādas, nez ko pārstāvošas (katrā ziņā ne jau darba devējus) konfederācijas un kameras ir ieguvušas pārāk lielu ietekmi valstī.

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers