Viedokļi

Arno Jundze

Kapiņi un opera [4]

Piektdiena, 20.janvāris

Esmu jau ne reizi vien rak-stījis par to, ka latviešu tā sauktā kapu kultūra ir diezgan liels pašapmāns. Visā savā nožēlojamā krāšņumā to varējām baudīt kapu tramvaja epopejā, kas pēc tukšu salmu vezuma izkulstīšanas, šķiet, tā arī noklususi kā tādas tukšas mucas tālīna graboņa, ripojot lejā pa kalnu. It kā ar šo kaunu, kas par latviešiem neko labu neliecina, nepietiktu, tagad esam piedzīvojuši publisku histēriju par prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai ar starpniekiem izgādātajiem zemes kvadrātmetriem Meža kapu ekskluzīvajā daļā. Vairāk »

Arno Jundze
 
Bens Latkovskis
 

Elita Veidemane

Par to, kas zied mūsu dārzā

Piektdiena, 20.janvāris

Nesen kādā sarunā aizķērās frāze: «Mani skolēni barikāžu laikus redz kā pasaku: Lāčplēsis plēš Melno bruņinieku, abi iekrīt Daugavā, jodi iešauj mugurā Koknesim, letiņi pavada visus pēdējā gaitā, paiet gadsimti, viss turpinās pa vecam... Nekādas pietātes, vien skepse un vienaldzība.» Vairāk »

Elita Veidemane
 

Juris Radzevičs

Nav izpratnes un analīzes, tikai vēlme reformēt [2]

Ceturtdiena, 19.janvāris

Pērnā gada rudenī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau īstenoja vērienīgu reformu – t.s. pedagogu algu reformu, kuras ietvaros Rīgā aptuveni trešajai daļai skolotāju algas samazinājušās par spīti tam, ka kopējais skolēnu skaits šajā mācību gadā audzis par aptuveni tūkstoti bērnu, un tagad IZM gatavo nākamo reformu, lai no 2018. gada bērni uz skolu dotos jau no sešu gadu vecuma. Lai gan šo piedāvājumu pagaidām grūti nosaukt par izstrādātu un pārdomātu reformu, ir pamats uz to raudzīties ar nopietnām bažām, jo, kā liecina pieredze, līdz šim kādas reformas nepārdomātība nav bijis šķērslis tās īstenošanai. Vairāk »

 
 
Viktors Avotiņš
 

Māris Krautmanis

Briti aizies skarbi [15]

Ceturtdiena, 19.janvāris

Dzīvoja latvji britu zemē cepuri kuldami, taču tad atnāca Brexit un jaunā premjerministre Terēza Meja, kas apņēmusies realizēt cieti skarbu Lielbritānijas iziešanu no Eiropas Savienības. Terēzi Meju plašsaziņas līdzekļi jau bija pasākuši saukt par Theresa Maybe jeb Terēzu Varbūt, jo no premjerministres ilgi nevarēja sagaidīt kaut cik konkrētu stāstījumu – kas būs ar Brexit, kāds tas būs, kad un kas notiks? Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Liepājas izglītības nozares pārstāvji

Demisiju izglītības un zinātnes ministram [7]

Trešdiena, 18.janvāris

Esošā izglītības sistēma pilnībā neapmierina nevienu – ne skolotājus, ne augstskolu pasniedzējus, ne pedagogu intereses pārstāvošās arodbiedrības, ne skolēnus, studentus un to vecākus. Par savām tiesībām šodien mēs esam spiesti cīnīties piketos, kuros pieprasām palielināt atalgojumu, ieviest izdienas pensijas, veselības apdrošināšanu, samazināt darba slodzi, mainīt mācību saturu un uzlabot izglītības kvalitāti, jo Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) diskutēt par sabiedrībai vitāli svarīgiem jautājumiem nevēlas. Vairāk »

 
Bens Latkovskis
 

Juris Paiders

Lietuvas spieķis miljardu iepirkumu riteņos [21]

Trešdiena, 18.janvāris

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis 16. janvārī negaidīti paziņoja, ka nav pārliecināts par to, vai Lietuva vispār parakstīs Rail Baltica līgumu. Tika plānots, ka Rail Baltica līgumu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas premjeri svinīgi parakstīs 31. janvārī, kopējas tikšanās laikā. Tagad tiek ziņots, ka jaunā Lietuvas valdība izdomājusi sākt rēķināt, vai dalība Rail Baltica projektā Lietuvai vispār ir izdevīga. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Baiba Lulle

Zaļās manipulācijas [4]

Otrdiena, 17.janvāris

Pirmajā brīdī raugoties, varētu šķist, ka pagājušās nedēļas pilnmēness acīmredzot spēcīgi ietekmējis Latvijas Zaļo partiju (LZP). Varbūt sava loma arī pilnmēnesim, bet vairumu procesu var izskaidrot ar stratēģiskām kalkulācijām. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Māris Krautmanis

Ar bālu karogu uz Rīgu [14]

Pirmdiena, 16.janvāris

Galvaspilsētā Rīgā pašvaldību vēlēšanās Vienotības mēra amata kandidāts būs Vilnis Ķirsis, ZZS tas laikam būs Edgars Tavars vai Viesturs Silenieks, Nacionālajai apvienībai būs varbūt Romāns Naudiņš vai Rihards Kols, bet visticamāk, ka Baiba Broka. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Elita Veidemane

Nespējnieku šļupsti

Pirmdiena, 16.janvāris

Ar nožēlojami šķidru pasākumu pagājušo piektdien tika «atzīmēta» astotā gadadiena kopš 2009. gada 13. janvāra grautiņiem, kuros pēc partijas Sabiedrība citai politikai rīkotā mītiņa tika apskādēts Saeimas nams, apgāzti daži policijas auto un izlaupīts alkohola veikals. Vairāk »

Elita Veidemane
 
Arno Jundze
 
 

Redakcija Twitterī

elita veidemane RT @So_Sue_Me_: Paldies @elitaveidemane par https://t.co/ZwsSGaK9eu Es šodien par to pašu:redzu 91gada bildes,atceros pat vārdus....ko redz…

elita veidemane RT @HenrietaVerho: Pirms 25 gadiem sala rokas, bet ap ugunskuriem sēdošajiem maizītes gatavoju bez cimdiem. 20 neaizmirstamas stundas. http…

elita veidemane RT @ainarsbr11: Labas ziņas turpinās no Itālijas- aivakar sagrautajā viesnīcā atrasti jau 8 izdzīvojušie (2 jau atbrīvoti). Diemžēl, atrast…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers