Viedokļi

Juris Paiders

Uzņēmuma ienākuma nodokļa izmaiņas [1]

Ceturtdiena, 22.jūnijs

Ja ilgstoši tiek darbināti visumā nemainīgi juridiskie principi, tad sabiedrība, tiesu sistēma, uzņēmējdarbība utt. pakāpeniski pielāgojas attiecīgajiem principiem. Tie tiek iestrādāti līgumu un ekonomisko attiecību sistēmā, kuras ar laiku kļūst par daļu no ekonomiskās uzvedības un biznesa vides. Vairāk »

Juris Paiders
 

Baiba Lulle

Jūrmalas mēra kreisā roka [6]

Ceturtdiena, 22.jūnijs

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis sasniedzis politiskās imunitātes virsotnes – lai ko viņš darītu, lai kādos grēkos viņu nevainotu politiskie konkurenti un citi aprunātāji, tiesībsargājošās un korupciju izmeklējošās iestādes un pat paša partijas/partiju apvienības biedri, viņam no tā ne silts, ne auksts. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Bens Latkovskis

Apsēsties uz priekšnieka galda [21]

Trešdiena, 21.jūnijs

Kopš pagājušās ceturtdienas Latvijā ir jauns Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs – Jēkabs Straume. Uzreiz arī parādījās centieni viņu dresēt. No tā, kā viņš pratīs sevi nostādīt, lielā mērā būs atkarīga turpmākā cīņa ar korupciju. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
Māris Krautmanis
 
Pēteris Apinis
 
Baiba Lulle
 
Juris Paiders
 

Viktors Avotiņš

Laba ārsta vietā streikos pacienti [8]

Pirmdiena, 19.jūnijs

Ja var streikot ārsti, tad tikpat labi manā uztverē varētu ļaut streikot arī, teiksim, tiesnešiem vai policistiem. Jo, ciktāl runa nav par sistēmu, bet par saskari ar indivīdu, ar cilvēku (!), tiktāl visu šo ļaužu profesionālās atbildības nišas man šķiet samērojamas. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Elita Veidemane

Zīmīgās pagalītes

Pirmdiena, 19.jūnijs

Manī pašā nav aizvainojuma, bet man ir desmitiem tūkstošu vēlētāju, kuri ir aizvainoti – pēc Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdes atklāja Igors Pimenovs (Saskaņa). Briesmīgo aizvainojumu esot modinājis Edvīna Šnores izteikums laikrakstā Nacionālās Ziņas, kur viņš raksta: «Daudzas no okupācijas sekām ir pārvarētas, taču krieviskā vide vēl arvien ir Latvijas realitāte. Kā savulaik teica sabiedrisko lietu ministrs Alfrēds Bērziņš, ja vienreiz ielaidīs krievu uti kažokā, ārā to dabūt būs grūti. Patiešām, redzam, ka PSRS laika krievvalodīgie iebraucēji, lai arī pastāvīgi gāna un sunī Latviju, prom nebrauc.» Vairāk »

Elita Veidemane
 

Viktors Avotiņš

Ja aizspēlēsimies līdz karam – uzvarētāju nebūs [22]

Piektdiena, 16.jūnijs

Septītajā jūnijā jaunais Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs rīkoja savu pirmo preses konferenci kopš stāšanās amatā. Biju ticies ar viņu arī pirms tam, un man viņš šķiet esam gudrs cilvēks. Turklāt ar lielu pieredzi augsta ranga Krievijas valsts amatos (no 1993. līdz 2006. gadam – vadošos amatos banku jomā, no 2006. līdz 2010. gadam – Krievijas Federācijas pilnvarotā pārstāvja Ziemeļrietumu federālajā apgabalā vietnieks, no 2010. līdz 2016. gadam – KF Valsts Drošības padomes sekretāra vietnieks). Turklāt – apveltīts ar spēju šo savu pieredzi vērtēt. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Elita Veidemane

Nepazemo, lai paceltos

Ceturtdiena, 15.jūnijs

«Re, re, «normālie» sašūmējās? Skaistajiem, veselajiem, bagātajiem ir pretīgi skatīties?! Viņi arī negrib invalīdus redzēt ne uz ielas, ne sev blakus krēslā operā, negrib, lai viņu veselo bērnu klasēs un bērnudārzu grupiņās būtu bērni invalīdi. Pirmkārt, tas liecina, ka izstāde «nostrādāja». Otrkārt, ka sabiedrībai ir tālu līdz inteliģencei un tolerancei.» Tā domā kāds «viedokļu līderis», apspriezdams ne jau pašu izstādi, par ko tiek lauzti šķēpi un mīdīti vairogi, bet gan komentārus par to. Vairāk »

Elita Veidemane
 

Juris Paiders

Puertoriko un Krimas līdzības [28]

Ceturtdiena, 15.jūnijs

11. jūnijā no ASV atkarīgajā teritorijā – Puertoriko – notika referendums, kurā 97% no vēlētājiem nobalsoja par aicinājumu ASV Kongresam atzīt Puertoriko par jaunu ASV štatu. Puertoriko ir deviņus tūkstošus kvadrātkilometru liela sala Karību jūrā, kurā dzīvo 3,4 miljoni iedzīvotāju. ASV valdījumā tā nonāca 1898. gadā, kad vienā no lielvaru kariem spēkā augošā ASV pilnībā sakāva Spāniju. Pēc 1898. gada kara Spānija atteicās par labu ASV no trim savām kolonijām Guamu, Filipīnām un Puertoriko, bet Kuba kļuva par neatkarīgu valsti. Vairāk »

Juris Paiders
 
 

Ivars Zariņš

Veselības aprūpe – valdības rūpju bērns? [4]

Trešdiena, 14.jūnijs

Veselības aprūpe – valdības rūpju bērns? Šo trešdien “diskusijām par veselības aprūpes finansēšanu ir jāpieliek punkts” – tā nu ir solījis mums valdības vadītājs. Vai tas nozīmē, ka samilzušajām problēmām veselības aprūpē tiks pielikts punkts, vai tikai tiks pielikts punkts runāšanai par tām? Lai uz to varētu atbildēt, ir jāsaprot – par ko ir diskusija, un, kāpēc vispār tā ir sākusies? Vairāk »

Ivars Zariņš
 

Viktors Avotiņš

Ja ignorē represēto pieredzi, vēsture var atkārtoties [14]

Trešdiena, 14.jūnijs

Nav grūti savā brīvā valstī izkārt tās karogu. Nav grūti, ja tas tā noteikts, piesiet tam melnu lenti. Mums ir piecas dienas gadā, kad mūsu karogs sērās. Visām tām faktiski ir viens iemesls – komunistiskais genocīds, okupācija. «Genocīds» – oficiāls, pieklājīgs vārds. Tādu var likt kalendāros. Ja būtu likts vārds «represijas», «tautas iznīcināšana», «noziegums pret cilvēci»… tas taču skanētu pārlieku griezīgi un… neinteliģenti. Kāpēc es te ironizēju, cerams, būs skaidrs no turpmākā. Bet – izkārt savā brīvā valstī tās karogu tiešām nav grūti. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @rudites: iz žurnālu reklāmas: "Čuguns nesatur ķīmiskas vielas" Kapzdjec, nobela prēmija par iziešanu no Mendeļējeva tabulas rāmjiem!

Bens Latkovskis Ar abām rokām atbalstu @Rigas_pils ierosinājumu par tautas vēlētu prezidentu un arī par Saeimas vēlēšanu sist. maiņu(uz jaukta tipa vēlēš.).

Elita Veidemane RT @CurrentTimeTv: Путин и Медведев на церемонии в День памяти и скорби. На этом фото прекрасно все: https://t.co/9KPARyrhY4

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers