Viedokļi

Arno Jundze

Vecās zupas šarmantā daudzveidība [7]

Piektdiena, 22.septembris

Tautas paruna māca, ka sauciens «ķeriet zagli» esot domāts, lai novērstu uzmanību no galvenā zādzības vaininieka. Tas mums nudien nav nekāds jaunums, to mēs zinām jau sen, bet tieši tāpēc jautājums – kāpēc kāds tik cītīgi kliedz – šoruden ir pat interesantāks nekā citas reizes. Jo bļauj tā, kā sen nav brēkts. Vairāk »

Arno Jundze
 

Baiba Lulle

Vācijas vēlēšanas: Bez lielas intrigas, ar maziem jautājumiem [4]

Piektdiena, 22.septembris

Vācijas parlamenta vēlēšanas sākotnēji šķiet bez intrigas, ar paredzamu rezultātu. Tomēr, ja nav šaubas par vēlēšanu uzvarētāju, tad par trešās vietas ieguvēju, par potenciālo nākamo koalīciju un atsevišķu tiešo mandātu īpašniekiem intriga saglabājas. Korekcijas var ieviest arī lielais neizlēmušo vēlētāju skaits, bet nez vai atkārtosies Donalda Trampa uzvaras scenārijs. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Juris Paiders

Tramps, Vējonis un Ziemeļkoreja [7]

Piektdiena, 22.septembris

Septembra nogalē, laikā, kad gājputni jau pošas uz dienvidiem, valstu vadītāji lido uz Ņujorku, lai reizi gadā piedalītos ANO Ģenerālajā asamblejā, paustu savas valsts nostāju un uzklausītu citu valstu līderu teikto, uz Ņujorku uzrunāt ANO Ģenerālās asamblejas 72. sesiju devās arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vairāk »

Juris Paiders
 

Jānis Urbanovičs

Ukraina-Krievija: Duetam nav vajadzīgs koris [8]

Ceturtdiena, 21.septembris

Ukrainas politiķi sāk aprast ar nepatīkamo atklāsmi, ka Rietumu sabiedrotie no viņu uzstājības arvien vairāk nogurst un vairs to pat neslēpj. Kijevas nepiekāpīgā retorika patlaban ir novedusi pie tā, ka, Krievijas prezidentam izsakot atbalstu ANO miera uzturētāju izvietošanai Donbasā, Eiropas sabiedriskā doma viņā ierauga Ukrainas krīzes "miera balodi". Vairāk »

Jānis Urbanovičs
 

Elita Veidemane

Kam patīk putra ar speķīti?

Ceturtdiena, 21.septembris

«Pēc vakardienas dueļa ar Raivi Dzintaru galvenais dēmons, kas mums jāuzvar, ir bailes, ka esam maziņi, nespēcīgi, nevarīgi. Jābeidz čīkstēt!» – savā tviterkontā pauž Lolita Čigāne, kas Saeimā patlaban sēž uz diviem krēsliem, «sadarbojoties» ar Vienotību (bijusī tās biedrene!) un vienlaikus čivinot partijas Kustība PAR (KP) kultūrmarksistu būrītī. Optimistiskais aicinājums izskanēja pēc otrdienas raidījuma 1:1, ko baudījām Latvijas TV pirmajā kanālā. Baudījām – tas vēl trūcīgi teikts, jo Lolitas Čigānes pacilājošā gandarījuma viļņi, kas plūda no ekrāna, runājot par okupācijas seku likvidēšanu, bija tādi, ka gāza no kājām. Politiķes runu bangās nevarēja saprast tikai vienu lietu: kurš čīkst un kurš uzskata, ka esam «maziņi, nespēcīgi, nevarīgi»?... Vairāk »

Elita Veidemane
 

Bens Latkovskis

Kāda ir jūsu cilts piederība? [25]

Ceturtdiena, 21.septembris

Valsts prezidents Raimonds Vējonis rosina izbeigt praksi nepilsoņu jaundzimušajiem bērniem ļaut palikt nepilsoņu statusā. Šis priekšlikums izraisījis zināmu sabiedrības viļņošanos, taču izskatās, ka viss paliks pa vecam, jo valdošā koalīcija šobrīd nav ieinteresēta politiskos satricinājumos. Taču iesāktā diskusija, manuprāt, ir labs iemesls, lai parunātu par kaut ko nozīmīgāku, kam ar konkrēto pilsonības jautājumu gan ir tikai pakārtota saistība. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Viktors Avotiņš

Nepilsoņi tagad – mūsu lolojums [30]

Trešdiena, 20.septembris

Manā uztverē nepilsoņi šobrīd jau ir pašas pamatnācijas – latviešu – ražojums. Jo, ja ceturtdaļgadsimtu pēc neatkarības atgūšanas pamatnācijas valdošais vairākums (tā man šķiet) nav spējis tikt galā ar lielu cilvēku grupu, kura tam valstī šķiet svešķermenis, tad, manuprāt, te drīzāk vietā ir nevis vārds «nespēja», bet vārds – «negribēja». Apzināti negribēja. Kā gan citādi? Jo – kamēr Latvijā būs nepilsoņi, kuru statuss sākotnēji tika sludināts kā pagaidu vai pārejas statuss, tikmēr arī Latvijas valstij būs «pagaidu» statuss. Proti – tā apliecinās, ka nav spējīga izveidot vienotu, stabilu pilsonisko sabiedrību. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Elita Veidemane

Kara gadījumā

Trešdiena, 20.septembris

Aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim pragmatiski ir taisnība, sakot, ka veidot obligāto militāro dienestu ir dārgi, turklāt, tādu veidojot, tiktu sagrauta esošā sistēma. Protams, sistēma būtu jārada no jauna, un tas vienmēr ir dārgi. Iekustināt un pārkustināt esošo sistēmu ir gandrīz neiespējami. Vienkāršāk ir braukt pa esošajām sliedēm. Mūsu stabilajā stagnācijā tas ir normāli, un nevajag graut pamata ķieģeļus tur, kur tie ir sacementēti droši un ilglaicīgi. Tikpat ilglaicīgi kā nedrošība par valsts stabilitāti, tikpat drebelīgi kā cāļa pēcpuse iepretim lapsas zobu šņakstināšanai. Vairāk »

Elita Veidemane
 
 
 

Bens Latkovskis

Veinbergas skauģu «melnās sirdis» [79]

Otrdiena, 19.septembris

Zviedrijā dzīvojošā «mediju eksperte» Sandra Veinberga sociālajā vietnē twitter publicējusi ierakstu: «Nevēlos, lai no manas nodokļu naudas maksā gigantiskas summas Porziņģim. LV ir daudz vairāk vajadzību slimajiem, vecajiem, mazturīgajiem.» Vairāk »

Bens Latkovskis
 
Juris Paiders
 

Baiba Lulle

Lecam pa vecam [12]

Pirmdiena, 18.septembris

Dejas ap sabiedrības integrācijas, valstiskuma un patriotisma tēmu birokrātiskajos gaiteņos nerimst, tāpat kā miljonu plūdināšana šajā melnajā caurumā. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Māris Krautmanis

Latvieši bez aikido [21]

Pirmdiena, 18.septembris

Politika ir cīņa, un tāpēc var kaut kādā mērā to salīdzināt ar cīņas sporta veidiem. Ir starp šiem veidiem tāds japānīgs sporta veids kā aikido. Tajā galvenā filozofija ir nevis pārspēt pretinieku pašam ar savu briesmīgo spēku, bet ar veiklību – izmantot pretinieka brutālo taisnvirziena kustību savā labā. Drusciņ paiet malā, viegli pastumt pretinieku, lai viņš pats ieskrienas un paklūp – lai viņš sit tev, bet saņem sitienu pats no sevis. Tur gan vajag lielu meistarību. Taču Latvijas politikāņi grib pazīt tikai sišanu pa taisno. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Ieva Dāboliņa

Uz redzēšanos, Konstantīn! [7]

Svētdiena, 17.septembris

2010.gada jūnijā Konstantīns Pupurs, par kuru bija daudz lasīts un dzirdēts, reāls un aptaustāms ienāca mazajā istabiņā, ko Latvijas Ordeņu brālība īrēja Rīgas Latviešu biedrības namā. Bija paredzēts cīņubiedru atmiņu vakars par Gunāru Astru, ko organizēja Jānis Rožkalns. Stalts un iznesīgs, līdz pēdējai vīlītei elegants, ar jūtamu akcentu valodā, trauksmainu acu skatienu, ciešu rokas spiedienu un… platu, sirsnīgu bērna smaidu atklātības brīžos – tāds nu izrādījās atmodas laika varonis. Tūkstošiem latviešu tai laikā atstāja Godmaņa kunga un banku izlaupīto zemi, bet viņš tikko kā bija atgriezies uz palikšanu. Vairāk »

 
 

Redakcija Twitterī

Bens Latkovskis Gan jau kādā saulainā dienā kāds autoritatīvāks viedokļu līderis ierunāsies par šo un lieta aizies. https://t.co/Jjj3gMhvHt

Elita Veidemane RT @LieneA: @Nodusgordius @elitaveidemane @Rigas_pils Nekas jauns nav jādomā - atliek tik realizēt 1996.g. Deklarāciju par Latvijas okupāci…

Bens Latkovskis Izmantoju Rīgas veselības centra iespēju pierakstīties pie ārsta internetā. Labi,ka šāda iespēja ir, slikti, ka pagaidām tā ir tik primitīva

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers