Viedokļi

Arno Jundze

Mazapdzīvotā Latvija [32]

Piektdiena, 10.novembris

Šonedēļ Minhenes veco ļaužu pansijā 79 gadu vecumā mūžībā aizgājusi viena no Bonda meitenēm – vācu aktrise Karīna Dora, kura bija partnere Šona Konerija atveidotajam aģentam 007 1967. gada filmā Tu dzīvo tikai divreiz. Apbrīnojami tomēr, cik paaudzes jau sēž uz Bonda āķa un jūsmo par viņa skaistajām partnerēm, bet daiļās partneres plūst kā nebeidzama upe. Kā nu kura. Cita varbūt sava nepārprotamā talanta dēļ, bet viena otra gan jau caur dažādu producentu gultām taisa karjeru, tāpēc ka labi izskatās kadrā, lai pēc gadiem vēl mēģinātu izspiest kompensāciju no kāda izvirtuša tēviņa un sieviešu izmantotāja. Vai viņas paliek vēsturē, ir cits jautājums, bet kuru gan tas mūsdienās interesē? Un kas vispār paliek vēsturē? Vairāk »

Arno Jundze
 

Māris Krautmanis

Parlamentārās izmeklēšanas lupatu čība [37]

Piektdiena, 10.novembris

Izmantojot Saeimas telpas, kadrus, laiku un naudu, ar savu darbiņu turpina ņemties parlamentārā izmeklēšanas komisija, kas izskata iespējamās «valsts nozagšanas» pazīmes un izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr. 16870000911. Tā ir tā saucamā Rīdzenes sarunu jeb oligarhu sarunu lieta. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Viktors Avotiņš
 
 
 

Juris Paiders

Krievijas impēriskuma atdzimšana [90]

Ceturtdiena, 9.novembris

Latvijā tā saucamā Lielās oktobra revolūcijas simtgade (kas tiek svinētā pēc jaunā stila 7. novembrī) gandrīz palika nepamanīta. Par to liecināja tikai pāris komentāri laikrakstos un ar tā laika notikumiem saistītu filmu iekļaušana vietējo televīziju programmās. Lielās revolūcijas regulāra pieminēšana palēnām izzūd pat no bijušas PSRS telpas. Vairāk »

Juris Paiders
 
Viktors Avotiņš
 

Baiba Lulle

Ja nav kazai piena, tad nav! [8]

Trešdiena, 8.novembris

Tas, ka mēnesis ekonomikas ministra atrašanai jau par apsmieklu kļuvušajai Vienotībai ir smags pārbaudījums, bija skaidrs. Bet neviens neprognozēja, ka ar Vienotību ir tik traki, ka tā vispār nespēs vienoties par citu ministru Arvila Ašeradena vietā. Un kur nu vēl Solvitas Āboltiņas izslēgšanu no partijas brīdi pirms viņas aiziešanas, kura esot pinusi intrigas un diskreditējusi ministra meklēšanu! Vairāk »

Baiba Lulle
 

Bens Latkovskis

Gāztā ledus karaliene [18]

Trešdiena, 8.novembris

Savulaik milzu popularitāti iemantoja Viktora Igo romāns Nožēlojamie, kurā dziļi kritis noziedznieks, izbēdzis katordznieks Žans Valžans pāraug ārkārtīgi cēlā un augstsirdīgā labdarī. Mūsdienu pasaulē par vienu no skatītāju iecienītākajiem TV seriāliem kļuva Breaking Bad, kur attēlots pretējs process – pavisam rāms, apkārtējai sabiedrībai nekaitīgs ķīmijas skolotājs palēnām kļūst par rafinētu, nežēlīgu bandītu. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
Juris Paiders
 
Māris Krautmanis
 

Viktors Avotiņš

Valoda – tikai eksotika? [29]

Pirmdiena, 6.novembris

Iesaku domājošiem ļaudīm, skolotājiem un vecākiem sameklēt portālā IMHOclub, izlasīt un nopietni, godīgi no savas, latviešu pozicionēšanās, puses pārdomāt man cienījama kolēģa Jurija Aleksejeva visai subjektīvo viedokli. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Bens Latkovskis

Oktobra mācība [19]

Pirmdiena, 6.novembris

Pavisam klusi pienākusi Lielās Oktobra sociālistiskās revolūcijas 100. gadadiena. Kurš gan padomju laikos varēja iedomāties, ka šī apaļā jubileja tiks sagaidīta tik necili? Lai kā vērtētu šo sociālo eksperimentu, pasaules vēsturē tas bija ārkārtīgi svarīgs notikums, kura mācību nedrīkst aizmirst. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Arno Jundze

Bet valūtu ņēmis neesmu [3]

Piektdiena, 3.novembris

Reizēm klasika un dzīve tik ļoti iet rokrokā, ka to ir grūti izskaidrot. Pacitēšu: «Dievs mani sodīs par grēkiem maniem, – ar izjūtu turpināja Nikanors Ivanovičs, te pogājot krekla pogas vaļā, te ciet, te krustus metot. – Ņēmu! Ņēmu, neliegšos, bija tāda lieta. Mūsu labais sekretārs Proļežņevs. Arī labais. Atklāti sakot, namu pārvaldē visi zog. Bet valūtu ņēmis neesmu!» Vairāk »

Arno Jundze
 

Māris Krautmanis

Par vienu Tukumu gadā mazāk [37]

Piektdiena, 3.novembris

1,9 miljoni iedzīvotāju 2030. gadā, 1,7–1,8 miljoni iedzīvotāju 2050. gadā, pat 1,6 miljoni jau pēc desmit gadiem, pieņemot, ka latvieši turpinās emigrēt – tādas ne visai priecīgas prognozes pēdējos gados ir izteikuši demogrāfijas speciālisti. Ik gadu Latviju pametot apmēram tik cilvēku, cik iedzīvotāju Tukumā. Pašlaik jau Latvija zaudējusi tik ļaužu, cik dzīvo Daugavpilī un Liepājā, un vēl vairāk par to. Bet demogrāfs Ilmārs Mežs sacījis, ka, ja katra nākamā paaudze ir mazskaitlīgāka par iepriekšējo, nav jābūt ekspertam, lai saprastu, ka mūžīgi tas nevar turpināties. Var prognozēt, ka mūsu pietiks vēl aptuveni 100 gadiem. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers