Viedokļi

Māris Krautmanis

Zakerbergs "uz tepiķa" [8]

Piektdiena, 13.aprīlis

ASV Demokrātu partija nespēj samierināties, ka pie valsts stūres stāv republikānis Donalds Tramps. Tāpēc milzu darbs veltīts tam, lai izmakšķerētu kādu iemeslu, lai iedarbinātu Trampa gāšanas procedūru. Viens no šā darba perspektīvākajiem virzieniem ir stāsts par to, kā Trampa palīgi saistīti ar Krieviju un kā Krievija ietekmējusi vēlēšanu rezultātus. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Juris Paiders

Izdzimteņi un Sīrijas ķīmija [62]

Piektdiena, 13.aprīlis

Pirms pāris nedēļām ar lielu novēlošanos izlasīju Antonija Bīvora grāmatu par Spānijas pilsoņu karu (Antony Beevor, The Battle for Spain: The Spanish Civil War 1936–39). Pirms vairāk nekā desmit gadiem, kad grāmata nāca klajā, šķita, ka tā var tikai apmierināt ziņkāri par tiem Spānijas pilsoņu kara faktiem, kuri padomju laikā dzīvojošajiem nebija pieejami dēļ cenzūras aizliegumiem. Vairāk »

Juris Paiders
 
Aivars Lembergs
 
 
Māris Krautmanis
 

Bens Latkovskis

Orbans – skats no Latvijas [10]

Ceturtdiena, 12.aprīlis

Svētdien notikušās parlamenta vēlēšanas Ungārijā parādīja, ka nacionālkonservatīvais kurss, kuru piekopj turienes vadošā partija FIDESZ ar tās līderi, Ungārijas premjeru Viktoru Orbanu priekšgalā, joprojām saglabā augstu popularitāti ungāru vidū. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Viktors Avotiņš

Bērns – prece politiskajam tirgum [16]

Trešdiena, 11.aprīlis

Valsts valodai mazākumtautību pirmsskolas iestādēs jāienāk aktīvā spēles formātā. Valsts valodai mazākumtautību pamatskolās jāpastāv mācību procesā ne vien kā atsevišķam priekšmetam, bet arī gudri integrētās izpausmēs. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Baiba Lulle
 
Viktors Avotiņš
 

Bens Latkovskis

Ebreji pret Rungaini [32]

Otrdiena, 10.aprīlis

Konspirācijas teoriju cienītāji un tie, kuri vārda «ebreji» vietā lieto to šīs tautas apzīmējumu, kādu lietoja pirmskara Latvijā, šo rakstu var tālāk nelasīt, jo nekā tāda, ko varētu gaidīt no virsraksta, šajā rakstā nebūs. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Elita Veidemane

Ar zaļu zobentiņu

Pirmdiena, 9.aprīlis

Eh, vajadzēja tomēr aiziet uz Latvijas Zaļās partijas kongresu, kas notika sestdien. Tā kā sirdī esmu «zaļā», noteikti izbaudītu jaunu ideju vēsmas, kuras kongresā ievējotu zaļi un svaigi domājošie delegāti. Tā, piemēram, visi vienotā frontē diskutētu par depozītsistēmu, par atkritumu biznesu, piedošan, par atkritumu saimniecības sakārtošanu tikai un vienīgi mūsu joprojām zaļās dabas interesēs. Izrādās, ik gadu Latvijas iedzīvotāji uztaisa vismaz Mazgaiziņu ar sadzīves atkritumiem: tie ir divi miljoni tonnu – mēs katrs piedalāmies šā kalna tapšanā ar 300 kilogramiem atkritumu. Noteikti būtu sarunas par to, vai jāturpina Latvijā ievest autoriepu tonnas. Katrā ziņā kāds rosinātu domāt par vilku un lūšu nežēlīgu iznīcināšanu Latvijas mežos. Vairāk »

Elita Veidemane
 

Māris Krautmanis

Pavasarīgais partiju drudzītis [10]

Pirmdiena, 9.aprīlis

Partiju reitingos mēnešiem ilgi nav būtisku izmaiņu – pirmais trijnieks ir Saskaņa, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Nacionālā apvienība (NA), kurām par 5% barjeras pārvarēšanu nebūtu jāuztraucas. Saskaņā ar pētījumu firmas SKDS februāra datiem netālu no 5% barjeras ar 4,6% ir arī Vienotība un Jaunā konservatīvā partija (JKP) ar 4,1%. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
 

Ilga Ozoliņa

Kas notiek ar mūsu pensijām? [23]

Svētdiena, 8.aprīlis

Es centīšos atbildēt uz Barčas k-dzes aicinājumu, rakstīt par pamanītajām kļūdām Sociālajā un darba lietu komisijā, vienlaicīgi par savu neapmierinātību ar pašreizējām darbībām pensiju lietās. Vairāk »

 

Juris Viļums

Par Valsts prezidentu labāk paklusēt [13]

Piektdiena, 6.aprīlis

Kritikas vilnis par Latvijas Valsts prezidenta R.Vējoņa kārtējo spēju vai, pareizāk, nespēju pārstāvēt godam savu valsti jau atkal liek uzdot jautājumus par Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību. Vai Saeimas deputātu aizklātā balsojumā ievēlēts prezidents tiešām pārstāv Latvijas un tās iedzīvotāju intereses, ja pastāvošais ievēlēšanas mehānisms pieļauj negodprātīgu, manipulatīvu balsu izmantošanu vai pat pirkšanu? Mēs diemžēl esam pēdējos gados jau vairākas reizes pārliecinājušies, ka nevaram uz šādu kārtību paļauties. Vairāk »

 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @PoliticanaRu: https://t.co/umrMZGpBtN

Elita Veidemane RT @JanaSima: Cik ļoti var nemīlēt dabu un savus pilsoņus. https://t.co/hpcilXGZhk

Elita Veidemane RT @Kaspars_Zn: Pašvaldības darboņi iznīcina aktīvistu sastādītos kociņus Rīgas centrā – vides draugi nepadodas https://t.co/2la0WKXZJU

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers