Viedokļi

Vizma Meikšāne

Mūsdienu bērni nav nepaklausīgi vai neirotiski [3]

Ceturtdiena, 18.maijs

“Kāds izlaists bērns!” – šādu frāzi nereti var dzirdēt sabiedriskās vietās, attiecinātu uz aktīvu bērnu, kas skaļi runā un nespēj nosēdēt uz vietas. Vai tiešām šāds bērns ir “izlaists”, vai varbūt šāda uzvedība ir atbilstoša vecumam? Vai mūsdienu bērni patiešām ir trauksmaināki un aktīvāki, kā mēs bērnībā? Cik gadu vecumā bērns ir pietiekami nobriedis, lai mācītos pieklājību un lai mācītos vispār? Vai sešgadnieki ir gatavi sēsties skolas solos, kā to vēlas Izglītības un zinātnes ministrija, un, kā ātrāka mācību uzsākšana var ietekmēt bērna nervu sistēmu? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz sertificēta pediatre, bērnu neiroloģe ar vairāk nekā 25 gadu darba pieredzi Vizma Meikšāne. Vairāk »

 

Juris Paiders

Interneta blefa anatomija [13]

Ceturtdiena, 18.maijs

Latvijas mediju vidē ir noticis neticamais. Žurnālists Lato Lapsa ir pārbaudījis žurnāla Ir izdevēja sniegtās ziņas par Twitter konta sekotāju skaitu, novērtējot šī skaita kvalitāti, balstoties uz birdsonganalytics.com veikto sociālo tīklu profilu analīzi. Rezultāti neglaimo par Ir izdevēja godaprātu. Vairāk »

Juris Paiders
 
Viktors Avotiņš
 
 

Sergejs Osipovs

Vai plastmasa patiešām ir kaitīga? [4]

Trešdiena, 17.maijs

Izlasot medijos par kādu jaunu pētījumu, kas atklāj šķietami satraucošus faktus, mēs nereti neaizdomājamies, cik šis pētījums ir ticams. Daugavpils Universitātes asociētais profesors Sergejs Osipovs dalās savā viedoklī par to, vai sabiedrībai būtu jāsatraucas par katru pētījumu, un aicina uzticēties tikai pārbaudītiem faktiem. Vairāk »

 
Baiba Lulle
 

Elita Veidemane

Priekšvēlēšanu drūmais smiekliņš

Trešdiena, 17.maijs

Gadījās būt kādā ārstniecības iestādē. Sarunājoties ar iestādes šefu, uz viņa galda ieraudzīju kādas partijas priekšvēlēšanu bukletu. Tā spīdīgais vāciņš bija ieturēts viduslaiku kaujinieciskuma garā: varonīgs bruņinieks, izteikti līdzīgs attiecīgās partijas priekšsēdētājam, ar šķēpu žmiedz pie zemes bijušo domes priekšsēdētāju un viņa draudziņu biznesmeni. Jautājoši paskatījos uz iestādes šefu. Viņš nosmīnēja: «Bija te viens atnācis un dalīja bukletus... Citi arī dala. Bet vēlētājiem pašiem jāsaprot, ka balss būs izmesta miskastē, ja vēlēs par visādām dīvainīšu partijām.» Vairāk »

Elita Veidemane
 
Juris Paiders
 

Viktors Avotiņš

Imitē mediju politiku reģionos [4]

Otrdiena, 16.maijs

Man vārds «pašvaldība» ir sinonīms vārdam «tautvaldība». Tātad – pie varas te esam mēs. Tātad – ir pašsaprotami, ka arī pašvaldību medijiem noteicošā ir vietējās tautas, nevis vietējās varas griba. Un tajos, manuprāt, jāstrādā žurnālistiem. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Baiba Lulle

Pārcirst Gordija mezglu [6]

Pirmdiena, 15.maijs

Dienā, kad vieni pulcējās pie Uzvaras pieminekļa, bet citi tam meta lielu līkumu, dienā, kad Latvija pasaules čempionātā hokejā guva trešo uzvaru pēc kārtas, bet neiekļuva Eirovīzijas finālā, kad valdība atbalstīja nodokļu reformas virzību, valdības sēdē tika nolemts arī par kādu «sīkumu», kas pazibējis garām nemanīts. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Māris Krautmanis

Ventspilī blefs neizies cauri [23]

Pirmdiena, 15.maijs

Tā sagadījies, ka pēdējo pāris nedēļu laikā privātās vai darba darīšanās esmu pabijis vairākās pilsētās un laukos Zemgalē un Vidzemē. Vienā no pilsētām, kuru neminēšu vārdā, ir agrs rīts, kad vajadzētu būt vislielākajai rosībai, taču pašā centrā nav nekādas steigas un satiksmes – pie kultūras nama redz kādu pavecāku kungu, kurš staidzina suni, kādu makšķernieku. Kur ir palikuši cilvēki? Izskatās kā pēc kara vai mēra laikā. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Aivars Lembergs

Kad divreiz divi ir trīs Lemberga prāvā [7]

Sestdiena, 13.maijs

Jau devīto gadu ilgstošajā tiesvedības procesā prokuratūra sākotnējo apsūdzību pamanījusies grozīt divreiz. Vispirms 2016. gada 16. jūnijā, bet pēc tam – 2017. gada 24. aprīlī jeb tieši septiņus mēnešus kopš brīža, kad sāku sniegt liecības. Prokuratūra grozīja apsūdzību, izslēdzot daudzas epizodes un to mīkstinot, pamatojot šīs izmaiņas ar faktisko apstākļu maiņu. Vairāk »

Aivars Lembergs
 

Arno Jundze

Maija vēsumi [11]

Piektdiena, 12.maijs

Vai esat pamanījuši, kā uz burvju mājiena pēc lielā Maskavas drauga Trampa ievēlēšanas mainījusies retorika kādas vārdā nenosauktas kaimiņvalsts medijos? Vairāk »

Arno Jundze
 

Juris Paiders

Izaugsmes skumjā matemātika [36]

Piektdiena, 12.maijs

Pirmajā maijā apritēja 13 gadu, kopš Latvija ir ES dalībvalsts. Jubilejas brīdis ir labs laiks, lai novērtētu, kādi rezultāti ir sasniegti, kā norisinās tuvināšanās ES līmenim un cik liels pamats ir valdības optimismam par Latvijas gaidāmo straujo ekonomikas izrāvienu, kuru mums sola nodokļu reformas arhitekti. Vairāk »

Juris Paiders
 
Māris Krautmanis
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @vinastudija: Iespējams, labākais palīgs dārza darbos... #gardening #whitewine #sommerpalais #weekend https://t.co/TSsDAZm3nT

Elita Veidemane RT @Valsts_policija: VP uzsāktas 2 lietvedības par konfliktu Bauskā un pārbaude, kurā vērtēs policistu rīcību un attieksmi notikuma vietā:h…

Elita Veidemane RT @ainarsbr11: @JanisIesalnieks @JankaPipars Bez sodiem paralēli jāizstrādā koncepcija reālai pārejai uz latviešu valodu no bērnudārza vec…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers