Viedokļi

Ieva Dāboliņa

Uz redzēšanos, Konstantīn! [7]

Svētdiena, 17.septembris

2010.gada jūnijā Konstantīns Pupurs, par kuru bija daudz lasīts un dzirdēts, reāls un aptaustāms ienāca mazajā istabiņā, ko Latvijas Ordeņu brālība īrēja Rīgas Latviešu biedrības namā. Bija paredzēts cīņubiedru atmiņu vakars par Gunāru Astru, ko organizēja Jānis Rožkalns. Stalts un iznesīgs, līdz pēdējai vīlītei elegants, ar jūtamu akcentu valodā, trauksmainu acu skatienu, ciešu rokas spiedienu un… platu, sirsnīgu bērna smaidu atklātības brīžos – tāds nu izrādījās atmodas laika varonis. Tūkstošiem latviešu tai laikā atstāja Godmaņa kunga un banku izlaupīto zemi, bet viņš tikko kā bija atgriezies uz palikšanu. Vairāk »

 

Pēteris Apinis

Par Rigvir, pavārgrāmatu medicīnu un Latvijas zinātnes devumu onkoloģijā [8]

Piektdiena, 15.septembris

Jau divas nedēļas presē un internetā īpaši intensīvi virmo viedokļi par un pret Rigvir. Šo rindu autors nekad nav nozīmējis šo medikamentu, vēl vairāk – mana specialitāte liek ļoti strikti sekot tieši pierādījumos balstītai medicīnai. Taču tas man neliedz ar cieņu un izpratni augstu vērtēt gan tos kolēģus, kas onkoloģijā precīzi ievēro starptautiskās vadlīnijas un ordinē tikai un vienīgi maksimāli pārbaudītus ķīmijterapijas preparātus, gan tos, kuri savam pacientam meklē arī citus palīdzības veidus. Katrā ziņā jautājums par Rigvir lietošanu vai nelietošanu ir ārstu, nevis politiķu vai ierēdņu jautājums. Es teiktu– tieši ārstējošā ārsta jautājums– tā, kurš konkrētajam pacientam nozīmē konkrēto medikamentu. Vairāk »

Pēteris Apinis
 

Arno Jundze

Sirsnīga lētticība [12]

Piektdiena, 15.septembris

Šonedēļ beidzot pat Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers pateica to, ko mēs zinājām sen un pukstējām pa kaktiem, jo publiskajā vidē šie izteikumi nogrima kā tādā akacī. Proti, Austrumeiropā pārdoto preču kvalitāte mēdz būt zemāka nekā Rietumeiropā tirgoto šo pašu zīmolu ražoto preču kvalitāte. Lai gan maksājam vienu un to pašu cenu, atšķiras zobu pastas, šampūni, higiēnas un farmācijas produkti, dažādi našķi un kas tik vēl. Vairāk »

Arno Jundze
 
Juris Paiders
 

Elita Veidemane

Piķīša kārotāji

Piektdiena, 15.septembris

Gadu pirms kārtējām Saeimas vēlēšanām spilgti parādās latviešu raksturīgākās īpašības: sentiments, aizgrābtība un vientiesība. Un iztiksim bez ironijas, jo viss ir pārāk nopietni. Vairāk »

Elita Veidemane
 

Viktors Avotiņš

Partijiņas, vienas partijiņas… [25]

Ceturtdiena, 14.septembris

Jānis Rožkalns zvanīja man svētdienas pēcpusdienā un pavēstīja, ka miris Konstantīns Pupurs. Salēcās sirds. Es pazinu Konstantīnu un ļoti cienīju viņu par viņa veselīgo, gudro (!) nacionālismu. Nemaz nerunājot par cieņu pret tiem cilvēkiem, kuri kopā ar viņu jau 1988. gadā akcentēja un akceptēja Latviju kā valsti ar savu sarkanbaltsarkani karogoto gaitu no Brīvības pieminekļa līdz Brāļu kapiem. Te nav svarīgi, ciktāl mūsu abu uzskati saskanēja vai nē, te man (!) ir svarīgi tas, ka vismaz vienā par savu paaudzi jaunākā cilvēkā es saskatīju programmatisku un valstisku (!) potenci, redzējumu. Spēju patstāvīgi domāt, nevis tik vien, kā uzdot par domāšanu noteiktu attieksmes stereotipu virknējumus. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Baiba Lulle

Minimālās algas tornado [20]

Ceturtdiena, 14.septembris

Latvijas politisko lēmumu pieņēmēju un to patērētāju vidū nav vienprātības par to, kādā ekonomikas cikla fāzē atrodamies un kas tajā jādara. Vai neesam neko mācījušies no līdzšinējām krīzēm, vai spējam vadīt ekonomiku vai tikai reaģēt post factum? Vairāk »

Baiba Lulle
 
Aivars Lembergs
 

Elita Veidemane

Gļēvulība kā stabilitātes garants

Trešdiena, 13.septembris

Tas, ka Nacionālā apvienība (NA), izmantojot veto tiesības, noraidīs Valsts prezidenta iniciatīvu par automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem, bija skaidrs uzreiz. Un visiem. Ne tikai tiem interneta «varoņiem», kuri draud izsmērēt gar sienām «latviešu atsaldeņus», kas «gatavi asimilēt mūsu bērnus». Runa, protams, ir par tā dēvētajiem nepilsoņu bērniem, kurus sola ievest pilsonībā sirdsšķīstie un līdzjūtīgie latvieši, kuriem – nešaubīgi! – ir kaut kas vajadzīgs no krieviski runājošā elektorāta. Bet nezin kāpēc tie, kuri redz mūs kā «latviešu atsaldeņus», principā nevēlas nonākt pilsoniskā kontaktā ar latviskumu, Latvijas valsti un tradīcijām. Vairāk »

Elita Veidemane
 

Bens Latkovskis

Varoņi aiziet neatzīti [20]

Trešdiena, 13.septembris

Svētdien ziņu lente atnesa skumju ziņu – mūžībā aizgājis Konstantīns Pupurs. Tas pats jaunais, pārgalvīgais grupas Helsinki – 86 čalis, kurš 1988. gada 14. jūnijā pirmo reizi padomju okupācijas apstākļos publiski pacēla sarkanbaltsarkano karogu pašā Rīgas centrā pie kafejnīcas Luna (tagad McDonald’s ēstuve), aiznesa to augsti virs galvas turētu līdz Brīvības piemineklim, tad līdz Raiņa piemineklim un tālāk uz Brāļu kapiem. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Juris Paiders

Iepirkumu klana republika [19]

Otrdiena, 12.septembris

19. gadsimtā pasaulslavenais ekonomists Kārlis Markss (1818–1883) sadalīja 19. gadsimta sabiedrību divās pretējās šķirās. Kapitālistu šķirā tika iekļauti tie, kuru vidējais šķiras loceklis patērēja ievērojami vairāk par vidējo, bet proletariāta (darba ņēmēju) šķirā tika iekļautas produktīvas sociālas grupas, kuru vidējā locekļa patēriņš bija zemāks par vidējo patēriņu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Viktors Avotiņš

Oligarhisms [24]

Otrdiena, 12.septembris

Parlamentārās «oligarhu» izmeklēšanas komisijas vadītāja Inguna Sudraba Dienā (7.09. 2017.) teic, ka sabiedrībai jāzina patiesība. Būtu labi. Bet – kāda? Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Edgars Tavars

Vides ministrija jāatjauno jau pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām [4]

Pirmdiena, 11.septembris

Atklātie pārkāpumi nelegālo atkritumu apsaimniekošanā; likumdošanas nepilnības; iespējams, pārāk zemais dabas resursu nodoklis, kā arī nesamērīgi zemie sodi par pārkāpumiem – rosina diskusiju par reorganizācijas nepieciešamību Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), kas šobrīd acīmredzami nespēj tikt galā ar daudzveidīgajām atbildības jomām, uzskata Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. Vairāk »

 

Kaspars Kļaviņš

Pārdomas izlasot Jāko Hemēna-Antilas ''Islāma rokasgrāmata'' [3]

Pirmdiena, 11.septembris

Nezināšana ievērojami atvieglo primitīva radikālisma, fanātisma un terorisma realizēšanos. „Skaldi un valdi” princips darbojas kā tumsonīgā, tā no formālas izglītības viedokļa „attīstītā” sabiedrībā, tomēr tas vienmēr paredz daudzšķautnainās un sarežģītās cilvēces vēstures nezināšanu, vai nespēju tajā iedziļināties. Mūsdienās šādu situāciju atvieglo humanitārās izglītības devalvācija, kas liedz jaunatnei analizēt kultūru un tradīciju ģenēzi. Absolūti dominējošajam kapitālismam pietiek ar manipulējamu biznesa proletariātu, kas prot apieties ar „modernajām” tehnoloģijām, bet nav spējīgs ne patstāvīgi domāt, ne iedziļināties cilvēces vēsturē. Tā vietā plaši tiek piedāvāti gatavi stereotipi, „viedokļi” un „neapstrīdamas patiesības” visās jomās, ieskaitot reliģiju un morāli. Vairāk »

 

Jānis Lapsa

Par pensionāres Gitas Karlsbergas lietu [25]

Pirmdiena, 11.septembris

7.septembrī, portāls www.kasjauns.lv publicēja trīs rakstus saistībā ar notikumiem Imantas ielā 25, Rīgā un pensionāri Gitu Karlsbergu, kura zaudēja savu māju un to izsolē ir nopircis Ivo Bernhards. Lieki teikt, ka raksti ir publicēti tikai vienas personas (Gitas Karlsbergas) interesēs, nejautājot citus viedokļus, faktus un situācijas aprakstu grūti nosaukt par objektīvu un patiesu. Šodien, 8.septembrī, ir arī publicēti videoieraksti, kuru tiesiskums vēl tiks pārbaudīts. Vairāk »

 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane today's stats : 2 new followers, 1 new unfollower, 184 non-followers. found via https://t.co/WfUXTM9HOg

Elita Veidemane RT @duboviy_gaay: У румынского диктатора Чаушеску перед расстрелом, в 1989 г., был рейтинг поддержки приблизительно в 90% Не забывайте об э…

Bens Latkovskis Tiem, kas skatās seriālu Lieliskais gadsimts. Vai zinājāt,ka aktrise, kas tēlo Mikrimahu,ir tikai par gadu jaunāka par savas mātes tēlotāju?

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers