Viedokļi

Ivars Zariņš

Inčukalns – mūsu, un "gāzes OIK" nebūs? [6]

Otrdiena, 21.marts

Atbilde ir vienkārša un skaidra, ja ir zināms, kāds tad galu galā būs Latvijas gāzes tirgus modelis pēc tirgus liberalizācijas. Mūs kā patērētājus interesē, lai tas nodrošinātu iespēju izvēlēties sev izdevīgāko piedāvājumu, un lai tirgus būtu pietiekami drošs – vienmēr būtu iespējams iegādāties gāzi sev vajadzīgajā apjomā. Vairāk »

Ivars Zariņš
 
 

Bens Latkovskis

Laiks rādīt drosmi [21]

Otrdiena, 21.marts

Šā gada 16. janvārī Norvēģijas robežapsardzes spēki netālu no Svalbāras arhipelāga aizturēja Latvijas zvejas kuģi Senators, kurš šajā apkārtnē nodarbojās ar sniega krabju zveju. Kuģis tika aizvilkts uz gandrīz tūkstoš kilometru attālo Kirkenas ostu Norvēģijā, kur joprojām tiek nelikumīgi aizturēts, radot kuģu īpašniekiem zaudējumus 6000 eiro diennaktī, nerunājot par uzlikto sodu 180 000 eiro apmērā. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Viktors Avotiņš

Manta tuvāka par baznīcu [13]

Otrdiena, 21.marts

Var jau būt, ka vairākums Krimas krievu tiešām balsoja par tās atdošanos Krievijai. Taču ar Pēterbaznīcas statusu, tās pasākumu kopumu saistīto cilvēku vairākums, manuprāt, balsotu par to, lai Pēterbaznīca saglabā Kulturkirche (kultūras baznīcas) statusu. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Baiba Lulle

Ar cirku nebūs viegli [10]

Pirmdiena, 20.marts

Fonda Viegli dibinātājai Inārai Kehrei Rīgas cirka vadībā neklāsies viegli – jāuzrauga nodzīvotās cirka ēkas remontdarbi, jāpanāk pietiekama finansējuma nodrošināšana gan remontam, gan cirka uzturēšanai, kas bez valsts dotācijām izdzīvot nespēj, jāveido jauna radošā komanda un programma. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Māris Krautmanis

Kā palēninātā filmā [26]

Pirmdiena, 20.marts

Kāda īsti ir Māra Kučinska (ZZS) valdība? Vai tiešām «viskorumpētākā un neprofesionālākā», kā to mēdz lamāt sociālo tīklu aktīvisti, vai arī «visu laiku labākā valdība», kā to slavēja Saeimas deputāts Valdis Kalnozols (ZZS)? Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Arno Jundze

Britu izdevēji un breksits [4]

Piektdiena, 17.marts

Tieši pirms gada Londonas grāmatu mesē kāds izdevējs, esmu sen aizmirsis, kurš, vienā no diskusiju forumiem uz jautājumu, kā vērtējat breksita iespējamību, atbildēja īsi un tieši. Tur taču nemaz nav ko vērtēt, breksitu jau varot vēlēties vienīgi totāli idioti. Pa vidu notika tas, kas notika. Kā teiktu klasiķis, idiota sapnis piepildījās. Vairāk »

Arno Jundze
 

Juris Paiders

Bizness pamet Latviju [37]

Piektdiena, 17.marts

Kā liecina CSP apkopotie dati par Latvijā veiktajām nefinanšu investīcijām faktiskajās cenās, tad 2016. gads bija katastrofāls Latvijas ekonomikā. Ja 2015. gadā kopējais nefinanšu investīciju apjoms faktiskajās cenās bija 2,78 miljardi eiro, tad 2016. gadā kopējais nefinanšu investīciju apjoms faktiskajās cenās bija tikai 2,12 miljardi eiro. Tik zems kopējais nefinanšu investīciju apjoms faktiskajās cenās Latvijā bija pirms iestāšanās ES. Pēc iestāšanās ES zemāks investīciju apjoms bija tikai vienā – 2010. – gadā. Tikai valdību, Finanšu un Ekonomikas ministrijas tas nemulsina. Vairāk »

Juris Paiders
 
Bens Latkovskis
 
Viktors Avotiņš
 

Juris Paiders

Tiesības uz īpašumu – tikai bagātniekiem! [104]

Trešdiena, 15.marts

Vērojot pēdējā laikā notiekošo nekustamā īpašuma nodokļa likmju piemērošanas jomā, pārņem sajūta, ka Latvijā varu ir sagrābusi vietējiem iedzīvotājiem naidīga okupācijas vara, kuras mērķis ir steigšus padzīt vietējos iedzīvotājus no noteiktiem apvidiem Rīgā, Jūrmalā un Pierīgā. Vairāk »

Juris Paiders
 

Bens Latkovskis

Vienoties piemineklim [12]

Trešdiena, 15.marts

Sagaidot Latvijas 100 gadu jubileju, Latvijas Centrālās padomes (LCP) piemiņas fonds aicina katru Latvijas valsts piederīgo līdzdarboties un atbalstīt nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem veltīta pieminekļa izveidi Rīgā, Daugavas kreisajā krastā, pie Gaismas pils ēkas. Šādu aicinājumu pirmdien preses konferencē izteica fonda valdes loceklis Jurģis Klotiņš. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Latvijas Tirgotāju asociācija

Pēc VID uzstāšanās televīzijā LTA vēršas Drošības policijā [7]

Otrdiena, 14.marts

Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) “vecie” darbinieki, lai slēptu savu nekompetenci un personīgo ieinteresētību kases aparātu “reformas” izstrādē, ķērušies pie “pēdējā salmiņa” un uzņēmēju pamatotos iebildumus mēģina apgāzt nevis ar argumentiem, bet ar meliem. Tā raidījumā “Nekā personīga” VID augsta ranga darbiniece - Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Inese Bindemane apgalvo, ka Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) ir pret kases aparātu reformu. Vairāk »

 
Baiba Lulle
 

Māris Krautmanis

SAB pārdala būvniecības tirgu [14]

Otrdiena, 14.marts

Lietuvas Valsts drošības departaments liedzis Seima vicespīkeram Mindaugam Bastim pielaidi konfidenciālai informācijai. Visa tauta zina, ka tas tāpēc, ka vicespīkeram esot personīgi kontakti ar Krievijas atomenerģētikas korporācijas pārstāvi, ar bandītiem un ar kādu prokrievisku žurnālistu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
 

Redakcija Twitterī

elita veidemane RT @A_Karlsons: Īvāns cīnījās par valsti,kurā būtu tiesības apšaubīt autoritāti. Šodien,ar šīm tiesībām,daļa sabiedrības pamatoti apšauba Ī…

elita veidemane RT @Resetins: @Dailesteatris vajadzētu vēl 2 plauktus piekrāmēt!:))

elita veidemane RT @PietiekPortals: KNAB "demonstrē klasi": absolūti formālā pārbaudē nekonstatē nekādus pārkāpumus Čakšas padomnieces "biznesā" https://t.…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers