Viedokļi

Viktors Avotiņš

Cik mēs labiņi! Pēc tam… [31]

Piektdiena, 14.jūlijs

Pirms tērgāt par ļaužu vienaldzību, visādā ziņā labāk būtu vispirms pateikt lielu Paldies! katram no tiem cilvēkiem, kuriem sava tuvākā nelaime nebija, nav tukša skaņa. Šis ikdienā itin kā aizturētais cilvēku skaistums nupat izpaudās Liepājā. Paldies liepājniekiem, paldies tūkstošiem brīvprātīgo un viņu organizatoriem, policistiem, karavīriem, ugunsdzēsējiem… par mums (man) sniegto cilvēcīgas attieksmes paraugu. Ivana meklēšanā iesaistīto cilvēku jūtas un kustības vieš ticību, ka šī līdzcietības gaisma vēl dzīvo viscaur Latvijā. Arī Lietuvā un Igaunijā. Paldies! Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Juris Paiders

Redakcionālā neatkarība un satura privatizācija [55]

Piektdiena, 14.jūlijs

Latvijā ir noformējusies personu kliķe, kas uzskata, ka tikai viņiem ir tiesības iejaukties sabiedrisko mediju redakcionālajā neatkarībā, ka viņiem ir tiesības noteikt, kuras personas drīkst intervēt un kuras nekādā gadījumā nedrīkst. Turklāt daži no šo personu loka uzskata, ka viņi drīkst publiski dot vadošus norādījumus Latvijas sabiedrisko mediju vadībai. Tikai šī personu grupa ir nevis mistiski oligarhi, bet vairāki ļoti konkrēti – privileģēti – sabiedrisko mediju darbinieki. Vairāk »

Juris Paiders
 

LOSP

Dūklavs profesionālos pienākumus pilda ļoti augstā līmenī [37]

Ceturtdiena, 13.jūlijs

Organizācijām, kas pārstāv Latvijas lauksaimnieku, zivsaimnieku, mežsaimnieku, Latvijas pārtikas ražotāju un pārstrādātāju nozares, nav pieņemama atsevišķu politisko organizāciju un institūciju vēlme savas revolucionārās pārliecības dēļ pieprasīt zemkopības ministra Jāņa Dūklava demisiju. Šāda vēlme “šūpot” ministra krēslu, par pamatu ņemot sarunas, kuru prettiesiskās darbības vēl joprojām nav pierādītas, ir nekas cits, kā vēlme priekšvēlēšanu laikā musināt sabiedrību ar populistiskiem paziņojumiem un akcijām. Mēs saprotam, ka atsevišķi politiskie spēki pēc pašvaldību vēlēšanām vēl joprojām dzīvo eiforijā un ir vēlme aktīvi rīkoties, bet mums nav saprotams, kādēļ ir vēlme traucēt darbu ministram, kurš savus profesionālos pienākumus pilda ļoti augstā līmenī. Vairāk »

 

Bens Latkovskis

Jauns līderis – laika jautājums [24]

Ceturtdiena, 13.jūlijs

Pēc likuma Saeimas vēlēšanās drīkst piedalīties tikai tās partijas, kuras dibinātas vismaz gadu pirms šīm vēlēšanām. Līdz ar to tiem, kuri nākamruden gribētu piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās, stāvot uz jaunas politiskās platformas, pēdējais laiks sākt intensīvi rosīties. Pirmām kārtām runa ir par Ilzes Viņķeles ieskicēto jauno liberāli centrisko partiju, kura veidotos no Solvitas Āboltiņas opozicionāriem Vienotības iekšienē. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Elita Veidemane

Nepamanītais bērns

Ceturtdiena, 13.jūlijs

Aizej uz mežu un paliec tur pa nakti. Viens. Un lai tev mugurā ir tikai tas apģērbs, ko no rīta esi steigā uzmetis: krekliņš un plāna jaķele. Tev nav viedtālruņa, nav pat baranciņas kabatā. Tev nav ne jausmas, kur ir dienvidi, uz kurieni ved stiga un kas mīt alā, kas tumsnē zem egļu nokarenajiem zariem. Atnāk piķa melna tumsa, un ledains lietus sāk pātagot seju, un drīz viss apģērbs ir izmircis. Mirkli tev šķiet, ka tas ir ļauns sapnis, bet tumsa iespiežas tevī lēni kā nazis sviestā, tevī atstarojas trulas sāpes, un asinis sastingst no aukstuma un neizskaidrojamām bailēm... Vairāk »

Elita Veidemane
 

Bens Latkovskis

Zelta meklēšana mēslu čupā [46]

Trešdiena, 12.jūlijs

Koalīcijas padomes pirmdien konceptuāli atbalstītais priekšlikums par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu saistībā ar tā dēvētajām oligarhu sarunām tikai pirmajā brīdī rada zināmu pārsteigumu. Patiesībā šis atbalsts ir likumsakarīgs, jo visiem koalīcijas partneriem izdevīgs. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Juris Paiders

Rudenī privatizēs lielos valsts uzņēmumus [54]

Trešdiena, 12.jūlijs

Atbilstoši ekonomikas ministra Arvila Ašeradena paziņojumam, Ministru prezidents Māris Kučinskis ir uzdevis Pārresoru koordinācijas centram sagatavot projektu nākamajam masveida privatizācijas vilnim. Atbilstoši ekonomikas ministra paustajam, valsts lielo uzņēmumu akcijas tiks pārdotas biržā. Turklāt, atbilstoši Arvila Ašeradena loģikai, valsts uzņēmuma kapitāla daļu pārdošana ārvalstu vai vietējiem privātiem investoriem «nenozīmē šo uzņēmumu privatizāciju». Vairāk »

Juris Paiders
 
 

Elita Veidemane

Appelējis. Bet vai nenojaucams?

Otrdiena, 11.jūlijs

Aizņemšos kādu trāpīgu terminu no Latgales koktēlnieka un pedagoga Antona Rancāna. Un šis termins ir «krievināšana». Nekā citādi kā par krievināšanu nevaru nosaukt mūsu izglītības sistēmas pērļu virtenes, kurās mirdz ne tikai segregētās izglītības absurda piemēri, bet arī skolu likvidēšana – nereti bez pamatotiem iemesliem. Lai likvidētu kādu skolu, dažkārt nemaz nav vajadzīga nopietna argumentācija, vajag tikai revolucionāro pārliecību, ka latviešu skola gauži krieviskā rajonā nav vajadzīga, tāpēc no tās jātiek vaļā pēc iespējas ātrāk – kā no nevēlama svešķermeņa. Vairāk »

Elita Veidemane
 
Juris Paiders
 

Māris Krautmanis

Latviešu Votergeitas nacionālās īpatnības [57]

Pirmdiena, 10.jūlijs

Pirms sešiem gadiem internetā varēja lasīt Aināra Šlesera, Andra Šķēles, Aivara Lemberga, Viestura Koziola sarunas viesnīcā Rīdzene, bija ierosināta tā saucamā oligarhu lieta, Juta Strīķe apgalvoja, ka pierādījumu pret oligarhiem ir milzīga kaudze, ar tolaik vēl diezgan vareno partiju Vienotība cieši saaugušie propagandisti plašsaziņas līdzekļos un mītiņos rīkoja orveliskas naida stundas. Dežavū! Atkal viss tas pats. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Bens Latkovskis

"Troņa spēļu" jaunā sezona [32]

Pirmdiena, 10.jūlijs

Iepriekšējās sezonas atstāstījums. Kādā valstī, kur gara ziema, par varu cīnās divi klani – «oligarhi» (saukti arī par Trīs A) un «sorosīti». Valdību vada sorosīti, un par premjeru ir iecelts to ieliktenis D. Sorosīti kontrolē arī ietekmes kanālus, spēka struktūras, tos atbalsta daudzi viedokļu līderi. Savukārt visās nelaimēs, kas notiek valstī, tiek vainoti Trīs A. Galmā ir viens no viņiem ar ietekmīgu karadraudzi, un arī pārējie divi A ir gatavi atgriezties pie varas. Lai pilnībā notīrītu laukumu, tiek gatavota operācija Rīkojums nr.2. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Arno Jundze

Pērkamie un pareizie [67]

Piektdiena, 7.jūlijs

Protams, es skatījos Tiešu runu Latvijas sabiedriskajā televīzijā un ar bažām vēroju sabiedrības šķelšanu sociālajos medijos. Daļa aktīvistu, pārkāpjot laba un ļauna robežas, tagad kaismīgi sludina dažādus «kas nav ar mums, tie ir pret mums». Tiek sapņots par revolucionāro atmodu un tautu, kas taisnīgās dusmās gāzīs, viņuprāt, korumpētus politiķus, lai iedibinātu cildenu kārtību, kuras, starp mums runājot, tā īsti nekad nav bijis. Mazie zaļie cilvēciņi par to noteikti priecājas. Vairāk »

Arno Jundze
 
Juris Paiders
 

Māris Krautmanis

Televizors pret pilsētu [56]

Piektdiena, 7.jūlijs

Latvijas Televīzija (LTV) pārtrauc sadarbību ar Ventspils domi izklaides raidījumā Dziesmu sirdij rodi Ventspilī. Līdzīgu lēmumu pieņēmis Latvijas Radio (LR), kas ar Ventspils pašvaldību vairs nesadarbosies raidījuma Muzikālā banka veidošanā. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers