Ziemas sports: Tretjakovam atņem Soču zeltu; Dukurs kļūst par olimpisko čempionu 34 komentāri
 
Ziemas sports

Tretjakovam atņem Soču zeltu; Dukurs kļūst par olimpisko čempionu

 
AFP/ SCANPIX

Starptautiskā olimpiskā komiteja pieņēmusi lēmumu par dopinga lietošanu Soču olimpisko spēļu laikā sodīt zelta medaļas ieguvēju Aleksandru Tretjakovu un trīs Krievijas skeletonistes.Tretjakovam uz mūžu aizliegts piedalīties olimpiskajās spēlēs.

Osvalda komisijas sēdē, kurā piedalījās tās vadītājs Deniss Osvalds, Huans Antonio Samarančs un Tonijs Estangets, tika pieņemts sekojošs lēmums: 2014. gada Soču olimpisko spēļu laikā Aleksandrs Tretjakovs, Jeļena Ņikitina, Marija Orlova un Olga Potiļicina pārkāpuši antidopinga noteikumus un tiek diskvalificēti no sacensībām. Plus visi četri sportisti turpmāk nedrīkstēs piedalīties olimpiskajās spēlēs.

Jāatzīmē, ka SOK var lemt tikai par četrgades notikumu, kamēr Pasaules kausa posmi atrodas Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) jurisdikcijā, kura lems tālāk. Tretjakovam atņemts Sočos izcīnītais zelts, bet tas vēl nav nonācis otro vietu ieguvušā Martina Dukura rokās, jo lēmumu pieņems tieši IBSF. Olimpisko spēļu vēsturē ir bijuši gadījumi, kad zelts tiek atņemts par dopinga lietošanu, bet nevienam citam vairs netiek piešķirts.

Pieņemtais lēmums par Tretjakova diskvalificēšanu stājies spēkā uzreiz pēc tā paziņošanas. Komisijas uzdevums bija izmeklēt Krievijas sportistu pārkāpumus sakarā ar dopinga lietošanu. Ja iepriekš tika pētīta valsts ietekme, tad šoreiz uzmanību pievērsa individuāliem sportistiem.

Soču olimpiskajās spēlēs ņemtie paraugi, kas bija pieejami SOK, tika testēti vēlreiz. Tam bija divi mērķi: lai vēlreiz pārbaudītu paraugus, vai tajos nav atrodamas aizliegtās vielas, un lai noteiktu, vai ar paraugiem nav notikušas nelegālas manipulācijas.

Scanpix

Sakarā ar to, ka lietas bija ļoti sarežģītas, to izmeklēšana aizņēma vairākus mēnešus. Tika iesaistīti labākie zinātnieki, kuru uzdevums bija radīt lietu, kuru varētu aizstāvēt tiesas ietvaros, ja gadījumā tiks iesniegta apelācija.

Ņikitina Soču olimpiskajās spēlēs ieguva bronzas medaļu, bet trīs mēnešus pirms Phjončhanas olimpiskajām spēlēm viņai tā atņemta. Vīriešu konkurencē Tretjakovs par 0,81 sekundi četru braucienu summā apsteidza M. Dukuru, bet Tomass Dukurs palika uzreiz aiz goda pjedestāla, atpaliekot arī no amerikāņa Metjū Antuāna.

Komentāri [34]
#
Ed 22.novembris 2017 22:16 atbildēt
Es ir tikai par Dukuriem! BET- ko tad tie olimpiskie specuki pa trīs gadiem nevarēja tos paraugus izpētīt no visām pusēm?!?!? Pat ja izlems, ka nu OK, Dukurs čempis - domāju, ka Dukuram tas nekāds prieks vai gandarījums nebūs vispār necik, jo nevienam sportistam, it sevišķi tāda kaluma, kā Martins, nav vajadzīgs visādu komisiju petījumu rezultātā atsavināts cita sportista tituls.
 
#
xxx 22.novembris 2017 20:30 atbildēt
Rakstā minēts, ka vēl lems par zelta piešķiršanu bet jau olimpiskais čempions. Amatieri...
 
#
agris 22.novembris 2017 20:29 atbildēt
Ideāla ziņa. Uztrauc tas , ka pa diskvalifikāciju lemj nelaiķis.
Marķīzs Huans Antonio Samarančs (spāņu: Juan Antonio Samaranch Torelló; dzimis 1920. gada 17. jūlijā Barselonā, Spānijā, miris 2010. gada 21. aprīlī Barselonā)
 
#
RG » agris 22.novembris 2017 22:27 atbildēt
Juan Antonio Samaranch Salisachs (born November 1, 1959) is the son of Juan Antonio i Samaranch. He is a member of the International Olympic Committee since 2001, representing Spain.
 
#
pensionārs 22.novembris 2017 20:19 atbildēt
Nu jau būs iemesls atkal jaunajam čempionam piešķirt prēmiju! No mūsu pensionāru naudiņas un ziemassvētku pabalstiem!!
 
#
savējais » pensionārs 22.novembris 2017 20:24 atbildēt
Patiesi vārdi! Kā ar āmuru naglai.
 
#
edijs » pensionārs 22.novembris 2017 21:56 atbildēt
Dukuriem to tik vajag!!! Urā konkurentu nonema no stripas maisijas pa kajam.
 
#
edijs » pensionārs 22.novembris 2017 21:59 atbildēt
Līdz ar to Martinam Dukuram papildus pienāksies gandrīz 60 000 eiro.
 
#
Alfons 22.novembris 2017 18:38 atbildēt
Noziedznieki nesodīšana, arī Irākas, bLībijas un Sīrijas invāzistu, ir visu turpmāko noziegumu pamatā. Visa šitā ārkārtīgi zemiskā un apkaunojošā jezga ap starptautisko s[poru beigsies tikai tad, kad britus; kā arī viņu savulaik piedzemtētos jeņķus, kanādiešus, austrāliešus un vēl šādus tādus nelabojamus cilvēces teroristus un diversantus izolēs no cilvēcei kalpojošās Starptautiskā Sjākalpo Ziemeļamerikas un Austrālijas Nāciju slepkavām.
 
Skatīt visus 34 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers