Skandalozi: "Islāma valsts" Mosulā kā dzīvo vairogu gūsta tur 100 000 cilvēku 3 komentāri
 
Skandalozi

"Islāma valsts" Mosulā kā dzīvo vairogu gūsta tur 100 000 cilvēku

 
scanpix

Teroristu grupējums "Islāma valsts" Mosulas vecpilsētā, domājams, aizturējis vairāk nekā 100 000 cilvēku, kurus izmanto kā dzīvo vairogu, piektdien paziņojušas Apvienotās Nācijas.

Irākas otrā lielākā pilsēta Mosula "Islāma valsts" kontrolē nonāca 2014.gada vidū un šobrīd tiek uzskatīta par grupējuma pēdējo lielāko atbalsta punktu Irākā.

Valdības spēkiem janvārī izdevās atkarot pilsētas austrumdaļu, bet ofensīva rietumdaļas atbrīvošanai sākās februārī.

ANO bēgļu aģentūras UNHCR pārstāvis Irākā Bruno Gedo sacīja, ka "Islāma valsts" kaujinieki sagūsta mierīgos iedzīvotājus kaujās ārpus Mosulas un ved viņus sev līdzi uz Mosulas vecpilsētu, kur, iespējams, atrodas jau līdz 100 000 cilvēku.

"Šie cilvēki praktiski tiek turēti kā dzīvais vairogs," norādīja Gedo, piebilstot, ka cilvēki spiesti dzīvot šausmīgos apstākļos, jo trūkst pārtikas un ūdens un visapkārt notiek kaujas.

Kaujinieku kontrolētajos Mosulas rajonos dežūrē "Islāma valsts" snaiperi, kas nošauj visus, kas mēģina aizbēgt. Tie daži, kuriem izdevies aizbēgt, ir smagi traumēti, norādīja Gedo.

SCANPIX

Kopš Irākas valdības spēki sāka cīņu par Mosulas atgūšanu, pilsētu pametuši aptuveni 862 000 cilvēku, no kuriem 195 000 pēc tam atgriezušies, galvenokārt apmetoties pilsētas austrumos, kurus tagad kontrolē valdības spēki.

Pārējie, kas nav atgriezušies, dzīvo ANO bēgļu lietu aģentūras UNHCR izveidotajās 13 nometnēs vai raduši patvērumu kur citur.

Gedo atklāja, ka ANO aģentūra līdz šim sniegusi palīdzību vairāk nekā 500 000 cilvēku, kas bijuši spiesti pamest Mosulu, un cenšas palīdzēt arī tiem, kas atgriežas izpostītajā pilsētā.

Komentāri [3]
#
Rīdzinieks 17.jūnijs 2017 17:15 atbildēt
Tas ir drausmīgi. Tomēr labi ir tas, ka Mosulas iedzīvotāji saprot, cik riebīgs ir tāds islams, kuru cenšas uzspiest islama valsts. Eiropiešu bāleliņi to vēl nesaprot.
 
#
hugo 16.jūnijs 2017 22:48 atbildēt
Nu bet dzīvo vairogu ar panākumiem iznīcina ASV bumbvedēji >>:)
Neko tur tur netur gūstā ..šis ir ASV propogandas feiks stulbeņiem,lai tie domātu ,ka karš IR nepieciešams --kā Vjetnamā.
 
#
V-11 » hugo 17.jūnijs 2017 11:48 atbildēt
Vispār šeit ir redzama arhaiskā islama šķautne kuru labi pazīst Izrēla saistībā ar palestīniešiem ,arābiem. Mosula ir nepieciešamā problēma, 90% pilsētu ir pametuši ,bet palikušie ir atbalstītāji,,,,,ģimenes locekļi,smieklīgi bet IV karo ar ģimenes -klana klātesamības atbalstu. vienkārši neo liberāļi ir pārāk tālu atgājuši no kara racionalitātes ...Kādas problēmas atkārtot Drēzdeni -vai napalma jūru....
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers