Māja: TOP 6 izplatītākie iemesli, kādēļ tavs internets ir lēns 6 komentāri
 
Māja

TOP 6 izplatītākie iemesli, kādēļ tavs internets ir lēns

 
pixabay.com

Laikā, kad internets ir kļuvis par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, lēns Wi-Fi savienojums nereti izvēršas par nopietnu pacietības pārbaudi un aizkavē steidzamos darbus. Iemesli traucētai interneta darbībai var būt gan klienta iekšējā tīklā, gan interneta operatora sistēmā. Bieži vien problēmu cēlonis meklējams tieši gala ierīces pusē, tāpēc turpinājumā apkopoti seši izplatīti iemesli, kāpēc bezvadu vai optiskais internets ir lēns un kā to vienkārši novērst.

1. Frekvenču un kanālu pārslodze

Interneta rūteris mājoklī vai birojā nav izolēts no apkārtējās vides. Bezvadu internets darbojas ar radioviļņu palīdzību, kas parasti atrodas 2.4 GHz vai 5 GHz frekvencēs. Šis radio signāls izplatās ārpus apdzīvoto telpu sienām un to “dzird” arī kaimiņu bezvadu iekārtas. Tā kā abas frekvences vienlaicīgi izmanto virkne iekārtu - kaimiņu rūteri un tīklam pieslēgtās ierīces - frekvences kļūst intensīvi noslogotas. Attiecīgi savienojuma kvalitāte jūtami pasliktinās. Šādu situāciju bieži var novērot darba dienu vakaros, nedēļas nogalēs un skolēnu brīvdienās.

Parasti lietotājiem, kuriem ir pieslēgts internets un uzstādīts Wi-Fi rūteris, tas automātiski darbojas sākotnējā kanālā. Tomēr būtiski, ka abās frekvencēs ir pieejami vairāki kanāli, tādēļ interneta ātrumu daudzos gadījumos var uzlabot esošā kanāla maiņa uz citu, mazāk aizņemtu. Ja ierīce atbalsta 5 GHz frekvenci, tad vislabāk izvēlēties tieši to, jo šī frekvence nav tik noslogota kā 2.4 GHz.

  • 1 / 6
  • >
Komentāri [6]
#
dens 16.februāris 2018 8:05 atbildēt
kas lēts???
man internets ar tv no lattelecoma mēnesī 27.00 EUR.... baigi lēti, ka katru gadu pa eiriņam pieliek, pamatojot ar mūžīgām iekārtu maiņām
 
#
HC 15.februāris 2018 9:43 atbildēt
1. un izplatītākais problēmas iemesls - tehniski nekvalitatīva OS - M$ Windows. Pie viena un tā paša maršrutētāja Mac un dators ar Linux uzrādīja pat 30% augstāku testā summāri pārvietoto datu apjomu kā pēc veiktspējas līdzvērtīgs dzelzis ar Windows 10. Tā kā izmetiet tos mazmīkstā sūdus un lietojiet normālu OS.
 
#
127.0.0.1 » HC 16.februāris 2018 14:49 atbildēt
novadi savu greizrocibu gigabitīgajā portā
 
#
$$$ » 127.0.0.1 16.februāris 2018 22:31 atbildēt
tam "127.0.0.1", protams visi frīki iztēlojušies, ka ir bezgala taisnrocīgi, krāmējoties ar saviem kroplajiem mazmīstajiem mēsliem. Es jau 10 gadus lietoju tikai Mac un atpakaļ M$ murgā vairs nevēlos. Un jā, es pirms tam 15 gadus biju diezgan advancēts windozes geeks.
 
#
? 14.februāris 2018 20:23 atbildēt
KO... //???
 
#
īpaši stulbs 14.februāris 2018 19:43 atbildēt
Jptvjmķ..!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers