Mārcis Auziņš. Latvijas Universitātes profesors un šīs augstskolas bijušais rektors. Fiziķis. Meditē katru dienu. Dalījies ar savu pieredzi Latvijas Nacionālās bibliotēkas Klusuma un meditācijas istabā un par meditācijas praksi, pieredzi un atziņām nu stāsta arī «Praktiskās Astroloģijas» lasītājiem. Vairāk »
 
Augustā kartupeļi garšo tik lieliski, ka tiem var uzticēt galvenā ēdiena, nevis pieticīgas piedevas lomu. Dārzkopim pirmā jauno kartupeļu maltīte ir viens no vasaras atskaites punktiem ceļā uz rudeni. Pašaudzētajiem bumbuļiem, kuri nonākuši galdā pēc sīvas cīņas ar nezālēm, lakstu puvi un kaitēkļiem, savā ziņā ir uzvaras piegarša. Vairāk »
 
Baskāju takas sniedz iespēju visai ģimenei gūt jaunas sajūtas, pārvietojoties pa visdažādākajiem segumiem, turklāt, kā norāda taku izveidotāji, šāda pastaiga basām kājām dod pozitīvu efektu veselības stiprināšanai. Vairāk »
 
Miegs ir būtisks priekšnoteikums cilvēka veselības saglabāšanai. Pietiekams un ciešs miegs uzlabo psihisko un fizisko veselību, kā arī garastāvokli un dzīves kvalitāti kopumā. Slimību profilakses un kontroles sniedzis vērtīgus padomus, kas palīdzēs parūpēties, lai arī tev būtu veselīgs miegs. Vairāk »
 
Straujiem soļiem tuvojas jaunais mācību gads, un daudzas ģimenes steidz gādāt visu skolai nepieciešamo, arī skolas somas. Lai atgādinātu, ka skolas somā jāatrod vieta arī kādam veselīgam našķim un ūdenim, uzņēmums Venden veica vairāku sabiedriski aktīvu māmiņu aptauju, tostarp noskaidrojot, kādai īsti jābūt ērtai un labai skolas somai? Cik bieži jāmaina skolas soma? Un galu galā – kas ir tās lietas, kurām obligāti jābūt skolas somā? Vairāk »
 
Saules aptumsums saistās ar karmiskiem notikumiem, iespējamas dramatiskas un saasinātas situācijas, jāatdod pagātnes parādi... Šādus apgalvojumus nereti pirms aptumsumiem varam lasīt medijos. Vairāk »
 
Viens no izplatītākajiem simptomiem, zem kura var slēpties daudzi iemesli, ir galvassāpes. Kāpēc sāp galva? Kādi veselības traucējumi tās izraisa? Cik ilgi var lietot pretsāpju medikamentus, un kurā brīdī tomēr jāmeklē daktera palīdzība? Vairāk »
 
Uz neilgu laiku ciemos Rīgā ieradies tarologs un astrologs no Sanktpēterburgas – Jurijs Hans. Šī nav pirmā un nebūt ne pēdējā reize, jo speciālists labprāt dalās savās zināšanās arī ar interesentiem Latvijā. Viņam ir teorijas, kā apvienot astroloģiju un taro, ir paša izstrādāta sistēma un atziņas, kas atšķiras no vispārpieņemtajām. Spilgta, dinamiska personība. Vairāk »
 
Uzņemt gana daudz ūdens – tas ir viens no biežāk dzirdētajiem veselīga dzīvesveida ieteikumiem. Arī mūsu senči pret dzeramo ūdeni izturējušies ar dziļu cieņu. Kas ūdenī spļauj, tas Laimes mātei iespļauj acīs, vēsta sens ticējums. Ūdens nepieciešams, lai organisms varētu normāli darboties. Starp ķermeņa šūnām ir starpšūnu šķidrums, kas piegādā šūnām skābekli un barības vielas. Kad starpšūnu šķidruma trūkst, pasliktinās šūnu apgāde un līdz ar to arī vispārējā pašsajūta. Vairāk »
 
Galvā sēž stereotipu kolekcija par to, kas ir veselīgs un kas – neveselīgs, ko kārtīgam cilvēkam pieklājas darīt un ko nepieklājas. Daļa no šiem uzskatiem, jo sevišķi bērnībā iemācītiem, ir ļoti kategoriski un noturīgi, tie nemainās, pat ja pētnieki pierāda, ka īstenībā viss ir citādi vai vismaz nav tik traki, kā pieņemts domāt. Vairāk »
 
Ar matiem ir tāpat kā ar daudzām citām lietām – tos cilvēkiem piešķirot, daba nav vienlīdz dāsna. Vienam mati ir skaisti, mirdzoši un veselīgi, kamēr citi sūdzas par pārāk plāniem, nepakļāvīgiem, nespodriem vai taukainiem matiem. Problēmas var būt ne tikai dabas dotas, bet arī pašu radītas. Pastāv uzskats, ka vīriešiem matu izskats un veselība rūp mazāk nekā sievietēm, taču tas nav tiesa – daudzi kungi savus matus cenšas rūpīgi kopt, izmantojot šim nolūkam arvien plašāku produktu klāstu. Protams, tiek pieļautas arī kļūdas. Vairāk »
 
Atvaļinājums ir paredzēts tam, lai atpūstos un smeltos enerģiju, tomēr stress, kas saistīts ar somu sakravāšanu vairākas dienas ilgai atpūtai saulē, var būt par cēloni dažām kļūmēm. Uzņēmums Booking.com (pasaulē vadošā platforma visplašākā naktsmītņu klāsta rezervēšanai) aptaujāja vairāk nekā 18 000 cilvēku 25 pasaules valstīs, lai atklātu dažas no biežāk pieļautajām kļūdām, kas var padarīt pirmo atvaļinājuma dienu ne visai patīkamu. Vairāk »
 
Mariuss ir trešais dēls liepājnieces Evas Uzāres ģimenē. Puisēnam ir iedzimti centrālās nervu sistēmas bojājumi. Māmiņas, ģimenes un speciālistu aprūpēts, Mariuss aug un palēnām attīstās: pagaidām viņš var paspert tikai dažus solīšus un izrunāt atsevišķas zilbes. Abi vecākie brāļi, vienpadsmit gadus vecais Markuss un astoņus gadus vecais Tomass, kā arī Evas vīrs Edgars ir liels atbalsts māmiņai un mazajam brālītim. Vairāk »
 
Topošajiem pirmklasniekiem skolas sākums ir ļoti gaidīts un priecīgs notikums, kam nereti gatavojas jau krietnu laiku iepriekš. Kas jāņem vērā topošo skolēnu vecākiem, lai par īstiem svētkiem izvērstos ne tikai pirmais septembris, bet arī viss skolas laiks? Padomus, kā labāk gatavoties skolas gaitu uzsākšanai, par ko runāt, un par ko nerunāt ar jauno skolēnu, stāsta emocionālās labsajūtas un attiecību eksperte Iveta Aunīte. Vairāk »
 
Lai normāli izgulētos, pieaugušam cilvēkam caurmērā vajadzīgas astoņas miega stundas – tā ir kā vispārpieņemta norma, ko izmantojam ikdienā, lai novērtētu, vai guļam pietiekami. Daži mediķi kategoriski uzsver, ka norma jāievēro, citi saka: miega ilgums, tāpat kā kurpju izmērs, katram cilvēkam ir savs. Vienam varbūt pietiek ar septiņām stundām, citam vajadzīgas deviņas. Ja kāds stāsta, ka pietiekot ar četrām stundām, tad gan viņš vai nu melo, vai maldās un riskē sagandēt savu veselību. Kārtīga izgulēšanās nav saistāma tikai ar gultā pavadīto stundu skaitu. Miegam jābūt pilnvērtīgam. Kā pazīt problēmas, kas tam traucē, un ko darīt? Vairāk »
 
Kurš gan no mums kaut reizi darba dienu rītā nav vēlējies baudīt patiesi gardas un vienkārši pagatavojamas brokastis. "Rimi gardēžiem" dalījušies ar pavisam vienkāršu recepti brokastīm, kuras paspēsi pagatavot pat rītā, kad ļoti steigsies. Vairāk »
 
Zīmīgo datumu vēl pietiks vairākiem gadiem, lai tie, kuri paļaujas uz brīnumu vai skaitļu maģiju, sāktu izvēlēties kāzu dienu. Cilvēkam ir gribējies īpašus notikumus savā dzīvē īpaši «iezīmēt». Ja tas ir kāzu datums, piemēram, 2007. gada 7. jūlijā vai 2017. gada 17. jūlijā, kur septītnieki ņirb gar acīm, izskatās jau skaisti, taču neba vienādu ciparu rinda nodrošinās veiksmīgu kopdzīvi. Un par laimes vēstnesi uzskatītais septītnieks, skat, nodarīs vairāk slikta nekā laba. Vairāk »
 
Precīza diagnoze ir vienīgais ceļš uz atveseļošanos, savukārt precīzas analīzes ir ļoti būtiskas diagnozes uzstādīšanā. Tāpēc pret analīžu nodošanu jāizturas atbildīgi un pārdomāti, jo analīzes ir svarīgs ārsta instruments, lai novērtētu pacienta veselības stāvokli. Vairāk »
 
Aktivētajai oglei piemīt spēcīgas absorbējošas īpašības, un tā palīdz attīrīt un sakārtot ne tikai kuņģa un zarnu traktu, izvadot visus nevajadzīgos toksīnus, – tā ir lielisks palīgs arī ādas problēmu novēršanā un pat dzeltenīgas zobu emaljas attīrīšanā. Vairāk »
 
Ir aktuāls jautājums laikā, kad daba nobriedina ogas un augļus un noris aktīvi konservēšanas darbi. Vairāk »
 

Skaistuma pasaule

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers