Māja / Jaunākais

MĪLULIS: Paraugsuns ar mīlīgo raksturu

Katram dzīvnieku mīļotājam un potenciālajam tā īpašniekam ir savs priekšstats un vēlmes, ar kādu mīluli viņš vēlētos diendienā būt kopā savās mājās. Tas, ka par suņa saimnieku var kļūt jebkurā vecumā, ar vai bez lielām zināšanām un iepriekšējas pieredzes (pat ja bērnībā šāds mīlulis ir izpalicis dzīves apstākļu vai vecāku aizlieguma dēļ) praksē ir pierādījies. Vairāk »
 

VESELĪBA: Aknu aptaukošanās

Aknu aptaukošanos sauc par aknu steatozi un taukaino hepatozi. Tā ir situācija, kad aknās veidojas tauku nogulsnes, kas tālāk var kļūt par iemeslu aknu iekaisumam un aknu šūnu bojāejai, to vietā nākot rētaudiem un pēc tam – saistaudiem. Vairāk »
 

PIEREDZE VIRTUVĒ: Mēnesi ilga eksperimenta dēļ

«Mani interesē veselīgs ēdiens, tāpēc tā ir tēma, par kuru gribētu mācīties vēl un vēl. Vienmēr ar lielu interesi apgūstu, kā veselīgu ēdienu pagatavot garšīgi un interesanti. Noteikti vēlos padziļinātāk izpētīt garšvielu pasauli. Manuprāt, tā ir vesela zinātne, kuru var pētīt visu mūžu. Labprāt vairāk uzzinātu par indiešu virtuvi, jo Indijā katrā reģionā ir atšķirīgas ēst gatavošanas tradīcijas,» saka Katrīna Mame, recepšu bloga Krustnagliņa autore. Vairāk »
 
 

Māja / Jaunākais

Vakar, 14:05 Daudzus no mums kādā dzīves posmā skāruši miega traucējumi, kuru dēļ nomodā nācies aizvadīt ne vienu vien nakts stundu. Diemžēl nepilnvērtīgs miegs postoši ietekmē gan pašsajūtu, gan visu organismu kopumā, tāpēc miega traucējumu gadījumā svarīgi jau laikus vērsties pēc palīdzības pie kvalificētiem speciālistiem. Par to, kādus ieteikumus ņemt vērā, lai cīnītos ar bezmiegu, kā arī par citiem jautājumiem saistībā ar miega nozīmi cilvēka dzīvē konsultē psihiatrs Elmārs Tērauds. Vairāk »
 
26.oktobris, 14:05 Šoreiz piedāvājam septiņu vingrinājumu kompleksu, lai nostiprinātu kāju un dibena muskuļus. Sporta kluba Atlētika trenere Evelīna Parhomenko demonstrē vingrinājumus un apstiprina, ka nāksies mazliet papūlēties, lai iegūtu tvirtu dibenu un slaidas kājas. Vingrinājumu programmu ieteicams veikt trīs reizes nedēļā un atkārtot trīs reizes. Vairāk »
 
25.oktobris, 14:05 Andras Kurgas šūtos un filcētos krāsainos mēteļus un jaciņas gadatirgos nevar nepamanīt. Tie ir tik dzīvespriecīgi un pārdroši, ka prasīties prasās uzvelkami tumšajā rudenī un Latvijas pelēcīgajā ziemā. Vairāk »
 
24.oktobris, 14:05 Jaunā Liepājas teātra aktrise Samira Adgezalova ir skaista, melnīgsnēja sieviete – viņas tētis ir dzimis azerbaidžānis. Diemžēl mammas laulība ar dienvidnieku izjukusi, un Samira nav arī bijusi ciemos Azerbaidžānā. Taču, kā vērtē pati aktrise, viņai ir tuvs viss dienvidnieciskais un gribētos apceļot dienvidu valstis. Samirai gan neesot sapņu lomu – ko dzīve pasniegs, to pieņems. Un jo vairāk pasniegs, jo labāk. Vairāk »
 
22.oktobris, 13:34 Rudens parasti saistās arī ar sulīgiem, krāsainiem pašmāju āboliem, kuros ar lielu kāri var iekosties. Un kāpēc ne, jo tie ir ne vien garšīgi, bet arī veselīgi un diētiski kā jau augļi. Izmēģināt dažādas receptes ar āboliem tā vien vilina tos, kuriem patīk rosīties virtuvē, lai atklātu jaunas garšas variācijas. Vairāk »
 
22.oktobris, 9:00 Horoskopi līdz 27.oktobrim. Vairāk »
 
21.oktobris, 21:13 Daudzveidīgi un īpaši aromātiski salāti ir rudens priekšrocība. Ēdienkartē vēl gribas saglabāt vasaras atspirdzinošo svaigumu un vieglumu, bet vienlaikus rodas vēlme arī pēc kaut kā sātīgāka. Vairāk »
 
21.oktobris, 14:05 Aknas ir viens no svarīgākajiem un arī izturīgākajiem cilvēka orgāniem. Kā pazīt aknu sūtītos palīgā saucienus un censties nenodarīt pāri savai veselībai, stāsta Veselības centrs 4 ģimenes un arodslimību ārste Karīna Vernere. Vairāk »
 
20.oktobris, 16:51 Lai gan oktobrī augļu un sakņu dārzos izaugusī raža jau ir novākta, rosība un rudens darbi dārzā nebūt nav beigušies. Košumkrūmu stādīšana, lapu grābšana un dūmvadu tīrīšana – šie ir tikai daži no darbiem, kurus jāsteidz paveikt oktobrī. Lai plānotie darbi veiktos raiti un saimniekam nesagādātu pārlieku lielas raizes, būvtehnikas eksperts Sergejs Voļnaga iesaka 5 ierīces, kas krietni atvieglos šo darbu veikšanu un ļaus tos paveikt krietni ātrāk. Vairāk »
 
20.oktobris, 14:05 «Ilgstoši strādājot, cilvēkam kļūst skaidrs, ko viņš grib. Pagāja laiks, un sapratu, ka vēlos pati radīt, un uz to arī tiecos. Vienmēr esmu izjutusi savu individualitāti, esmu vēlējusies attīstīt savas lietas un vidi apkārt,» atzīst māksliniece, friziere, radošās mājas Reineearts īpašniece Inese Reine, kura tās atvēršanu šogad dēvē par loģisku procesu. Vairāk »
 
19.oktobris, 14:05 Raimonda Elbakjana stāsts Latvijas mērogā ir unikāls, jo ar apņēmību un smagu darbu viņš radījis sporta kustību Ghetto Games, kas mainījusi daudzu jauniešu dzīves. Vairāk »
 
18.oktobris, 14:05 Latvijā populārās, muzikālās Reiniku ģimenes jaunākā atvase Rūta Reinika savu dzīvi vairs nesaista ar mūziku – viņas darbs ir dažādos projektos organizēt pasākumus. Un tur mūzikas zināšanas gan daudz palīdzot, jo Rūtai uz pasākumiem ir jāaicina un jāizvērtē dažādi mākslinieki. Rūta lepojas ar savu ģimeni – mammu Daci, tēti Artūru un slaveno brāli Lauri, ar kuru gan sirdsdraugi viņi neesot, bet labi čomi gan. «Man gribas vēl dzīvē atrast savu lietu, jo pagaidām vēl taustos un meklēju to īsto,» par sevi šodien spriež Rūta. Vairāk »
 
17.oktobris, 14:05 Tur var nozagt okeānam vēju, pilsētai kafijas smaržu un palaist sirdi ganīties ažuležu krāsu labirintos. Kaut reizi mūžā katram latvietim būtu jādzird dzīva portugāļu valoda un smaida attālumā jāsatiek paši portugāļi. Kāpēc? Lai liktu uzkarst savam ziemeļnieka temparamentam! Lai ar dievietes Gajas svētību no jauna satiktu savu es un atgrieztos mājās ar iedvesmu, kas ir tik ļoti nepieiešama latvietim, kurš visu mūžu cīkstas ar dažnedažādām krīzēm un, šķiet, vairs neprot kaut uz brīdi aizmirst par savām problēmām, lai noreibtu no pozitīvām emocijām. Portugāle ar tās mūžīgo vasaru to atkal iemācīs. Vairāk »
 
16.oktobris, 16:00 Jau daudz esam rakstījuši par to, kā rudens/ziemas periodā nesaķert iesnas un klepu, kā izvairīties no gripas, taču, lai arī mums šķiet, ka visas pareizās atbildes, kā rīkoties, jau zinām, katrs jauns padoms var noderēt. Saaukstēšanās sezona ir klāt, tāpēc šoreiz par to, kā sev palīdzēt ar to, kas atrodams mājās, nevis iegādājams aptiekā. Vairāk »
 
15.oktobris, 9:00 Horoskopi līdz 20.oktobrim Vairāk »
 
14.oktobris, 22:05 Divējāda ir attieksme pret to, kas izaudzis dārziņā. Pirmais variants: visa ir tik daudz, ka nav, kur likt, un tas nekas, ka daļa nonāks kompostā. Otrais: visam, kas pašu rokām audzēts, ir īpaša vērtība, tāpēc neko nedrīkst laist zudumā. Jātiek galā gan ar pārprodukciju, gan ar jaunievedumiem, kas sēti un stādīti mirkļa iespaidā, nemaz nezinot, kā tos izmanto. Vairāk »
 
14.oktobris, 14:05 Jelgavas dome izsludināja dārza dizaina metu konkursu par tēmu Vides mozaīka. Mērķis – iegūt oriģinālus metu priekšlikumus, ko realizēt pilsētvidē. Tā pilsētas centrā tapa pirmie dizaina dārzi Latvijā. Vairāk »
 
 
This site uses Genecy custom templates for DFP