Māja / Jaunākais

Jānis Brikmanis. Putnu valstības izzinātājs [1]

Šodien, 14:05 Varam būt lepni, ka mūsu zeme ir skaista, zaļa, dzīvniekiem, tajā skaitā putniem, bagāta. Ne visur pasaulē tā ir. Daudz interesantu lietu par Latvijas putniem uzzinājis ornitologs Putnu Jānis jeb precīzāk – Jānis Brikmanis. Putnu Jānis tāpēc, ka viņa mūža lielākā aizraušanās ir putnu pētīšana. Un tas sācies no mazām dienām, kad Jānis devies laivā līdzi savam tētim Jānim uz zivsaimniecību dīķiem, kuros, protams, mājo daudz lidotāju. Vairāk »
 

Keramiķes Laimas Grigones meditatīvie trauki

Vakar, 15:29 Keramiķes Laimas Grigones rokrakstu pamana. Viņa vēl šaubās, vai tas ir atrasts, bet, pirms pāris nedēļām sastapta Kalnciema ielas tirdziņā, priecājās, ka ideālo krūzītes formu jau atradusi. Skatos, kāda tā ir – taisna forma, tumšpelēka. Līdzās mazāka, melna. Vienkāršība ir skaista. Minimālisms ir daiļrunīgs. Vairāk »
 

Kristīne Prauliņa. Skatuve – tīrā esamība

29.augusts, 14:05 «Vizuālais tēls ir mūzikas daļa. Ir forši to aptvert un atrast arī šajā daļā dziļumu,» saka dziedātāja Kristīne Prauliņa. Vairāk »
 
 

Māja / Jaunākais

28.augusts, 13:22 Tibeta bija mans neizdzīvotais sapnis – pirms gandrīz 20 gadiem šāds ceļojums no manis neatkarīgu apstākļu dēļ nenotika. Vairāk »
 
27.augusts, 16:34 Ināra Suhaževska (62 gadi) pārvērtību anketā rakstīja, ka vasarā vēlas piedzīvot pārmaiņas ne tikai darbā, bet savā vizuālajā izskatā, jo šajā gadalaikā tiek svinēta arī dzimšanas diena. Vairāk »
 
27.augusts, 9:00 Horoskopi līdz 1.septembrim Vairāk »
 
26.augusts, 14:05 «Ēdiena kultūrā modi diktē skandināvi, bet pamats ir rodams Francijā,» saka šefpavārs Māris Astičs, kurš kopā ar komandu atvēris jaunu restorānu Ferma. Tajā saimnieko viņš pats un seko savam uzskatam, ka cilvēkam jāsniedz labākais, ko piedāvā produkti, pagatavojot porcijās, pēc kurām viesis jūtas paēdis. Vairāk »
 
25.augusts, 14:05 «Man patīk vientulība un miers,» par sevi teic Daina Andersone – lauku sētas Strauti saimniece. Kopš 1986. gada kopā ar ģimeni sieviete iekārto mājas, kur, par spīti iepriekš apgalvotajam, vienmēr valda rosība. Šeit var sastapt trušus, pīles, vistas, govis, tītarus – pat atrast poniju. Daina laipni uzņem ciemos ikkatru, kuru interesē lauku dzīves burvība, un arī žurnāls Māja izmantoja šādu ciemos došanās iespēju. Vairāk »
 
24.augusts, 22:10 Viens no izplatītākajiem simptomiem, zem kura var slēpties daudzi iemesli, ir galvassāpes. Kāpēc sāp galva? Kādi veselības traucējumi tās izraisa? Cik ilgi var lietot pretsāpju medikamentus, un kurā brīdī jāmeklē ārsta palīdzība? Vairāk »
 
24.augusts, 14:05 Īpaša sava novada piederības izjūta caurstrāvo alsundzniekus. Viņiem ir tāds tautastērps kā nevienam mūsu zemē, un ir tradicionāli ēdieni, kurus tā pa īstam prot pagatavot tikai Alsungas suiti. Vairāk »
 
23.augusts, 14:05 «Ir teiciens, ka apetīte rodas ēdot. Tāpat ir ar gleznām – jo vairāk glezno, jo vairāk rodas. Tomēr, protams, ir brīži, kad negribas,» neslēpj māksliniece Paula Zariņa-Zēmane. Vairāk »
 
22.augusts, 14:05 «Runā, ka bērni paši izvēlas, kur piedzimt. Es izvēlējos piedzimt ļoti muzikālā ģimenē,» saka čellists Valters Pūce. Vairāk »
 
21.augusts, 9:41 Lai labi garšo! Vairāk »
 
20.augusts, 14:42 Kad vēl paēst un pārēsties sēnes, ja ne tagad? Zeme ir ar lietu padzirdīta, un sēnes mežā jau gaida. Bet, kamēr viena daļa uz vakariņu šķīvja, otra jāliek burkās ziemas mēnešiem. Vairāk »
 
20.augusts, 9:00 Horoskopi līdz 25.augustam Vairāk »
 
19.augusts, 20:00 Galvenais pamats mutes dobuma veselībā ir pareiza tā kopšana un elementāra izpratne par to, no kā veidojas caurumi zobos un kas veicina smaganu iekaisumu. Vairāk »
 
19.augusts, 14:05 «Kafejnīca Ļeņingrada Rīgas centrā pastāv jau astoņus gadus. Man radās doma, ka jāveido savs krogs, kur ar draugiem labi pavadīt laiku. Viens no viņiem man uzdāvināja nozīmīti ar uzrakstu ar pilsētas nosaukumu un veidolu, un tad es domāju, ka tas būtu labs nosaukums arī kafejnīcai,» stāsta viens no saimniekiem – Herberts Blumbergs, bet kafejnīcai ir trīs saimnieki – viņš, Sergejs Bižāns un Konrāds Gailevičs – un šobrīd viena šefpavāre – Ieva Kārkliņa. Vairāk »
 
18.augusts, 19:12 Rafinēto jeb pārstrādāto cukuru ne bez pamata dēvē par balto nāvi – tajā nav ne vitamīnu, ne minerālvielu, ne proteīnu, ne šķiedrvielu. Nekā vērtīga, tikai liels daudzums organismam nevajadzīgu un tukšu kaloriju. Tomēr bieži vien, kad gribas padarīt dzīvi saldāku, roka pati stiepjas pēc kāda salda našķa. Vairāk »
 
18.augusts, 14:11 Strādīgā Indānu ģimene iekopj tēju dārzu un uzņem ceļotājus, kuri vēlas atpūsties sakoptā lauku vidē. Ventspils novada Jūrkalnes Lūķus viņi iegādājās 1994. gadā, bet nu jau sešus gadus, kopš abi ir pensijā, dzīvo uz vietas. Vairāk »
 
17.augusts, 14:05 Vecumnieku Jūrām garām paskriet var tikai pokemonu ķērājs. Un arī tad, ja pokemons nebūs nosēdies, piemēram, uz koka krokodila lielās, gaišzilās acs. Jau ceļa malā novietotās koka skulptūras – Jēzus, Marija un eņģelis – piesaista skatienu, bet pagalmā paveras garāks ceļojums koka un sakrālajā pasaulē. Vairāk »
 
Skonto Būve
 
This site uses Genecy custom templates for DFP