Pankūkas var būt gan demokrātiskas, gan aristokrātiskas. Darbdienās – vienkāršas un ātri pagatavojamas, brīvdienās – pēc īpašas receptes ceptas un skaisti pasniegtas, tās tik un tā neizcērt budžetā lielu robu. Gluži baudāmas pankūkas var sastiķēt vienkārši no kviešu miltiem, ūdens un šķipsniņas sāls, kā arī nedaudz eļļas cepšanai. Ja ir arī mazliet cukura – labi, ja var pievienot olu un pienu – pavisam lieliski. Daža saimniece, neraizējoties par holesterīna skaitli, pankūku mīklai nežēlo pusduci olu un saldo krējumu, turklāt cep sviestā. Vairāk »
 
«Lai sasniegtu vēlamos svara samazināšanas rezultātus, ļoti svarīga ir pareiza pārtikas produktu kombināciju izvēle,» atzīst Lietuvas dietoloģe Laura Romeraite-Kuklieriene. Pārdomāta uztura produktu kombinēšana var palīdzēt ne tikai samazināt lieko svaru, bet arī mērķtiecīgi veicināt dažādus organisma procesus. Vairāk »
 
Cilvēkam nav vienas laimīgās zemes vai pilsētas. Par to jau runājām Neatkarīgās Rīta Avīzes iepriekšējās piektdienas numurā. Taču, ja jūsu mītnes vieta ir Rīga, tad ir vērts izlasīt žurnāla Praktiskā Astroloģija februāra numura publikāciju, Antras Gabres sarunu ar grāmatas Rīgas aura un zodiaks autoru astrologu Igoru Vasiļjevu. Saīsinātā variantā publicējam viņa versiju par to, kā Rīgā jūtas dažādu zodiaka zīmju pārstāvji. Vairāk »
 
Baltijas valstīs cilvēki citiem – gan svešiniekiem, gan tuviniekiem – palīdz vidēji 10 reižu mēnesī. Cilvēkiem lielāku psiholoģisko komfortu rada tieši palīdzēšana kādam citam, nevis palīdzības pieņemšana, kad tā vajadzīga sev pašam. Turklāt visās trīs valstīs pozitīvās emocijas ir 1,5 reizes spēcīgākas, kad ir palīdzēts otram, nevis saņemta palīdzība, liecina If Apdrošināšana veiktais “Palīdzības indeksa” pētījums. Vairāk »
 
No šā gada sākuma Radio SWH ēterā rīta stundās rīta programmu mēbeli Andri Freidenfeldu jeb Fredi nomainījis atraktīvā Kaspara Breidaka un zemās balss īpašnieka Valda Sila tandēms. Vairāk »
 
Lai paspilgtinātu ēdiena garšas buķeti un piešķirtu tai eleganci, vīnu iesaka baudīt ne tikai kopā ar ēdienu, bet arī izmantot to maltīšu pagatavošanā, it īpaši – pie dažādām mērcēm un marinādēm. Gardēdis Normunds Baranovskis un vīnzinis Mārcis Mitrevics iesaka trīs receptes, kas ļaus izjust vīna sniegtās nianses dažādos ēdienu pagatavošanas veidos. Vairāk »
 
Jebkurā gadalaikā ir svarīgi atcerēties par pareizu ķermeņa ādas, it īpaši par padušu zonas kopšanu. Paduses ir viena no jutīgākajām ķermeņa daļām, kurai mēs ikdienā nereti nepievēršam pietiekami daudz uzmanības. Vai zināji, ka skujot paduses 33% no tā, kas tiek noskūts, ir āda? Regulāri skujoties, lietojot dezodorantu un drēbēm berzējoties gar ādu, tā var tikt bojāta, un rezultātā paduses iekaist, kļūst sausas un negludas.  Vairāk »
 
Šī gada trauku un virtuves piederumu modē dominē maigi pasteļu toņi, dabas materiāli, kā arī ornamentāli raksti un Japānas stila dekori. No 10.-14.februārim Vācijā, Frankfurtē norisinājās ikgadējā izstāde "Ambiente", kas katru gadu pulcē vienkopus pasaules vadošos trauku, virtuves piederumu, mājsaimniecības preču ražotājus un izplatītājus. Vairāk »
 
Kustības un fiziskas aktivitātes vecāka gadagājuma cilvēkiem ne vien palīdz uzturēt veselību, bet arī dod neizsmeļamu dzīvesprieku. Kā atzīst fizioterapeite Diāna Ņikitina, pēc nodarbībām seniori jūtas spēcīgāki miesā un laimīgāki garā. Vairāk »
 
Bijušajai Liepājas teātra aktrisei Ainai Karelei ir 74 gadi. Viņa joprojām dzied folkloras kopā Atštaukas, ir teātra bibliotēkas vadītāja, vada interesentu ekskursijas pa teātra telpām un darbojas savā Rāvas dārzā. Aina dzīvo patālu no pilsētas centra, pie Liepājas ezera. Tomēr katru dienu mēro šo attālumu kājām uz centru un uz savu septītā stāva dzīvokli kāpj pa kāpnēm. Arī daudz staigā gar jūru. Vairāk »
 
Nesen veiktā pētījumā atklāts, ka lai pagarinātu cilvēka dzīves ilgumu katru dienu nepieciešams apēst 10 porcijas augļu un dārzeņu. Vairāk »
 
Ziemas un rudens aukstajos mēnešos bērnu un arī pieaugušo imunitāte ir noslogota – organisms kļūst uzņēmīgāks pret sezonas vīrusiem, un tam ir nepieciešamas lielākas rezerves atjaunošanās procesā. Lai izvairītos no sliktas pašsajūtas un noguruma, būtiska nozīme ir uzņemtās pārtikas kvalitātei un uzturvērtībai. Uztura speciāliste Olga Ļubina dalās pieredzē, kā sakārtot savu ēdienkarti, lai pavasari sagaidītu enerģijas pilni un moži. Vairāk »
 
Pieaicinot starptautisku žūriju, otro gadu pēc kārtas noskaidroti labākie restorāni Latvijā un tāpat kā pagājušajā gadā arī šogad "Ekselence labākā restorāna Latvijā 2016" titulu ieguvis restorāns "Vincents", bet otrajā vietā ierindojies restorāns "Bibliotēka No.1", informē konkursa rīkotāji. Vairāk »
 
Ādas vēzis ir viens no visvieglāk novēršamajiem audzējiem. Tā ir vienīgā vēža forma, ko var redzēt, ko var viegli pamanīt, un tā nozīmīgāko riska faktoru – ultravioletā (UV) starojuma iedarbību – var ierobežot. Turklāt, ja to atklāj agrīnā stadijā, ādas vēzis ir veiksmīgi izārstējams. Vairāk »
 
Astrologa Igora Vasiļjeva grāmata «Rīgas aura un zodiaks» klajā nākusi 21. gadsimta sākumā. Astrologs nav bijis pirmais, kurš šo tēmu aplūkojis, bet viņa uzrakstītā grāmata ir Rīgas vēsturē pirmais astroloģiskais ceļvedis. Vairāk »
 
Kamēr ar gripu saslimušo skaits arvien mazinās, savu uzvaras gājienu šā brīža mainīgajos laika apstākļos turpina iet cita sezonālā kaite – herpes jeb aukstumpumpas. Tā ir viena no populārākajām ziemas mēnešu infekcijām, ko pilnībā izārstēt diemžēl nevar. Taču, apzinoties to rašanās cēloņus, ir iespējams samazināt šīs infekcijas atkārtošanās biežumu un veicināt ātrāku atveseļošanos. Vairāk »
 
Na­giem vien­mēr ir jā­būt skais­tiem, spī­dī­giem un ve­se­lī­giem, tā­pēc par tiem jā­rū­pē­jas. Na­gu kop­ša­nā ie­spē­jams iz­man­tot daudz da­žā­du teh­ni­ku, tā­pēc tiek pie­dā­vā­ti vai­rā­ki ma­ni­kī­ra vei­di. Tiem ir gan ko­pī­gas ie­zī­mes – na­ga for­mas iz­vei­do­ša­na, ku­ti­ku­las no­ņem­ša­na un arī na­gu la­kas uz­klā­ša­na –, gan at­šķi­rī­gas. Ie­pa­zīs­ti­nām ar da­žā­du ma­ni­kī­ra vei­du īpa­šī­bām un at­šķi­rī­bām, lai va­rē­tu iz­vē­lē­ties sa­vē­jo. Vairāk »
 
Rīgas Sociālā dienesta atkarības profilakses sektorā vēršas tie, kuri vēlas bezmaksas konsultācijā saņemt skaidrojumu par savu atkarību un tās rašanās mehānismu, veidot motivāciju un pārrunāt iespējas, kā pārtraukt atkarību veicinošo dzīvesveidu, gūt emocionālu un psiholoģisku atbalstu. Vairāk »
 
Diem­žēl par ma­tiem ne­var teikt tā­pat kā par pa­pī­ru, ka tie pa­cieš vi­su. It kā ma­ti ne­vie­nam ne­ko slik­tu ne­da­ra, to­mēr tiem ir daudz ie­naid­nie­ku: sau­le, vējš, pu­tek­ļi, lie­tus, jū­ras ūdens... Pē­dē­jos ga­dos klāt nā­ku­si arī mū­su ne­zi­nā­ša­na par sveš­zem­ju ma­tu kop­ša­nas lī­dzek­ļiem. Ne vie­na vien sie­vie­te, dien­vi­du ze­mēs ie­gā­dā­jo­ties ma­tus ba­li­no­šus lī­dzek­ļus, ce­rē­tā re­zul­tā­ta vie­tā ti­ku­si pie traus­lām, pār­de­gu­šām pū­kām... Ne­drīkst aiz­mirst, ka dien­vid­nie­ču mel­na­jiem ma­tiem ir pa­vi­sam ci­ta ma­ta struk­tū­ra! Par lai­mi, ma­tu kos­mē­ti­ka var lī­dzēt pat šā­dās krī­zes si­tu­ā­ci­jās. Pir­mais so­lis uz ve­se­liem ma­tiem ir ma­tu mas­kas. Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers