Māja

15.jun
Izlaidumi, ceļojumi, festivāli, ballītes un pārgājieni - vasarā netrūkst skaistu mirkļu, kurus nevēlamies palaist garām vai aizmirst. Lai skaisti iemūžinātu savus piedzīvojumus un dalītos tajos ar draugiem un ģimeni, ir vērts padomāt par viedtālruņa papildināšanu ar dažādiem aksesuāriem, tā pārvēršot telefonu par visnotaļ cienījamu foto ierīci.
 
15.jun
Plānojot auksto zupu, drošības pēc der noskaidrot laika prognozi. Ja gaidāms vēsāks un lietaināks laiks, tad drīzāk gribēsies uzēst kaut ko siltu. Dažas zupas, piemēram, boršču vai skābeņu zupu, var ēst gan siltas, gan aukstas. Jāraugās vienīgi, lai buljons, uz kura bāzes zupa gatavota, būtu kārtīgi attaukots, jo tauku saliņas aukstajā zupā patiešām var sabojāt apetīti. Izlepuši gardēži uzskata, ka mājas ķēķī aukstā zupa nekad neizdodas perfekti. Tomēr nevajag aizmirst, ka pirms vairākiem gadsimtiem aukstās zupas, visticamāk, izdomāja vienkāršie ļaudis, lielākoties zemnieki, meklējot veidu, kā apmierināt izsalkumu karstā laikā un pie viena izmantot sakaltušu maizi un tos produktus, kas acumirklī pie rokas.
 
14.jun
Ga­ļa ir viens no pro­duk­tiem, ko uz­tu­rā lie­to bie­ži. Vis­la­bā­kais va­ri­ants to pa­ga­ta­vot die­nā, kad tā ir no­pir­kta. To­mēr ga­ļu jā­māk pa­rei­zi sa­ga­ta­vot. To da­rot, ne­drīkst aiz­mirst par ga­ļas uz­tur­vēr­tī­bas sa­gla­bā­ša­nu. Ga­ļu var pa­ga­ta­vot, iz­man­to­jot da­žā­dus vei­dus, – vā­rīt, sau­tēt (arī mā­la po­di­ņā), cept ce­peš­krās­nī, ga­ta­vot, ie­ti­not alu­mī­ni­ja fo­li­jā, vai gri­lēt. Kāds ir op­ti­mā­lā­kais ga­ta­vo­ša­nas va­ri­ants, lai ga­ļa sa­gla­bā­tu pēc ie­spē­jas vai­rāk vēr­tī­bas?
 
14.jun
"Veselības centrs 4" (VC4) ar "Bioderma Latvija" atbalstu maijā rīkoja akciju, kuras laikā bija iespēja veikt ādas veidojumu diagnostiku maznodrošinātajiem bez maksas, vai jebkuram citam interesentam par samazinātu cenu. Tās mērķis bija pievērst uzmanību ādas vēža agrīnai diagnostikai, lai samazinātu saslimstību un mirstību no melanomas un citām ādas vēža formām.
 
13.jun
Lai labi garšo
 
13.jun
Automašīnas rezerves daļu pirkšana internetā ir lētāka nekā veikalā, ērtāka un kļūst aizvien populārāka. Vienlaikus, sabiedrībā spēcīgi iesakņojušies mīti par riskiem, kas saistīti ar iepirkšanos internetā. Astoņus izplatītākos mītus par rezerves daļu pirkšanu globālajā tīmeklī un skaidrojumus tiem atklāj automašīnu rezerves daļu internetveikala Trodo.lv pārdevējs – konsultants Andris Jegorovs, kurš ik dienu no neskaitāmiem klientiem dzird teju vienus un tos pašus jautājumus, bieži mītos balstītus.
 
13.jun
Atklāti jāatzīst, ka rakstīt par karstumu ir riskanti: vienu dienu tas smagi apgrūtina dzīvi un neatliekamās palīdzības mediķiem jāsteidz pie pārkarsušajiem, bet jau nākamajā var beigties, un lasītājs, laikrakstu atšķīris, domā – cik neaktuāls temats. Tomēr prognozes vismaz pagaidām vēsta, ka šovasar karstu laiku piedzīvosim biežāk nekā pērn un aizpērn. Karstums ir vienlaikus gaidīts un negaidīts, un mums jādomā, kā sadzīvot ar laika apstākļiem, lai nenodarītu sev pāri.
 
12.jun
Šobrīd televīzijā pilnā sparā pārraida dažādas sporta translācijas un pavisam drīz uz TV ekrāniem varēs sekot līdzi arī futbola čempionāta notikumiem vai uzsākt seriālu jauno sezonu skatīšanos. Nesen Samsung veiktā aptauja* atklāj, ka cilvēki izvēlas arvien lielākus TV ekrānus ar augstas kvalitātes izšķirtspēju, lai baudītu savas iemīļotākās pārraides.
 
12.jun
Lai palielinātu saules enerģijas patēriņu un tās lietošanu popularizētu Latvijā, uzņēmums PVStream nodrošina mūsdienīgu un izmaksās samazinātu aprēķināšanas un uzstādīšanas sistēmu interneta vietnē. Šāds pakalpojums izveidots, jo pasaules globālie dati uzrāda, ka saules enerģijas patēriņš līdz 2019. gadam pasaulē, salīdzinot ar šo gadu, varētu palielināties pat līdz 80%*. Pēc Eiropas Savienības (ES) datiem līdz 2020. gadam aptuveni 20% no visas ES enerģijas patēriņa vajadzētu nākt no pārstrādātas enerģijas, Latvijā tas varētu būt aptuveni 40%. Salīdzinot ar 2008. gadu, saules sistēmas uzstādīšanas izmaksas ir samazinājušās par 70%.
 
11.jun
Dip mēr­ces no tra­di­ci­onā­la­jām mēr­cēm at­šķi­ras ar to, ka ar tām ne­pār­lej ēdie­nu, bet pro­duk­tus uz mir­kli ie­mērc ta­jās. In­te­re­san­ti un gar­šī­gi! Pēc kon­sis­ten­ces tā ir tā­da pa­ti kā biezs krē­jums, ku­rā var ie­mērkt dār­ze­ņu ga­ba­li­ņus, aug­ļus, ga­ļu, čip­sus, kre­ke­rus, cī­si­ņus vai jū­ras pro­duk­tus. Pa­ras­ti dip mēr­ci iz­man­to kā pie­de­vu pie pār­ti­kas pro­duk­tiem, ko ēd ar ro­kām.
 
11.jun
Ja vēlaties tērpties atbilstoši jaunākajām modes tendencēm, lai dotos ikdienas darbos vai ceļojumā, vai apmeklētu kādu no gaidāmajiem vasaras festivāliem, ir vērts ieklausīties pašmāju zīmola Dace Bahmann radītājas modes dizaineres Daces Krieviņas-Bahmanes ieteikumos, kādi ir šīs sezonas must have.
 
10.jun
Izmantojot skolēnu vasaras brīvlaiku un atvaļinājumu, cilvēki nereti steidzas ārpus pilsētas, lai baudītu atpūtu tuvāk dabai - lauku īpašumos un vasarnīcās. Lai atgriežoties pilsētā, nesagaidītu nepatīkami pārsteigumi, ir svarīgi parūpēties par mājokļa drošību. Gjensidige Latvija Atlīdzību nodaļas vadītājs Aleksejs Kozirs iesaka pirms došanās ārpus mājas veikt piecas preventīvas darbības, kuras nedrīkstētu aizmirst:
 
10.jun
Vasara ir laiks, kad patērējam vairāk ūdens, gan laistot dārzu, gan biežāk atsvaidzinoties dušā un mazgājot apģērbu. Saskaņā ar globālās dabas aizsardzības aģentūras NRDC (Natural Resources Defense Council) svaigākajiem pētījumiem, klimata izmaiņas izraisa intensīvāku sausumu, tāpēc katram mūsu planētas Zemes iedzīvotājam vajadzētu rūpīgi izvērtēt savus ūdens lietošanas paradumus un izmantot visas iespējas, ko piedāvā ražotāji energoefektivitātes uzlabošanai, piemēram, ūdens taupošās dušas galvas un jaucējkrāni.
 
9.jun
Sulīgi izcepta gaļa, zivs vai dārzeņi ir katra grilētāja lepnums, un Santa Maria BBQ skolā apkopoti daudzi knifi, lai pie grila pavadītais laiks tiešām sniegtu gandarījumu un gardu maltīti, iesaka jaunais un talantīgais pavārs Haralds Saušs.
 
9.jun
Baltijā veiktais pētījums par iecienītākajiem zīmoliem liecina, ka Latvijā neviens no pašmāju zīmoliem nav iekļuvis TOP 10. Lielākoties reģionālie un globālie zīmoli ieņem vadošās topa pozīcijas arī Igaunijā un Lietuvā, vēsta "Zīmolu tops 2018".
 
9.jun
Samsung Electronics Baltics nesen veiktajā aptaujā par veļas mazgāšanas paradumiem 80% respondentu Baltijā atklāj, ka galvenokārt par veļas mazgāšanu un mājas darbiem atbildīgas ir sievietes. Vīrieši uzņemas atbildību par mājas darbiem 1 līdz 2 stundas nedēļā, turpretī 25% sieviešu norāda, ka tajos pavada 5 un pat vairāk reizes ilgāku laiku nekā vīrieši. Arvien plašāk tiek izstrādātas vairākas inovācijas veļasmašīnu tehnoloģijā, kas ievērojami atvieglo ikdienu un saīsina mājas darbiem veltīto laiku pat līdz divām reizēm.
 
8.jun
Kad al­ko­hols ie­kļūst asins­ri­tē, tas tiek no­gā­dāts ak­nās, kur fer­men­ti to sa­šķeļ, lai va­rē­tu iz­va­dīt no or­ga­nis­ma.
 
8.jun
Pirmās zemenes pirmajā jūnijā – sen tā nav bijis. Vai maz līgotājiem vairs būs palikusi kāda oga, ko nobaudīt pa taisno no dobes? Un peonijas jau nozied, un īrisi, vietām arī jasmīni uzplaukuši. Šķiet, ar dārza izravēšanu līdz Jāņiem šogad problēmu nebūs, jo nezāles sausumā ir piebremzējušas attīstību. Toties laistīt kultūraugus gan nākas pamatīgāk. Zinātāji spriež, ka šogad būs vairāk dažādu kaitēkļu, tāpēc jābūt gataviem tos apkarot.
 
8.jun
Jautājums par mūsu pašu kaitējumu videi sabiedrībā kļūst aizvien populārāks. Tāpat pasaulē un Latvijā arvien lielāku popularitāti iemanto Zero Waste, jeb bez atkritumu dzīvesveids. Ko tas nozīmē praktiski? Cilvēki, kas piekopj Zero Waste dzīvesveidu savā ikdienā, ļoti piedomā pie tā, kā mazināt savu ietekmi uz vidi un veidot savu sadzīvi, minimizējot radīto atkritumu plūsmu. Mājas uzkopšana ir labs iemesls, kā atbrīvoties no visa liekā un nevajadzīgā, tomēr Artūrs Jansons, Grite tīrības eksperts, biedrības “Homo ecos” vadītājs, norāda, ka nedrīkst aizmirst svarīgāko.
 
7.jun
Zemkopības ministrija (ZM) sagatavojusi noteikumu projektu par pasākumiem augu aizsardzībai pret Xylella fastidiosa organismu, kas izraisa bīstamu bakteriālu slimību augiem. Noteikumu projekts izstrādāts, lai novērstu kaitīgā organisma ievešanu un izplatīšanos Latvijā.