Latvijā: Sākta parakstu vākšana par smilšu, nevis sāls izmantošanu ielu kaisīšanā 6 komentāri
 
Latvijā

Sākta parakstu vākšana par smilšu, nevis sāls izmantošanu ielu kaisīšanā

 
F64

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par smilšu, nevis sāls izmantošanu ielu kaisīšanā. Ierosinājuma autors uzsver, ka pilnīgi nekaitīgu pretapledošanas materiālu nav, taču smiltis mazāk bojā apavus un automašīnu virsbūves nekā sāls.

Tāpat smiltis, atšķirībā no sāls, nerada kairinājumu mājdzīvnieku ķepām. Lai samazinātu izmaksas, sāli varētu joprojām izmantot uz lieliem autoceļiem un ārpus pilsētām, taču apdzīvotās vietās, kurās uzturas daudz cilvēku, kā primārais materiāls būtu izmantojamas mazāk kaitīgās smiltis, rosināts iniciatīvā.

Komentāri [6]
#
diana 13.marts 2018 22:40 atbildēt
sen jau vajadzēja,ko mainīt!arī apavi bojājas,un ja vēl slinki sētnieki,kas nenotīra sniegu,bet ieber tajā sāli,tad izveidojusies pļura visu saēd!!!
 
#
Aha » diana 14.marts 2018 8:54 atbildēt
Padomju laikos jau savilaik vienu brīdi praktizēja smilšu kaisīšanu. Beidzās ar neko. Kad redzētu, kas notiek ar automašīnām, kuras apaug ar ledainiem, nekūstošiem smilšu stalaktītiem, tad tādas muļķības vairs nerunātu.
 
#
Yes 13.marts 2018 17:14 atbildēt
Lai ielās sētnieki vispirms šķūrē sniegu, kā tas bija Ulmaņa un padomju laikos, un automašīnas izved. Tikai te tūlīt protestēs šizofrēniķi, kas no tā visa nevarot naktīs gulēt.
 
#
nē nē 13.marts 2018 16:29 atbildēt
smiltis arī nevajag, slikti, vajag samaltu granītu, ko pēc tam savāc un noliek glabāties noliktāvā, tā dara Somijā, Vācijā un kur tik vēl nē
 
#
haha » nē nē 14.marts 2018 8:52 atbildēt
Un kad Tev paprasīs par to visu arī naudu, vairs nevajadzēs neko. Būs labi, kā ir.
 
#
vendetta » nē nē 14.marts 2018 13:59 atbildēt
Uz ārpilsētu ceļiem var kaisīt ar smiltīm vai smalkām granīta šķembām,bet ne pilsētā,kur viss kaisāmais materiāls nonāks kanalizācijas sistēmā to aizsprostojot. Varētu jau kaisīt ari ar cukuru,jo tas ir atzīts par veselībai kaitīgu.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers