Latvijā: "Ludzas Zemes" žurnāliste lūdz aizsardzību; mīklaini nodegusi viņas dzimtas māja 13 komentāri
 
Latvijā

"Ludzas Zemes" žurnāliste lūdz aizsardzību; mīklaini nodegusi viņas dzimtas māja

 
F64/attēlam ir ilustratīva nozīme

Pēc dzimtas mājas nodegšanas konfliktā ar policistu un prokurori iesaistītā "Ludzas Zemes" korespondente Anita Daukšte vērsusies policijā, lūdzot viņai nodrošināt aizsardzību.

Pēc laikraksta "Ludzas Zeme" galvenās redaktores Laimas Linužas stāstītā, 11.janvārī mīklaini nodegusi Daukštes dzimtas māja. Daukšte tiesājas ar Valsts policijas Ludzas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieku Denisu Žulinu un prokurori Natāliju Gromu.

Saistībā ar mājas nodegšanu Daukšte vērsusies policijā ar diviem iesniegumiem. Vienā lūgts izmeklēt ugunsgrēku padziļināti un nodrošināt viņai aizsardzību, jo gan Daukšte, gan arī redakcija uzskata, ka, iespējams, dedzināšana notikusi saistībā ar viņas un "Ludzas Zemes" publikācijām par kontrabandu.

Pievērst uzmanību šai lietai un nepieļaut "kontrabandas mafijas uzvaru Ludzā par brīvo presi" aicināta arī prokuratūra.

VP Rēzeknes Iecirkņa priekšnieks Gunārs Paškevičs aģentūrai LETA pastāstīja, ka saistībā ar izcēlušos ugunsgrēku ir sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana. Sakot, ka informācija par izmeklēšanas rezultātiem tiks sniegta vēlāk, plašāku informāciju par notikušo Paškevičs pagaidām nesniedza.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales brigādes Rēzeknes daļas komandieris Viktors Ščavinskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka patiesos ugunsgrēka izcelšanās iemeslus skaidro policija. Kā iespējamie iemesli patlaban tiek minēts elektrības vadu īssavienojums un bez uzmanības atstāta degoša plīts.

Prokurore Groma, ar kuru Daukšte tiesājas, aģentūru LETA informēja, ka saistībā ar korespondentes iesniegumiem Ģenerālprokuratūrai un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, kuros bija izteikts aicinājums izvērtēt viņas iespējamo koruptīvo darbību, jau 2015.gada decembrī tika pieņemts lēmums par atteikšanos sākt kriminālprocesu, jo noziedzīgi nodarījumi netika konstatēti.

Savukārt pēc Gromas iesnieguma 2015.gadā sāktā krimināllieta jau kopš 2016.gada decembra atrodas tiesā un 26.janvārī ir paredzēts sākt tās iztiesāšanu. Daukštei šajā lietā ir izvirzīta apsūdzēta pēc Krimināllikuma 157.panta 2.daļas - par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī.

Groma aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka ar iesniegumu policijā esot vērsusies tādēļ, ka laikrakstā publicētie raksti, kuros figurē viņas vārds, esot melīgi. Arī informācija par it kā esošu interešu konfliktu neatbilstot patiesībai.

Prokurore pieļāva, ka viņas godu un cieņu aizskarošās publikācijas laikrakstā varētu būt parādījušās sakarā ar kāda pazīstama Kārsavas kontrabandista lietas iztiesāšanu.

Publikācijās Gromai tikusi pārmesta dzīvošana pāri saviem līdzekļiem - lepnā mājā, kura gan esot reģistrēta uz māsas vārda, un palīdzības nesniegšana kādam ceļu satiksmes negadījumā cietušam vīrietim, ar kuru kopā viņa atradusies mašīnā, un notikuma vietas atstāšana. Minētais negadījums gan noticis pirms daudziem gadiem.

Komentāri [13]
#
renee 27.janvāris 2018 9:29 atbildēt
*...ir grūti Jums NOTICĒT...
 
#
renee 27.janvāris 2018 9:27 atbildēt
Ja "mēdijam" ir grūtības izsekot, izlavierēt pa bezgalīgu mazpilsētas tenku labirintu, tad graša vērta ir avīze. Piedodiet, Linužas kundze, bet pēc nesenajiem sacerējumiem par personīgi pazīstamiem cilvēkiem (slēpjoties aiz literāriem epitetiem) ir grūti Jums arī šobrīd.Grūti melu un puspatiesību jūrā atrast patiesuma pili...
 
#
nav jātaisa sazverestibas teorijas 13.janvāris 2018 8:01 atbildēt
pastāv tāda lieta kā karma, ko sēsi to pļausi, dieva sods.....ja cilvēks staigā pa pasauli kašķi mekledams, tad ar viņu ari visādas negācijas notiek
 
#
atbaidošā latgale=ludza 13.janvāris 2018 7:39 atbildēt
Latvijas migrēna
 
#
Kontrabanda liberāļu bizness 13.janvāris 2018 4:06 atbildēt
Pār visu kontrabandu valda tikai Vienotība. Viss. Vienotība ir noziedzīga partija, es tā domāju. Lielu rezonansi sabiedrībā izraisījusi Ludzas Zemē publicētā intervija ar kārsavieti Raiti Kononovu, kuru vieni uzskata par kontrabandas karali, citi par kriminālo autoritāti, bet vēl kāds domā, ka viņš ir drosmīgs cilvēks, kurš daudz zina par biznesu, kontrabandas ceļiem un korupciju valsts līmenī. - Ko zināt par nelegālām shēmām mūsu valstī?

- Visu kontrolēja Reinika komanda jau no deviņdesmitajiem gadiem. Kad veidojās drošības policija, apvienojās ar ONABu. Visu vadību priekšnieki bija veidojuši vienu shēmu. Grebņevas muitā aiztaisīja ciet nelegālā alkohola un cigarešu plūsmu un novirzīja visu uz Terehovu. Viss, kas gāja caur Terehovu, nesa viņiem peļņu. To naudu priekš viņiem lasīja viens cilvēks, visi biznesmeņi maksāja, viņš nodeva to tālāk. Tagad ir mainījies daudz kas. Viss ir zem Drošības policijas, ar Muitas kriminālpārvaldes priekšnieku Ceipi priekšgalā un Robežsardzes kriminālpārvaldi.

Šīs trīs struktūras pārvalda visu kontrabandu. Braukā vieni paši, vadā savu preci. Tie, kuri cenšas paši kaut ko izdarīt, visus ķer laukā. Sevi viņi gan neķer! Un sabiedrotos, kuri strādā zem viņu spārna. Pār visu kontrabandu valda tikai Vienotība. Viss. Vienotība ir noziedzīga partija, es tā domāju. Valsti noveda pilnīgā strupceļā. Ja Vienotība būs pie valdīšanas, tādas valsts Latvijas vispār nebūs. Kas tur bija seifā tik interesants?

Divas kasetes ar kompromātu pret Drošības policiju un tās vadību. Tie skaitās slepeni dokumenti. Bet es tos dokumentus iedevu paklausīties Imantam Bojāram, tie saistīti ar viņu. Es viņam piedāvāju tos nopirkt. Viņš ar saviem policistiem atveda to spirtu, lai būtu pamats mani arestēt. Viņi paņēma tās kasetes, viņu vairs nav! Man bija ieraksti, kā drošībnieki ņem kukuļus. Viņi neko nekratīja, mērķis bija tikai seifs. old.puaro.lv/lv/ties..u-parvalda-vienotiba
 
Skatīt visus 13 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers