Latvijā: ZZS pagaidām atturas komentēt ieceri par "OIK 2" 9 komentāri
 
Latvijā

ZZS pagaidām atturas komentēt ieceri par "OIK 2"

 
Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) pagaidām atturas komentēt izskanējušo informāciju saistībā ar plāniem jaunām subsīdijām elektroenerģijas ražošanai, jo nav iepazīstināti ar šiem priekšlikumiem.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA sacīja, ka viņam nav informācijas par šo ideju. Līdz ar to komentēt šo ieceri varēs tikai pēc iepazīstināšanas ar to, skaidroja politiķis.

Arī VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš aģentūrai LETA sacīja, ka nacionālā apvienība nav iepazīstināta ar šīm iecerēm, līdz ar to pagaidām nevar komentēt šo jautājumu.

Tikmēr "Vienotības" priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens iepriekš pauda, ka Latvija patlaban nevar atļauties jaunas subsīdijas elektroenerģijas ražošanai jeb "OIK-2".

Sputnik/ SCANPIX

Žurnāls "Ir" ceturtdien vēstīja, ka Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa paspārnē top plāni jaunām subsīdijām elektroenerģijas ražošanai jeb likumprojekts "OIK 2".

Žurnāla "Ir" rīcībā nonācis Elektroenerģijas ražošanas no atjaunīgajiem energoresursiem (AER) veicināšanas likuma projekts un to pavadoša prezentācija. Likumprojektā paredzētas subsīdijas, kuras, tāpat kā OIK, tiktu iestrādātas elektrības tarifā. Tām noteikts arī maksimālais apmērs - 35 eiro par megavatstundu (MWh). Izsoles par tiesībām saņemt atbalstu plānots sāk rīkot ne vēlāk kā 2020.gada beigās, un prezentācijā teikts, ka 2030.gadā izmaksājamais atbalsts virs tirgus cenas varētu sasniegt 45 miljonus eiro.

Vienlaikus likumprojekta izstrādātāji gan noliedz, ka tiek plānots "OIK 2". Par likumprojektu atbildīgais prezidenta ekonomikas padomnieks Andis Jēkabsons un viņa pieaicinātie eksperti - Enerģētikas drošības komisijas vadītājs Juris Ozoliņš un Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs - "Ir" norādījuši uz likumprojektā iestrādātajiem elementiem, kuriem būtu jānovērš iepriekšējās nelaimīgās pieredzes atkārtošanās. Pretstatā OIK maksājumiem, kurā tika iekļauts obligātais iepirkums no ražotājiem un jaudas maksājums "Latvenergo" par TEC-1 un TEC-2, jaunajā mehānismā atbalstu maksātu tikai par faktiski tirgū pārdoto elektrību. Savukārt 35 eiro noteikti kā griesti - uz atbalstu pretendējošie piedalītos izsolē, un maksājumus saņemtu tas, kurš pieprasa mazāko atbalsta līmeni.

Komentāri [9]
#
bijusais ZZS biedris 27.decembris 2017 15:37 atbildēt
stajaties ara nosis zzs partijas ka tiek semota jauna tautas apzagsana domajiet par kobalsot
 
#
regeta 13.novembris 2017 18:24 atbildēt
Kāpēc no elektrības rēķina joprojām nav pazudis OIK, ja zināms, ka tā ir krāpšana????
 
#
dainis 13.novembris 2017 14:28 atbildēt
Nu ko ZZS, ko gaidiet? Nav vairs, ar dunci aiz ko paslēpties? Mauciet savas zaglēnu beigas. Nu redzami jūs esiet.
 
#
mareks » dainis 13.novembris 2017 19:35 atbildēt
atcerieties tos kuri pieņem pret visu tautu vērstu likumu ,vēlēšanas mana ģimene par lembergiešiem nebalsos
 
#
Juris 13.novembris 2017 1:08 atbildēt
Nekādu OIK-2! OIK ir vispār jāatceļ!
 
#
vendetta 12.novembris 2017 19:57 atbildēt
Zemniekiem degviela ir lētāka un iekrāsota,bet pārējiem ir jāpērk dārgo degvielu. Kāpēc man jāpērk zaļo 4 reizes sadārdzināto elektrību,ja es gribu zilo,lēto elektrību? Kāpēc "brīvais " tirgus mums nepiedāvā izvēles iespējas iegādāties to elektrību kas man ir pa kabatai? Latvijā ir totalitārs elektroenerģijas tirgus,kas visiem varmācīgi piespiež pirkt zaļo, nenormāli sadārdzināto elektroenerģiju un "brīvais " tirgus pat nepieļauj iespēju,ka Latvijas "brīvajā" (tikai vārdos) tirgū varētu ienākt elektroenerģija bez OIK varas mafijas uzcenojuma?
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers