Latvijā: ALGU PIEAUGUMS: Ministri pelnīs vairāk nekā 4000 eiro mēnesī 41 komentāri
 
Latvijā

ALGU PIEAUGUMS: Ministri pelnīs vairāk nekā 4000 eiro mēnesī

 
Dmitrijs Suļžics/ f64 photo agency

Saeimas deputātus, ministrus un citas augstas amatpersonas nākamgad gaida algas pielikums. Ministru mēnešalga uz papīra būs vairāk nekā 4000 eiro, tas ir, gandrīz par 200 eiro lielāka nekā pašlaik.

Tautas kalpu un amatpersonu atalgojumu nosaka atkarībā no vidējās algas valstī, piemērojot katram amatam attiecīgu koeficientu. Kāpjot vidējam atalgojuma līmenim valstī, palielinās arī šo amatpersonu ienākumi. 2015. gadā vidējā alga Latvijā bija 818 eiro, kas bija par aptuveni 7% augstāka nekā 2014. gadā, virknei amatpersonu, piemēram, premjeram, ministriem, valsts kontrolierim un Valsts kontroles padomes locekļiem, tiesībsargam, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājam, tā vietniekam un padomes locekļiem, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam, tā vietniekam, sekretāram un Centrālās vēlēšanu komisijas locekļiem, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājam un Augstākās izglītības padomes locekļiem u.c. šogad alga (uz papīra) ir lielāka nekā pērn. Arī nākamgad visas amatpersonas, kuru alga ir atkarīga no vidējās algas valstī, saņems lielāku atalgojumu, jo, pēc Centrālās statistikas pārvaldes aprēķiniem, vidējā alga valstī 2016. gadā bijusi 859 eiro, tas ir, par 5% augstāka nekā 2015. gadā. Līdz ar to, piemēram, premjera atalgojums pieaugs par 202 eiro, ministru - par 192 eiro mēnesī uz papīra. Neatkarīgās aprēķini liecina, ka četru gadu laikā ministru alga būs pieaugusi par 45% jeb par 1239 eiro ik mēnesi.

Arī Saeimas deputāti nākamgad saņems par 131 eiro lielāku pamatalgu nekā šogad un par 300 eiro lielāku nekā pērn. Tāpat dāsnāks atalgojums gaida Saeimas priekšsēdētāju un tā biedru, Saeimas sekretāru un tā biedru, Saeimas frakciju un komisijas priekšsēdētājus un to biedrus, Saeimas komisijas sekretārus, Saeimas apakškomisijas priekšsēdētājus un citas Saeimas amatpersonas.

Deputāti, kuri pilda vairākus amatus, atalgojuma pieaugumu izjutīs vēl būtiskāk. Piemēram, deputātam, kurš pilda gan frakcijas priekšsēdētāja, gan komisijas priekšsēdētāja amatu, nākamgad alga uz papīra sasniegtu 5137 eiro, tas ir, vismaz par 570 eiro vairāk nekā Valsts prezidentam, kura alga tikko palielināta.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa alga uz papīra pašlaik ir 4561 eiro. Latvijas Valsts prezidenta kancelejas publiskotā informācija liecina, ka algas pieaugumu šogad saņēmuši Valsts prezidenta kancelejas komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciālisti, viņu vidējai algai augot no 1229 eiro līdz 1504 eiro mēnesī. Vienlaikus alga diezgan ievērojami samazināta personālvadības speciālistam - no 1908 eiro līdz 1536 eiro.

Tāpat Valsts prezidenta kancelejā šobrīd paredzētas par 16 amata vietām mazāk nekā iepriekš. Sabiedriskās attiecības veido vien trīs cilvēki agrāk paredzēto sešu vietā, par informācijas tehnoloģijām rūpējas divi speciālisti iepriekšējo trīs vietā. Par diviem darbiniekiem mazāk ir arī sekretariātā un par astoņiem - saimnieciskajā un tehniskajā nodrošinājuma sektorā.

Neatkarīgā jau rakstīja, ka, pamatojoties uz darbinieku ikgadējās novērtēšanas rezultātiem, Valsts prezidenta kanceleja labākajiem darbiniekiem pagājušā gada nogalē izmaksājusi kopumā 47 590 eiro prēmijās. Tajā pašā laikā šogad Valsts prezidenta kancelejas kapacitātes stiprināšanai, tajā skaitā atalgojuma palielināšanai, šīs iestādes budžets ir palielināts par 459 tūkstošiem eiro.

Ekrānšāviņš no avīzes

Komentāri [41]
#
Antiņš 16.aprīlis 2017 13:48 atbildēt
Manuprāt kaut miljonu, tikai lai tas būtu tiešām nopelnīts. Tagad kā senā krievu parunā: kareivis guļ, bet dienests turpinās...
 
#
Uldis 16.aprīlis 2017 12:25 atbildēt
Algas pieaugumu nosaka koeficients, kursh diemzheel nav publiceets!
Koeficients ir no gaisa pagraabts un ar likumu apstiprinaats. Principaa vajadzeetu ar likumu apstiprinaat citus koeficientus un situaacija normalizeetos. Koeficientu 3 skolotaajiem un mediciinas personaalam unkoeficientu 0,5 tiem kam shobriid tas ir virs 2.
 
#
Didzis 16.aprīlis 2017 11:09 atbildēt
Laiks atjaunot visā pasaulē dominējošo progresīvo ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa! Sekosim Briseles.Stokholmas,Atēnu un Varšavas piemēram!
 
#
Pensionārs 16.aprīlis 2017 11:02 atbildēt
Esmu priecīgs!
 
#
Valentīna pensionāre. 16.aprīlis 2017 10:38 atbildēt
Nopelnīs vai saņems?
 
Skatīt visus 41 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers