Tūrisms

Vakar, 8:33 Šīs nedēļas nogalē, 27.–28. maijā, norisināsies Abavas senlejas ceļotāju dienas, kas tiek rīkotas, atzīmējot 60 gadu kopš Abavas ielejas kā aizsargājamas dabas teritorijas izveidošanas. Vairāk »
 
20.maijs, 22:07 Tūristu skaits Jūrmalā šā gada pirmajā ceturksnī pieaudzis par 31,3%, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vairāk »
 
20.maijs, 14:40 Eiropas Savienības mazākā valsts Malta atrodas Vidusjūras ceļu krustpunktā no Eiropas uz Āfriku un Āziju. Tā allaž bijusi iekārojams kumoss visiem, kas vēlējušies iegūt ietekmi pār jūras ceļiem šajā reģionā, tāpēc Maltai pāri gāzušās neskatāmas tautas, kultūras un to ietekmes. Vairāk »
 
20.maijs, 12:16 Nedēļas nogalē pavasara un ziedēšanas laika burvības baudītāji ir aicināti uz Dobeli – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Dārzkopības institūta plašo dārzu. Lai gan ceriņi vēlā pavasara dēļ vēl tikai lēnām gatavojas savam ziedēšanas brīdim, institūta dārzā kā balts smaržu mākonis zied ķirši un pirmās ziedlapas vaļā ver ābeles. Tos Dārzkopības institūta Kultūras dienu ietvaros nedēļas nogalē 20. un 21. maijā varēs apskatīt jebkurš dārza apmeklētājs. Vairāk »
 
18.maijs, 17:08 Sociālajā medijā facebook ir publicēts elpu aizraujošs video, kurā ir iemūžināta interesanta dabas parādība, kas šobrīd ir novērojama pie Ainažu mola. Vairāk »
 
17.maijs, 11:39 Pierasts Rīgā redzēt tūristus senioru vecumā, kas nokāpj no prāmja vai izkāpj no autobusa. Piemēram, arhitekts Gunārs Birkerts uz sava projekta – Gaismas pils – atklāšanu no Amerikas uz Rīgu atlidoja gandrīz 90 gadu vecumā. Latvijas seniori mēdz ceļot, kā Neatkarīgajai sacīja ceļojumu aģentūrā Impro ceļojumi, ļoti daudz un arvien biežāk. Tūrisma braucienos var doties līdz sirmam vecumam, bet, iegādājoties ceļojumu apdrošināšanas polisi, tā būs dārgāka nekā gados jaunākam tūristam. Mūžīgais jautājums ir par izmaksām – kā atrast lētāko un izdevīgāko, ko visbiežāk ceļotāji arī meklē. Vairāk »
 
13.maijs, 14:44 Sakot vārdus – dosimies uz Ziemeļkipru –, uzreiz prasās paskaidrojumi: pirmkārt – dosimies uz Vidusjūras skaistās salas Kipras ziemeļu daļu, otrkārt, dosimies uz startptautiski neatzītu valsti – Ziemeļkipras Turku republiku, treškārt, dosimies laiskā atpūtā jūras krastos un iedvesmojošās vēsturiskās ekskursijās, kur iepazīsim sengrieķu, romiešu, venēciešu, britu, Osmaņu turku vēstures un kultūras mijiedarbību. Divi vienā – tā var raksturot Ziemeļkipru, kur turku un grieķu likteņu un kultūru savijums rada savdabīgu un neatkārtojamu vidi. Vairāk »
 
13.maijs, 13:14 Šogad Jūrmalā noritējusi pludmales nogabalu nomas tiesību izsole, kurā uzņēmējiem izsolītas astoņu pludmales nogabalu nomas tiesības par kopējo nomas tiesību maksu 42 546 eiro gadā,respektīvi, par vienu pludmalas nogabalu māksājot tikai piecus tūkstošus gadā. Vairāk »
 
10.maijs, 10:23 Dabīgais minerālūdens "Mangaļi" kopā ar iedzīvotājiem ir izveidojis unikālu karti www.mangalidizvietas.lv ar stāstiem par labākajām Latvijas ūdens dižvietām, kas saistītas ar Latvijas upēm, ezeriem, strautiem un avotiem. Tās ir vietas, kas vislabāk raksturos Latviju, apvītas ar leģendām un stāstiem un iedvesmos iedzīvotājus vairāk novērtēt mūsu ūdens resursus. Karte vienlaikus būs labs palīgs Latvijas apceļošanai un iepazīšanai. Vairāk »
 
8.maijs, 18:21 No starptautiskās lidostas "Rīgā" vasaras lidojumu sezonā tiek piedāvāti daudzi jauni maršruti, tāpēc "pīķa stundās" iespējamas rindas un uz reisiem jāierodas laikus, pauda lidostas pārstāve Laura Karnīte. Vairāk »
 
6.maijs, 15:18 Sestdien, 6.maijā, Valmierā, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā otro gadu notiksjaunās sezonas atklāšana “Maģisko sajūtu nakts”. Tajā no plkst. 21:00 ikviens apmeklētājs varēs baudīt gaismas, skaņas, garšas un krāsas maģisko saspēli dabā, vēsta Vidzemes Olimpiskais centrs. Vairāk »
 
6.maijs, 14:38 Nacionālās aviokompānijas airBaltic reisa atklāšana uz Tatarstānas Republikas galvaspilsētu Kazaņu ir vainagojums augstu amatpersonu vizīšu apmaiņai, lai veicinātu Latvijas un bagātā Krievijas reģiona sadarbību. Tagad ir jautājums, vai abu valstu iedzīvotāji noticēs, ka šī ir lieliska iespēja nokļūt Eiropā no Tatarstānas puses un iespēja iepazīties ar senu vēsturisku un tradīcijām bagātu tatāru kultūras vidi – no Latvijas puses. Vairāk »
 
5.maijs, 19:20 Fosmorkas ciemats Norvēģijā ir kļuvis slavens un piedzīvo ievērojamu tūristu apmeklējumu "Google Maps" kļūdas dēļ. Tūristi, meklējot slaveno ''Preikestolen'' klinti un vadoties pēc tīmeklī esošās kartes, kļūdaini tiek aizvesti uz ciematu, kas atrodas vairāk nekā 20 kilometru attālumā no klints, vēsta "Independent". Vairāk »
 
1.maijs, 12:40 Biedrība "Latvijas Piļu un muižu asociācija" no 2017.gada 1.maija līdz 28.oktobrim aicina ikvienu piedalīties akcijā "Apceļosim Latvijas pilis un muižas", viesojoties 69 objektos, lai iepazītu to saimnieciskās un radošās dzīves lomu, kā arī nozīmi valstiskuma veidošanā. Vairāk »
 
29.aprīlis, 15:15 1. maijs lielākajai Latvijas iedzīvotāju daļai asociējas ar brīvdienu. Šī diena starptautiski tiek atzīmēta kā Darba svētki, bet nācija to atzīmē arī kā valsts vēsturē tik nozīmīgo Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienu. Proti, 1920. gada1. maijāuz savu pirmo sēdi sanāca Latvijas Satversmes sapulce, un pirmā maija nedēļa valstī tradicionāli tiek aizvadīta ar dažādiem patriotiskiem kultūras sarīkojumiem. Vairāk »
 
28.aprīlis, 8:33 Ir Valpurģu nakts, Pavasara sabats. Andrejs Pumpurs eposā Lāčplēsis visai baudkāri apraksta nevaldāmās, vitālās un kaislīgās Aizkraukļa pilskunga meitas Spīdalas lidojumu ar bluķi uz Velna bedri un turpmākos notikumus. Lāčplēsi dīda ziņkāre paskatīties, kas tur notiek. Labāk nebūtu līdis dobajā bluķī, jo naivā Lāčplēša acīm pavērās «miroņu galvas, kauli, mati, nagi, vilkatu kažoki, ģīmji, zobi, ragi (..), uguni čurdīja krupji, melni kaķi; čūskas, odzes, rupuči lodāja kaktos, melnas pūces, sikspārņi skraidīja dūmos». Pēcāk lielā katlā viņš saskatīja «mazu bērnu rociņas, un, kur agrāk domāja redzējis desas, bija melnas čūskas, sulā izvārītas». Un raganas bija tērptas tikai zelta kurpītēs un rotātas ar krellēm. Vairāk »
 
26.aprīlis, 14:00 Sestdien, 29. aprīlī, visi ceļi vedīs uz Kuldīgu, kur no plkst. 11.00 jau trīspadsmito reizi ar vērienīgu palu šovu Lido zivis Kuldīgā atklās vasaras tūrisma sezonu. Daudzveidīgajā pasākuma programmā kaut ko sev interesējošu atradīs ikviens. Paralēli pasākumam ikviens tā dalībnieks varēs baudīt unikālus dabas skatus, vērojot vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumus pie Eiropas platākā ūdenskrituma – Ventas rumbas. Vairāk »
 
26.aprīlis, 10:55 Latvijas apceļotāji, kuri labprātāk izvēlas velosipēdu savas piedzīvojumu garšas radīšanai, šogad tiek īpaši aicināti uz Ziemeļlatgali, kur maija mēnesī tiks atklāti 4 jauni velomaršruti. Tie ir tapuši nesteidzīgam vienas dienas braucienam un veicamie attālumi ir no 19 līdz 30 kilometriem. Vairāk »
 
22.aprīlis, 16:18 Noslēdzot trīs rakstu sēriju par iespēju apceļot Itāliju ziemā, jūsu uzmanībai vēl divi maršruti, kas tika izmēģināti, tā teikt, uz paša ādas, vispirms lidojot uz Milānu, tad no turienes ar vilcienu dodoties tālāk uz Florenci. Vairāk »
 
21.aprīlis, 10:48 Vidzemē un Dienvidigaunijā tiek plānots jauns tūrisma maršruts, kas ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām, to veido 16 Vidzemes un astoņas Dienvidigaunijas pašvaldības. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers