Tūrisms

Vakar, 14:07
Muzeju nakti Rīgā neapmeklēju vairākus gadus – nenoliedzu, ka programma ir interesanta, bet tā drūzmēšanās un grūstīšanās, centieni ieraudzīt kaut ko aiz citu cilvēku mugurām… Nē. Ārpus Rīgas par Muzeju nakti ir patīkamas atmiņas. Lielākoties tur šis pasākums ir ģimenisks. Vismaz man ir gadījies Muzeju nakti ārpus galvaspilsētas piedzīvot tādu.
 
23.mai
No rītdienas - 24. un 25. maijā - Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros Latvijas pilīs un muižās pirmo reizi notiks Atvērto durvju dienas, ikvienam interesantam ļaujot iepazīt vēsturiskās ēkas no jauna un vēl neiepazīta skatu punkta. Šajās dienās gandrīz 40 pilīs un muižās apmeklētājiem ieeja būs bez maksas, un daudzviet tiks piedāvāta speciāli izveidota pasākumu programma.
 
19.mai
Uz Maskavu aizbraukt ir vērts. Kaut vai tikai tādēļ, lai Bulgakova muzejā izbaudītu "Meistara un Margaritas" stāstu, noskatītos kādu labu izrādi, brīdi pabūtu kapsētās pie izcilu personību atdusas vietām, piemēram, pie Jeseņina vai Visocka, un... nopirktu par puscenu Jakutijas briljantus. Bet par visu pēc kārtas – ko var paspēt apmēram četrarpus dienu laikā.
 
19.mai
Iedzīvotāju ceļošanas paradumus raksturo ne tikai speciāli veikti pētījumi un iedzīvotāju aptaujas, bet arī tāds finanšu pakalpojums kā valūtas maiņa. Neskatoties uz norēķinu karšu popularitāti, ceļotāji no Latvijas ārvalstīs turpina maksāt skaidrā naudā, iegādājoties to tepat Latvijā.
 
12.mai
Latvijas tūristam atpūtas brauciens uz Ēģipti ir pierasta lieta. Pat ne pierasta – vienkārši salīdzinoši ir maz to ceļotāju, kas kaut reizi mūžā nebūtu devušies uz kādu no diviem populārākajiem Sarkanās jūras kūrortiem – Hurgadu vai Šarmelšeihu.
 
12.mai
Vasara ir tepat aiz stūra - ieplāno savas vasaras brīvdienas Igaunijā! Labākie vasaras pasākumi un festivāli tepat, Tavā kaimiņvalstī, tikai 300km attālumā.
 
11.mai
Pēdējā gada laikā ceļojumā ārpus Latvijas devušies 43% iedzīvotāju, liecina jaunākais “Latvia Tours Ceļojumu indekss”. Tostarp visbiežāk - 26 % gadījumu - iedzīvotāji ārpus valsts devušies atpūtā, 7 % - darba darīšanās, bet 13 % aptaujāto norādījuši, ka ārpus valsts devušies privātu iemeslu dēļ.
 
10.mai
Tuvojoties vasarai cilvēkus pārņem rosīga vēlme atpūsties ārpus mājas, apmeklēt jaunas vietas, izbaudīt nebijušu pieredzi. Tepat kaimiņos - Lietuvas galvaspilsētā Viļņā - šovasar plānoti vairāki notikumi, kas spēs aizraut gan mazus, gan lielus pilsētas viesus. Vasaras garumā ikviens spēs piemeklēt sev ko saistošu – sākot ar mākslas un mūzikas cienītājiem, gardēžiem, kā arī vienkārši jaunu iespaidu meklētājiem, kas izsalkuši pēc neredzētām lietām un sajūtām.
 
7.mai
Skandināvijas lidsabiedrība "SAS" paziņojusi, ka bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu, par lidojumu starp Ziemeļeiropu un ASV nav jāmaksā, taču tomēr pastāv āķis, raksta "Business Insider".
 
7.mai
Muzeju naktī, 19.maijā, no plkst.19 līdz plkst.1 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī varēs piedalīties pasākumā "Jelgava - prezidentu šūpulis", minot rēbusu par Latvijas prezidentiem, norāda Jelgavas reģionālā tūrisma centra sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Grigorjeva.
 
5.mai
Ar devīzi "Vagona šūpulis" Muzeju nakts ietvaros 19. maijā apmeklētājus sagaidīs Baložu kūdras bānītis - ar brīvprātīgo dzelzceļa entuziastu spēkiem topošais šaursliežu muzejdzelzceļš.
 
4.mai
Šīs nedēļas nogalē Latvijā notiks Lauku ceļotāja ikgadējā akcija Atvērtās dienas laukos, kas tiek rīkota, lai vietējā tūrisma piekritēji varētu iepazīt arī tās saimniecības laukos, kas parasti tūristiem nav atvērtas. Nākamās nedēļas nogalē šī akcija norisināsies Lietuvā, kas tiek rīkota sadarbībā ar Lietuvas Lauku tūrisma asociāciju Atostogos kaime.
 
3.mai
Līdz ar pavasara atnākšanu un gaidītajām svētku brīvdienām, aizvien vairāk pilsētnieku dodas dabā un no jauna atklāj skaistākās mūsu zemes ainavas. "Latvijas Meža dienu" rīkotāji un vēstneši iesaka brīvdienu maršrutos iekļaut kādu no koka skatu torņiem, kas celti gleznainākajās Latvijas mežu vietās.
 
3.mai
Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB) par godu Latvijas simtgadei izveidojis jaunu vietni www.100in1.lv jeb "100 gadi vienā dienā", kurā apkopota informācija par apskates vietām Rīgā, kam bijusi nozīmīga loma valsts simts gadu vēsturē.
 
30.apr
atvijas tūristu skaits Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) sākot ar 2017.gada oktobri ir ievērojami pieaudzis - pērn šo valsti apmeklējuši 7459 Latvijas valstspiederīgie, apliecināja Latvijas vēstniece AAE Astra Kurme.
 
28.apr
Katru gadu atgriežoties Taizemē, arvien spēcīgāka kļūst sajūta, ka esi atgriezies mājās. Kaut kas pirmatnējs un pazīstams ir mirklī, kad atkal nonāc pie Andamanu jūras un kad atkal redzi dūmakaino saulrietu, kas desmit minūtēs vakaru pārvērš naktī.
 
28.apr
Šodien no plkst. 11.00 Kuldīgā notiks tradicionālais pavasara palu šovs “Lido zivis Kuldīgā” ar vērienīgu pavasara tirdziņu, starptautisku kalēju saietu un franču mākslinieku performanci, ko Latvijā varēs redzēt pirmoreiz.  
 
26.apr
Pieprasot atalgojuma palielināšanu, Francijas nacionālās aviokompānijas "Air France" pilotu arodbiedrības plāno streikot 3., 4., 7. un 8.maijā.
 
22.apr
2.jūnijā Latgalē tiks atklāts un izmēģināts velomaršruts "Daugavas loki", aģentūru Daugavpils novada tūrisma, kultūras un atpūtas aģentūras "Taka" direktors Rolands Gradkovskis.
 
21.apr
Neskatoties uz to, ka Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma aizņem teju uz pusi mazāku teritoriju nekā Rīga, izstaigāt to ar kājām vienā dienā nav iespējams. Sešās stundās, kamēr Tallink prāmis Romantika vai Isabelle atrodas ostā, ne tik. Taču arī šajā īsajā laikā var pagūt apskatīt itin daudz, pat neizmantojot sabiedrisko transportu.
 
18.apr
Desmitā daļa Latvijas iedzīvotāju, kuri devušies tūrisma braucienos, vienam ceļojuma tērē katrs vairāk nekā 800 eiro, un aptuveni tikpat daudz ceļotāju iekļaujas 100 eiro budžetā, liecina ceļojumu aģentūras Latvia Tours veidotais Ceļojumu indekss 2018.
 
17.apr
Neatkarīgi no tā, vai riteņojat cauri laukiem gar rāmu upi vai laižaties lejup pa kalniem, nav daudz tādu aktivitāšu, kas būtu aizraujošākas par brīvdienām uz velosipēda. Sākotnēji tas var šķist nogurdinoši, tomēr riteņbraucēji par saviem pūliņiem tiek atalgoti ar elpu aizraujošiem skatiem un apslēptiem dārgumiem. Uzņēmums Booking.com, kas piedāvā plašāko naktsmītņu klāstu visā pasaulē, iepazīstina ar pieciem riteņbraucēju iecienītākajiem galamērķiem, ko iesaka vietnes ceļotāji