Tūrisms

11.apr
Pēc vairāk nekā divu gadu pārtraukuma šonedēļ tiks atsākti tiešie lidojumi starp Krieviju un Ēģipti, kas tika apturēti pēc tam, kad bumbas sprādziena rezultātā virs Sīnāja pussalas 2015.gadā avarēja Krievijas čārterlidmašīna.
 
10.apr
Ukrainas valsts dzelzceļa kompānija "Ukrzaļizņicija" drīzumā gatavojas sākt pasažieru vilcienu satiksmi maršrutā Kijeva-Minska-Viļņa-Rīga, paziņojis Ukrainas infrastruktūras ministra vietnieks Jurijs Lavreņuks.
 
8.apr
"Lauku ceļotājs" sadarbībā ar Lietuvas lauku tūrisma asociāciju "Atostogos kaime" Latvijas - Lietuvas programmas projekta "Lauksaimniecības tradīciju mantojums agro-tūrismā Latvijā un Lietuvā" (Agriheritage, LLI-65) ietvaros aicina uz ikgadējo akciju "Atvērtās dienas laukos", lai iepazītu lauku dzīvi, nobaudītu lauku labumus, atrastu "savas" saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus.
 
7.apr
«Tu atkal lidosi uz Taizemi? Neapnīk?» man jautā tie, kuri nekad tur nav bijuši. Neapnīk. Jo Taizeme ir tik dažāda, ka, pat vairākas reizes tur nonākot, sevī nevar atrast vienādas izjūtas. Ir, protams, arī ierasti mirkļi: tu zini, ka tevi sagaidīs laipnība, smaidi, prieks par to, ka tu vispār esi ieradies šajā zemē.
 
4.apr
Atsaucoties uz publikācijām par Eurocontrol datorkļūmi un ietekmi uz lidojumiem ES, Lidojumu kompensācijas pieprasījumu uzņēmuma "Skycop" izpilddirektora Marjus Stonkus sniedzis oficiālu komentāru par notikušo un ieteikumu pasažieriem, kam pievērst uzmanību šādā situācijā.
 
2.apr
Francijas nacionālās aviokompānijas "Air France" piloti, lidmašīnu apkalpojošais personāls un lidostās strādājošie svētdien pieteikuši divu dienu streiku, kas gaidāms 10.un 11.aprīlī.
 
2.apr
Rīgā šodien no plkst.13 līdz 15 atvērti apskatei iedzīvotājiem būs Baltijas jūrā izvietotās NATO pirmās pastāvīgās jūras spēku (SNMG1) grupas kuģi, informēja Aizsardzības ministrijā.
 
31.mar
Tieši pirms Lieldienām, 29. martā, Lielauces pagasta “Krastiņos” atklāts trušu miestiņš Auces novada miniatūrā. Pateicoties iedzīvotāju balsojumam un uzvarai projektu konkursā “LMT Latvijai”, 40 šķirnes garaušiem par mājvietu kļuvusi Lielauces pils, Bēnes muiža, Vecauces pils un Auces novada pašvaldības administrācijas ēka miniatūrā.
 
28.mar
22. martā Briselē tika pasniegta Eiropas Komisijas iedibinātā balva Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi 2017. gada konkursa uzvarētājiem. Starp uzvarētājiem bija arī Cēsis.
 
24.mar
Vācijā piektdien neilgi pirms plānotās pacelšanās tika atlikts avioreiss no Štutgartes uz Lisabonu, jo lidostas darbinieks pamanīja, ka lidmašīnas otrais pilots ož pēc alkohola un nestabili turas uz kājām, paziņoja policija un valsts prokuratūra.
 
24.mar
Vieniem ceļošana ir dzīves lielākā bauda un neatņemama tās sastāvdaļa, citiem tā ir statusa un savu iespēju apliecināšana, bet vēl daļa, nespējot pārvarēt psiholoģisko barjeru, labprātāk nebrauc nekur un paliek savā komforta zonā. Kāds ir ceļošanas spēks, ko tā dod un ar ko ir bīstama, skaidro psihoterapeite Aina Poiša.
 
19.mar
Ja Tavai ģimenei piemīt ceļotāja gars, jaunu iespaidu gūšanas azarts un saviem kopīgajiem mirkļiem jūs ik gadu cenšaties atrast jaunu atpūtas lokāciju, tūroperators un ceļošanas eksperts “Novatours” iesaka ārvalstu ceļojumu galamērķus, kurus varēs baudīt gan lieli, gan mazi ceļošanas entuziasti.
 
17.mar
Miniatūrā Islande ir apceļojama ļoti neilgā laikā. Tomēr tā ir šķietamība, un islandieši to pierāda, sastādot tūrisma maršrutus, kas var kalpot gan ieskatam, lai Islandes viesi apjaustu, ko var ieraudzīt, gan arī tos var izbaudīt un piedzīvot. Dienā vairāk par vienu pārgājienu vai izbraukumu nebūs iespējams īstenot. Un Islande ir valsts, kurā var ļauties fantāzijai arī tad, ja domu gaita ir racionāla. Par elfiem un troļļiem Islandē nejoko!
 
14.mar
Vakar medijus pāršalca ziņa, ka lielākā dabiskā pazemes telpa Latvijā - Dauģēnu Lielās alas lielā zāle ir sabrukusi. Saistībā ar to Dabas aizsardzības pārvalde aicina cilvēkus uzmanīties.
 
14.mar
Par spīti vēlam sākumam šogad ziema ir bijusi intensīvākā un aukstākā pēdējo piecu gadu laikā, turklāt ilgtermiņa prognozes liecina, ka ziemīgie laikapstākļi pēc nelielā pārtraukuma šogad varētu saglabāties neierasti ilgi - līdz pat marta beigām. To savā labā ir izmantojušas arī slēpošanas trases, saražojot sniega rezerves vairāk nekā jebkuru gadu un nodrošinot ilgāku slēpošanas trašu darbību.
 
10.mar
Kas to būtu domājis – izrādās, ka īstā piramīdu zeme patiešām ir nevis Ēģipte, bet gan «uz leju» esošā, daudz, daudz, daudz mazāk zināmā un pat bieži vien svešiniekam par bīstamu uzskatītā Sudāna. Tiesa, ne tik milzīgas kā ziemeļu kaimiņvalstī, šeit piramīdas ir sastopamas nesalīdzināmi biežāk, daudz kuplākā skaitā un dažādās pussabrukšanas un galīgas sabrukšanas stadijās. Un reizē ar tām – arī neskaitāmi visvisādu dinastiju tempļi, statujas, ciļņi, skulptūras un kas tik vēl ne. Spēj tik pārbraukt no viena pie nākamā.
 
3.mar
Ja ir gribēšana izrauties nedēļas nogalē uz ne pārāk tālu, nepavisam ne dārgu un interesantu izbraucienu, tad Kauņa ir viens no galamērķiem. Lietuva svin valsts simtgadi, un pasākumu klāsts šogad solās būt īpaši plašs un daudzveidīgs ne tikai galvaspilsētā Viļņā, bet arī citās pilsētās.
 
3.mar
Lēnām atvadoties no ziemas, ceļotgribētāji sāk meklēt galamērķus pavasara rezervējumiem. Uz kuriem galamērķiem ir vērts doties martā, aprīlī un maijā?
 
2.mar
Sniegputeņa dēļ piektdien atkal slēgta satiksmei Ženēvas lidosta.
 
1.mar
Sniegputeņa dēļ ceturtdien slēgta satiksmei Ženēvas lidosta.
 
28.feb
Kopš pagājušā gada oktobra dabas parka Ogres ieleja teritorijā Ogres novadā uz Meņģeles un Taurupes pagastu robežas ikvienam interesentam ir publiski pieejams tuvākajā apkaimē vienīgais skatu tornis, no kura paveras skats uz abiem Ogres novada pagastiem, kā arī Ogres upes ieleju.
 
28.feb
Kādreizējā Ķeipenes dzelzceļa stacija Ogres novada Ķeipenes pagastā kļuvusi par populāru tūrisma objektu, jo stacijas ēkā izvietots slavenā kinorežisora Sergeja Eizenšteina kino muzejs un blakus stacijas ēkai izveidots Komunikācijas centrs. Šī vieta noteikti kļūs vēl populārāka, jo katru gadu bijušās stacijas teritoriju papildina kāds jauns, unikāls vides objekts. Pagājušā gada oktobrī šeit tika atklāts vēl viens vides objekts – Potjomkina aka.