Kino: VĒRTS APMEKLĒT: Kino ceļojums mākslas pasaulē Komentēt
 
Kino

VĒRTS APMEKLĒT: Kino ceļojums mākslas pasaulē

 
Publicitātes foto

Jau ceturto sezonu iespējams noskatīties pasaules mēroga izstādes uz lielā ekrāna, šodien, 11. janvārī, kinoteātrī Citadele tiks demonstrēta filma The Curious World of Hieronymus Bosch (2017).

Mākslas muzejs Rīgas birža sadarbībā ar kinoteātri Citadele uzsāk cikla Izstādes uz kino ekrāna ceturto sezonu. Cikla ietvaros uz lielā ekrāna tiek demonstrētas pasaules mēroga izstādes, kā arī ir iespējams ielūkoties vadošo muzeju un galeriju darbības aizkulisēs. Šajā sezonā tas būs ceļojums mākslas pasaulē no 15. gadsimta līdz mūsdienām ar sešām pieturvietām, kura laikā caur slaveno mākslinieku Hieronīma Bosa, Jana Vermēra, Kanaleto, Hokusai, Deivida Hoknija un Pola Sezana daiļradi atklāsies apbrīnojami dzīvesstāsti un pavērsies vērienīgas dažādu laikmetu ainas.

11. janvārī tiks demonstrēta filma The Curious World of Hieronymus Bosch (2017). 2016. gadā Eiropa svinēja 500. jubileju vienam no saviem dižākajiem gleznotājiem - Hieronīmam Bosam (Hieronymus Bosch, ap 1450-1516). Filma parāda neapšaubāmi unikālu izstādi, kas norisinājās mākslinieka dzimtajā pilsētā Hertogenbosā (Hertogenbosch). Ekspozīcijā no visas pasaules tika apkopoti 36 no 44 autora darbiem, kas saglabājušies līdz mūsdienām. Filmas autori mēģina rast atbildi uz jautājumiem: kas īsti bija Hieronīms Boss un kāpēc viņa radītie tēli ir tik neparasti? Kā māksliniekam bija izdevies pārvarēt plaisu starp viduslaikiem un renesansi, kāpēc tik daudzi Bosu uzskata par vienu no visu laiku ievērojamākajiem gleznotājiem?

Nākamā izstāde uz lielā ekrāna Vermeer and Music (2017) norisināsies 25. janvārī, sniedzot jaunu skatījumu uz slaveno Holandes mākslinieku Janu Vermēru (Jan Vermeer, 1632-1675). Kopā ar filmas autoriem neklātienē varēs apmeklēt izstādi Vermērs un mūzika: mīlestības un brīvā laika māksla, ko rīkoja Londonas Nacionālā galerija. Mūzika ir bijusi viena no populārākajām 17. gadsimta holandiešu glezniecības tēmām, un caur tās prizmu interesentiem atklāsies daudzas valdzinošā mākslinieka daiļrades šķautnes.

Filma Canaletto & the Art of Venice (2017) tiks demonstrēta 8. februārī. Neviens mākslinieks nav spējis Venēcijas būtību un valdzinājumu uztvert labāk kā Džovanni Antonio Kanāle (Giovanni Antonio Canal, 1697-1768), kurš kļuvis plaši pazīstams kā Kanaleto (Canaletto). Filma un izstāde ļauj ielūkoties Lielbritānijas Karaliskās ģimenes divās oficiālajās rezidencēs - Bakingemas pilī un Vindzoras pilī, kā arī unikālajā Kanaleto darbu kolekcijā, kas tur glabājas. Mākslas cienītāji vairāk uzzinās gan par izcilo Itālijas gleznotāju, gan par angļu mākslas patronu, tirgotāju un vēlāko Lielbritānijas konsulu Venēcijā Džozefu Smitu, kurš iepazīstināja Lielbritāniju ar Kanaleto. Apjomīgais vairāk nekā 200 gleznu, zīmējumu un grafikas darbu apkopojums palīdzēs atklāt Kanaleto un viņa laikabiedru radošā mantojuma bagātību, rosinot vērīgāk ieskatīties pilsētā, kas mākslinieku allaž iedvesmoja un ko viņš meistarīgi attēlojis.

Novatoriska dokumentālā filma Hokusai (2017) tiks demonstrēta 22. februārī. Tas būs ekskluzīvs ieskats nozīmīgajā Britu muzeja izstādē Hokusai: Aiz lielā viļņa. Japānā, ASV un Lielbritānijā uzņemtās filmas centrā ir japāņu mākslinieka Kacušikas Hokusai (Katsushika Hokusai, 1760-1849) darbs, dzīve un laikmets lielajā, nemierīgajā Edo, kas tagad pārtapusi modernajā Tokijā. Šī ir pirmā Japānas dižākā mākslinieka ekranizētā biogrāfija, ko veidojuši briti, un skatītājus ar to iepazīstinās mākslas zinātnieks Endrū Greiems Diksons kopā ar māksliniekiem Deividu Hokniju, Greisonu Periju un Megiju Hemblingu. Hokusai ir iespaidojis Monē, van Gogu, Pikaso un vairākas citas ievērojamas 20. gadsimta radošās personības; viņš ir mangas tēvs un vienīgais mākslinieks, kurš radījis savu emotikonu.

Filmas David Hockney at The Royal Academy of Arts (2017) seanss notiks 8. martā un ļaus kino apmeklētājiem iepazīt vienu no šā brīža spožākajiem Lielbritānijas māksliniekiem. Deivida Hoknija (1937) sensacionālās izstādes Londonā, Ņujorkā, Parīzē piesaistījušas skatītāju miljonus visā pasaulē. Filmā varēs redzēt divas mākslinieka nesenās izstādes Londonas Karaliskajā mākslas akadēmijā un dzirdēt personīgas, dziļas intervijas ar Hokniju. Filma tapusi par godu meistara 80 gadu jubilejai.

Noslēdzošā filma Cézanne - Portraits of a Life (2017) norisināsies 22. martā, piedāvājot ielūkoties vienā no visvairāk apspriestajām 2017. gada izstādēm. Pola Sezana (Paul Cézanne, 1839-1906) portretu izstāde tika atklāta Parīzē, vēlāk ekspozīciju varēja redzēt Londonā un Vašingtonā. Sezana vārdu pazīst gandrīz visi, taču līdz šim dižā meistara personība un daiļrade bija samērā maz padziļināti pētīta. Filma atklās mākslinieku vēl nebijušā rakursā. Pols Sezans savas dzīves laikā radījis ap 1000 gleznu, no kurām 200 ir portreti. Šī ir pirmā reize pēc autora nāves, kad vienuviet apskatāmi 50 viņa radītie portreti, kas ikdienā atrodami privātās un publiskās kolekcijās visā pasaulē. Filmā iekļautas intervijas ar izstāžu kuratoriem, mākslas ekspertiem un gleznotāja mazmazdēlu Filipu Sezanu. Filmās tiek rādīti ne tikai izstādēs un kolekcijās redzamie mākslas darbi - skatītāji aicināti iepazīt arī izstāžu veidošanas radošo un tehnisko procesu.Komentāri [0]
Nav pievienots neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers