Latvijā: NMPD nav līdzekļu, lai palielinātu algas 9 komentāri
 
Latvijā

NMPD nav līdzekļu, lai palielinātu algas

 
Kaspars Krafts/ f64 photo agency

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) budžeta sadalījums ļauj skaidri redzēt, ka dienestam nav finanšu līdzekļu, lai kaut par 10% palielinātu atalgojumu, norādīja dienesta direktore Sarmīte Villere.

Viņa skaidroja, ka veselības ministres Andas Čakšas aicinājums algu pieauguma iespējas meklēt pašā iestādē, tajā skaitā reorganizācijā ietaupītajos līdzekļos, nav realizējams. "Arī pērn dienestā veicām reorganizāciju atsevišķās struktūrvienībās, taču tie ir nesalīdzināmi mazi ietaupījumi ar vajadzīgo finansējumu brigāžu darbinieku un dispečercentra mediķu atalgojuma pieaugumam," pauda Villere.

Viņa pastāstīja, ka jau patlaban 81% no visa piešķirtā valsts finansējuma tiek novirzīts personāla atalgojumam. Atlikušie 19% tiek izlietoti jaunu brigāžu auto iegādei, uzturēšanai un remontiem, degvielas izdevumiem, medicīniskā aprīkojuma un medikamentu iegādei, brigāžu punktu uzturēšanai, komunālajiem pakalpojumiem un citiem izdevumiem, kas nepieciešami, lai nodrošinātu brigāžu darbu un palīdzības sniegšanu pacientiem.

NMPD ir aprēķinājis finansējumu, kāds būtu nepieciešams, lai varētu brigāžu personālam un dispečercentra mediķiem palielināt atalgojumu par 10%, un kopumā gadā būtu nepieciešami papildu 3,3 miljoni eiro.

Taujāta, vai darbinieki būtu gatavi pagaidīt līdz nākamajam gadam, kad NMPD darbinieku algām varētu tikt piešķirts valsts finansējums, Villere norādīja, ka tas ir pārrunājams ar pašiem darbiniekiem, ko patlaban dara arodorganizācijas un arī dienests. Tomēr no darbiniekiem bieži nākoties dzirdēt sarūgtinājumu tieši par to, ka jau ilgstoši trūkst skaidra plāna, iezīmētu termiņu un finanšu avota viņu atalgojumu celšanai. Iespējams, skaidrs plāns mazinātu spriedzi ne tikai dienestā strādājošo vidū, bet nozarē kopumā, piebilda Villere.

Kā ziņots, NMPD darbinieki prasa atalgojuma pieaugumu vismaz 10% apmērā jau šogad, aģentūru LETA informēja Latvijas - Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) pārstāve Inga Rudzīte.

LVSADA vadība un reģionu pārstāvji bija vienisprātis par to, ka darba samaksas pieaugumu ir pelnījuši visi, kas piedalās neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā, turklāt 10% pieaugums būšot pati mazākā prasība.

Patlaban izteikti dažādi priekšlikumi par protesta akcijām, taču, lai tos apkopotu, jautājums tiks skatīts LVSADA padomes sēdē rīt, 21.martā.

Komentāri [9]
#
Zivs pūst no galvas 25.marts 2017 10:46 atbildēt
Lai būtu līdzekļi,Veselības ministrijas septiņus departamentus ir jāsamazina līdz pirmskara Latvijas Tautas labklājības ministrijas vienam Veselības departamentam ar septiņpadsmit darbiniekiem.
 
#
ārsts nmpd 23.marts 2017 8:59 atbildēt
Ļoti daudzi aiziet prom - darba slodze ir pamatīgi pieaugusi salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Praktiski ir nepārtraukts darbs. Nav atpūtas momentu. Nezinu, kurš to var ilgi izturēt.... Lielāka alga vismaz kaut kāda būtu motivācija šim murgam un bardakam....
 
#
Izbijis Nmp ārsts. » ārsts nmpd 23.marts 2017 12:49 atbildēt
Es arī aizgāju.
 
#
D 22.marts 2017 15:10 atbildēt
NMP mediķiem labu algu! Taču ļoti bīstams darbs. Visu cieņu.
 
#
ups 22.marts 2017 10:11 atbildēt
ha, drīz (ne - jau) naf kam stādāt
brigādes stāv tukšas
visi iet proām
un, lai iet
 
#
Ministre 20.marts 2017 22:48 atbildēt
Klusēt, galvenais ir iepirkt un būvēt ... Maksimāli dārgi !!!Superlietas superslimnicas .. A te par kaut kadam algām
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers