Izskan versija, kādēļ Ziemeļīrijā piekāva divus latviešus
©F64

Ziemeļīrijā plaši nosodīts Lieldienu svētdienā notikušais rasistiskais uzbrukums diviem vīriešiem no Latvijas, atsaucoties uz "Belfast Telegraph" ziņo portāls "Baltic Ireland".

Grupa vīriešu apmēram pulksten 21:00 uzbruka abiem latviešiem pie kāda bāra Koalailandas pilsētiņā, nodarot tiem nopietnus miesas bojājumus. Policija šo uzbrukumu vērtē kā naida noziegumu.

Saskaņā ar likumsargu sniegto informāciju, abi vīrieši, kas ir pilsētas iedzīvotāji, guvuši dažādas traumas - grieztas brūces, sasitumus, zilumus un, iespējams, arī sejas kaulu lūzumus.

Neilgi pirms šī incidenta tuvējā pilsētā apļveida krustojumā izvietoto ceļazīmju aizmugurē tika uzzīmēts grafiti, kurā attēloti divi automāti un burti “IRA”. Tas drīz tika aizkrāsots, bet pēc dažām dienām tai pašā vietā parādījās grafiti, kurš vēstīja, ka poļu kopienai ir “tiesības dzīvot šajā teritorijā” Ziemeļīrijas deputāti un likumsargi uzskata, ka Lieldienu svētdienas uzbrukums ir saistīts ar grafiti parādīšanos, un tas liecina, ka situācija ar šāda veida incidentiem saasināsies.

Policija aicina ziņot ikvienu, kurš minētajā laikā atradies incidenta vietā un redzējis to, kas notika. Aculiecinieki var zvanīt uz tālruņa numuru 101.

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) nākusi klajā ar paziņojumu, ka nosoda Ziemeļīrijā notikušo uzbrukumu Latvijas piederīgajiem, vēlot cietušajiem drīzu atveseļošanos. ELA iestājas pret jebkādu etniska naida motivētu agresiju pret līdzcilvēkiem.

ELA aicina Latvijas diplomātisko un konsulāro dienestu rūpīgi sekot lietas izmeklēšanai un turpināt darbu tautiešu tiesību aizsardzībai Brexit kontekstā, kā 11.aprīlī ELA vadībai apstiprināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē aicina Latvijas valstspiederīgos, kuri ir saskārušies vai kuriem ir zināms par notikušiem naida runas vai fiziska aizskāruma gadījumiem, kas ir vērsti pret latviešu kopienas pārstāvjiem Apvienotajā Karalistē, informēt vēstniecību, sūtot informāciju uz e-pastu Embassy.UK@mfa.gov.lv.
Par neiecietības izpausmēm var ziņot arī Lielbritānijas policijai: https://www.gov.uk/report-hate-crime.

 
Komentāri 7 Skatīt [7]
Skatīt komentārus [7]