Skandalozi: Rēzeknē plaukst un zeļ nelegāls pansionāts; iemītniekus ieslēdz istabā un nenodrošina ārstu 55 komentāri
 
Skandalozi

Rēzeknē plaukst un zeļ nelegāls pansionāts; iemītniekus ieslēdz istabā un nenodrošina ārstu

 
Ekrānuzņēmums no video/ Bez Tabu

Rēzeknē jau vairākus gadus darbojas kāds nelegāls pansionāts. Bijusī pansionāta darbiniece neslēpj, ka apstākļi, kādos jādzīvo sirmgalvjiem, ir briesmīgi, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Bijusī darbiniece stāsta, ka darbinieki pansionātā strādā bez sanitārās grāmatiņas un algu pārsvarā saņem aploksnē. Pansionāts saņem tā iemītnieku pensiju un no tā pelna. Turklāt uzstādītie noteikumi, kas jāievēro darbiniekiem, neatbilst ētikas normām un kaitē sirmgalvjiem. Darbiniece stāsta, ka viena no pansionāta iemītniecēm, tiek ieslēgta istabā, jo viņai patīk pastaigāties, un lai darbiniekiem nevajadzētu lieki nopūlēties ar viņas aprūpi.

“Tā vietā, lai kopā ar viņu pastaigātos, vieglāk viņu iespundēt. Kad mēs pie viņas iegājām, redzēju, ka viņa mēģina noģērbt bikses. Viņa bija apčurājusies. Es citai darbiniecei teicu, ka viņa ir apčurājusies un grib pārģērbties. Kolēģe teica: “Viņa pati pārģērbsies!”, bet viņai ir 90 gadu. Darbinieces man stāstīja, ka, reiz sirmgalvji vienreiz nomazgāti, ja kaut kas viņām tur atgadās, dienas laikā viņas mazgā, ja nav slinkums,” stāsta sieviete, kura reiz strādāja šajā pansionātā.

Darbiniekiem tiekot arī norādīts, ka 22:00 ir jāizslēdz visas gaismas. Ja sirmgalvji protestē un bļauj, tad tas nav jāņem vērā.

Raidījuma žurnālisti, uzdevušies par kādas sirmgalves apmeklētājiem, devās uz pansionātu novērtēt situāciju, tomēr viņiem ik uz soļa sekoja pansionāta darbiniece. Savukārt pansionāta saimnieki melo, ka sirmgalvju nav ēkā, apgalvojot, ka aprūpe netiekot sniegta. Tāpat nespēj atbildēt, vai darbiniekiem ir veiktas veselības pārbaudes un kāpēc iestādē nav mediķa, kas varētu sniegt nepieciešamo palīdzību.

Rēzeknes novada sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale stāsta: "Novada teritorijā neviens privātais pakalpojumu sniedzējs nav reģistrēts. Tas ir kaut kāds nelegālais. Mēs stāstām un brīdinām, kādas sekas var būt saistītas ar aprūpes kvalitāti. Tur var būt draudi veselībai un dzīvībai. Mēs nevaram ar varu no turienes aizvest cilvēkus uz mūsu sociālās aprūpes iestādēm."

Sociālais dienests arī sola radušos situāciju novērst.

Savukārt Veselības inspekcija sola pārbaudīt nelegālo pansionātu, tomēr aicina pašvaldību un Labklājības ministriju rast iespēju aizliegt nodarboties ar aprūpi, kamēr iestādi saimnieki nereģistrē un nenodrošina tajā visu nepieciešamo.

Komentāri [55]
#
Anna Andris 27.marts 2017 22:33 atbildēt
Es saņēmu savu jau ieprogrammēts, aizklāti ATM karti
atsaukt maksimāli $ 50,000 mēnesī ne ilgāk par 12 mēnešiem. Es esmu tik priecīgs par to, jo es saņēmu raktuves pagājušajā nedēļā
un man ir izmantoti, lai iegūtu $ 150,000 jau. Georg Bednorz Hakeri sniedz
ārā karti tikai, lai palīdzētu nabadzīgajiem, lai gan tas ir nelikumīgs, bet tā
ir kaut kas jauks un viņš nav līdzīgs citu scam izliekoties
ir tukšās ATM kartes. Un neviens izpaužas nozvejotas kad
izmantojot karti. nokļūt jūsu no Georga Bednorz hackers jau šodien! Vienkārši nosūtiet e-pastu
līdz georgbednorzhackers@gmail.com
 
#
Emmanuel 20.marts 2017 10:49 atbildēt
privātu aizdevumu piedāvājums 72 stundu laikā.
Mums ir pieejama jebkuram indivīdam vai jebkuru uzņēmējdarbību, kam nepieciešama jebkāda veida aizdevumu, sākot no € 5000 € 1.000.000 ar procentu likmi, kas svārstās no 3% līdz 10%, atkarībā no apjoma. Atmaksa var būt īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa. Vienkārši sazinieties ar mums, lai iegūtu vairāk informācijas:
e-pasts: emmanuelquebre00@gmail.com
WhatsApp: +33756840334
 
#
Juris P. 20.marts 2017 9:41 atbildēt
No kurienes visi komentētāji tik lieliski pārzina pansionātu apstākļus? Acīmredzot vecos un slimos vecākus tur ievietojuši, bet maksāt negrib, toties viņu īpašumus un naudu gan paši grib paturēt.
 
#
Kā klapes uz acīm 20.marts 2017 9:34 atbildēt
Tik daudzi pie mums zina tikai nosodīt, iznīcināt, uzlikt sankcijas, biedēt, filmēt, kaunināt, bet vai kāds vēlas sniegt palīdzīgu roku? Tie paši TV zurnālisti noskaņo sabiedrību pret vienu uzņēmēju. Varbūt labāk pašiem parūpeties par kādu vecu un nespēcīgu, vientuļu pensionāru. Jā, ja arī tas vientuļais pensionārs atstāj savu īpašumu viņa aprūpētājam, tad par to jāpriecājas- vismaz viens pamests īpašums laukos būs mazāk.
 
#
Liene 19.marts 2017 22:12 atbildēt
Neminēšu pansionāta nosaukumu,tas nav valsts,bet privātais,Direktore ir nopietna vecuma dāma,kuras vieni no pirmajiem jautājumiem ir par īpašumu-vai dzīvo viens,kāds ir dzīvoklis vai māja,liels vai mazs,kādā stāvoklī utt.Kāda viņai daļa???Paldies dievam,mana radiniece ir no turienes laukā,jo vajadzeja tikai īslaicīgu palīdzību.
 
#
Vārdi un darbi » Liene 20.marts 2017 9:37 atbildēt
Liene, tu esi nožēlojama. Gribi teorētiski un sabiedrības acīs būt tā labā, bet gribi arī to radinieka īpašumu...
 
#
Tā pati Liene » Liene 20.marts 2017 13:01 atbildēt
Paradokss ir tas,ka manai radiniecei nepieder neviens īpašums:)Tādi paši jautājumi tika uzdoti istabas biedrenēm,kurām tiešām bija īpašumi.
 
Skatīt visus 55 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers