Pasaulē: ASV valsts sekretārs: Krievija atbildīga par ķīmisko uzbrukumu Sīrijā 7 komentāri
 
Pasaulē

ASV valsts sekretārs: Krievija atbildīga par ķīmisko uzbrukumu Sīrijā

 
SIPA/Scanpix

ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons otrdien paziņojis, ka uz Krievijas pleciem gulstas atbildība par nesenajiem ķīmiskajiem uzbrukumiem Sīrijā, kurus veikuši prezidenta Bašara al Asada spēki.

"Vēl tikai vakar vairāk nekā 20 civiliedzīvotāji, lielākoties bērni kļuva par upuriem, kā izskatās, hlora gāzes uzbrukumam," sacīja Tilersons, runājot par uzbrukumu Austrumgutas rajonā netālu no Damaskas.

"Lai kurš arī būtu veicis šo uzbrukumu, Krievija galu galā ir atbildīga par upuriem Austrumgutā un simtiem cietu sīriešu, kuriem uzbrukts ar ķīmiskajiem ieročiem, kopš Krievija iesaistījās Sīrijā," žurnālistiem Parīzē paziņoja Tilersons.

Viņš uzsvēra, ka Krievija, aizsargājot savus sabiedrotos Sīrijā, ir pārkāpusi savas saistības pret ASV.

"Pats mazākais, Krievijai ir jāpārstāj bloķēt (..) nākamie Drošības padomes balsojumi šajā jautājumā," viņš piebilda.

Diplomāti no 29 valstīm otrdien tikās Parīzē, lai apspriestu sankciju piemērošanu un kriminālapsūdzību izvirzīšanu tiem, kas veic ķīmiskos uzbrukumus Sīrijā.

Krievija un Ķīna līdz šim ir nobloķējušas Rietumu centienus ANO piemērot sankcijas Damaskai, kas tiek turēta aizdomās par ķīmisko uzbrukumu veikšanu.

Otrdienas sanāksmes mērķis bija iedrošinātu valstis apmainīties ar informāciju, lai varētu sastādīt sarakstu ar personām, kas iesaistītas ķīmisko ieroču izmantošanā Sīrijā un citur.

Pēc tam šīm personām varētu tikt piemērotas tādas sankcijas kā līdzekļu iesaldēšana un iebraukšanas aizliegums un kriminālizmeklēšana nacionālā līmenī.

Damaska ir vairākkārt apsūdzēta ķīmisko ieroču izmantošanā pret nemiernieku kaujiniekiem. ANO uzskata, ka Sīrijas valdības spēki sarīkoja zarīna gāzes uzbrukumā opozīcijas ieņemtajai Hān Šeihūnas pilsētai, kurā 2017.gada 4.aprīlī gāja bojā vismaz 87 cilvēki.

Francijas aplēses liecina, ka kopš 2012.gada Sīrijā notikuši vismaz 130 atsevišķi ķīmiskie uzbrukumi. Arī teroristu grupējums "Islāma valsts" ir apsūdzēs ķīmisko uzbrukumu sarīkošanā Sīrijā un Irākā.

Komentāri [7]
#
/ 24.janvāris 2018 13:58 atbildēt
ASV izaicinaajusi turku uzbrukumu siirijas kurdiem, atbalstot kurdus Siirijaa,
 
#
Meždunarodnijs 24.janvāris 2018 13:56 atbildēt
Ja ASV vairs nepaļaujas uz NATO, bet gan kaunina Krieviju par nepareizu balsošanu ANO Drošības Padomē - ir traki un būs vēl trakāk.
 
#
lapa 24.janvāris 2018 10:52 atbildēt
un draudzigie amerikani pa visu planetu tikai bulcinas dala . salidusi ari musu zeme .
 
#
ja ja putins personigi aibrauca nobezdeties 24.janvāris 2018 6:43 atbildēt
tas jau kļūst smiekligi. asada ķimiskos ieročus iznicināja pašas asv uzraudzibā, bet vienalga tiko "brivibas cinitāji"tādus palaiž , tā uzreiz asads un kremlis vainigs. ieročus nemierniekiem jau asv piegādā. te ir klasiskais-bļauj ķeriet zagli, kamer pats zog.
 
#
IRAQ drupās 23.janvāris 2018 23:26 atbildēt
Vienkārši smieklīgi. Asads un Krievija labi zina kāda būs pasaules reakcija, ja viņi lietos ķīmiskas vielas vai gāzi. Bet te viņi tās lieto pie pirmās izdevības!??? Neticama tuvredzība. Vai nav tā, ka gāzi pret civilajiem palaida kāds "demokrātiskais"spēks, kuru noorganizēja CIP, bet apbruņoja spēki, kurus mēs nekad neuzzināsim kas. Bet norādīja uz Asadu un iespēja iekost viņa sabiedrotajam Krievijai. Vai CIP nelietība tālu jāmeklē? Sadama Huseina ķīmiskie ieroči aizgāja no rokas. Uzvarētājus nesoda. Dvīņu torņu uzspridzināšana kas deva iemeslu iebrukt Afganistānā. Un mērķis taču - Sīrija ir jāsagrauj.
 
Skatīt visus 7 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers