Pasaulē

Šodien, 14:40 Sadarbību starp Zviedrijas un Baltijas valstu bruņotajiem spēkiem iespējams padarīt vēl ciešāku, intervijā norādīja Atlantijas padomes Nākotnes Eiropas iniciatīvas Ziemeļeiropas direktore un Zviedrijas Aizsardzības asociācijas ģenerālsekretāre Anna Vislandere. Vairāk »
 
Šodien, 12:50 Itālijas Lombardijas un Venēcijas reģionos svētdien notiek referendumi, kuros vēlētāji paudīs savu viedokli par autonomijas paplašināšanu. Vairāk »
 
Šodien, 12:20 Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs atbrīvots no administratīvā aresta, kas viņam tika piespriests par atkārtotiem aicinājumiem uz nesaskaņotām protestu akcijām, svētdien vietnē "Instagram" ziņo pats politiķis. Vairāk »
 
Šodien, 9:43 Maltas valdība sestdien izsludināja viena miljona eiro atlīdzību par informāciju, kas dotu iespēju atrast šonedēļ nogalinātās pētnieciskās žurnālistes Dafnes Karuanas-Galicias slepkavas. Vairāk »
 
Vakar, 22:35 Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons sestdienas vakarā paziņojis, ka nepieņems Spānijas lēmumu par reģiona autonomijas apturēšanu. Vairāk »
 
Vakar, 21:40 Lielbritānijas iedzīvotāji necenšas meklēt līdzības starp situāciju Skotijā un Katalonijā, norādīja Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons. Vairāk »
 
Vakar, 18:02 Čehijā piektdien un sestdien notikušajās parlamenta vēlēšanās uzvarējusi miljardiera Andreja Babiša dibinātā centriski populistiskā partija "Neapmierināto pilsoņu akcija" (ANO), liecina sākotnējie balsu skaitīšanas rezultāti un to ekstrapolācijas. Vairāk »
 
Vakar, 14:52 Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs sestdien pēc kabineta ārkārtas sēdes paziņojis, ka Madrides centrālā valdība uzsākusi Katalonijas autonomijas apturēšanas procesu, lai bloķētu katalāņu neatkarības centienus. Vairāk »
 
Vakar, 10:26 ASV biržu indeksi piektdien sasniedza jaunus rekordus pēc tam, kad ASV likumdevēji spēra soli tuvāk prezidenta Donalda Trampa virzītās nodokļu reformas īstenošanai. Vairāk »
 
Vakar, 9:50 Priekšā ir ļoti nopietnas sarunas par jauno Eiropas Savienības (ES) budžeta ietvaru pēc 2020.gada, sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V). Vairāk »
 
20.oktobris, 21:13 NATO nespētu atsist Krievijas uzbrukumu alianses austrumu flangam, atzīts iekšējā ziņojumā, kuru piektdien citējis vācu žurnāls "Der Spiegel". Vairāk »
 
20.oktobris, 20:36 Spānijas valdība guvusi opozīcijas atbalstu Katalonijas reģionālā parlamenta atlaišanai un jaunu vēlēšanu sarīkošanai janvārī, lai tādējādi atrisinātu krīzi, kuru izraisījuši katalāņu neatkarības centieni. Vairāk »
 
20.oktobris, 15:09 Austrijas prezidents Aleksandrs van der Bellens piektdien uzdevis jauno valdību veidot parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu saņēmušās konservatīvās Tautas partijas (ÖVP) līderim Sebastianam Kurcam. Vairāk »
 
19.oktobris, 23:45 Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien pauduši stingru atbalstu Spānijai jautājumā par Kataloniju. Vairāk »
 
19.oktobris, 23:42 Eiropadomes prezidents Donalds Tusks ceturtdien paziņojis, ka Katalonijas krīzē "nav vietas nekādai starpniecībai, starptautiskām iniciatīvām vai rīcībai" no Eiropas Savienības (ES) puses. Vairāk »
 
19.oktobris, 21:30 Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņojis, ka Maskava nepaliks atbildi parādā, ja ASV vērsīsies pret Kremļa raidorganizāciju RT. Vairāk »
 
19.oktobris, 21:01 Krievija izmanto iejaukšanos ārvalstu vēlēšanās kā ieroci, lai grautu demokrātiju, un ir jāsauc pie atbildības par šo karadarbību, ceturtdien paziņojusi ASV vēstniece ANO Nikija Heilija. Vairāk »
 
19.oktobris, 18:18 «In the End, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends,» savulaik teica Martins Luters Kings, un tas ir gluži kā par Kataloniju runāts. «Beigās mēs atcerēsimies nevis mūsu ienaidnieku teikto, bet gan mūsu draugu klusēšanu.» Uzsvērti augstprātīga ir Eiropas Savienības, tostarp mūsu valsts vadītāju klusēšana, no malas vērojot Katalonijas cīņu, cerības un izmisumu. Šķiet, ir aizmirsts gan tas, ka ikvienai tautai ir pašnoteikšanās tiesības, gan tas, ka ir daudz precedentu, kad valstis sadalās, lai pēc tam attīstītos blakus, tomēr atsevišķi. Katalonija šobrīd ir iedzīta strupceļā, liedzot tās līderiem veikt sarunas, kas būtu tikai loģisks referenduma turpinājums. Sarunu vietā Spānija veic represijas, apcietinot Katalonijas neatkarības kustības līderus. Kā uz Kataloniju raugās Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle? Vairāk »
 
19.oktobris, 16:26 Kataloniju Eiropas Savienībā (ES) neviens neatbalstīs, ja tā izšķirtos par neatkarības pasludināšanu, ceturtdien sacīja Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Antonio Tajāni. Vairāk »
 
19.oktobris, 11:20 Katalonija pasludinās neatkarību no Spānijas, ja Madride pildīs savus draudus apturēt tās autonomiju, ceturtdien paziņoja Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers