Pasaulē

Vakar, 22:13
ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien devis rīkojumu Pentagonam izveidot jaunus ASV "kosmosa spēkus", kam ir jākļūst par ASV bruņoto spēku sesto daļu.
 
17.jun
Grieķija un Maķedonija svētdien parakstīja vienošanos par Maķedonijas jauno nosaukumu, kas pēc ratifikācijas procesa pabeigšanas dos iespēju Maķedonijai tikt uzaicinātai iestāties NATO un sākt sarunas par dalību Eiropas Savienībā (ES).
 
16.jun
Vācijas kanclere Angela sestdien paziņojusi, ka migrācija ir Eiropas līmeņa izaicinājums, uz ko arī jāreaģē Eiropas līmenī.
 
16.jun
Grieķijas parlamentā sestdien paredzēts balsojums par neuzticības izteikšanu premjerministram Aleksim Cipram saistībā ar viņa panākto vienošanos ar Maķedoniju par tās nosaukuma maiņu, kas šonedēļ noslēgta, lai izbeigtu 27 gadus ilgstošo strīdu starp Atēnām un Skopji.
 
15.jun
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien izteicies, ka tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu šovasar "ir iespējama".
 
15.jun
Polijas Augstākā tiesa lēmusi par sliktu kādam tipogrāfijas darbiniekam, kurš atteicies drukāt lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) kopienas plakātus, vēsta ziņu aģentūra PAP.
 
15.jun
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja par muitas tarifiem 25% apmērā, kas tiks piemēroti Ķīnas importam 50 miljardu dolāru (42,6 miljardu eiro) apmērā.
 
15.jun
ASV prezidents Donalds Tramps G7 valstu līderiem paziņojis, ka Krima pieder Krievijai, ziņo BuzzFeed News, atsaucoties uz avotu diplomātiskajās aprindās.
 
15.jun
Eiropa ir sākusi saprast, ka aizsardzībā nevar paļauties tikai uz ASV, tādēļ tai pašai jādara viss, lai garantētu savu drošību, atklājot publisko diskusiju par NATO izaicinājumiem šogad, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
14.jun
Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien nodevis augsta ranga Ziemeļkorejas amatpersonai ielūgumu šīs valsts līderim Kimam Čenunam apmeklēt Krieviju un uzslavēja Kima tikšanos ar ASV prezidentu Donaldu Trampu.
 
14.jun
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina Krieviju atbrīvot ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu un vairāk nekā 70 Ukrainas pilsoņu, kas nelikumīgi aizturēti Krievijā un Krimas pussalā, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.
 
14.jun
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ceturtdien apstiprinājušas jaunus tarifus, atbildot uz ASV piemērotajiem tarifiem no ES importētajam tēraudam un alumīnijam, ziņo avots Eiropas Komisijā (EK).
 
14.jun
ASV prezidentam Donaldam Trampam, kurš nule kā atgriezies no bezprecedenta samita ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu un jau ķēries pie Vašingtonas politikas cīniņiem, ceturtdien aprit 72 gadi.
 
14.jun
"Vienotības" Saeimas frakcija nolēma neatbalstīt tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) demisijas pieprasījumu, sacīja frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri.
 
14.jun
Ziemeļkorejai noteikto sankciju mazināšana nenotiks, līdz Phenjana nebūs veikusi denuklearizāciju, ceturtdien sacīja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.
 
13.jun
Maķedonijas prezidents Ģorge Ivanovs paziņojis, ka neparakstīs vienošanos ar Grieķiju, kas atrisinātu ilgo strīdu par viņa valsts nosaukumu, potenciāli aizkavējot vienošanās īstenošanu.
 
13.jun
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai! - Tēvzemei un brīvībai/LNNK" (VL-TB/LNNK) vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs par Rīgas domes deputāta Jura Juraša (JKP) apgalvojumiem par naudas pārskaitījumiem nacionālās apvienības politiķiem, informēja nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts.
 
13.jun
Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns kritizējis ASV prezidenta Donalda Trampa ārpolitiku, to nodēvējot par destabilizējošu un norādot, ka Baltā nama saimnieks īsā laikā atsvešinājies no vēsturiskajiem ASV sabiedrotajiem un "praktiski apskāvies" ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.
 
13.jun
ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns savā samitā Singapūrā ir uzaicinājuši viens otru vizītē uz savu valsti un pieņēmuši šos uzaicinājumus, trešdien ziņoja Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.
 
13.jun
Jūnija sākums iezīmējās ar diviem globāliem notikumiem, kas, iespējams, liecina par noteikta vēstures laika posma beigām. Pirmais bija G-7 līderu samits. Par to tagad tiek ironizēts, ka šogad tas notika formātā 6+1, kurā Japāna, Lielbritānija, Kanāda, Itālija, Vācija un Francija bija no vienas puses, kopīgi konfliktējot ar ASV. Finālā sanāca fantastisks, vēl pirms dažiem mēnešiem neiespējams paradokss. ASV prezidents Donalds Tramps svētdien nespēja vienoties kopējā deklarācijā ar Japānas, Lielbritānijas, Kanādas, Itālijas, Vācijas un Francijas līderiem, bet jau otrdien spēja vienoties kopīgā deklarācijā ar Ziemeļkorejas diktatoru Kimu Čenunu.
 
13.jun
Uz Eiropas Tautas partijas grupas ideju konferenci Minhenē 6. jūnijā Vācijas kanclere Angela Merkele ieradās tieši no Berlīnes Bundestāga jautājumu un atbilžu sesijas, kur viņai nācās atbildēt uz deputātu jautājumiem par migrācijas un bēgļu politiku, izturot smagus pārmetumus jautājumu krustugunīs. Savā runā Minhenē par Eiropas nākotni un ETP grupas uzdevumiem viņa migrācijas un bēgļu politiku, nekontrolēto migrāciju, nodēvēja par potenciāli vissvarīgāko jautājumu, atbildes uz kuru ietekmēs gan ETP grupas iespējas turpināt būt vadošajam politiskajam spēkam Eiropā pēc nākamajām Eiroparlamenta vēlēšanām, gan arī visas Eiropas nākotni.
 
12.jun
Internetā plaši aplūkojamā fotogrāfija, kas liecina par saspringtajām attiecībām starp ASV prezidentu un pārējiem G7 līderiem, neatspoguļo patieso atmosfēru, kas valdīja pasaules lielvaru sanāksmē, otrdien paziņojis Savienoto Valstu līderis Donalds Tramps.