Pasaulē: Aptaujas: Bundestāga vēlēšanās uzvar CDU/CSU; parlamentā iekļūst arī AfD 1 komentāri
 
Pasaulē

Aptaujas: Bundestāga vēlēšanās uzvar CDU/CSU; parlamentā iekļūst arī AfD

 
Scanpix.ee

Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadītie konservatīvie Bundestāga vēlēšanās ieguvuši 32,5% līdz 33,5% balsu, taču viņu uzvaru aptumšojusi partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) iekļūšana parlamentā, liecina nobalsojušo vēlētāju aptaujas.

Raidorganizāciju ARD un ZDF veiktās aptaujas liecina, ka Merkeles vadītie kristīgie demokrāti (CDU) un viņu Bavārijas meitaspartija - Kristīgi sociālā savienība (CSU) - ieguvuši 32,5% līdz 33,5% balsu, sociāldemokrāti (SPD) izcīnījuši 20% līdz 21% balsu, bet AfD ierindojusies trešajā vietā ar 13% līdz 13,5% balsu.

CDU/CSU uzvara nozīmē, ka Merkelei ir nodrošināts ceturtais pilnvaru termiņš valdības vadītāja krēslā.

Avoti SPD vadībā ziņo, ka sociāldemokrāti, kas ir tradicionālie CDU/CSU sāncenši, bet pašreizējie koalīcijas partneri, tagad pāries opozīcijā.

Tikmēr viens no AfD līderiem Aleksandrs Gaulands nācis klajā ar solījumu "mainīt šo valsti" pēc partijas pārliecinošajiem rezultātiem nule kā aizvadītajās vēlēšanās.

AfD būs pēdējā pusgadsimta laikā pirmā parlamenta apakšpalātā pārstāvētā partija, kura politiskajā spektrā atrodas pa labi no konservatīvajiem.

Komentāri [1]
#
Pakavots 24.septembris 2017 19:42 atbildēt
Ja, ja! Nicht ES...Deuchmark...Und, bez seguma. :)
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers