Eiropas Savienība: Kučinskis: Nākamajā ES budžetā jānodrošina vienlīdzīgi tiešmaksājumi lauksaimniekiem 9 komentāri
 
Eiropas Savienība

Kučinskis: Nākamajā ES budžetā jānodrošina vienlīdzīgi tiešmaksājumi lauksaimniekiem

 
EPA/Scanpix

Nākamajā Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetā ir nepieciešams nodrošināt vienlīdzīgus tiešmaksājumus lauksaimniekiem, tādējādi attīstot godīgu konkurenci, Eiropadomes sanāksmē Briselē Eiropas Savienības valstu un valdību vadītājiem norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš arī norādīja, ka līdzšinējās milzīgās atšķirības tiešmaksājumu jomā nav pamatojamas, jo lielākā daļa izmaksu ES lauksaimniekiem ir vienādas.

"Stipras un vienotas ES pamatā būs vajadzīgs tāds ES daudzgadu budžets, kurā būs līdzsvars starp to, ko esam darījuši līdz šim, kā arī ar jaunajiem izaicinājumiem iekšējās un ārējās drošības jomā," sacīja Kučinskis.

Latvijas pozīcija šajā jautājumā paredz, ka iekšēji stiprai ES ir nepieciešama konverģences turpināšana, ko iespējams sasniegt gan ar kohēziju, gan ar kopīgas zinātnes un izglītības telpas stiprināšanu, gan ar investīcijām infrastruktūras savietojamībā.

Diskutējot par izglītību, pētniecību un inovācijām, tika norādīts, ka šīs jomas ir vienlīdz svarīgas, lai turpinātu ekonomisko un sociālo konverģenci - ir jānodrošina, lai visu ES dalībvalstu zinātniekiem būtu vienlīdzīgas iespējas piedalīties zinātnes, pētniecības un izglītības telpas attīstībā.

Tāpat Eiropadomē tika uzsvērts, ka Latviju interesē savlaicīga vienošanās par nākamo ES daudzgadu budžetu, lai netiktu kavēta fondu un projektu ieviešana.

Komentāri [9]
#
Saimnieko bioloģiski 24.februāris 2018 16:23 atbildēt
Kā var šitā fleitēt? Rakstītājs neko nezin par bioloģisko saimniekošanu. Bioloģiskos zemniekus un viņu laukus KATRU gadu pārbauda inspektori un nedod dievs, ja atradīs kādu neatbilstību regulām. Tie aizaugušie lauki vai nu nemaz nav bioloģiskā zemnieka vai arī vienkārši nav pieteikti LAD maksājumiem.
 
#
. 23.februāris 2018 23:40 atbildēt
Un kā ta tu to Kučinska kungs nodrošināsi? Cik tur savu kangaru Dombrovskis, Zīle, Pabriks, Muižnieks un vēl vesels bars sēž kuri tev populāri paskaidros ka nu nav tai Eiropas savienībai tik lielu līdzekļu lai pa 500-600 euro par hektāru maksāt. A ja izsitīsi liekos 30 euro un tad plātīsies kā ''tirgus bāba'' ka esi ļoti apmierināts ar paveikto valdības darbu un izrakstīsi kārtējo prēmiju?
 
#
Juris Pigits » . 24.februāris 2018 10:30 atbildēt
Ir tikai naudiņa Latvijas zemes izpirkšanai, tad gan subsīdijas saņem pēc pircēju mātes zemes izcenojuma. Precīzāk būtu teikt, izpārdodot Latvijas zemīti, subsīdijas aug bez ierunām. Un tieši uz to valdība tiecas. Un melots nav neviens vārdiņš. Pirms dažiem gadiem valdības vīreļi skaļi deklarēja, ka neredzot nekādu vainu, ka ārzemnieki apstrādā Latvijas zemi ar savu zemju subsīdijās, nesmādējot arī Latvijas subsīdijas.
 
#
Avaņti 23.februāris 2018 21:55 atbildēt
...ārzemniekiem.
 
#
Antiņš 23.februāris 2018 21:25 atbildēt
Kāpēc par neko maksā lauku saimniekiem, bet laukstrādniekiem jāiet vergot, lai dabūtu verga algu? Vai ta nebūtu lētā samaksāt laukstrādniekiem? Tur mazāk vajag naudiņas un lielāks skaits cilvēku būtu apmierināti un strādāt arī nevajadzētu.
 
#
. » Antiņš 23.februāris 2018 23:46 atbildēt
Maksāsi laukstrādniekiem tad uzreiz uzradīsies ''mirušās dvēseles'' kuras saņems itkā algu. Naudu jāmaksā nevis no platībām bet no realizētās lauksaimniecības produkcijas. Un jāizskauž tā sauktie ''bioloģiskie (salašņu) zemnieki'' 11 gadi atpakaļ nopirku zemi laukos, blakus tāds zemnieciņš, aizaudzējis 78ha zemes un pie pļaušanas pat nav redzēts, bet supsīdijas ka laukus aizaudzējis ar krūmiem regulāri saņem.
 
#
Sencis » . 24.februāris 2018 1:16 atbildēt
Nu redzi kā izskatās daba pēc likuma. Tas laikam ir tikai latvija. šie mūsdienu speciālisti kuri lauksaimniecību nav baudījuši no dzīves, izstrāda likumus kā un kur ar ko ,kad tev kas būtu jādara. Tad nu mēs pie tā nedrīkst arī dzīvojam. Par maksājumiem tas būtu loģiski ka jāmaksā no saražota kā tas ir normālajās valsīs bet tas nekad nenotiks jo vis ķļūs redzams kas ir kas. Jo līdz ar to no saražota būs jāmaksā arī nodokļi un vis kas no tā izriet. Zemes īpašnieks kurš patreiz savā īpašumā ir tikai izpilddirektors un nodokļu locītājs, būs tiešām īpašnieks ar atgūtām civillikuma esošam normām.
 
#
Juris Pigits » Antiņš 24.februāris 2018 10:45 atbildēt
Kāpēc pats neesi lauku īpašnieks? Nebūtu jāuzdod muļķīgi jautājumi. Tad zinātu nodokļu summas, vecās tehnikas remontu summas, elektrības rēķinu summas, kā arī ģimenes traģēdijas, kad pašam vai tuviem ģimenes locekļiem jāaiziet ar vēzi, jo visa maize, kartupeļi , pat lopkopības produkcija saindēta ar lauksaimniecības indēm. Tad nekristu acīs tie nedaudzie bioloģiskās produkcijas audzētāji. Tiesa gan, arī izaudzēto bioloģisko pārtiku pārstrādes uzņēmumi steidz piedzīt ar indīgiem pārtikas uzlabotājiem, lai lielveikalu plauktos glabātos, kā Liņins mauzulējā.
 
#
lapa 23.februāris 2018 21:24 atbildēt
degvielas un partikas cenas , tas ir svarigi tautai. negribu , bet esu spiests iepirkties lietuva.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers