Eiropas Savienība

Šodien, 13:02 Valsts policija, turpinot darbu vienā no prioritārajām jomām – Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu izkrāpšanas apkarošanā –, 2016. gadā par ES fondu līdzekļu neatbilstošu izlietošanu kopumā uzsākusi 18 kriminālprocesus un novērsusi līdzekļu izkrāpšanu vairāk nekā 20 miljonu eiro apmērā. Salīdzinājumam – 2015. gadā bija novērsts apdraudējums 14 miljonu eiro apmērā, vēsta Valsts policija. Vairāk »
 
Vakar, 9:45 Neatkarīgās aprēķini bijuši precīzi – pēdējā kārtā par Eiropas Parlamenta prezidentu ievēlēts Eiropas Tautas partiju grupas (EPP) virzītais Antonio Tajāni – skandalozā Itālijas ekspremjera Silvio Berluskoni ilggadējs domubiedrs. Taču labas attiecības viņš izkopis arī ar citiem ietekmīgiem politiķiem. Patiesībā – pilnīgi visiem politiķiem. Ne velti gan pirms, gan pēc ievēlēšanas tik daudzi vēlējās ar Tajāni bildēties, un savs zibsnītis atlēca arī Latvijas parlamentāriešiem no EPP grupas. Vairāk »
 
18.janvāris, 17:51 Eiropas Savienība (ES) gatavojas pievērst lielāku uzmanību nevienlīdzības mazināšanai, sarunā ar aģentūru LETA solīja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis (V), kurš atbild arī par finanšu stabilitāti, finanšu pakalpojumiem un kapitāla tirgu savienību. Vairāk »
 
18.janvāris, 12:09 Izstājoties no Eiropas Savienības, Apvienotā Karaliste ir gatava atteikties no līdzdalības ES vienotajā tirgū. Tas ir galvenais secinājums, kas izriet no premjeres Terēzas Mejas vakardienas runas par valdības stratēģiju Brexit sarunās. Vairāk »
 
18.janvāris, 7:50 Priekšvēlēšanu naktī tapusī Eiropas Savienības glābšanas koalīcija sākotnēji bija par vāju, lai parlamenta prezidentu iebalsotu jau pirmajā kārtā. Vairāk »
 
17.janvāris, 22:17 Par Eiropas Parlamenta (EP) jauno prezidentu otrdien ievēlēts Itālijas konservatīvo pārstāvis Antonio Tajāni, kurš pārspējis sociālistu izvirzīto Džanni Pitellu. Vairāk »
 
17.janvāris, 14:47 Eiropas nākotne nav atkarīga no tā, kādu prezidentu ievēlē ASV, vai no tā, kas ir Lielbritānijas premjerministrs, tā pēc tikšanās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V) sacīja Luksemburgas ārlietu un Eiropas lietu ministrs Žans Aselborns, kurš mudināja aizstāvēt Eiropas Savienības (ES) projektu. Vairāk »
 
17.janvāris, 11:30 Šodien, 17. janvārī, Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņos par nosacījumiem ar kādiem Lielbritānija vēlas izstāsies no Eiropas Savienības (ES), ziņo BBC. Vairāk »
 
17.janvāris, 10:55 Liberāļu kandidāts uz Eiropas Parlamenta (EP) prezidenta amatu Gijs Ferhofstads otrdien atsaucis savu kandidatūru un izteicis atbalstu konservatīvo kandidātam Antonio Tajāni. Vairāk »
 
17.janvāris, 9:23 Lai gan Eiropas Parlamenta pašreizējā sasaukuma piecgade ir vien pusē, šajās dienās notiek vadošo amatpersonu nomaiņa. Martins Šulcs un viņa komanda darbu pabeigusi. Vairāk »
 
17.janvāris, 7:41 Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien vēlēs jaunu prezidentu nākamajiem divarpus gadiem, aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota. Vairāk »
 
16.janvāris, 8:36 Šorīt intervijā raidījumā "900 sekundes" Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis apgalvoja, ka šobrīd Latvijas sabiedrībā ir vērojamas pārāk lielas bažas par Krievijas darbībām saistībā ar bruņojumu un aizsardzību. Vairāk »
 
15.janvāris, 15:00 Vienīgais solis, kā stiprināt NATO atturēšanas politiku pret Krieviju, ir palīdzēt attīstīt Baltijas valstīm to pašaizsardzības spējas, tādējādi paaugstinot izmaksas Krievijai, ja tā nolemtu rīkoties agresīvi šajā reģionā, uzskata Nacionālās Aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētniece Nora Vanaga. Vairāk »
 
15.janvāris, 9:00 Pašlaik sarunu procesā par pievienošanos Rīgā bāzētajam NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centram ir Francija. Vairāk »
 
14.janvāris, 16:33 Eiropas Parlaments (EP) nākamnedēļ, 17.janvārī un 18.janvārī, vēlēs jaunu prezidentu, priekšsēdētāja vietniekus un kvestorus, aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota. Vairāk »
 
12.janvāris, 20:00 Nepieciešams stiprināt Baltijas valstu iedzīvotāju noturību pret Krievijas informācijas aktivitātēm, tā tikšanās laikā Rīgā norādījis Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Lietuvas premjers Sauļus Skvernelis. Vairāk »
 
11.janvāris, 11:55 Balsojums ar ļoti grūti prognozējamu iznākumu – tā interneta ziņu vietne EurActiv.com raksturo nākamnedēļ paredzētās Eiropas Parlamenta prezidenta vēlēšanas. Šis postenis kļuva vakants pēc tam, kad par nodomu atgriezties Vācijas politikā paziņoja līdzšinējais Eiroparlamenta vadītājs sociāldemokrāts Martins Šulcs. Vairāk »
 
10.janvāris, 18:00 Vairāki bijušie un esošie Eiropas valstu līderi un politiķi vēstulē jaunievēlētajam ASV prezidentam Donaldam Trampam brīdina par Krievijas prezidenta Vladimira Putina patiesajiem plāniem, kā arī atgādina par sabiedroto vienotības nepieciešamību, liecina bijušā Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa ieraksts sociālajā vietnē "Twitter". Vairāk »
 
10.janvāris, 13:35 Šveice Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) uzvarējusi lietu pār musulmaņu ģimeni, kura atteicās savas meitas sūtīt uz kopīgām peldēšanas stundām, ziņo BBC. Vairāk »
 
9.janvāris, 12:50 Lielbritānijas lietišķā laikraksta "Financial Times" banku jautājumiem veltītais žurnāls "The Banker" par šā gada labāko finanšu ministri Eiropā atzinis Latvijas finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers