Eiropas Savienība

19.jun
Eiropas Savienības (ES) līderi nākamnedēļ paredzētajā samitā varētu atbalstīt "izkāpšanas platformu" izveidošanu ārpus bloka, kur tiktu izvietoti ceļā uz Eiropas krastiem jūrā izglābtie nelegālie imigranti, liecina samita dokuments, kas nonācis ziņu aģentūras DPA rīcībā.
 
19.jun
Eiropas Savienības (ES) Tiesa otrdien nolēmusi, ka migranti, kuru lūgums piešķirt starptautisko aizsardzību kādā ES valstī ir noraidīts, var palikt šajā valstī, kamēr tiek izskatīta apelācija, ja viņi tādu gatavojas iesniegt.
 
18.jun
Vācijas valdība varētu piedāvāt finansiālu atbalstu Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas uzņem atpakaļ imigrantus, kuru pieteikumi par patvēruma piešķiršanu reģistrēti šajās valstīs, pirmdien paziņoja kanclere Angela Merkele.
 
17.jun
 Eiropas Savienības (ES) reformu procesā virzības nebūs, ja savā starpā nespēs vienoties Francija un Vācija, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V).
 
16.jun
Sarunas par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu 2021.-2027.gada periodam būs sarežģītākas nekā jebkad iepriekš, intervijā prognozēja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V).
 
15.jun
Francijas prezidents Emanuels Makrons vēlas panākt, ka franču valoda atkal kļūst par galveno Eiropas Savienības (ES) lietvedības valodu, vēsta laikraksts "The Wall Street Journal".
 
14.jun
Eiropas Komisijai (EK) tehnisku problēmu dēļ nācies atlikt startu programmai, kuras ietvaros plānots finansēt bezmaksas bezvadu interneta piekļuves punktus sabiedriskās vietās Eiropā, ceturtdien paziņojusi EK.
 
14.jun
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina Krieviju atbrīvot ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu un vairāk nekā 70 Ukrainas pilsoņu, kas nelikumīgi aizturēti Krievijā un Krimas pussalā, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.
 
14.jun
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ceturtdien apstiprinājušas jaunus tarifus, atbildot uz ASV piemērotajiem tarifiem no ES importētajam tēraudam un alumīnijam, ziņo avots Eiropas Komisijā (EK).
 
13.jun
Eiropas Parlaments (EP) trešdien atbalstīja 1 miljardu eiro vērtas makrofinansiālās palīdzības piešķiršanu Ukrainai ārējā finansējuma vajadzībām 2018.gadā un 2019.gadā, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.
 
13.jun
Uz Eiropas Tautas partijas grupas ideju konferenci Minhenē 6. jūnijā Vācijas kanclere Angela Merkele ieradās tieši no Berlīnes Bundestāga jautājumu un atbilžu sesijas, kur viņai nācās atbildēt uz deputātu jautājumiem par migrācijas un bēgļu politiku, izturot smagus pārmetumus jautājumu krustugunīs. Savā runā Minhenē par Eiropas nākotni un ETP grupas uzdevumiem viņa migrācijas un bēgļu politiku, nekontrolēto migrāciju, nodēvēja par potenciāli vissvarīgāko jautājumu, atbildes uz kuru ietekmēs gan ETP grupas iespējas turpināt būt vadošajam politiskajam spēkam Eiropā pēc nākamajām Eiroparlamenta vēlēšanām, gan arī visas Eiropas nākotni.
 
5.jun
Dānija risina sarunas ar vairākām Eiropas valstīm par vienota Eiropas centra izveidi atraidītajiem patvēruma meklētājiem, otrdien paziņoja Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens.
 
5.jun
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšlietu ministri pirms sanāksmes par bloka patvēruma sistēmas reformēšanu pauduši skepsi par iespēju panākt vienošanos pirms jūnija beigās gaidāmā samita.
 
3.jun
Eiropas Savienības (ES) investīcijas Latvijā katru gadu dod no 1,3% līdz 1,5% IKP pieaugumu, kas varētu tikt zaudēts, ja sarunas par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027.gadam ieilgtu līdz 2021.gadam, sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.
 
30.mai
Lai cīnītos ar atkritumu problēmu jūrās, Eiropas Komisija (EK) rosina aizliegt Eiropas Savienībā (ES) plastmasas šķīvjus, dakšiņas, salmiņus, vates kociņus un citus vienreizēji lietojamus plastmasas izstrādājumus, kuriem ir pieejama alternatīva no cita materiāla.
 
30.mai
Latvijā ir vieni no īsākajiem rēķinu apmaksas termiņiem Eiropā, liecina kredītu menedžmenta pakalpojumu sniegšanas uzņēmuma "Intrum" apkopotie dati "European Payment Report 2018" pētījumā.
 
29.mai
Eiropas Komisijas (EK) šonedēļ rosinātais aizliegums Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs izmantot dažādus vienreiz lietojamos plastmasas izstrādājumus ir pirmais un ļoti svarīgais solis, lai sāktu cīņu ar milzīgo plastmasas atkritumu problēmu, uzsver Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.
 
28.mai
Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri pirmdien sagatavoja ceļu jaunu sankciju noteikšanai Venecuēlai un aicināja šajā Latīņamerikas valstī, kur šomēnes notikušās prezidenta vēlēšanas bloks neuzskata par brīvām un godīgām, rīkot jaunas vēlēšanas.
 
28.mai
Eiropas Komisija (EK) pirmdien ierosinājusi aizliegt Eiropas Savienībā (ES) plastmasas šķīvjus un salmiņus, vates kociņus un daudzus citus plastmasas izstrādājumus, lai cīnītos ar atkritumu problēmu jūrās.
 
28.mai
Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā lielākā Eiropas politiskā spēka (Eiropas Tautas partija, ETP) domnīcas – Eiropas Ideju tīkla konferencē Eiropas dzīvesveids piedalījās bijušais Polijas prezidents, Nobela Miera prēmijas laureāts, kādreizējais leģendārās poļu arodbiedrības Solidaritāte līderis Lehs Valensa. Viņš vairs nav aktīvajā politikā, taču joprojām ir autoritāte Polijā un aktīvs Polijas valdošās partijas Prawo i Sprawiedliwość politikas pretinieks. Rīgā L. Valensa saņēma Eiropas Ideju tīkla apbalvojumu par ieguldījumu Eiropas projekta veidošanā, tiesiskuma, liberālās demokrātijas un kristīgo vērtību nostiprināšanā. Savā runā pēc apbalvojuma saņemšanas L. Valensa atgādināja, ka solidaritāte joprojām ir vērtība viņa dzīvē un arī Eiropas nākotnē un tikai vienota Eiropa spēs izturēt globalizācijas spiedienu. Pirms balvas saņemšanas Valensas kungs intervijā atbildēja arī uz Neatkarīgās jautājumiem.
 
27.mai
Itālijas premjerministra amata kandidāts Džuzepe Konte atteicies no valdības veidošanas.
 
25.mai
Kārtējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019.gada 25.maijā, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.