Eiropas Savienība: "Breksita" sarunas: ES pastiprina spiedienu uz Lielbritāniju 4 komentāri
 
Eiropas Savienība

"Breksita" sarunas: ES pastiprina spiedienu uz Lielbritāniju

 
Reuters/Scanpix

Eiropas Savienība (ES) pirms nākamā "Breksita" sarunu raunda pirmdien pastiprinājusi spiedienu uz Lielbritāniju, brīdinot, ka britu premjerministrei Terēzai Mejai paliek arvien mazāk laika vienošanās panākšanai.

"Gūts zināms progress, bet tagad mums tiešām jāvirzās uz priekšu. Laiks ir būtisks," paziņoja ES prezidējošās valsts Igaunijas Eiropas lietu ministra vietnieks Mati Māzikass.

Viņš ar šādu paziņojumu nāca klajā pirms ES dalībvalstu Eiropas lietu un ārlietu ministru sanāksmes, kurā piedalīsies arī Eiropas Komisijas (EK) "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē.

Vēlāk pirmdien Briselē Barnjē un viņa komanda tiksies ar Lielbritānijas pārstāvjiem, lai sāktu nākamo "Breksita" sarunu raundu, kas ilgs četras dienas.

Meja piektdien ierosināja iesviest divu gadu pārejas periodu pēc tam, kad viņas vadītā valsts būs izstājusies no ES. Pārejas posmā Lielbritānija, skatoties plašā mērogā, principā saglabātu esošās attiecības ar Briseli, norādīja Meja.

Reuters/Scanpix

Taču ES vēlas no Mejas konkrētus priekšlikumus, ne tikai vispārējus solījumus.

ES līderi, izņemot Meju, sapulcēsies uz samitu 19. un 20.oktobrī, kad lems, vai "Breksita" sarunās panākts pietiekams progress, un tās var turpināties, pievēršoties nākotnes attiecībām un tirdzniecībai.

Lielbritānija apgalvo, ka visi šie jautājumi ir saistīti, un būtu jāapspriež reizē. ES amatpersonas savukārt ir pesimistiski noskaņotas pret sarunu paplašināšanu, jo vēl nav atrisināti jautājumi par Lielbritānijas "izstāšanās rēķinu", Īrijas un Ziemeļīrijas robežas statusu un Apvienotajā Karalistē šobrīd dzīvojošo ES pilsoņu tiesībām.

Komentāri [4]
#
PéterGailis 25.septembris 2017 19:12 atbildēt
Neticu savàm acīm,bet nu man ir vienas domas ar Raimondu.
 
#
Pk » PéterGailis 25.septembris 2017 19:30 atbildēt
Tas ir labi
 
#
Raimonds 25.septembris 2017 15:45 atbildēt
Lielbritānija ir pašpietiekama valsts, lai vispār pasūtītu Eirokolhozu uz vienu vietu ...
 
#
Lūdzu uz vienu vietu. Ja tur nevar, pat puzes hūtes pagalmā. » Raimonds 25.septembris 2017 16:16 atbildēt
Jā jā raimik, visiem jau sen ir skaidrs, kādu prokrievisku spēli tu spēlē. Īsi runājot - visskas nak par labu krievijas fašistu režīmam ir ok, atbalstāms, pārējais - norejams. Īsi skaidri konkrēti. Un tam nav nekāda sakara ar lojalitāti Latvijai..
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers