Eiropas Savienība: Šteinbuka: Dombrovskim iespēja ieņemt ES ekonomikas un finanšu ministra amatu 8 komentāri
 
Eiropas Savienība

Šteinbuka: Dombrovskim iespēja ieņemt ES ekonomikas un finanšu ministra amatu

 
Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidentam un bijušajam Latvijas premjeram Valdim Dombrovskim (V) ir lielas iespējas ieņemt jauno Eiropas Savioenības (ES) ekonomikas un finanšu ministra amatu, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Viņasprāt priekšlikums ieviest jauno amatu ir apsveicams, un "tas varētu spīdēt Dombrovskism". Šobrīd gan darba apraksts, gan nepieciešamā pieredze atbilst Dombrovska spējām.

"Tas ir mans vēlējums, taču, protams, nevaru skriet vilcienam pa priekš, taču tā ir reāla iespēja," teica Šteinbuka.

EK prezidents Žans Klods Junkers trešdien ierosināja ieviest ES ekonomikas un finanšu ministra amatu. "Mums ir vajadzīgs Eiropas ekonomikas un finanšu ministrs," Junkers sacīja savā ikgadējā runā par stāvokli ES, kuru viņš teica Eiropas Parlamentā Strasbūrā. "Es neaicinu radīt jaunu amatu paša amata dēļ. Es aicinu uz efektivitāti," uzsvēra EK prezidents.

Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency

Viņš sacīja, ka jaunais amats apvienotu ES komisāra un eirozonas valstu finanšu ministru grupas vadītāja funkcijas. Pašlaik eiro zonas valstu finanšu ministru grupu vada Nīderlandes finanšu ministrs Jerūns Deiselblūms.

Ieviest ES finanšu ministra amatu ir ierosinājis Francijas prezidents Emanuels Makrons, kurš uzskata, ka eirozonai ir nepieciešamas spēcīgākas institūcijas, lai stātos pretī tādiem satricinājumiem kā eirozonas parādu krīze un "Breksits".

Komentāri [8]
#
ak vai 18.septembris 2017 2:09 atbildēt
Tad jau ES vairs cerību nav.
 
#
Nepaliksim atkal pēdējie (kā ar slimokasēm un PVN pārtikai)! 16.septembris 2017 1:41 atbildēt
Finanses un ekonomika ir apvienotas Francijā,Monako,Farēru (Fēru)salās,Spānijā,Rumānijā,Grieķijā,Sanmarino,Andorā,Kosovā,Armēnijā,Indijā,Šrilankā,Kambodžā,Katarā,Bahreinā,Apvienotajos Arābu Emirātos,Japānā,Dienvidkorejā,Filipīnās,Kazahstānā,Irānā,Irākā,Etiopijā,
Džibutijā,Erityrejā,Sudānā,Marokā,Kenijā,Mali,Ruandā,Madagaskarā,Ugandā,
Botsvanā,Ganā,Centrālāfrikas Republikā,Kongo Republikā,Nigērā,Kamerūnā,
Gabonā,Gvinejā-Bisavā,Beninā,Senegālā,Burkina Faso,Lesoto,Mozambikā,Kaboverdē,Gambijā,Togo,Zambijā,Zimbabvē,Panamā,Urugvajā,Paragvajā,Jamaikā,Tērksas un Kaikosa salās,Sanvinsentā un Grenadīnēs,Montserratā,Ankiljā,Antigvā un Barbudā,Kaimanu salās,Fidži,
Palau,Mikronēzijas Federācijā,Tongā,Kiribati,Papua Jaungvinejā utt. Tagad
tiek izveidota arī Eiropas Savienības Finanšu un ekonomikas ministrija! Ko mums no tā būtu jāsecina? Pareizi! Arī Latvijai ir jāseko Grieķijas piemēram un jāapvieno Finanšu un ekonomikas ministrijas un policijas un Labklājības un Veselības ministrijas! Nevis jāveido vēl viens Finanšu ministrijas departaments,kā lasām interneta ziņu portālos!
 
#
Jāaplaudē,vai?! 16.septembris 2017 1:17 atbildēt
Kāda jēga no tā būs Latvijai,Šteinbukas kundze?
 
#
lapa 14.septembris 2017 11:39 atbildēt
muzu muzos noladets lai sis nezvers un latviesu tautas kangars dambrovskis . degt vinam zilas liesmas - labi kad vinam nav bernu - noladetu ari tos - visu dzimtu.
 
#
piekrītu 14.septembris 2017 11:33 atbildēt
neatbildēts jautājums lāčukam
Šodien 11:30
A kāpēc Latvijā nesavieno šīs abas /FM un Ekonomikas min. / ministrijas,ko?Varbūt ,lai vēl trakāk izšķiestu valsts naudu? Un kāda joda pēc vēl vajadzīga Gerharda ministija, ja to darbu mierīgi varētu izdarīt dūklava ministrija/jo tapat Latvija nekadas zemkopības vairs nav ,ir tikai dažas tukstošgalvīgās lopu novietnes, kurās nobendē ''saslimušā kustoņa vieta ,izkauj visu fermu?Kauns nespējniekiem ministriem ,kuri, sava pašlabuma dēļ , nedomā par valsti, bet tikai piepilda savas un savu korišu kabatas ar mūsu-nodokļu maksātāju naudiņām, padarot nabagu visu Latvijas tautu ar savu mantrausību un nekā nedarīšanu valsts labā
 
Skatīt visus 8 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers