Politika: Grībauskaite: Nav objektīvu iemeslu ģeopolitiskās spriedzes kritumam 4 komentāri
 
Politika

Grībauskaite: Nav objektīvu iemeslu ģeopolitiskās spriedzes kritumam

 
F64

Nav objektīvu iemeslu, kas varētu likt mazināties ģeopolitiskajai spriedzei, uzsvērusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, runājot ikgadējā starptautiskajā ārlietu un drošības politikas ekspertu sanāksmē "Sniega tikšanās", kas ceturtdien un piektdien notiek Traķos.

Viņa norādījusi, ka klaji agresīvā pret Rietumiem vērstā Krievijas izturēšanās likusi Eiropai un visai transatlantiskajai sabiedrībai pārskatīt savas aizsardzības prioritātes un mobilizēt visus spēkus drošības stiprināšanai, teikts Lietuvas prezidenta biroja izplatītajā paziņojumā.

Pēc Grībauskaites teiktā, uz ģeopolitiskās spriedzes samazināšanos šobrīd nevar cerēt, jo Krievija turpina reformēt savus bruņotos spēkus un bruņojumu un izmēģināt uzbrukuma scenārijus pret Rietumiem. Ir arī pilnīgi skaidrs, ka pirms vēlēšanām Krievijā nemainīsies naidīgā retorika pret Rietumiem, tādēļ vitāli svarīgs Eiropas un NATO uzdevums ir efektīva drošības apdraudējumu savaldīšana un novēršana, uzsvērusi Lietuvas prezidente.

Viņa atgādinājusi, ka transatlantiskā drošība ir atkarīga no Baltijas valstu drošības, tādēļ jūlijā gaidāmajā NATO samitā jāizstrādā efektīva alianses stiprināšanas stratēģija, jāparedz pasākumi, kas novērstu iespējamu reģiona militāro izolāciju, un jānodrošina reģionālā pretgaisa aizsardzība. Vajadzības gadījumā aliansei jābūt gatavai ļoti ātri pāriet no miera režīma uz kara režīmu un īstenot plašu kolektīvās aizsardzības operāciju, tādēļ nepieciešama arī būtiska alianses štābu reforma.

Grībauskaite arī uzsvērusi, ka fiziska ASV karaspēka klātbūtne Baltijas valstīs ir izšķirošs savaldīšanas un reģionālās drošības elements.

Kā norādījusi Lietuvas prezidente, ģeopolitiskā realitāte liek Eiropas Savienības (ES) valstīm vairāk investēt drošībā un, nedublējot NATO, stiprināt sadarbību aizsardzības jomā.

Ikgadējā "Sniega tikšanās", kas jau vienpadsmito reizi notiek Traķos un tiek dēvēta par mazo Davosu, uz neformālām diskusijām pulcina pazīstamākos ārlietu un drošības politikas ekspertus no visas pasaules. Šogad uz to uzaicināti vairāk nekā simts augsta ranga diplomāti, parlamentu locekļi, domnīcu un pētniecības centru eksperti no 15 valstīm, NATO un ES institūcijām.

Neformālās diskusijās Lietuvas un ārvalstu amatpersonas un eksperti apmainās ar analītiskiem vērtējumiem, kas cita starpā palīdz partnervalstu pārstāvjiem labāk izprast Lietuvas un visa reģiona specifiku un vajadzības drošības jomā.

F64

"Sniega tikšanās" darbā Traķos piedalās arī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Komentāri [4]
#
Raimonds 11.janvāris 2018 23:39 atbildēt
Šī situācija notika ziemā ar vienu manu labu draugu, sauksim viņu par Nilu. Viņš piestrādā par taksistu. Kādu dienu sanāca tā, ka viņš veda simpātisku meiteni, sauksim viņu par Anniju. Sanāca saruna un viņš nolēma ar viņu uzbliezt romāniņu. Viņa uzaicināja Nilu pie sevis nakts pusē, un Nils, nedomājot, piekrita. Atvadoties viņa pateica adresi un koķeti pateica:

-Nāc, ja tu, protams, no mana drauga nebaidies.

Nils pie tādām lietām jau bija pieradis, ne reizi vien viņam nācās lekt no balkona. Nils nolika mašīnu stāvvietā, nopirka dzeramo un steidzās ciemos.

Annija jau bija pārģērbusies simpātiskā halātiņā un gaidīja viņu. Nils iegāja pa atvērtajām durvīm un sekoja viņai uz virtuvi. Uz galda stāvēja uzēdamais un šņabja pudele. Annija viņam piedāvāja apsēsties, bet pati aizgāja uz istabu pēc šotiņglāzītēm. Tiklīdz viņa izgāja, virtuvē ievēlās riktīgi būdīgs mužiks un paprasīja Nilam, ko viņš te dara.

Tālāk sanāca apmēram tāda saruna:

-Nu es pie Annijas viesos atnācu, sen neesmu redzējis. Mācījāmies ar viņu kopā vidusskolā.

-A-a-a, nu tad man ir skaidrs, kāpēc es tevi nezinu. Kāpēc tu neko nedzer? Davai – ierauj mēriņu!

Ambālis paņēma no plaukta šņabi, ielēja Nilam veselu glāzi. Nils ieelpoja, paņēma glāzi un sāka galvā novērtēt savas iespējas aiziet no šejienes ar veselu galvu, nevis ar tajā iesistu glāzi. Iespējas bija ļoti mazas. Viņš sāka lēnām dzert, un, pašam par pārsteigumu, izdzēra visu glāzi. Tur bija šņabis, tikai ar kaut kādu dīvainu piegaršu (rīsu šņabis, vai?). Ambālis ielēja vēl, pēc tam vēl. Pēc piecpadsmit minūtēm Nils mierīgi izdzēra visu pudeli.

-Nu, tev laikam ir jāiet, - teica ambālis, - iesim, es tevi pavadīšu.

Nilam viss, kas vien varēja, sarāvās, bet viņš vienalga mierīgi aizgāja līdz durvīm un uzvilka savu ciešo ādas jaku. Ambālis atvēra durvis un teica:

-Uz atvadām es tev dāvaniņu sagatavoju, - un viņš no kaut kurienes izvilka jau sagatavotu koka gabalu un veikli to ielika Nilam vienā jakas rokā, izvelkot cauri līdz otrai. – Nu davai, veiksmīgi, klasesbiedr, - teica ambālis un aizvēra durvis.

Nils izgāja uz ielu kā idiots – rokas izplestas uz abām pusēm, saliekt nevar. Pašam tikt vaļā no koka nebija iespējams, bet uz ielas jau vēla stunda – nevienas dzīvas dvēseles. Te Nils sajuta, ka ar vēderu kaut kas nav kārtībā – izrādījās, ka šņabī, ko ambālis viņam lēja, bija piejauktas caurejas zāles. Mājās viņš nokļuva pēc stundas – apdirsts, smirdošs, ar koka gabalu jakā un paša mēsliem zābakos. Par laimi draudzene neko nesaprata – viņš pateica, ka uzrāvās uz huligāniem.


P. S. Nils vairs pa meičām nestaigā, pietika ar pēdējo reizi. Toties draudzene laimīga :)
 
#
Raimonds 11.janvāris 2018 21:33 atbildēt
Vēl jau ir variants, ka te Latvijā par Gribauskaiti tiek publicēta tikai negatīva informācija ... un to dara tas anonīmais LETAS kolektīvs ...
 
#
Raimonds 11.janvāris 2018 21:30 atbildēt
Nu kā var kāda spriedze mazināties, ja pati Gribauskaite ir spriedzes radītāja un uzturētāja ...
Viņa to vien dara, kā rej kā ālava kuce ... jebkāda cita runa no viņas vispār nav dzirdēta.
 
#
Algoritms 11.janvāris 2018 21:30 atbildēt
ASV karaspēka klātbūtne ir tautas savaldīšanas elements.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers