Politika: Lielākajā daļā pašvaldību varu pēc vēlēšanām saglabājuši līdzšinējie mēri 6 komentāri
 
Politika

Lielākajā daļā pašvaldību varu pēc vēlēšanām saglabājuši līdzšinējie mēri

 
Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Lielākajā daļā pašvaldību varu pēc vēlēšanām saglabājuši līdzšinējie mēri, bet jauns domes priekšsēdētājs ievēlēts 31 no 119 pilsētu un novadu domēm, liecina apkopotā informācija.

No deviņām republikas pilsētām jauns mērs ievēlēts trīs pašvaldībās, bet sešu lielo pilsētu vadītāji varu ir saglabājuši.

Jūrmalā, tāpat kā līdz šim, mēra amats ticis Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), tikai Ritu Sproģi šajā amatā nomainījis Gatis Truksnis, kurš kūrortpilsētu vadīja arī vairākus gadus iepriekš. Daugavpilī līdzšinējo domes priekšsēdētāju Jāni Lāčplēsi (Latgales partija) mēra amatā nomainījis Andrejs Elksniņš ("Saskaņa"), bet par jauno Jēkabpils domes priekšsēdētāju ievēlēts Raivis Ragainis (Latvijas Zaļā partija), nomainot līdzšinējo mēru Leonīdu Salceviču (Jēkabpils reģionālā partija).

Savus amatus saglabājuši Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa"), ilggadējais Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij"), Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS), Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs ("Saskaņa"), Valmieras mērs Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei") un Liepājas mērs Uldis Sesks (Liepājas partija), kurš amatā pārvēlēts ar nosacījumu, ka 2018.gada rudenī savu kandidātu mēra amatam izvirzīs Liepājas partijas koalīcijas partneri - Latvijas Reģionu apvienība.

Ziņu aģentūra LETA

Deviņās pašvaldībās mēra amatu saglabājusi līdzšinējā vara, taču mainījies domes priekšsēdētājs. Šāda situācija izveidojusies Jūrmalā, kā arī Vecumnieku, Balvu, Baltinavas, Krimuldas, Mālpils, Priekuļu un Stopiņu novados.

Ķekavas novadā domes vadība vēl nav ievēlēta, jo 22.jūlijā paredzēta atkārtota balsošana pašvaldību vēlēšanās Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī.

Jau ziņots, ka 3.jūnijā notika pašvaldību vēlēšanas, kurās bija jāievēl 1614 deputāti 119 pilsētu un novadu pašvaldībās.

Komentāri [6]
#
tukumnieks 4.jūlijs 2017 18:51 atbildēt
Kā var nepalikt amatos un ievēlēti vēlamie deputāti ja vēlēšanu komisijas vadītāja ir domes darbiniece,paliks bez darba un naudas.
 
#
Vizmonis 1.jūlijs 2017 18:21 atbildēt
Lembim konkurents Madonā - mazāks, jaunāks un ņiprāks, nokoda Ceļapēteri kā mazu puiku unnu mērķē augstāk - vai nu uz preidentu vai MK. Bet vietējā "neatkarīgā" pašvaldības sienasavīze Stars pieglaimojas visiem, kam tik kāda teikšana.
 
#
Shausma 30.jūnijs 2017 10:15 atbildēt
Jàcer,ka arí péc Saeimas vèlèsanàm bús tik pat nemainígi rezultàti un tautas mīlestība uz deputàtiem
 
#
ome » Shausma 30.jūnijs 2017 15:55 atbildēt
Kaut visi spētu būt objektīvi un spētu balsot par darbiem, nevis frizūrām.
 
#
Jēkabpilietis 29.jūnijs 2017 20:52 atbildēt
Paldies Dievam, ka mūsu spēļu automātu fanu un kukuļu pieprasītāju jau 20 gadus - Bārdu (Salceviču) vismaz izfidlēja ārā. Nu, bet pārējās pilsētās, lai valda reketieri ar stāžu un pārējie hani !!! Es brīnos cik gan mūsu tauta var būt pacietīga un lētticīga.
 
#
ķirurgs » Jēkabpilietis 3.jūlijs 2017 11:59 atbildēt
Talsos ar izdevās iezgriezt aklo zarnu!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers