Latvijā: Politologs: Pašvaldība var strādāt arī bez opozīcijas 2 komentāri
 
Latvijā

Politologs: Pašvaldība var strādāt arī bez opozīcijas

 
Nora Krevneva/ F64 Photo Agency

Ja sabiedrība ir apmierināta, pašvaldība var strādāt arī bez opozīcijas, šādu viedokli pauž sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzīpašnieks politologs Filips Rajevskis.

Viņaprāt, nepieciešams vērtēt ilgtermiņā, vai iepriekš opozīcija konkrētajās pašvaldībās ir bijusi, un vai balsotāji ir pārvēlējuši konkrētos politiķus otrreiz.

"Ja sabiedrība ir apmierināta, tad tā pārvēl šos pašvaldību politiķus un viņi strādā ilgstoši bez opozīcijas. Ja līderi māk saliedēt šo pašvaldības kolektīvu un kolektīvs bauda sabiedrības uzticību, neredzu nekādu problēmu," domā politologs.

Rajevskis ir pārliecināts, ka jebkuram opozicionāram "laukums ir atvērts" un viņš var cīnīties par savu taisnību un būt pārstāvēts.

Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Kā ziņots, 36 pašvaldībās domes strādās bez opozīcijas, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija par balsojumiem pirmajās domju sēdēs, kurās jaunievēlētajiem deputātiem bija jāieceļ domes priekšsēdētājs.

No valsts nozīmes pilsētām vienīgi Valmierā domes vadītājs tika ievēlēts vienbalsīgi. Pērējās bija vērojama lielāka vai mazāka cīņa par varu, arī tajās pašvaldībās, kur valdošajai partijai ir izteikts vairākums, piemēram Rīgā un Ventspilī.

Savukārt daudzviet dažādu partiju un vēlēšanu apvienību deputāti atbalsta vienu mēra amata kandidātu. Piemēram, bijušajos rajonu centros - Aizkraukles, Cēsu un Alūksnes novados - domju vadītāji ievēlēti vienbalsīgi.

Tāpat arī Pierīgā - Stopiņu un Babītes novados - pašvaldības vadība strādās bez opozīcijas.

Komentāri [2]
#
Kendjuks 8.jūlijs 2017 19:59 atbildēt
Kā noprotu, tautai opozīcija ir politiskās partijas, kas izveidojušas valstī diktatūru...
 
#
... 8.jūlijs 2017 19:11 atbildēt
Pašvaldības pēdējā laikā aizņemas naudas līdzekļus no valsts. Tātad augs pašvaldību teritorijās dzīvojošo nodokļi - Nekustamā Īpašuma Nodoklis (vienīgais slaucamais nodoklis pie kā viegli tikt klāt ...). Es esmu par brīvām pašvaldībām - bez parādiem!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers