Rīgas domē: Visiem Rīgas bērnudārzniekiem ēdināšanu bez maksās nodrošināt nespēj 3 komentāri
 
Rīgas domē

Visiem Rīgas bērnudārzniekiem ēdināšanu bez maksās nodrošināt nespēj

 
Edmunds Brencis, F64 Photo Agency

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien noraidīja priekšlikumu piešķirt 13,2 miljonus eiro ēdināšanas izmaksu segšanai visiem pašvaldības bērnudārzu audzēkņiem.

No šī gada Rīgā brīvpusdienas tiek nodrošinātas maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri pilsētā apgūst pirmsskolas izglītības programmu.

Šodien Izglītības, kultūras un sporta departamenta nākamā gada budžeta izskatīšanas procesā "Vienotības" frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis rosināja piešķirt papildus 13,2 miljonus eiro bērnudārzu audzēkņu brīvpusdienu nodrošināšanai. Priekšlikumu viņš pamatoja ar to, ka pirms pašvaldības vēlēšanām vairākas partijas esot solījušas atvēlēt tam finansējumu.

Departamenta pārstāvji skaidroja, ka pašlaik līdzekļus šim mērķim nav izdevies atrast.

Vienlaikus deputāts Dainis Locis (VL-TB/LNNK) rosināja piešķirt finansējumu 1,14 miljonu eiro apmērā departamenta pakļautībā esošo sporta, mūzikas un mākslas skolu pedagogu, kā arī vairāku skolu tehnisko darbinieku veselības polišu iegādei.

Savukārt Viesturs Zeps (LRA/LA) lūdza 100 000 eiro papildinājumu departamenta nākamā gada budžetā, lai īstenotu Tehniskās jaunrades dienu pasākumus Rīgas skolās.

Izvirzītie priekšlikumi komitejas atbalstu neguva.

Tomēr sēdes laikā tika atbalstīts departamenta iesniegtais pamatbudžeta projekts, kas kopumā sastāda 315 829 941 eiro. No pašvaldības līdzekļiem papildus budžetam tika lūgti 12 804 043 eiro.

No papildus lūgtā finansējuma 1,3 miljoni eiro paredzēti ēdināšanas izdevumu segšanai 10.-12. klašu skolēniem, video novērošanas sistēmas uzstādīšanai pie 15 skolu ēkām novirzīs 210 000 eiro, Latvijas simtgades pasākumu īstenošanai paredzēti 444 975 eiro, savukārt XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku procesa nodrošināšanai plānoti 860 684 eiro, kā arī paredzēti citi izdevumi.

Kopumā vislielākais departamenta budžeta apjoms - 304 209 043 eiro - nākamgad plānots "kārtējiem izdevumiem", kas sevī iekļauj atlīdzību un atalgojuma izmaksu gan departamenta darbiniekiem, gan pedagogiem. Šim mērķim papildus tika lūgti 10,4 miljoni eiro.

Komentāri [3]
#
vietas arī nepietiek 21.oktobris 2017 14:50 atbildēt
Zinu, vietas pašvaldības bērnu dārzos arī visiem nepietiek. Mēs arī bijām diskriminēto latviešu vidū - tā kā mana meita dzimusi gada pēdējos mēnešos, tad bijām spiesti maksāt ap 200 eur par privāto b/d un vienlaikus maksāt nodokļus, no kuriem kādam citam svešam bērnam apmaksāja vietu pašvaldības bērnu dārzā. Uzskatu, ka valsts ir man parādā naudu par privāto bērnu dārzu ap 12 000 eur par 5 gadiem
 
#
adel 19.oktobris 2017 15:34 atbildēt
Mūsu valstī ir bērni kuri reizi dienĀ paēd, kuriem ziedojumu kastītēs santīmini tiek bērti!!! TAD JAJAUTĀ kur mēs dzīvojam, ĀFRIKĀ???? TAD LŪDZU PIEVIENOJAMIES TAI!!!!!
 
#
adel 19.oktobris 2017 15:32 atbildēt
ja tas tāpēc ka līdfzekļi vienmēr tiek atrasti savām un IZM darbinieku algam atņemot berniem brīvpusdienas!
Lūk, labklājības ministrija, cik jums ir svarīgi mūsu bērni!!!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers