Atpūta: Rīgas Latviešu biedrībā notiks ikgadējais dziesminieku koncerts 1 komentāri
 
Atpūta

Rīgas Latviešu biedrībā notiks ikgadējais dziesminieku koncerts

 
Publicitātes foto

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 18.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks ikgadējais latviešu dziesminieku koncerts, kurā piedalīsies tautā iemīļoti dziesminieki – Silvija Silava, Agita Kaužēna, Elīna Līce, Kristīne Locika, Kristaps Sudmalis, Haralds Sīmanis, Uldis Ozols, Āris un Saulceris Ziemeļi, Arnis Miltiņš, Ēriks Pozemkovskis un jaunā Austrasbērnu paaudze, kurai tuvas tautasdziesmas un latviešu autoru dziesmas.

Dziesminieku radītajai mūzikai piemīt burvība, tā nav radio stacijās visiem ikdienā dzirdamā mūzika, tā skan salīdzinoši reti un vislabāk uztverama tieši dzīvajā izpildījumā. Tas ir savdabīgs mūzikas žanrs, kas neiekļaujas definīcijās. Dziesmu veido ne tikai melodijas skanējums un vārdi, bet arī dziesminieka attieksme - dziesmas domas vēstījums. Cauri gadsimtiem mūsu tautai tieši dziesma ir bijusi tā, kas palīdzējusi gan darbos un ikdienā, gan labās, gan grūtās dienās. Ar dziesmu mēs esam modušies kā tauta, un tajā smēlušies spēku, drosmi un gudrību. Savu attieksmi, savu prieku, iedvesmu un pārdomas dziesminieks aizvien meklē un atrod sevī satiktajā dziesmā.

Koncertā latviešu dziesminieki izpildīs gan pašu radītas dziesmas, gan arī latviešu tautasdziesmas un to apdares, taču neizpaliks arī Austrasbērnu iemīļotā mūzikas autora Imanta Kalniņa dziesmas. Mūzikā ietērpti skanēs tādu dzejnieku teksti kā Jānis Poruks, Māris Melgalvs, Aspazija, Jānis Jaunsudrabiņš, Andrejs Eglītis, Olafs Gūtmanis, Māra Zālīte, Knuts Skujenieks, Andris Akmentiņš, Arvīds Ulme, Māris Salējs un citi.

Lāčplēša dienas koncertu vadīs dziesminieks, dzejnieks un mākslinieks Dzintars Tilaks. Pasākums ir atvērts ikvienam interesentam, kuram tuva dziesminieku radītā mūzika - sirds stāsti dziesmās. Ieeja bez maksas.

Koncertu rīko “Austras biedrība”, atbalsta Rīgas dome un Rīgas Latviešu biedrība.

Komentāri [1]
#
Valdis Freimantāls 11.novembris 2017 14:05 atbildēt
Vai var būt lielāks cinisms"

Pulcēties Māmuļā, kur nepieļauj un apkaro latviskuma tradīcijas - 1938. gada RLB statūtus!

Kauns un negods!

Lasiet patiesību :"Mosties, celies, strādā"~!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers