Uz Latviju pārvietots patvēruma meklētājs iekuļas nepatikšanās Lietuvā
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©F64

Lietuvas robežsargi aizturējuši uz Latviju pārvietotu patvēruma meklētāju no Sīrijas, kurš uzrādījis viltotu autovadītāja apliecību.

Lietuvas Valsts robežsardzes dienestā informēja, ka sestdienas vakarā dienesta Varēnas apakšnodaļas Kalvarijas grupas robežsargi Salaperaugu ciemā uz autoceļa Marijampole-Suvalki apturēja automašīnu "Toyota RAV4" ar Latvijas reģistrācijas numura zīmēm. Automašīnu vadīja 40 gadu vecs Sīrijas pilsonis.

Robežsargiem nebūtu pretenziju pret Sīrijas pilsoni, ja vien viņš neuzrādītu viltotu autovadītāja apliecību. Viņš uzrādījis dokumentu, kas neatbilst nevienam paraugam, tādēļ ir uzskatāms par viltotu.

Lietuvas robežsargi Sīrijas pilsoni aizturēja. Sākta pirmstiesas izmeklēšana par dokumentu viltošanu un glabāšanu. Par to draud administratīvais arests vai brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem.

Sīrijas pilsoņa iznomātā automašīna "Toyota RAV4" nodota glabāšanai stāvlaukumā Kalvarijā.

Dokumentus, kas izgatavoti bez atbilstības kādam paraugam, Lietuvas robežsargi konstatējuši arī agrāk. Visbiežāk šādā veidā tiek viltotas autovadītāja apliecības un dokumenti, kas apliecina it kā piešķirto diplomātisko neaizskaramību, kā arī neesošu dažādu pasaules valstu pilsoņu pases.

 
Komentāri 1 Skatīt [1]
Skatīt komentārus [1]