Latvijā: Bēgļiem joprojām esot problēmas iekļauties Latvijas sabiedrībā 32 komentāri
 
Latvijā

Bēgļiem joprojām esot problēmas iekļauties Latvijas sabiedrībā

 
F64

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs "Mucenieki" darbojas sekmīgi, bet problēmas aizvien sākas, kad cilvēkiem tas jāpamet, intervijā Latvijas Radio sacīja centra vadītājs Pēteris Grūbe.

Viņš uzsvēra, ka aizvien ir jādomā, kā palīdzēt patvēruma meklētājiem iekļauties sabiedrībā. Lielākās problēmas joprojām sagādā valodas apgūšana, ko trīs mēnešos ir grūti izdarīt, kā arī dzīvesvietas atrašana. "Tas viss ir jārisina diezgan ātrā tempā," uzsvēra Grūbe, piebilstot, ka tad attiecīgi personas varētu sākt arī strādāt.

Viņš nenoliedza, ka arī pabalstu apmērs, īpaši ģimenēm ar bērniem, ir izšķirošs lēmumam pamest Latviju.

Grūbe arī piebilda, ka, neskatoties uz sarežģīto situāciju, pametot "Muceniekus", cilvēki netiecas tajā visiem spēkiem palikt.

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā patlaban uzturas 62 cilvēki.

Grūbe skaidroja, ka divu gadu laikā, kopš aizsākusies Eiropas Savienības patvēruma meklētāju pārvietošanas programma, centrs ir uzņēmis 367 cilvēkus. Paralēli ir arī ikdienas rūpes, proti, cilvēki, kuri paši patvaļīgi šķērso valsts robežu - to gadā ir ap 200.

Starp "Muceniekos" nonākušajiem liela daļa ir no Sīrijas, Afganistānas, Irākas, bet pēdējā laikā arī Armēnijas, Azerbaidžānas, Tadžikistānas un Krievijas.

Grūbe lēsa, ka centrā kopumā līdz šim ir uzturējušies ap 2500 patvēruma meklētāju, tomēr tas ir tikai aptuvens skaits.

Centra vadītājs arī noraidīja apgalvojumus, ka vietējie iedzīvotāji pret patvēruma meklētājiem būtu neiecietīgi. "Attieksme nav tik krasi noraidoša, kā brīžiem tiek pasniegts," viņš norādīja.

Komentāri [32]
#
WOW 11.janvāris 2018 17:44 atbildēt
Nekads NATO nav vainigs ka tie musulmani shauj viens uz otru un sievietes maca savus bernus but teroristiem.Tie nav begli bet vieglas dzives tikotaji,vini tachu neciena nevienu naciju,neciena viens otru bet gatavi shaut 24 stunda diennakti,neskatoties kam trapa taa lode.Visus atpakal uz savu zemi un lai nodibina tur mieru,lai sak sarunas,lai ieklausaas ko viens otram saka.
 
#
lapa 11.janvāris 2018 11:35 atbildēt
katrai nacijai jadzivo sava zeme , jaattista ta , jacinas par to un vajadzibas gadijuma ari , jamirst par to . mums nevajag te sos laimes mekletajus , teroristus , slepkavas un mazu bernu izvarotajus . lai lasas pie merkeles , vina tos te sauca solot maju , masinu , vieglu darbu , seksu katru dienu . baltijai ir jasledz sava robeza ka to dara polija un ungarija . vini tacu ir iebruceji kas grib iekarot musu zemi un lugt te savus dievus . kas notiek vacija , vietejie nevar ara uz ielas iziet , melno bari vinus sit ka tadus miltu maisus , izvaro , spridzina . ari anglija , francija un italija rajoni ir kur tu baltais vispar nedriksti kaju spert - busi beigts. valdibai jadoma citigi .
 
#
Dina » lapa 11.janvāris 2018 16:24 atbildēt
Pareizi tadi resni veci muk lai cinas par savu zemi lai attira mums jadoma par savejiem un jaatbalsta nevajag tos varmakas vini sevi paradijusi.
 
#
pašu bēgļi ir svarīgāki!!! 11.janvāris 2018 11:10 atbildēt
mums pašiem ir problēmas ar 300,00 tūkst. aizbēgušajiem Latvijas pilsoņiem , valsts nevar uzņemties atbildību par Āfrikas pilsoņiem ,
 
#
Hm » pašu bēgļi ir svarīgāki!!! 11.janvāris 2018 11:21 atbildēt
Nu - stāsti tālāk! - ko ar viņiem darīt?!
 
#
... » Hm 12.janvāris 2018 8:46 atbildēt
Laivā iekšā un atpakaļ uz faterlandi.
 
#
dens 11.janvāris 2018 10:41 atbildēt
būtu jauki, ja viņi savus pienākumus pildītu tik pat sparīgi kā bļauj par tiesībām!
pilns laukos fermu - lai tur sūta strādāt!
 
#
Hm » dens 11.janvāris 2018 11:23 atbildēt
Tās visas fermas ir kāda privātīpašums.
Tu laikam domāji kā padomju laikā kolhozus - kur grib tur nosūta?!
 
#
ciniķis 11.janvāris 2018 10:02 atbildēt
Šiem "bēgļiem" ir nevis jāiekļaujas Latvijas sabiedrībā, bet jāvācas atpakaļ uz mājām!
 
#
Raimonds » ciniķis 11.janvāris 2018 10:22 atbildēt
Tikai pēc NATO izvākšanās no islāma zemēm .. nu kā var nebūt bēgļi .. ja NATO ir tur ... un viņus taisa ... ?
 
#
dīvaini neadekvāti » Raimonds 12.janvāris 2018 8:46 atbildēt
it kā "bēguši" no NATO, bet "bēg" tieši uz NATO zemēm. Tad jau laikam tas NATO ne tuvu nav tik briesmīgs. Jo, piemēram, 2. Pasaules karā, ja kāds bēgs no nacistiskās Vācijas, tad bēga uz kādu zemi, kur no nacisma nav ne smakas. Bet te sanāk otrādi - šie "bēgļi" "bēg" tieši tam briesmīgajam varmakam NATO rīklē, nevis pēc iespējas tālāk no tā.
 
#
un vēl » Raimonds 12.janvāris 2018 8:48 atbildēt
"Starp "Muceniekos" nonākušajiem liela daļa ir no Sīrijas, Afganistānas, Irākas, bet pēdējā laikā arī Armēnijas, Azerbaidžānas, Tadžikistānas un Krievijas". Tad Tu, Raimond, gribi teikts, ka arī Armēnijā, Azerbaidžānā, Tadžikistānā un Krievijā ir NATO, no kura nelaimīgie iedzīvotāji bēg uz Latviju? Ka tik nebūsi pārcenties šoreiz. Nesmaksās Tev vēl Tavi darba devēji par šo troļļošanu.
 
Skatīt visus 32 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers