Latvijā: Rēzeknē pagasta pārvaldes vadītājs izmaksā prēmiju sievai 8 komentāri
 
Latvijā

Rēzeknē pagasta pārvaldes vadītājs izmaksā prēmiju sievai

 
REUTERS/ SCANPIX

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 100 eiro naudas sodu kādam Rēzeknes novada pagasta pārvaldes vadītājam, kurš izdevis rīkojumu par prēmijas izmaksu laulātajai.

KNAB secinājis, ka amatpersona pārkāpusi likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonas darbībā".

Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs (V) pastāstīja, ka pirms svētkiem novada pagastu pārvaldēs tikuši sastādīti prēmējamo personu saraksti un iesniegti saskaņošanai novada domes izpilddirektoram. Pēc tam, kad izpilddirektors šos sarakstus bija apstiprinājis, tos bija jāparaksta arī pagastu pārvalžu vadītājiem.

Vienā no pagastiem prēmējamo personu sarakstā bijusi arī pagasta pārvaldnieka sieva un, saskaņā ar pastāvošo kārtību viņam nav bijis tiesību parakstīt rīkojumu par prēmijas piešķiršanu viņai. Tas bijis jādara kādai citai personai, kurai ir paraksta tiesības.

Minēto pārkāpumu pārbaudes gaitā konstatējuši Valsts kontroles darbinieki un ziņojuši par to KNAB amatpersonām. Švarcs uzskata, ka pārkāpums esot formāls, un pašvaldības amatpersonas bija cerējušas, ka vainīgajai personai tikšot izteikts aizrādījums, taču ticis uzlikts naudas sods.

Patlaban pieļautais pārkāpums esot izlabots. Vainīgā persona sodu visdrīzāk samaksāšot, jo tērēt savu laiku un tiesāties šādas summas dēļ diez vai esot lietderīgi.

Kuru tieši pagasta pārvaldes vadītāju KNAB ir sodījis Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs telefonsarunā neatklāja.

KNAB redzeslokā regulāri nokļūst pašvaldību amatpersonas par iepriekšminētā likuma normu pārkāpumiem. Daļa saņem naudas sodus, bet citiem izteikti aizrādījumi.

Komentāri [8]
#
savādnieks 20.novembris 2017 9:52 atbildēt
Te nu KNABim paverās plašs darbalauks ar šādu motivāciju izvētīt piesaistītos ģimenes,draugu,paziņu loku Saeimā,EP,ministrijās un pašvaldībās.Nu ko,varbūt J.Straume varēs atrādīt savu varēšanu reālos darbos,veiksmi !
 
#
Ak,jā... » savādnieks 20.novembris 2017 9:59 atbildēt
Nepelnīti piemirsu mūsu prezidentu,kurš regulāri prēmē savu darbinieci E.Kazeku par ''Personīgu iniciatīvu un ieguldījumu''ar 1000. e/m
 
#
lapa 19.novembris 2017 15:40 atbildēt
un kas tik nenotiek saima . esam laimes stastu zeme , kur katrs megina izdzivot ka var.
 
#
123 19.novembris 2017 13:24 atbildēt
Ne viņš pirmais, ne pēdējais
 
#
Cerberis 19.novembris 2017 13:19 atbildēt
Arī pieņemt darbā nedrīkst......:))))
 
#
Es 19.novembris 2017 12:51 atbildēt
Lai pārbauda prēmēšanu Jaunjelgavas novadā, tur ir zili brīnumi, kam grib, tam dot, kam negrib, nedot. Aaa knabs nezin, kur tātad Jaunjelgava atrodas
 
Skatīt visus 8 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers