Latvijā: Bēgļi no "Muceniekiem" izteikuši pateicību par iespēju uzturēties Latvijā 15 komentāri
 
Latvijā

Bēgļi no "Muceniekiem" izteikuši pateicību par iespēju uzturēties Latvijā

 
f64.lv

Šomēnes Jaunpilī notika biedrības "Patvērums "Drošā māja"" organizēts seminārs-diskusija "Bēgļi - Latvijā un pasaulē", uz kuru bija atbraukuši arī iemītnieki no patvēruma meklētāju izmitināšanas centra "Mucenieki", kuri pozitīvi novērtējuši provinces vidi, šauboties par darba iespējām, aģentūra LETA uzzināja Tukuma novada pašvaldībā.

Biedrības "Patvērums "Drošā māja"" organizētās diskusijas mērķis bija paplašināt pašvaldību institūciju speciālistu un iedzīvotāju zināšanas par aktuālajiem migrācijas procesiem, arī par patvēruma sistēmu, bēgļu un personu ar alternatīvo statusu uzņemšanas un integrācijas jautājumiem Latvijā.

Diskusijas sadaļā klātesošajiem bija iespēja uzdot interesējošus jautājumus patvēruma meklētājiem, kuri uzturas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki".

Daži no tiem dalījās ar saviem dzīvesstāstiem un iespaidiem, izsakot pateicību valdībai par iespēju uzturēties Latvijā. Iepazīstot Jaunpils apkārtējo teritoriju un Jaunpils vidusskolu, patvēruma meklētāji atzina, ka pēc statusa saņemšanas labprāt dzīvotu tādā vietā kā Jaunpils, taču šeit grūtības sagādātu atrast darbu. Pēc semināra patvēruma meklētāji devās iepazīt arī Tukuma pilsētu.

Seminārā piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre Mudīte Priede, Jaunpils, Dobeles, kā arī Tukuma pašvaldības darbinieki un citi interesenti.

Semināra laikā biedrības "Patvērums "Drošā māja"" jurists Alvis Šķenders un adaptācijas programmu vadītāja Gunta Vīksne klātesošos informēja par biedrības praktisko darbu un atbalstu bēgļu sociālekonomiskās iekļaušanās nodrošināšanā, par kārtību, kādā var iegūt bēgļa vai alternatīvo statusu un par šo personu pienākumiem un tiesībām.

Patlaban konstatēts, ka Tukuma novada pašvaldības rīcībā nav brīvu dzīvojamo telpu, kuras varētu piedāvāt izīrēšanai patvēruma meklētājiem, un vairāk nekā 140 novadā deklarētas personas gaida pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājuma risināšanā.

Tukuma novada pašvaldības nostāja bēgļu uzņemšanas un izmitināšanas jautājumā ir nemainīga - patvēruma meklētāji nedrīkst būt priviliģētākā stāvoklī par valsts un novada iedzīvotājiem.

Tukuma novada pašvaldībai nav informācijas par to, ka Tukuma novadā dzīvotu vai strādātu bēgļa vai alternatīvo statusu ieguvušas personas.

Komentāri [15]
#
BOIKOTS WELCOMISTIEM!!! 21.februāris 2016 22:00 atbildēt
Velkomisti ir bīstami sabiedrībai tāpēc visiem te ir jāboikotē- jāaizliedz

saviem bērniem komunicēt ar viņu bērniem, jādzēš no saviem draugiem

sociālajos tīklos, nav jāsniedz tiem pakalpojumi, nav ielaižami klubos un

jebkādos kultūras pasākumos. Pret welcomistiem jāvēršas tikpat stingri kā

pret pedofiliem.
 
#
? 21.februāris 2016 20:30 atbildēt
Interesanti zināt ko šī biedrība 'Patvērums,Drošās mājas '' vēl ir sasolijuši šiem blandoņām ? Nu bet vai tad mums visā vēstures laikā nav bijuši pietiekoši daudz pielīdēju un iztapoņu. Lūk kārtējais piemērs.
 
#
lexus » ? 21.februāris 2016 20:58 atbildēt
tev bēgļi ir izēduši zupasšķīvi, ka esi tik nikns? Tu maz zini, kā tas ir kad jumta nav virs galvas un kabatā naudas? Es ieskatījos ASV bezpajumtnieku pasaulē, sasodīts bezpajumtnieki ASV ēd labāk nekā tu smagi stādājot.
Neskaud bēgļus, viņiem nāķsies vēl ne vienu vien rūgtu asaru izliet, dievs dod ka bēgī aiz niknuma par attieksmi prt viņiem nesāk vērsties pret vietējiem
 
#
Inese » lexus 22.februāris 2016 0:01 atbildēt
Mums, Latvijas iedzīvotājiem, pašiem ir grūta dzīve, neviens neko uz paplātes nepienes, pat māte vecumdienās netiek laicīgi pie ārsta, bet imigrantiem ar to nav problēmu. Lūk, jautājums, kāpēc tā? Kāpēc Latvijas iedzīvotāju bērniem pabalsts ir 11 EUR, bet imigrantu bērniem krietni vairāk. Kāpēc tik daudz cilvēku aizbrauc, tāpēc, ka valsts nedomā kā celt labklājību, bet kā palielināt nodokļus, lai šķērdētu naudu pa labi un kreisi, jo jāsagrābj nauda kamēr pie "teikšanas", lai vēlāk nav problēmu ar naudas trūkumu. Cik naudas ieraus "nāsīs" uz imigrantu rēķina? Tā ir bezatbildība pieņemt svešos, kamēr savējiem ir milzums problēmu, kuras nevar vai negrib risināt. Salīdzinājumam, kā daudzbērnu ģimene, kurai nav jau tāpat ko ēst, bet šie adoptē vēl bariņu, tā teikt, lai to problēmu ir vēl vairāk
 
#
pateicība 21.februāris 2016 15:52 atbildēt
PATEICĪBA BIJA MELI, KA VIENI MELOJOT APVEDA AP STŪRI VISUS , IEGUVA SAVUS LABUMUS UN AIZLAIDĀS, VOT TEV PATEICĪBA
 
#
aiai 21.februāris 2016 15:43 atbildēt
Jo vairāk tiks atbalstīti tie melnie, jo vairāk latvieši būs par krieviem.
 
#
» aiai 21.februāris 2016 18:40 atbildēt
nu točna var sanākt !
 
#
wenden » aiai 21.februāris 2016 20:31 atbildēt
Un tā arī būs,jo pirmie kas sāks trenkāt tos babajus,būs krievi.
 
#
Inese » aiai 21.februāris 2016 23:50 atbildēt
piekrītu 100%
 
#
rīdzinieks » aiai 22.februāris 2016 13:06 atbildēt
Vēl jau nav pārāk, ko trenkāt :) Vismaz es vēl nevienu pašu neesmu matījis. Bet nu trenkāt kādu gribas gan, ka vai :)
 
#
Ruta 21.februāris 2016 15:18 atbildēt
Un kādā valodā tie "bēgļi" izteica savu pateicību?
 
#
:D » Ruta 22.februāris 2016 9:56 atbildēt
Mentālā - un velkomisti jo krāšņi pārtulkoja katru žāvu.
 
Skatīt visus 15 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers