LOK atzinīgi vērtē Valsts prezidenta lēmumu apmeklēt ziemas olimpiskās spēles Sočos
 
©Scanpix

Valsts prezidenta Andra Bērziņa lēmums apmeklēt ziemas olimpiskās spēles Sočos ir vērtējams pozitīvi, - Valsts prezidenta klātbūtne var būt zināms stimuls sportistiem labākiem sasniegumiem, - LTV raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

LOK prezidents sacīja, ka nav svarīgi, kādā līmenī tiek pārstāvētas augstākās amatpersonas - premjers vai prezidents. Pašlaik vairāku valstu vadītāju paziņojumi neapmeklēt olimpiādi Sočos ir tikai atrunas, piemēram, Lietuvas prezidente paziņojusi, ka nebrauks, taču valsti pārstāvēs Lietuvas premjers, arī Igaunijas premjers dosies uz Sočiem.

"Augstākās valsts amatpersonas uz olimpiādi aicina olimpiskā komiteja, un tas ir liels pagodinājums, ka Bērziņš ir atsaucies LOK aicinājumam," sacīja Vrubļevskis.

LOK vadītājs sacīja, ka pašlaik turpinās aktīva gatavošanās ziemas olimpiskajām spēlēm, - 21.janvārī tiks nosaukta Latvijas olimpiskās komandas sastāvs.

Jau ziņots, ka vairāku valstu prezidenti paziņojuši, ka olimpiskās spēles Sočos neapmeklēs, tostarp arī Francijas prezidents Fransuā Olands, Vācijas prezidents Joahims Gauks, kā arī Igaunijas prezidents Tomass Hendrikss Ilvess. Uzaicinājumu apmeklēt ziemas olimpiskās spēles Sočos saņēma Latvijas Valsts prezidents Bērziņš, demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis un izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Valsts prezidents Andris Bērziņš saņēma sabiedrības kritiku par lēmumu apmeklēt ziemas olimpiskās spēles Sočos, kamēr citu valstu vadītāji nolēmuši tās neapmeklēt. Bērziņš šos pārmetumus nosauca par nomelnošanas kampaņu. "Lai gāztu mēslus uz manas galvas, atrod visu ko," lakoniski izteicās prezidents. Viņš norādīja, ka olimpiskajās spēlēs piedalās sportisti, nevis politiķi, un tas ir viņa pienākums reprezentēt Latviju un atbalstīt sportistus.

Viņaprāt, pārvērst olimpisko spēļu apmeklēšanu politiskā rakursā ir neloģiski. "Savulaik olimpisko spēļu dēļ pārtrauca pat karus," atgādināja Bērziņš. Viņš aicināja citu valstu prezidentus publiski paskaidrot, kāpēc izlēmuši spēles neapmeklēt. "ASV prezidents Baraks Obama neapmeklēja arī olimpiskās spēles Londonā," norādīja Bērziņš.

2014.gada ziemas olimpiskās spēles Sočos būs lielākais sporta pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukšanas. Tās norisināsies no 2014.gada 7. līdz 23.februārim.