Teātris

Vakar, 9:21 No šodienas iedzīvotāji var piedalīties balsošanā, lai noteiktu "Spēlmaņu nakts" skatītāju balvas laureātu. Vairāk »
 
20.oktobris, 16:23 Brīvdienu ceļvedis Vairāk »
 
19.oktobris, 18:54 Jaunā Rīgas teātra (JRT) iestudējums "Brodskis/Barišņikovs" no 2018.gada 17.janvāra līdz 4.februārim tiks izrādīts Bostonā un Čikāgā, informēja JRT pārstāve Agnija Grīnfelde. Vairāk »
 
19.oktobris, 17:12 «Tiklīdz noslēdzām pagājušā gada festivālu, tā jau nākamajā dienā sākām domāt par šā gada festivālu. Tas ir nepārtraukts process, jo īpaši tāpēc, ka darbs ar māksliniekiem – ar viņiem sarunas nenotiek tik lietišķi precīzi kā ar bankas darbiniekiem,» smaidot saka M. Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) aktrise Dana Bjorka. Vairāk »
 
17.oktobris, 19:06 «Negribu izklausīties vīzdegunīgs, bet šī izrāde nav par to, par ko mūsdienās interesējas vairums cilvēku – par izklaidi, sportu, veselīgu ēšanu...» saka Uldis Tīrons. Pirms pāris gadiem viņš Jaunajā Rīgas teātrī debitēja režijā, iestudējot Platona Dzīres, to izrādi apzīmējot kā «laisku sarunu par mīlestību». Piektdien, 20. oktobrī, Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrāde – Uldis Tīrons iestudējis izrādi Pēdējā Ļeņina eglīte, ko viņš raksturo kā «cilvēka ilgas pēc nemirstības». Vairāk »
 
13.oktobris, 16:11 Brīvdienu ceļvedis Vairāk »
 
12.oktobris, 20:12 Tikai divas dienas – piektdien un sestdien – uz Daugavpils teātra skatuves atgriezīsies Maestro Raimonda Paula mūzikls Dāmu paradīze. Vairāk »
 
12.oktobris, 6:30 «Domāju, ka šajā izrādē man ir iedalīta tā loma, kas man cilvēciski šobrīd visvairāk nepieciešama. Lai daudz ko pārcilātu domās, pārvērtētu – kur es esmu, kāda es esmu, kāpēc es kaut ko daru, kas ar mani ir noticis skrējienā, dzīves gaļasmašīnā, kurā mēs visi esam. Irina man personiski liek apstāties un ieraudzīt, un tas ir ļoti vērtīgi,» saka aktrise Madara Botmane, kura Antona Čehova lugas Trīs māsas jaunajā iestudējumā Latvijas Nacionālajā teātrī atveidos jaunāko māsu Irinu. Režisora Vladislava Nastavševa iestudētās izrādes Trīs māsas. Refleksija pirmizrāde šovakar. Vairāk »
 
11.oktobris, 18:35 Kā liecina Valmieras drāmas teātra publicētā informācija, tad šobrīd tiek meklētas 16-18 gadus vecas jaunietes, kuras gatavas piedalīties izrādē "Meža meitas". Vairāk »
 
11.oktobris, 8:00 Septembra beigās Latvijas Nacionālajā operā notika pirmais sezonas jauniestudējums – komponista un LNOB valdes priekšsēdētāja Zigmara Liepiņa Turaidas Roze. Vairāk »
 
10.oktobris, 14:50 «Pats Olbijs ir teicis, ka pasaules dramaturģijā ir divas virsotnes, un tas vēl esot diskutējams jautājums, kura ir augstāka – Hamlets vai Džordžs. Jo aktierim, kuram jāspēlē Džordžs, ir jāmāk lidot ar trijām lidmašīnām vienlaikus,» saka Dailes teātra aktieris Ivars Auziņš. Viņam šovakar pirmizrāde – Džordža loma Edvarda Olbija attiecību drāmā Kam no Vilka kundzes bail?. Radošo meklējumu cikla Brīva skatuve ietvaros to iestudējis jaunais režisors Toms Treinis. Vairāk »
 
5.oktobris, 18:26 «Laikā, kad par saviem tuvajiem zinām mazāk nekā par svešajiem, kad neesam līdz galam drosmīgi izrunāt kādas lietas, kas mūsos notiek visdziļāk, rodas daudz pārpratumu un veidojas lieli konfalikti. Tas noved pie panikas lēkmēm, nervu sabrukuma, depresijas, tikai bieži par to nerunā. Varbūt arī Hedai Gablerei dzīvē viss būtu kārtībā, ja tuvāko cilvēku lokā būtu kāds, kuram līdz galam uzticēties un kurš palīdzētu sakārtot galvu,» domā Liepājas teātra aktrise Anete Berķe. Vairāk »
 
4.oktobris, 17:05 «Es biju redzējusi viņu filmās, pat zināju atsevišķus citātus no šīm filmām, bet, gatavojoties šai izrādei, viņu ieraudzīju pavisam savādāku. Protams, arī man ir interesanti, vai tas, ko par viņu runā, ir taisnība vai nav,» saka aktrise Karina Lučiņina. Vairāk »
 
3.oktobris, 22:25 Jau nākamnedēļ Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos Vladislavs Nastavševa iestudētā izrāde "Trīs māsas. Refleksija." Par godu izrādei tapusi īpaša fotosesija. Vairāk »
 
3.oktobris, 19:08 Valmieras teātra izrāde jauniešiem “Labie bērni” oktobrī un novembrī viesosies Rīgā, mūzikas namā “Daile” (Kr. Barona ielā 31). Izrāde, kas atklāti un skarbi parāda sociālo tīklu nozīmi jauniešu ikdienā, būs skatāma 9. un 10. oktobrī pulksten 15 un 19, 6. novembrī pulksten 15 un 19, 7. novembrī pulksten 15, 8. novembrī pulksten 15 un 19. Vairāk »
 
3.oktobris, 7:12 Ar Valsts nāciju teātra (Maskava) izrādi Ivanovs šovakar Dailes teātrī tiek atklāts festivāls Zelta maska 2017 Latvijā. Līdz 14. oktobrim būs iespējams noskatīties piecus iestudējumus Rīgā, Ventspilī un Liepājā, notiks arī vairākas lekcijas. Vairāk »
 
28.septembris, 17:14 Astrīda Valtere dzimusi 29. augustā 1947. gadā Vecumniekos. 1984. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju. No 1984. – 1992. strādājusi Latvijas Nacionālājā mākslas muzejā. Vairāk »
 
27.septembris, 17:11 «Šobrīd viss mans spēks un enerģija tiek atdota Maijas lomai. Protams, Maiju es varu ierakstīt savā CV, bet nekur citviet pasaulē šo operu neizrādīs. Tomēr šī pieredze man daudz ko devusi, es ļoti daudz esmu iemācījusies par skatuvi, arī strādāt ar partneriem,» saka soliste Laura Teivāne. Rīt, 28. septembrī, Latvijas Nacionālajā operā un baletā šīs sezonas pirmais jauniestudējums – Zigmara Liepiņa opera Turaidas Roze. Titulloma tajā uzticēta jaunajai trupas solistei Laurai Teivānei, kas viņai būs arī pirmā lielā loma uz Baltā nama skatuves. Vairāk »
 
27.septembris, 7:12 «Kas ir mačo divdesmit pirmajā gadsimtā? Kāds mūsdienās ir īsts vīrietis? Var jau pasmieties, meklējot atbildes uz šo jautājumu, bet pa lielam šis jautājums tieši mūsdienās ir diezgan nopietns,» uzskata Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis. Vairāk »
 
26.septembris, 18:55 «Es jau gan omi un vecomammu brīdināju, ka viņām manu izrādi nebūs viegli skatīties, bet viņas bija drosmīgas, atnāca, noskatījās un – izdzīvoja,» smaidot saka jaunā režisore Laura Upeniece. Viņai piektdien pirmizrāde Latvijas Nacionālajā teātrī, kur Aktieru zālē tiks izrādīta dokumentāla fikcija Līdz kāzām sadzīs. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers