Teātris

23.marts, 23:30 Dailes teātra Kamerzālē tapušais dramaturga Jāņa Baloža, režisora Mārtiņa Eihes, mākslinieka Māra Ruskuļa, skaņu mākslinieka Artūra Čukura, aktrišu Ilzes ĶuzulesSkrastiņas, Ievas Segliņas kopdarbs Mana māsa ir notikums, kas pelna ievērību gan savas sociālās problemātikas, gan aktierdarba dēļ. Vairāk »
 
23.marts, 19:04 «To nekad neuzzinās, tas paliks starp mani un teātra direktoru. Vismaz es to nestāstīšu,» saka aktieris Kaspars Zvīgulis, neatbildot uz jautājumu, kā atkal uzņemts Latvijas Nacionālā teātra saimē. Pirms četriem gadiem aktiera un šā teātra ceļi šķīrās, bet nu viņš ir atpakaļ, kā pats saka, «perimetrā». Svētdien pirmizrāde viņa pirmajai monoizrādei – pēc Denī Didro filozofiskā darba motīviem tapušajai izrādei Melot?!, ko Kaspars Zvīgulis veidojis tandēmā ar savu pedagogu un šīs izrādes režisoru Pēteri Krilovu. Vairāk »
 
22.marts, 18:55 «Komēdijas žanrā jūtos diezgan ērti. Man ir tendence gandrīz katrā savā lomā atrast komisko, iespējams, tādēļ, ka arī dzīvē daudzas lietas uztveru caur humora prizmu. Saka jau, ka dzīve ir tāda, kādu to redzam, kādus apzīmējumus paši tai piešķiram. Un es varu teikt, ka sev apkārt redzu daudz smieklīgā, tādēļ savu jauno lomu veidoju ar lielu azartu un kaifu,» saka Liepājas teātra aktrise Ilze Trukšāne. Viņai sestdien pirmizrāde – līgavas Agafijas Tihonovnas loma režisora un horeogrāfa Sergeja Zemļanska (Krievija) kustību izrādē bez vārdiem Precības, kam par pamatu ņemta Nikolaja Gogoļa komēdija. Vairāk »
 
22.marts, 17:30 «Sākot darbu pie šā materiāla, bija nelielas šaubas, vai tas spēs uzrunāt arī mūsdienu skatītāju. Luga tomēr ir uzrakstīta 1980. gadā, un tā vēsta par padomju laiku reālijām. Bet šīs bažas ātri izklīda, saprotot, ka lugā tiek aizskartas arī daudzas mūžīgas tēmas, un tās spēs uzrunāt ikvienu,» saka Daugavpils teātra aktrise Vera Hramņikova. Viņai sestdien pirmizrāde – titulloma Ludmilas Razumovskas lugā Dārgā Jeļena Sergejevna. Vairāk »
 
16.marts, 19:51 Marta sākumā notika Žorža Bizē populārās operas Karmena jauniestudējuma pirmizrādes. Desmit gadus pēc Andreja Žagara kolorītā iestudējuma, kur par darbības vidi bija izvēlēta Kuba, Rīgai atkal ir jauna Karmena. Vairāk »
 
13.marts, 10:20 Latviešu mūzikas grupa "Carnival youth" agrā pirmdienas rītā iepriecinājusi savus klausītājus. Puiši izveidojuši klipu albuma "Propeller" dziesmai "Youth is Gold". Vairāk »
 
11.marts, 19:54 25 gadu vecumā mūžībā devies dramaturgs Dāvids Keišs, vēsta Kultūras Akadēmijas rektores profesores Rūtas Muktupāvelas ieraksts Facebook. Vairāk »
 
10.marts, 22:40 25. februārī tiešraidē no Ņujorkas miljoniem skatītāju visā pasaulē kinoteātros sekoja līdzi Antonīna Dvoržāka operas Nāra jauniestudējumam Mērijas Cimermanes režijā. Titullomā – mūsu Kristīne Opolais, kura šo lomu sauc par dvēseles izteicēju un Dvoržāku par vienu no tuvākajiem komponistiem līdzās Pučīni. Vairāk »
 
10.marts, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
9.marts, 18:59 27.martā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā norisināsies Teātra dienas balvu pasniegšanas ceremonija, ko ik gadu rīko Latvijas Teātra darbinieku savienība sadarbībā ar Eduarda Smiļģa Teātra muzeju, informēja savienības radošo projektu koordinatore Undīne Preisa. Vairāk »
 
9.marts, 16:03 «Nav nekā iespaidīgāka par vienu traģisku klaunu, kurā apvienota visa cilvēka būtība – ka gribas būt šausmīgi laimīgam, bet dzīve ir neizturami grūta un ir jādomā, kā izdzīvot. Izrādes stilistika ir tieši tāda,» saka dramaturgs un režisors Lauris Gundars. Šovakar pulksten 19 uz Latvijas Leļļu teātra Lielās skatuves gaidāma Latvijas pirmizrāde viņa iestudētajam Viljama Šekspīra Hamletam, ko spēlē Tallinas Pīpas un Tūta teātra (Piip ja Tuut Teater) aktieriklauni Haide Manamē un Tomass Tross. Vairāk »
 
8.marts, 18:04 «Jonesko bija pret unificētu pasauli, mēģināja uzspridzināt domāšanu, bet viņa provokācijas ir ļoti veselīgas,» uzskata režisore Indra Roga. Šodien Nacionālā teātra Aktieru zālē režisores jaunākā darba – rumāņu izcelsmes franču dramaturga Eižena Jonesko lugas Plikpaurainā dziedone jauniestudējuma – pirmizrāde. Vairāk »
 
8.marts, 16:12 «Es uzskatu, ka scenogrāfs ir tas, kuru pieaicina, tāpēc ar savu mīlestību nevienam neuzbāžos. Es neesmu tas, kurš izrāda iniciatīvu. Bet Daugavpilī man patīk – jauka, mierīga pilsēta bez stresa, turklāt teātrī, kur ar režisoriem jau izveidojušās abpusējas simpātijas, vismaz virspusēji nav nekādu intrigu. Un man ir patīkami doties turp komandējumā, jo tur varu lieliski izvēdināt galvu,» saka scenogrāfs Kristaps Skulte. Viņš veidojis scenogrāfiju Daugavpils teātrī iestudētajai neprātīgai komēdijai krievu valodā Mīlestība līdz prāta zudumam. Režisors Ivars Lūsis, pirmizrāde šovakar. Vairāk »
 
7.marts, 22:16 Otrdienas vakarā Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB) notika "Lielo mūzikas gada balvu 2016" pasniegšanas ceremonija, kurā par gada uzvedumu tika atzīts Aika Karapetjana "Fausts", vēsta "Programma Klasika". Vairāk »
 
6.marts, 19:00 Liepājas teātrim nepieciešami jauni aktieri, un viņi jāapmāca Liepājā – tāda ir direktora Herberta Laukšteina iniciatīva, kas izsaukusi viedokļu krustugunis. Mēs runājām par to, kāpēc jaunos Liepājas teātra aktierus nevar mācīt Rīgā, par vecākā Latvijas teātra jubileju, kas tiks atzīmēta Rīgā ar Herberta Laukšteina monoizrādi, un ne tikai par to. Vairāk »
 
2.marts, 17:03 Atklājot tradicionālās Daugavpils teātra dienas Rīgā, Dailes teātra Mazajā zālē šodien, rīt un 16. martā būs skatāmi trīs iestudējumi – psiholoģiska krimināldrāma Bīstamais pagrieziens, trīs traģikomiski stāsti Svešie svētki un komēdija Ekstrasensa cīņa. Vairāk »
 
2.marts, 13:27 Viena no Latvijas Leļļu teātra dibinātājām un ilggadējā aktrise Hilda Žīgure 2. martā svin savu 99. dzimšanas dienu. Hilda Žīgure ir pašlaik vecākā aktrise Latvijā, kas savu ilgo mūžu piepildījusi ar daudz spilgtām lomām. Par godu šim notikumam, Kultūras ministrija piešķīrusi aktrisei īpašu Atzinības rakstu. Vairāk »
 
2.marts, 10:17 Šodien plkst.19 Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB) pirmizrādi piedzīvos Žorža Bizē operas "Karmena" jauniestudējums, informēja operā. Vairāk »
 
27.februāris, 19:05 «Esmu diezgan pašpietiekama, nezinu, vai tas ir labi vai slikti, bet man ar sevi nav garlaicīgi, man ar sevi ir interesanti, es neesmu bara cilvēks,» saka Dace Everss. Šī nedēļa, tāpat kā visa sezona, Valmieras teātra aktrisei ir diezgan blīva, jo piektdien, 3. martā, Valmieras teātrī notiks Rūdolfa Blaumaņa drāmas Pazudušais dēls jauniestudējuma pirmizrāde. Tomēr ik pa laikam izdodas arī kāds brīvāks periods, tad viņa ir «laimīga, jo ir tik daudz ko darīt dzīvē, reizēm man ir baisi, ka visam pietrūks laika». Vairāk »
 
23.februāris, 22:13 «Skolas laikā man diezgan bija jācīnās ar lasīšanu, jo es nespēju saprast grāmatu burvību. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc tagad taisu tieši šo darbu,» atzīst režisors Jānis Znotiņš. Viņš iestudējis Valda Staburaga bērnus – sākumskolas bērniem un viņu vecākiem. Pirmizrāde Valmieras drāmas teātra (VDT) LMT Mansardā – piektdien. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers