Teātris

Vakar, 17:25 Līdzšinējais Latvijas Nacionālā teātra valdes loceklis Ojārs Rubenis, noslēdzot savu otro amata termiņu, no 15.decembra pildīs teātra izpilddirektora amata pienākumus, informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale. Vairāk »
 
12.decembris, 17:12 «Man liekas, ka teātris nepareizi dara, ieskatīdams lugu tikai par bērnu lugu un nedodams vakara izrādes priekš lielajiem. Tur bija taisnība Dzimtenes Vēstneša kritiķim, kurš saka, ka virsraksts lugai tāpat simbolisks kā pati luga, kuru var saprast tikai lielie. Maziem paliek tikai skatīšanās. Jaunais teātris līdz šim diemžēl daudz ko pārpratis; tā arī šo lugu. Tur vajadzēja izpalīdzēt aktieriem no vadības puses, un avīžu aizrādījumos teikt, ka luga ir domu luga.» Vairāk »
 
12.decembris, 12:54 Lielākā zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā "Wizz Air" šodien paziņoja par jaunu maršrutu no savas Rīgas bāzes uz Kutaisi Gruzijā. Lidojumi jaunajā maršrutā sāksies 2018. gada 25. martā un notiks divas reizes nedēļā. Vairāk »
 
11.decembris, 6:30 «Es esmu pamanījis, ka reizēm cilvēkā ir rūķis un reizēm rūķis ir arī cilvēks. Un reizēm Dievs lieto cilvēkus par eņģeļiem. Ir visādi. Bet tas, ko Ēriks Kūlis liek rūķiem darīt, ir uzvedināt nebēdņus uz pareizām taciņām un izglītot aplamīšus,» teica Dailes teātra režisors Kārlis Auškāps. Svētdienas pievakarē pēkšņi pārstāja pukstēt viņa sirds. Šī saruna notika trešdien, 6. decembrī, pirmizrādes noskaņās. Režisors teātra Mazajā zālē iestudēja Ērika Kūļa rūķu spēles Niķa un Riķa stiķi. Pirmizrāde notiks rīt, 12. decembrī Dailes teātra Mazajā zālē. Vairāk »
 
10.decembris, 20:47 Svētdien, 10. decembrī, ar skumju vēsti savā "Twitter" profilā dalījies Dailes teātris - 70 gadu vecumā mūžībā devies slavenais un latviešu iemīļotais režisors Kārlis Auškāps Vairāk »
 
6.decembris, 20:30 Dailes teātris lūdz savu skatītāju palīdzību teātra izrādes veidošanā. Vairāk »
 
6.decembris, 17:00 «Šis darbs man izrādījies liktenīgs – monologu no itāļu rakstnieka Alesandro Bariko sacerējuma ar nosaukumu Novecento, kas tulkojumā no itāļu valodas nozīmē Tūkstoš deviņsimtais jeb Divdesmitais gadsimts, es gribēju sagatavot jau tad, kad stājos uz aktieriem. Bet sapratu, ka vēl neesmu tam gatavs, nebija pārliecības, ka es to varu,» atklāj Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Maksims Busels. Vairāk »
 
5.decembris, 7:12 «Pēc jebkuras bērnu izrādes man vislielākais kompliments ir, ja mazais cilvēks izsaka vēlēšanos konkrēto darbu izlasīt pats,» atzīst režisors Jānis Znotiņš. Ar Alberta Kronenberga darba Mazais ganiņš iestudējumu, kura pirmizrāde ir šodien, viņš debitē Latvijas Nacionālajā teātrī. Vairāk »
 
4.decembris, 23:07 Šodien Kultūras ministrija (KM) Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā "Zirgu pasts" Izcilības balvas kultūrā pasniedza Dizaina birojam "H2E", režisoram un scenogrāfam Alvim Hermanim, vijolniekam Gidonam Krēmeram un kamerorķestrim "Kremerata Baltica". Vairāk »
 
30.novembris, 21:19 «Man šis būs vēsturisks vakars, jo uz mūsu Baltā nama skatuves neesmu dejojusi apmēram divus gadus, un es priecājos, ka man iespējama šāda atgriešanās – savā mīļajā teātrī, uz mīļās skatuves, mīļajās mājās,» saka baletdejotāja Evelīna Godunova. Vairāk »
 
30.novembris, 7:12 «Parasti iestudējumi repertuārā ir ilgāku vai īsāku laiku, pēc tam tos noraksta. Sena iestudējuma atjaunojums ir izcils piemērs nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai. Šī izrāde ir pirmatnējā iestudējuma restaurācija, turklāt – ar lielu pietāti,» saka režisors Guntis Gailītis. Piektdien, 1. decembrī, Latvijas Nacionālajā operā Džakomo Pučīni operas Turandota atjaunojuma pirmizrāde. Vairāk »
 
28.novembris, 6:30 «Mūsdienu pasaulē cilvēki tiek vērtēti pēc krāsām, rasēm, viedokļiem, ticībām un reliģijām. Arī mēs sākam norobežoties – mums ir sava kultūra, nenāciet pie mums ar savējo citādo... Bet mēs, cilvēki, taču visi esam vienādi – ar vienu skeleta uzbūvi, ar vienādām smadzenēm un vienu sirdi krūtīs. Mēs visi piedzimstam kā nevainīgi bērni, bet sabiedrības, mediju un kaut kādas mistiskas varas iespaidā tiekam pārtaisīti...» aizdomājas aktieris Māris Bezmers. Vairāk »
 
27.novembris, 7:14 Ar pazīstamo teātra kritiķi un pētnieci, Aleksandra Čaka balvas šā gada ieguvēju Silviju Radzobi Neatkarīgā tikās Spēlmaņu nakts nedēļā, lai runātu par viņas grāmatu «Kosmopolītu» lieta un Aleksandrs Čaks, kas bija šā apbalvojuma oficiālais iemesls. Gribējās dzirdēt iespaidus par teātra sezonu un situāciju teātra pētniecībā, jo, pateicoties tieši Silvijas Radzobes neatlaidīgajam darbam un, iespējams, pat spītībai, Latvijā beidzamajos gados tapuši un top nozīmīgi darbi, kas dokumentē viegli gaistošo un ātri zūdošo teātra mākslu. Vairāk »
 
24.novembris, 0:40 Vakar vakarā Dailes teātrī Eduarda Smiļģa 131. dzimšanas dienā jau 24. reizi norisinājās Spēlmaņu nakts svinīgā ceremonija, kurā tika apbalvoti aizvadītās sezonas labākie iestudējumi un teātra mākslinieki. Vairāk »
 
23.novembris, 7:44 «Man Saulcerīte nav Latvijas simbols, bet sieviete, kura ir zārkā. Kāpēc sievietei gadiem ilgi būtu jābūt zārkā, bez saules gaismas? Un kāpēc gan vienīgais veids, kā viņu atbrīvot, ir apprecēt viņu? Man šis ir skumjš stāsts,» saka režisors Duda Paiva. Vairāk »
 
22.novembris, 18:38 «Mums katram ir vajadzīgs draugs, kurš palīdz realizēt mūsu sapņus, kurš ir tikpat traks vai vēl trakāks nekā mēs paši un ar kuru varam dauzīties pa mākoņiem un justies saprasti. Brālītim tāds ir Karlsons,» saka Operetes teātra soliste, Brālīša lomas atveidotāja Valērija Koļago. Vairāk »
 
22.novembris, 7:12 «Kad biju apmēram Kristus vecumā, es sapratu – lai varētu nodzīvot pilnvērtīgu dzīvi, lai būtu spēja pilnvērtīgi uztvert dzīvi, svarīgi ir nebeigt brīnīties. Visu mūžu to arī esmu centies saglabāt – spēju brīnīties,» saka režisors Mihails Kublinskis. Šogad aprit 60 gadi, kopš viņš sācis strādāt Nacionālajā teātrī, un rīt viņš saņems Spēlmaņu nakts balvu par mūža ieguldījumu. Vairāk »
 
21.novembris, 7:12 Rīt, 22. novembrī, Nacionālajā teātrī pirmizrāde Terensa Retingana lugas Dziļā, skumjā jūra iestudējumam, ar kuru šajā teātrī debitē jaunais režisors Georgijs Surkovs. Vairāk »
 
21.novembris, 6:30 «Es esmu lepns par visiem pieciem aktieriem, kuri spēlē šajā izrādē. Viņiem katram ir vairākas lomas, un viņu aktierspēle ir neparasta un tiešām apbrīnojama,» saka režisors un dramaturgs Lauris Gundars. Ar četrām izrādēm Radiomājā atgriežas viņa iestudētā izrāde Antiņš, kuras pamatā ir ievērojamā latviešu tenora Jāņa Zābera biogrāfijas meti. Vairāk »
 
16.novembris, 16:10 «Dzēšot attiecību ugunsgrēku, dažkārt gadās sajaukt kannas un uzliet nevis ūdeni, bet benzīnu,» saka Valmieras teātra aktrise Ieva Puķe. Viņai rītvakar pirmizrāde – kaķenes Megijas loma Tenesija Viljamsa pasaules bestsellerā Kaķis uz nokaitēta skārda jumta, ko teātra LMT Mansards zālē iestudējusi režisore Inese Mičule. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers