Teātris

Vakar, 23:00 Februāra beigās LNOB ar viesizrādēm viesojās Igaunijas Nacionālā opera. Tās bija apmaiņas viesizrādes – tajās pašās dienās arī LNOB koncertēja Tallinā. Vairāk »
 
14.marts, 18:00 Pirms Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas, kas tiks atzīmēta 25. martā, aktieris, režisors un dramaturgs Ēriks Vilsons sagatavojis monoizrādi Mana Magadana. Tuvākā izrāde 17. martā Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā un 19. martā Liepājas Katoļu pamatskolā. Vairāk »
 
13.marts, 17:00 Igora Stravinska operas Izvirtības hronika (Rake’s Progress) iedvesmas avots ir 18. gs. angļu mākslinieka Viljama Hogārta gravīru cikls. Vairāk »
 
7.marts, 17:00 «Cilvēks, ietekmējoties no ārējiem apstākļiem, rada savu dzīves modeli un pats ir neapmierināts ar to. Pienāk brīdis, kad šim jaunajam vīrietim viss ir līdz kaklam, viņš meklē ārēju veidu, kā tikt prom no savas pašreizējās dzīves, un nevis maina sevi, bet meklē citu planētu. Patiesībā – tā ir bēgšana,» – tā par savu jaunāko lomu muzikālā komēdijā pieaugušajiem Biļete uz Tranaju saka aktieris Kaspars Kārkliņš. Sestdien, 10. martā, Liepājas teātrī jauniestudējuma pirmizrāde. Vairāk »
 
7.marts, 7:12 «Tas būtu dīvaini, ja savā lugā pats negribētu nospēlēt nevienu lomu. Es apzinos, ka galvenā loma nepavisam nav viegla, bet man liekas, ka forša gan. Ja man tādu piedāvātu, es gribētu to nospēlēt,» saka Dailes teātra aktieris Artūrs Dīcis (32). Rītvakar, 8. martā, viņam pirmizrāde Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē – viņa sarakstīto lugu Arī vaļiem ir bail tur iestudējis režisors Elmārs Seņkovs. Vairāk »
 
27.februāris, 8:21 Rīgas Krematorijā šodien plkst.14 notiks atvadīšanās no mūžībā devušās Latvijas teātra un kino zinātnieces, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieces Valentīnas Freimanes, informēja Latvijas Kultūras akadēmijas pārstāve Aija Lūse. Vairāk »
 
27.februāris, 7:12 Ar pirmo igauņu baleta Naudas gars iestudējumu šodien sāksies Igaunijas Nacionālās operas (INO) viesizrādes Latvijā. To apmeklēs arī Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida ar kungu un Ministru prezidents Tāvi Reivass ar kundzi, kā arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi. Vairāk »
 
27.februāris, 0:23 Itāļu modes nams "Dolce & Gabbana" modes nedēļas ietvaros Milānā sarīkojis savu aksesuāru skati, izmantojot dronus. Vairāk »
 
22.februāris, 21:00 Piektdien, 23. februārī, Valmieras teātrī (VT) pirmizrāde jauniestudējumam Vidzemnieki, kas tapis pēc Rūdolfa Blaumaņa mazāk zināmo stāstu motīviem. Šis ir režisores Indras Rogas pirmais darbs VT, kopš viņa pērn kļuva par šā teātra māksliniecisko vadītāju. Izrādes veidotāji sola «citādu Blaumani – atraktīvu, krāšņu un muzikālu». «Kaut arī stāsti ir sarakstīti gandrīz pirms simts gadiem, tie ir par mums pašiem – latviešiem –, mūsu ikdienas cīņām, bēdām, šaubām, priekiem, ilgām un sapņiem. Blaumanis tik ļoti ir mīlējis latviešu cilvēka dvēseli un tā sarežģīto, pretrunīgo dabu, vienlaikus nebūdams akls – līdzās baltumam redzēdams arī melnumiņus, kas brīžiem spēja sagandēt vai visu cilvēka mūžu, ka tā bija kļuvusi par viņa vienīgo un vissvarīgāko vielu,» saka režisore Indra Roga. Vairāk »
 
22.februāris, 18:05 Daudzi teātrmīļi aktieri Enriko Avotu vēl atceras no Jaunatnes teātra laikiem. Un, lai gan māksliniekam ir jau 65 gadi, viņš nav metis plinti krūmos un viņa vārds aizvien parādās teātru afišās. No darba brīvais laiks paiet ģimenē, jo aktierim ir divi pusaudža vecuma dēli – Armands un Arturs. Ir vēl lielais dēls Ģirts un divi mazbērni. Vairāk »
 
21.februāris, 21:00 «Nekādu īpašu inovāciju un modernu interpretāciju nebūs – šī būs ļoti klasiska leļļu izrāde,» saka Latvijas Leļļu teātra režisors Māris Koristins. Svētdien pulksten 11 pirmizrāde viņa jauniestudējumam Pasaka par Diegabiksi. Vairāk »
 
20.februāris, 6:30 «Es dzīvoju pēc principa: dod laikam laiku. Ir pagājis tikai pusgads, un es vēl mēģinu saprast, kas ir mans jaunais «es»... Jo puse dzīves ir pagājusi teātrī – šī man būtu bijusi divdesmitā sezona –, un patiesībā es jau neko citu neesmu darījis,» atzīst aktieris Ģirts Rāviņš. Kopš pagājušā rudens viņš vairs nav Valmieras drāmas teātra (VDT) štatā. Vairāk »
 
17.februāris, 22:07 Leģendārais Borisa Eifmana baleta teātris svin 40 gadu jubileju un gatavojas divām lielām izrāžu tūrēm: vispirms tas dosies uz Kanādu, bet vēlāk viesosies Baltijas valstīs. Rīgā pasaules skaistākās un augumā garākās deju trupas mākslinieki uzstāsies 19. un 20. martā. Vairāk »
 
16.februāris, 11:38 Mūžībā devusies Latvijas teātra un kino zinātniece Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece Valentīna Freimane, apstiprināja mākslas zinātnieks Jānis Siliņš. Vairāk »
 
15.februāris, 16:25 «Tas ir stāsts par cilvēku vajadzību sarunāties vienam ar otru, un tā ir ļoti sarežģīta lieta – jo nereti pat ļoti tuvi cilvēki nezina, ko teikt un kā izturēties vienam pret otru,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kaspars Zvīgulis (36). Vairāk »
 
14.februāris, 17:20 Dziedātājs Daumants Kalniņš atsaucis savu dalību 8.novembrī gaidāmajā Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperā "Lāčplēsis", jo līdz šim pasākuma producents nav piedāvājis māksliniekam parakstīt oficiālu līgumu par iestudējuma galvenās lomas izpildīšanu. Vairāk »
 
14.februāris, 14:50 Mūžībā devusies Irēna Lagzdiņa - viena no leģendārās Dailes teātra 3. studijas audzēknēm. Vairāk »
 
13.februāris, 18:00 Ceturtdien, 15. februārī, Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks pirmizrāde latviešu un igauņu mākslinieku kopīgi veidotam darbam Pirmie, kas aiziet, kura centrā ir lībiešu liktenis. Vairāk »
 
12.februāris, 11:00 Valsts budžeta dotācijas saņem Dailes teātris, Latvijas Nacionālais teātris, Valmieras Drāmas teātris, Latvijas Leļļu teātris, Daugavpils teātris, Jaunais Rīgas teātris un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris. Ja pirmie seši līdz šim strādājuši bez zaudējumiem, tad Krievu teātrim pēdējos gadus tie ir tikai auguši. Kultūras ministrija (KM) cer, ka situāciju uzlabos jaunā teātra vadība – tas būs viens no tās uzdevumiem, it īpaši – valdes loceklim, kas atbildēs par finanšu jautājumiem. Vairāk »
 
11.februāris, 15:15 Jaunais Rīgas teātris (JRT) ar jautriem videoklipiem aicina jaunos aktierus pieteikties izveidotajā studiju kursā, lai kļūtu par JRT štata aktieri. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers