Teātris

Vakar, 20:51 Bērnu muzikālā izrāde Vējš vītolos tapa vasarā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) vasarnīcai Cēsīs, pēc tam kļūstot par skolēnu brīvlaika kultūras programmas piedāvājuma sastāvdaļu gan rudenī, gan tikko, jaunā gada sākumā. Vairāk »
 
Vakar, 18:45 «Es nevarēju piedalīties barikāžu notikumos, jo 1991. gada janvārī manai jaunākajai meitai Elizabetei bija pusotrs mēnesis. Kristiānai bija četri gadi, bet Egijai – 12. Tā kā dzīvojām Vecrīgā, dzirdējām šāvienu trokšņus no Bastejkalna. Atmiņā palikušas bailes, neziņa, arī savstarpēja mīlestība un saliedētība. Jo cilvēkus tolaik vienoja viena ideja un mērķis – neatkarīga Latvija. Mēs sadevāmies rokās tiešā un pārnestā nozīmē, un mūsu pārdrošākie sapņi īstenojās,» 1991. gada barikāžu laiku atminas režisore Dita Balčus. Viņasprāt, mums atkal ir jāsadodas rokās... Vairāk »
 
18.janvāris, 19:02 «Mēs nemēģinām noapaļot asumus un parādīt, ka viens ir labs, bet otrs – slikts. Čehovam tas nav tik viennozīmīgi. Ir dažādi cilvēki, ir dažādas vērtības, un – kāpēc suns, nomaldījies un nokļuvis tur, kur ir labi un silti, tomēr ilgojas pēc sava pirmā saimnieka?... Gribas, lai paliek šis jautājums – kā paradokss, par ko aizdomāties,» saka režisors Dmitrijs Petrenko. Viņš Latvijas Leļļu teātra Mazajā zālē iestudējis krievu bērnu literatūras klasiku – Antona Čehova stāstu Kaštanka. Pirmizrāde svētdien pulksten 15. Vairāk »
 
18.janvāris, 17:45 Decembra sākumā Valmieras drāmas teātrī pirmizrādi piedzīvoja Māras Ķimeles iestudējums Emmijas laime, kas tapis pēc Rainera Vernera Fasbindera filmas Bailes saēd dvēseli scenārija motīviem. Vairāk »
 
17.janvāris, 20:03 «Gribēju taisīt izrādi par to laiku, kad veidojās liela daļa no tiem cilvēkiem, kas šodien ir pie varas, kas nosaka dzīvi Latvijā, lai saprastu, kā cilvēki nonākuši līdz ārprātam, kas ir šobrīd. Skaidrs, ka viņi auguši ārprāta apstākļos...» saka režisors Ģirts Ēcis. Šovakar Jaunajā Rīgas teātrī Gunāra Priedes komēdijas Saniknotā slieka jauniestudējuma pirmizrāde. Vairāk »
 
17.janvāris, 14:22 Pazīstamais dziedātājs Nikolajs Puzikovs, kurš režisora Zigurda Neimaņa iestudētajās "Skroderdienās Silmačos" atveido Kārlēnu, atzīst, ka ar lielu nepacietību gaida 30.janvāri, kad Rīgas Latviešu biedrībā ar īpašu izrādi tiks atzīmēta 115 gadi kopš šīs Rūdolfa Blaumaņa lugas pirmizrādes. Vairāk »
 
11.janvāris, 17:45 «Bērnībā šo darbu nebiju lasījis, biju redzējis tikai filmu. Tagad izlasīju arī grāmatu, un jāatzīst, ka man tā šķita garlaicīga. Divdesmit pirmajā gadsimtā cilvēku nevar pārsteigt ar to, ka ir parādījies vilciens. Come on, mēs jau kosmosā lidojam!» smaidot saka Valmieras Drāmas teātra (VDT) aktieris Mārtiņš Liepa. Viņam rītvakar pirmizrāde – galvenā loma LMT Mansards zālē iestudētajā 19. gadsimta zinātniskās fantastikas literatūras aizsācēja Žila Verna pasaulslavenā darba 80 dienās apkārt zemeslodei skatuves versijā. Vairāk »
 
5.janvāris, 20:00 «Kas skatītāju interesē teātrī? Viņš pats. Skatītājs vienmēr saslēgsies kopā ar to tēmu vai personāžu, kurā viņš atradīs sev kaut ko radniecīgu. Un Čehova darbos visi var atrast kaut ko, kas varētu rosināt pārdomas pašiem par sevi, par savu dzīvi, varētu rosināt izdarīt secinājumus, bet tas, iespējams, par daudz prasīts...» saka režisors Edmunds Freibergs, kurš pēc vairāku gadu pārtraukuma būs redzams aktiera ampluā – atveidos lomu režisora Elmāra Seņkova iestudētajā Antona Čehova lugā Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī. Vairāk »
 
5.janvāris, 18:33 «Mani draugi, šo izrādi noskatījušies, atzina: pirmajā cēlienā ir jautri un var izsmieties līdz asarām, bet otrajā cēlienā ir kamols kaklā. No tā es secinu, ka mums šis darbs ir izdevies,» saka aktieris Andris Bulis. Viņš spēlē burvju mākslinieku liriskajā komēdijā Iemīlējās muļķis muļķītē, kas ir režisora Dž. Dž. Džilindžera debija Daugavpils teātrī. Vairāk »
 
3.janvāris, 21:00 Valmieras drāmas teātrī (VDT) pašā gada izskaņā notika tradicionālā teātra balvu pasniegšanas ceremonija, kurā godināja pagājušās sezonas labākos māksliniekus. Pasniegtas arī simpātiju balvas Skatītāju balss. Vairāk »
 
2.janvāris, 18:00 Sācies jaunais gads, un tā otrajā dienā ir vērts ielūkoties kalendārā, lai kopīgi saprastu, kas ir tas, ko pienāktos svinēt kultūras jomā 2017. gadā. Vairāk »
 
2.janvāris, 15:00 Aizvadītais gads sev līdzi aiznesa arī vairākus slavenus mūziķis – kanādietis Leonards Koens ir viens no tiem, viņš mira 7. novembrī, cienījamā 82 gadu vecumā. Neaizmirstamās balss īpašnieks aktīvajā darbībā bija aptuveni 60 gadus, izdeva 14 studijas albumus, astoņus koncertalbumus un piecas labāko dziesmu izlases, savukārt singlu skaits lēšamas ap 45 – 50. Vairāk »
 
2.janvāris, 10:48 Rīgas Latviešu biedrībā (RLB) ar īpašu izrādi tiks svinēta Blaumaņa lugas "Skroderdienas Silmačos" pirmizrādes 115 gadu jubileja, vēsta RLB. Vairāk »
 
28.decembris 2016, 20:20 «Man ir tāds teiciens: es neskriešu šim laikam līdzi, jo es jau esmu priekšā. Un tas nozīmē, ka es zinu pamatu pamatus, pie kuriem daudzi lēnām atkal atgriežas,» saka vairāku paaudžu skatītāju mīlētais aktieris Pēteris Liepiņš. Uz Dailes teātra skatuves atkal atgriezusies Jērādiņa, kur Pēteronkulis stāsta bērniem par dzīvi laukos. Vairāk »
 
21.decembris 2016, 18:45 8. un 9. decembrī Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī tika sagaidīta pēdējā pirmizrāde šajā gadā – Pētera Čaikovska Jevgeņijs Oņegins Aināra Rubiķa muzikālajā vadībā un Rēzijas Kalniņas režijā. Vairāk »
 
20.decembris 2016, 17:33 «Jau diezgan ilgu laiku – deviņus gadus – veidoju izrādes Austrumu robežā, un, manuprāt, tieši šobrīd mēs beidzot esam sapratuši, kādā virzienā šim teātrim ir jāstrādā, kāds ir tā īstais virziens,» saka dramaturgs, režisors un aktieris Kārlis Anitens. Viņam šovakar pirmizrāde teātra klubārestorānā Austrumu robeža – gadumijas koncertizrāde Sapnis par virszemi ar smiekliem, asarām, dziesmām un šampiku. Vairāk »
 
20.decembris 2016, 15:22 Jau šīs nedēļas nogalē, 25. un 26. decembrī, Ķīpsalā notiks Rīgas Ziemassvētku koncerti „Sudraba slidas”, tādēļ gatavošanās tiem iegājusi finiša taisnē. Sirsnīgo Ziemassvētku stāstu lasīs aktieris Juris Žagars, bet populārās svētku melodijas izdziedās Dita Lūriņa, Daumants Kalniņš, Žoržs Siksna, vokālā grupa „Framest” un citi. Vairāk »
 
20.decembris 2016, 14:05 Daudzi teātrmīļi droši vien vēl atceras Nacionālā teātra aktieri Aivaru Bogdanoviču. Vairāk »
 
16.decembris 2016, 21:53 Pēru Gintu noteikti var uzskatīt par arhetipisku kultūras tēlu un tulkot atkarībā no laikmeta sociālajām īpatnībām. Atbildēt, vai Pērs Gints ir avantūrists, dienderis, pazudušais dēls vai mirkļa skaistuma tvērējs, dzīves jēgas un sava es meklētājs, viennozīmīgi un bez pretrunām nav iespējams. Vairāk »
 
16.decembris 2016, 20:50 Sestdien pulksten 19 M. Čehova Rīgas Krievu teātrī pirmizrāde – drāma Granātu aproce, ko pēc krievu rakstnieka Aleksandra Kuprina stāsta dramatizējusi un režisējusi Irina Keručenko no Krievijas. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers