Teātris

Vakar, 16:04 «Es tūkstošprocentīgi uzticos šīs lugas autoram un ļauju, lai viņš mani vada. Es ar viņu sarunājos, mēģinu izprast un ļauju, lai viņš mani ved. Jo tā ir bauda, ka vari pakļauties cilvēkam, kurš ir gudrāks un talantīgāks. Un, lai arī es vēl nezinu, kas beigās sanāks, viņš kaut kādā ziņā mani aizsargā,» saka režisore Laura GrozaĶibere. Viņa iestudējusi Tenesija Viljamsa dramatisko drāmu Kaķis uz nokaitēta skārda jumta. Pirmizrāde Dailes teātra Mazajā zālē šovakar. Vairāk »
 
Vakar, 8:00 Piektdienas vakarā Dailes teātrī pēdējā Lielās zāles pirmizrāde šajā sezonā – lietuviešu režisora Rolanda Atkočūna iestudētā Karmena. Vairāk »
 
24.maijs, 12:35 Režisora Kirila Serebreņņikova nedienas ar Krievijas tiesībsargājošajām iestādēm neietekmēs Latvijas Nacionālā teātra nākamās sezonas plānošanu, pastāstīja teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rimšēviča. Vairāk »
 
23.maijs, 16:06 «Es domāju, ka cilvēkam nevienās attiecībās nevajadzētu pazaudēt sevi. Katrā ziņā es esmu vienkārši citādāka nekā Čehova Nensija, iekšēji daudz distancētāka. Un es uzskatu, ka sievietēm ir jāprot tādām būt,» saka Liepājas teātra jaunā aktrise Samira Adgezalova. Viņai sestdien pirmizrāde – Platonova sievas Nensijas loma režisora Dž. Dž. Džilindžera iestudētajā liriskajā komēdijā Platonovs un viņa sievietes. Vairāk »
 
19.maijs, 16:00 Brīvdienu ceļvedis Vairāk »
 
18.maijs, 20:53 Māras Ķimeles Nora Jaunajā Rīgas teātrī piedāvā mūsdienīgotu Henrika Ibsena Leļļu nama lasījumu, kur priekšplānā izcelta pāru attiecību problemātika, vedinot apcerēt izlikšanās un vēlamā uzdošanas par esošo lomu un sekas jebkurā ģimenes un arī sabiedrības modelī. Vairāk »
 
18.maijs, 7:50 Saruna ar Minhenes Kamerteātra aktieri Gundaru Āboliņu, kuru šobrīd var redzēt arī Rīgas Krievu teātra jaunākajā iestudējumā Karalis Līrs režisora Viestura Kairiša interpretācijā. Vairāk »
 
17.maijs, 19:28 Pētot Londonas teātru izsludināto šā gada piedāvājumu, uzmanību vispirms piesaista vārdi ar skaņu jeb zvaigznes. Šejienes skatītāju pieredzei tās zināmas, pateicoties kino. Vairāk »
 
11.maijs, 21:00 Šopavasar vienu mēnesi uz Londonas Bārbikana centra teātra skatuves kāpj britu aktieris Džūda Lovs, iejūtoties klaidoņa Džīno lomā izrādē Obsession (Apsēstība). Vairāk »
 
11.maijs, 14:13 5. jūnijā mūzikas namā Daile jau piekto gadu pēc kārtas notiks pasākums, lai atbalstītu Latvijas teātra vecmeistarus, un Dita Lūriņa šogad atbild par šā pasākuma māksliniecisko pusi, "Neatkarīgajai" atklāj aktrise. Vairāk »
 
11.maijs, 8:33 «Domāju, ka es arī uz kādām lietām varu reaģēt tikpat krāšņi kā Trīne. Es arī varu aizdegties, aizsvilties un iet pa gaisu. Ja vajag cīnīties – vai par sevi, vai par taisnību –, es arī varu izvirst kā vulkāns,» atzīst Latvijas Nacionālā teātra vadošā aktrise Dita Lūriņa. Viņai šovakar pirmizrāde – titulloma Rūdolfa Blaumaņa joku lugā visai ģimenei Trīne, ko iestudējis režisors Elmārs Seņkovs. Vairāk »
 
10.maijs, 16:16 «Neviens nav apdrošināts pret neveiksmēm, galvenais, ka mēs šo ceļu ejam godīgi un bez izlikšanās. Pagaidām mēs ejam uz to, lai būtu interesanti ne tikai mums, bet arī skatītājiem,» domā aktieris Jakovs Rafalsons. Piektdien, 12. maijā, Rīgas Krievu teātrī Viljama Šekspīra leģendārās lugas Karalis Līrs iestudējuma pirmizrāde režisora Viestura Kairiša versijā. Vairāk »
 
10.maijs, 13:26 «Cilvēki redzēs, ka uz afišas esmu smukā kleitā, izlasīs izrādes nosaukumu un domās, ka tas ir romantisks stāsts. Ne jau visi zina Stīvenu Kingu, ne visi lasījuši viņa grāmatas, skatījušies pēc viņa darbiem tapušās filmas. Teātrī šausmene ir pavisam citādāka nekā kino,» saka aktrise Indra Briķe un piebilst, ka tik traka loma viņai ir pirmo reizi mūžā. Vairāk »
 
9.maijs, 20:09 «Tas ir stāsts par dzīves jēgas meklēšanu un par atklāsmes piedzīvošanu. Precīzāk sakot – vai tu spēj piedzīvot kādu atklāsmi, un vai tā vispār ir atklāsme, ko tu piedzīvo,» saka Valmieras drāmas teātra (VDT) aktrise Inga Apine. Viņai piektdien pirmizrāde – mūsdienu krievu dramaturga Ivana Viripajeva lugas Klusa nakts, dzēra nakts skatuves variantā Regnāra Vaivara režijā. Vairāk »
 
8.maijs, 15:38 Pēc piecu mēnešu rūpīgas atlases ir izvēlēti galvenie aktieri filmai “Dvēseļu putenis”. Filmas, kas tiek veidota pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem, galveno varoni atveidos piecpadsmit gadus vecais Oto Brantevics no Turlavas. Oto izvēlēts no 1073 puišiem, un viņam šī būs pirmā nopietnā filmēšanās pieredze. Citas galvenās lomas atveidos Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Vilis Daudziņš, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Renārs Zeltiņš, Raimonds Celms un Ieva Florence. Vairāk »
 
3.maijs, 16:35 Daugavpils teātra viesizrāde Nacionālajā teātrī 24. aprīlī uz Rīgu atveda pagājušā gada nogalē tapušo iestudējumu Iemīlējās muļķis muļķītē, kura režisors ir Dž. Dž. Džilindžers. Vairāk »
 
2.maijs, 15:15 «Mūs mēģina iemidzināt, sakot, ka mūsu lielākās problēmas ir pensijas un bezmaksas biļetes sabiedriskajā transportā. Bet tie ir sīkumi, jo cīņa starp labo un ļauno, starp gaismas un tumsas spēkiem nav beigusies,» saka Daugavpils teātra režisors Oļegs Šapošņikovs. Vairāk »
 
28.aprīlis, 14:52 Bijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas, sacīja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārstāvis Arnis Blodons. Vairāk »
 
28.aprīlis, 9:45 Aptuveni pirms nedēļas publiskajā telpā izskanēja informācija, ka darba vīzu atteikuma dēļ nācies atcelt Latvijas Nacionālā teātra ieplānoto viesizrādi ASV latviešu svētkos Baltimorā. Tiesa, šobrīd parādījies pavisam neliels cerību stars, ka aktieri tomēr varētu nokļūt ASV. Vairāk »
 
27.aprīlis, 21:30 Daugavpils teātra izrāde Jubileja ’98 ir katra nobrauktā kilometra vērta. Pēc tādām izrādēm ceļā pavadīto laiku neskaita, tas zaudē savu stingro ietvaru, iespaidu varā izlokoties kā laikrāžu «pankūkas» Salvadora Dalī Mīkstajos pulksteņos. Tam ir vairāki iemesli, lūk, galvenie. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers