Teātris

Vakar, 16:06 «Es esmu cilvēks, kuram ļoti, ļoti vajag mīlestību. Tāpēc ir tik forši, ka, atnākot mājās, mani sagaida mani kaķi un suns. Viņi vienmēr priecājas, mani ieraugot, nekad nepārmet, ka esmu atnākusi nenormāli vēlu. Jā, iespējams, ka dzīvnieki man patīk labāk nekā cilvēki,» saka jaunā aktrise Marija Linarte. Viņai rītvakar pirmizrāde Dirty Deal Teatro (DDT) – režisora Mārča Lāča, rakstnieka Jāņa Joņeva un publicistes Anetes Konstes sadarbībā tapušajā izrādē bestiārijā Zvērīgā mīla. Vairāk »
 
20.aprīlis, 10:43 Darba vīzu atteikuma dēļ nācies atcelt Latvijas Nacionālā teātra ieplānoto viesizrādi ASV latviešu dziesmu svētkos, kas šovasar notiks Baltimorā, Mērilendas štatā, liecina svētku mājaslapā publicētā informācija. Vairāk »
 
19.aprīlis, 16:33 Šovakar pulksten 19 Latvijas Nacionālajā teātrī ar lirisko komēdiju Iemīlējās muļķis muļķītē, ko iestudējis režisors Dž. Dž. Džilindžers, viesojas Daugavpils teātris. Vairāk »
 
18.aprīlis, 18:45 «Mani vajadzēja mazliet pierunāt, jo daudzus gadus teātrī neko nebiju darījis. Patiesībā režisors mani iedrošināja, apsolot, ka būs interesanti. Jāatzīst, ka viņš man nelika vilties – man tiešām bija interesanti,» saka aktieris Ēriks Vilsons. Viņam sestdien pirmizrāde – Harija Berlina loma amerikāņu dramaturga Mureja Šizgala lugas LUV iestudējumā Dmitrija Petrenko režijā, kas ir režisora debija Liepājas teātrī. Vairāk »
 
11.aprīlis, 19:03 «Šķiet, ka skolas laikā mēs gājām skatīties šo iestudējumu, bet diemžēl es neko neatceros, vien to, ka bija daudz valšu, bet šī izrāde būs arī nedaudz citādākā, mūsdienīgāka,» saka baletdejotājs Raimonds Martinovs. Rīt, 12. aprīlī, Latvijas Nacionālajā baletā jauniestudējums – Helēnas Tangijevas Birznieces pirms 60 gadiem veidotā baleta Pie zilās Donavas horeogrāfijas atjaunojums. Ar šo iestudējumu 13. aprīlī tiks atzīmēta leģendārās baletmeistares Helēnas Tangijevas Birznieces 110. jubileja. Vairāk »
 
11.aprīlis, 17:45 «Šis ir autobiogrāfisks stāsts par to, kā es nonācu darbā Saeimā par palīgu nacionālistu deputātam Imantam Parādniekam, un par to, kas mani līdz tam noveda,» saka jaunais dramaturgs Matīss Gricmanis. Ceturtdien Dirty Deal Teatro gaidāma pirmizrāde – Būt nacionālistam, ko iestudējis režisors Valters Sīlis un kas ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm. Vairāk »
 
11.aprīlis, 11:59 Vakar Liepājas Universitātes senāta sēdē apstiprināja bakalaura studiju programmas licenzēšanu jauna Liepājas teātra aktieru kursa izveidei, kā ietvaros četru gadu laikā par aptuveni 67 tūkstošiem eiro plānots izglītot 12 topošo aktieru. Vairāk »
 
10.aprīlis, 8:33 Jau otro sezonu LNT skatītāji var sekot komēdijseriāla Bitīt’ matos varoņu gaitām. Viens no šīs sezonas jauniesauktajiem ir Gotfrīda lomas atveidotājs, Valmieras Drāmas teātra aktieris Imants Strads. Vairāk »
 
6.aprīlis, 21:30 «Kāds šajā stāstā ieraudzīs sevi vai savu ģimeni, kāds – mūsu sabiedrību kopumā. Katrā ziņā, situācija būs ļoti atpazīstama jebkuram neatkarīgi no vecuma, dzimuma, materiālā stāvokļa un etniskās piederības,» saka režisore Paula Pļavniece. Viņai rītvakar pirmizrāde – jauniestudējums Jubileja ‘98 Daugavpils teātra krievu trupā. Vairāk »
 
6.aprīlis, 19:05 Liepājas teātrī Krievijas režisora/horeogrāfa Sergeja Zemļanska iestudētās Nikolaja Gogoļa Precības ir mazliet skumja komēdija. Tas nav paradokss, tā ir dzīves izjūta, kad attopies kāda iegrieztā karuselī, ļaujoties tā galvu reibinošajam lidojumam, līdz rodas nepārvarama vēlme izkāpt. Vairāk »
 
5.aprīlis, 19:31 «Man patīk, ka uz Austrumu robežu cilvēki nāk tikai pēc pozitīvām emocijām. Tur arī nav neizdevušos izrāžu, jo mēs darām visu, lai skatītājiem būtu jautri,» saka aktrise Zane Burnicka. Viņai rītvakar pirmizrāde – Grietas loma teātra klubārestorānā Austrumu robeža režisora Viestura Roziņa iestudētajā komēdijā S(t)īvais randiņš. Vairāk »
 
4.aprīlis, 21:00 «Izrāde ir par tēmām, kas svarīgas visiem, tāpēc es ceru, ka šī izrāde būs vajadzīga skatītājiem, jo tā patiesībā risina mūžam un visiem aktuālu jautājumu – kā dzīvot?» tā par savu lomu Nikolas Makolifas lugas Juveliera jubileja iestudējumā saka aktrise Lāsma Kugrēna. Tās pirmizrāde rīt Nacionālajā teātrī. Vairāk »
 
31.marts, 15:40 Dailes teātra Lielajā zālē piektdienas vakarā pirmizrāde visnotaļ slidenam pasākumam – pasaulslavenā drūmo balāžu meistara austrāliešu mūziķa Nika Keiva otrā romāna Bannija Manro nāve iestudējumam Dž. Dž. Džilindžera versijā. Vairāk »
 
30.marts, 19:50 «Dzīve visiem piespēlē iespējas, tikai daudzi nespēj tās ieraudzīt vai arī noticēt tām, vai arī baidās no dzīves izteiktā piedāvājuma, lai tikai nesarežģītu ierasto plūdumu. Ja esi atvērts, brīnumi arī notiek,» ir pārliecināta Madara Līviņa-Aišpure. Šoreiz dzīve viņai piespēlējusi iespēju veidot scenogrāfiju izrādei Liec Dievam pasmieties, tās pirmizrāde šovakar Dailes teātrī. Vairāk »
 
30.marts, 18:41 «Galvenā tēma, par ko izrādes sakarā ir jādomā – cik tālu mēs katrs esam gatavi iet draudzības vārdā,» atklāj aktieris un režisors Intars Rešetins. Dailes teātra Kamerzālē viņš iestudējis Ērika Asusa nopietno komēdiju Mūsējās. Pirmizrāde svētdien. Vairāk »
 
29.marts, 14:45 Bijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā, pielāgošanas darbus Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" sola pabeigt līgumā noteiktajā termiņā līdz 30.jūnijam, šodien žurnālistiem sacīja "Aboras" valdes loceklis Juris Kravalis. Vairāk »
 
29.marts, 12:33 «Strādājot pie izrādes, mums priekšplānā izvirzījās tēma – ko mēs viens ar otru darām, ko atļaujam darīt ar sevi, cik paši to pamanām un arī nepamanām. Sevis neapzināšanās ir interesanta tēma jebkuram cilvēkam,» – tā režisore Māra Ķimele saka par savu jaunāko darbu – šovakar jaunajā Rīgas teātrī Henrika Ibsena lugas Nora (Leļļu māja) jauniestudējuma pirmizrāde. Galvenajās lomās Jana Čivžele un Ivars Krasts, scenogrāfiju veido Andris Freibergs. Vairāk »
 
29.marts, 7:15 Ar tautā populāro un mīlēto aktieri Rūdolfu Plēpi (67) »Vakara Ziņas« satikās Rīgas Centrāltirgū, kur skatuves mākslinieks iegādājās produktus sava firmas ēdiena – gaļas pankūku –pagatavošanai. Pārdevējas, atpazinušas Plēpi, mīļi viņu sveicināja. Tirgus somu aktieris piepildīja ar cūku ribiņām, ķiplokiem, sīpoliem, burkāniem, miltiem, olām, kā arī pavasarīgu padzērienu – kļavu sulu. Vairāk »
 
27.marts, 8:07 «Es savā dzīvē esmu nospēlējis tik daudz lomu, ka tagad mierīgi varu teikt: es mīlu teātri. Un man patīk, ka cilvēkiem patīk teātris,» saka aktieris Rūdolfs Plēpis. Kopā ar savu kolēģi Rolandu Zagorski-Rolandu viņi šovakar, atzīmējot Starptautisko Teātra dienu, būs uz teātra-kluba Hamlets skatuves. Bet mirkli pirms tam, kad notiek teātra brīnums, Neatkarīgajai ir iespēja būt klāt, kad abi lieliskie skatuves mākslas meistari satiekas, lai parunātu par gaistošo skatuves mākslu. Vairāk »
 
23.marts, 23:30 Dailes teātra Kamerzālē tapušais dramaturga Jāņa Baloža, režisora Mārtiņa Eihes, mākslinieka Māra Ruskuļa, skaņu mākslinieka Artūra Čukura, aktrišu Ilzes ĶuzulesSkrastiņas, Ievas Segliņas kopdarbs Mana māsa ir notikums, kas pelna ievērību gan savas sociālās problemātikas, gan aktierdarba dēļ. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers