Teātris

Vakar, 16:08 «Ja es nebūtu astoņus gadus padzīvojusi citā mākslas telpā, es šaubos, vai man būtu bijusi interese par Pēteri Lūci,» atzīst teātra režisore Elīna Cērpa. Vairāk »
 
15.augusts, 19:25 No rītdienas līdz 22. augustam ar divām izrādēm Rīgā notiks ikgadējās Valmieras drāmas teātra (VDT) viesizrādes, skatītājiem piedāvājot divus dažādos gadsimtos tapušus stāstus par cilvēku vientulību un satikšanās mēģinājumiem – Džeina Eira un Emmijas laime. Vairāk »
 
15.augusts, 12:44 Latvijas Nacionālā opera un balets no 16. augusta aicina uz tradicionālajām vasaras izrādēm. Vasaras izrāžu ietvaros būs iespējams noskatīties operas “Traviata” (17.08.), “Karmena” (23.08.), “Jevgeņijs Oņegins” (25.08.), “Putnu opera” (03.09.) un baletus “Pērs Gints” (16.08), “Bolero…” (18.08.), “Gulbju ezers” (24.08.), “Pie zilās Donavas” (26.08.), “Apburtā princese” (02.09.). Vairāk »
 
10.augusts, 6:39 «Austras Skujiņas dzeja uzvēdī skumju noskaņu. Jā, tāda viņa ir – tumša kā pusnakts un dziļa kā atvars. Viņu nevar un arī nevajag pārtaisīt, jo arī šajās drūmajās noskaņās un skumjajās tonalitātēs ir sava burvība. Katrā ziņā es ar to esmu saindējusies un to izbaudu,» saka Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) dziedošā aktrise Veronika Plotņikova. Vairāk »
 
9.augusts, 14:14 Ar Preses brokastīm teātra kafejnīcā, svinīgo kopā sanākšanu, īpašo ceļojošo balvu pasniegšanu un kopīgu fotografēšanos pie teātra savu 99. sezonu vakar atklāja Latvijas Nacionālais teātris. Vairāk »
 
8.augusts, 20:28 «Ir atšķirība, vai spēlēt mājās, Liepājā, vai viesizrādēs Rīgā. Lai arī atdeve ir vienāda, atbildības sajūta uz Rīgas skatuvēm ir bišķiņ lielāka – jo es zinu, ka skatītāju zālē var būt kāds, kura viedoklis man ir svarīgs. Vai kāds kolēģis no cita teātra, vai kāds režisors, vai kritiķis. Jā, Rīgā mandrāža ir lielāka, un dažreiz tas palīdz, bet dažreiz traucē,» atzīst Liepājas teātra aktieris Gatis Maliks (30). Vairāk »
 
8.augusts, 13:40 Latvijas Nacionālā teātra 99.sezonā paredzēti 14 jauniestudējumi, no kuriem kā pirmais 14.septembrī tiks izrādīts režisores Ingas Rogas iestudētais "Klūgu mūks", šodien žurnālistiem stāstīja teātra direktors Ojārs Rubenis. Vairāk »
 
6.augusts, 9:50 Dzintaru koncertzālē šodien atklās 18.starptautisko baleta festivālu ''Baleta zvaigznes Jūrmalā'', kurā pašmāju mākslinieki uzstāsies kopā viesmāksliniekiem no Spānijas, Kanādas, Armēnijas un Kazahstānas, infomēja Dzintaru koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka. Vairāk »
 
4.augusts, 17:38 Brīvdienu ceļvedis Vairāk »
 
3.augusts, 6:30 «Šogad festivāls priecēs ar izcilu spāņu, kanādiešu, armēņu, krievu un kazahu mākslinieku sniegumu, kā arī iepazīstinās ar mūsu horeogrāfu jaunākajām idejām un dejotāju sasniegumiem klasisku lomu interpretācijā. Īpašas uzmanības vērti būs Džona Noimaijera un Džona Kranko darbi, kurus Latvijā iespējams redzēt ļoti reti,» saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis. Vairāk »
 
3.augusts, 5:05 1.augustā Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē direktors Vilnis Beķeris un mākslinieciskais vadītājs Ģirts Šolis sveica kolektīvu ar sezonas atklāšanu un pauda pārliecību, ka šī sezona nesīs daudz interesantu izaicinājumu gan mākslinieciskajam, gan tehniskajam, gan administratīvajam personālam. Vairāk »
 
2.augusts, 18:54 Piektdien pulksten 14 Hanzas laukumā ar bezmaksas koncertu Vilki papardēs tiks dots starts otrajam Valmieras vasaras teātra festivālam. Tas turpināsies līdz svētdienai un šogad ir veltīts ģimenēm, bērniem un jauniešiem. Vairāk »
 
2.augusts, 18:30 Pirmdien, 7.augustā, Rīgas I Meža kapos Alfrēdu dienā atklās pieminekli baletdejotājam, horeogrāfam un Tautas deju ansambļa "Dancis" bijušajam mākslinieciskajam vadītājam Alfrēdam Spuram. Vairāk »
 
1.augusts, 22:45 Šodien, 1.augustā, Dailes teātra kolektīvs tikās pirmajā jaunās sezonas sanāksmē, lai pēc teātra direktora Andra Vītola un mākslinieciskā vadītāja Dž.Dž.Džilindžera uzrunām, kā arī tradicionālās kopīgās fotografēšanās sāktu darbu pie sezonas jauniestudējumiem un gatavotos pirmajām jaunās sezonas izrādēm. Vairāk »
 
1.augusts, 17:23 Režisors Zigurds Neimanis šovasar radījis oriģinālu dramatisko materiālu leģendai par musketieriem, piedāvājot jautru un muzikālu brīvdabas iestudējumu Trīs musketieri. Pirmizrāde – piektdien Saldū. Vairāk »
 
27.jūlijs, 18:50 22. jūlijā Jēkabpilī, precīzāk Krustpils salas brīvdabas estrādē, noritēja 6. Operas dienas. Iepriekšējos piecus gadus Operas dienās viesojās Sanktpēterburgas opera. Šoreiz, eksperimentējot ar Latvijā mazāk pazīstamo mūzikla žanru, publikai tika piedāvāta Kauņas Muzikālā teātra viesizrāde – Eltona Džona un Tima Raisa mūzikls Aīda pēc tāda paša nosaukuma Verdi operas motīviem. Vairāk »
 
26.jūlijs, 10:42 Šodien, 26.jūlijā, 65 gadu jubileju svin lieliskais aktieris Andris Bērziņš, kurš šovasar atkal kopā ar saviem Dailes teātra kolēģiem devies viesizrādēs pa Latvijas pilsētām, Ulda Marhileviča un Māras Zālītes traģikomiskajā dziesmu spēlē “Tobāgo!” atkal atveidojot holandiešu jūrnieku Hansenu (atgādināsim, ka šo lomu viņš spēlēja arī Dailes teātra izrādē pirms 15 gadiem). Vairāk »
 
19.jūlijs, 22:55 Ceturtdien, 20.jūlijā, plkst.20.00 Spīķeru kvartālā tiks izrādīta Andra Zeibota režisētā izrāde „Sudraba dakšiņas” Dramaturgu teātra izpildījumā. Izrāde norisinās brīvdabas teātra izrāžu cikla „Nāc ārā” ietvaros, kura ietvaros uz Spīķeru brīvdabas skatuves kāpj Latvijas amatierteātri. Vairāk »
 
10.jūlijs, 10:57 Maskavas Lielais teātris šokējis kultūras pasauli, atceļot pirmizrādi Kirila Serebreņņikova iestudētajām biogrāfiskajam baletam par dejotāju Rūdolfu Nurejevu, vēsta "The Guardian". Vairāk »
 
4.jūlijs, 7:12 «Man tas ģīmis laikam ir pietiekami draudzīgs, jo daudzi cilvēki uz ielas nāk klāt un grib runāties, fotografēties. Un man jau arī nav pretenziju. Bet citi mani kolēģi, kuri ir daudz atpazīstamāki, atzīst, ka viņiem tā nav,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis. Šovasar viņš būs atpazīstams kā Žūpu Bērtulis, jo spēlēs titullomu Jaunā muzikālā teātra brīvdabas joku lugā. Pirmizrāde – piektdien Tukumā, Durbes estrādē. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers