Izklaide: VAKARA ZIŅAS: Graubas dzīvē liktenīgu lomu nospēlē mammas dāvātais gredzens 15 komentāri
 
Izklaide

VAKARA ZIŅAS: Graubas dzīvē liktenīgu lomu nospēlē mammas dāvātais gredzens

 
Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency

Šonedēļ pirmizrādi piedzīvojušās filmas «Nameja gredzens» režisors un scenārists Aigars Grauba (52) ir uzņēmis vairākus kinodarbus, kuros tiek atspoguļots latviešu cīņasspars, patriotisms, alkas pēc brīvības un skarbie likteņa pavērsieni. Izrādās, ka 1983. gadā Aigara mamma ar īpašu vēstījumu dēlam 18. dzimšanas dienā uzdāvināja Nameja gredzenu. Lūk, cik liktenīgu lomu šis gredzens nospēlēja viņa dzīvē.

Ikdienā Aigars Grauba savu mammas dāvāto gredzenu, kas izgatavots no pirmās brīvvalsts pieclatnieka, glabā mazā melnā kastītē. Gredzens režisoram joprojām der, tomēr tas netiek ikdienā nēsāts, jo, gadiem ejot, gredzenam ir parādījies defekts, ir pārplīsusi stīpiņa. Šā iemesla dēļ, lai gredzens saglabātos, Aigars to vairs nenēsā. Mammas dāvāto gredzenu viņš valkājis aptuveni septiņus savas jaunības gadus, laikā, kad aktīvi muzicēja ar grupu «Jumprava».

Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency

Režisors atzīst, ka pieķeras lietām un tic dažādām zīmēm, tomēr pārāk nepārspīlē. «Gredzens ir tikai simbols manas mammas attieksmei. Ne jau Nameja gredzens ir mana veiksme, bet gan mamma. Ja no visām pasaules mammām man būtu jāizvēlas, es vienmēr izvēlētos viņu. Manas mammas attieksme, skats uz dzīvi, mīlestība pret Latvijas valstiskumu un pārliecinošā uzticēšanās iedvesmo,» tā režisors.

Pilnu rakstu lasiet žurnālā "Vakara ziņas", www.vz.lv

Komentāri [15]
#
Dobermanis 22.janvāris 2018 14:48 atbildēt
Murgs - totālā reklāma - muļķības. Liekulība augstākā mērā.
 
#
Solveiga 22.janvāris 2018 9:57 atbildēt
Sirdssilts paldies A.Graubam, A.Ēķim par iedvesmojošo filmu "Namejs". redzēju, patika ļoti!
 
#
Mr. Susurs » Solveiga 22.janvāris 2018 10:42 atbildēt
Smejies vai nirgajies ??? Tadu meslu vel vajadzeja uzfilmet. Leti un galigi garam no vestures.. Ekim vispar patik veidot filmas ideotiem. Izdomato vestures versiju chabraka stila... Prieks poekemoniem un chusem.. nameja gredzens ir beidzamais mesls...
 
#
Valdis Freimantāls 22.janvāris 2018 9:03 atbildēt
Lūdzu, Aigar, iepazīsties ar manu Demogrāfisko un Kultūras programu "Namejs", kuras apkarošanai komunistu un čekistu mērgļi brutāli likvidēja atjaunoto Rīgas Latviešu Biedrību 1993. gada 18. februāra naktī!

Par to lasīt www :"Mosties, celies, strādā"!

Veiksmi Tev it visur!
 
#
fakts 22.janvāris 2018 7:12 atbildēt
Viņu izmeta no Dārziņskolas
 
#
Periodika 22.janvāris 2018 0:39 atbildēt
Komentēšana ar mērķi radīt sliktu slavu būtu jāpamato vismaz kaut cik ticamos pieņēmumos. T. s. Nameja gredzens, piemēram, atrasts Daugmales pilskalnā, kur tas ir datēts ar 11. gadsimtu (Trimda, kultūra, nacionālā identitāte, 2004, 340. lpp., Arheoloģiskie pieminekļi Rīgas rajonā, 1996, 27. lpp.). Ievērojot minēto, nav skaidrs, ko ir domājis komentētājs "Mr. Susurs", runājot par īstiem Nameja gredzeniem un kolekcionāriem. Vai runa ir Daugmales pilskalnā atrasto? Varbūt par "melno arheoloģiju"? Kurš vispār varētu atļauties publiski izstādīt vai izrādīt, izņemot valsti, 11. gadsmita rotaslietu? Protams, ka normals cilvēks rotājas nevis ar arheoloģiskiem atradumiem, bet gan ar rotām, kas darinātas pēc līdzības mūslaikos.
 
#
Mr.Susurs » Periodika 22.janvāris 2018 9:38 atbildēt
Es tev varu atbildet ko nozime istais nameja gredzens. Istajiem ir tada slikta ipashiba. Sapitajam grezenam iet divas spices pirksta. Tev gredzens var but pirksta, bet tu nevari iesist cilvekam ar gredzenu roka lai pats neizjustu tieshi tadas pashas sapes, ka izjutis pretinieks. Isto gredzenu Latvija ne vairak par simts. Bet 10 latu parodijas pilna Latvija. Pie tam istie Nameja gredzeni nav no sudraba :)
 
#
Mr.Susurs » Mr.Susurs 22.janvāris 2018 9:50 atbildēt
Vieniga man zinama vieta Latvija, kura ir sudrabs ir Irves upe Kurzeme. Pats tur esmu ka geologs bikin laiku pavadijis. Sudrabs tur ir , bet lai savaktu unci sudraba upe , meneshus divus naktos pavadit.. Nameja gredzens ir zemgalu gredzens. Man piemeram nav tiesibu vinu nesat. Istie Nameja gredzeni ir no dzelzs. Ka vini pamanijas vinus veidot , ir pat man milzigakais noslepums. Viens no musu Tevzemes lielakajiem noslepumiem
 
#
Luste » Mr.Susurs 22.janvāris 2018 10:24 atbildēt
Rakstaa runa ir par simbolismu, ne par autentiskumu.
 
#
Mr.Susurs » Luste 22.janvāris 2018 10:48 atbildēt
Es piekritu ka gredzena ir simboliskums. Zemaishu ( Zemgalu ) cinas pret sveshajiem. Bet luk zhemaishiem gan bija viena cita , loti izplatita paradiba. tetoveties ar uguni.. Shi prakse Latvija vel joprojam ir sastopama. Tik tiesham tetovejas ar uguni. Liek krustu uz pleca.. Es pat sava maza Purvciema 4 viriem vasara redzeju sho uguns tetovejumu...
 
Skatīt visus 15 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers