Latvijā: Naudu veselības nozarei piedāvā ņemt no būvniecības nozares sakārtošanas 10 komentāri
 
Latvijā

Naudu veselības nozarei piedāvā ņemt no būvniecības nozares sakārtošanas

 
F64

Veselības darba grupā izskanēja daudz un dažādi priekšlikumi, bet viens no tiem, kas varētu risināt situāciju, bija Latvijas Celtnieku Arodbiedrības un Latvijas Būvuzņēmēju partnerības ierosinājums slēgt būvniecības nozarē ģenerālvienošanos par darba samaksu, informēja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

Viņš vienlaikus piebilda, ka ģenerālvienošanās, nosakot zemāko pieļaujamo algu būvniecības nozarē apmēram 800 eiro apmērā, nodrošinātu nodokļu ieņēmumu pieaugumu, kā arī papildu ienākumus valsts sociālajā budžetā.

Baldzēns minēja, ka tāpat Veselības darba grupā tika runāts, kādi varētu būt "bonusi", lai spētu atbilstoši Darba likumam sapulcēt pietiekamu darba devēju pārstāvību, lai varētu būvniecības nozarē noslēgt ģenerālvienošanos. Ar laiku šādu vienošanos varētu noslēgt arī, piemēram, tirdzniecībā.

Atbilstoši Darba likumam, ja darba devēju organizācijas vai darba devēju organizāciju apvienības biedri kādā nozarē nodarbina vairāk nekā 50% darbinieku vai viņu preču apgrozījums vai pakalpojumu apjoms ir vairāk nekā 60% no nozares preču apgrozījuma vai pakalpojumu apjoma, ģenerālvienošanās, kuru noslēgusi darba devēju organizācija vai darba devēju organizāciju apvienība un darbinieku arodbiedrība vai darbinieku arodbiedrību apvienība, ir saistoša visiem attiecīgās nozares darba devējiem un attiecas uz visiem darbiniekiem, kurus nodarbina šie darba devēji.

Baldzēns norādīja, ka darba grupā izskanēja arī priekšlikumi, kas palielina nodokļu slogu darbiniekiem, ko arodbiedrība neatbalsta. "Vajag meklēt risinājumus veselības aprūpes nodrošināšanai gan pakalpojumiem, gan algām, bet to nevajadzētu darīt pamatā uz darbinieku rēķina," teica Baldzēns.

Mārtiņš Zilgalvis/ f64 photo agency

Viņš arī norādīja, ka finansējums veselības aprūpei ir nepieciešams, taču nedrīkst veidot regresīvāku nodokļu sistēmu, arī progresivitātes ziņā jādomā par to, lai netiktu kaitēts uzņēmumiem, kas godīgi saviem darbiniekiem maksā lielākas algas, kā arī veic nodokļu nomaksu.

Kā ziņots, premjera vadītā Veselības darba grupa turpinās diskusijas par veselības aprūpes sasaiti ar nodokļu nomaksu, 17.maijā žurnālistus informēja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers atklāja, ka darba grupa nesprieda par konkrētu veselības nozares finansējuma avotu, tomēr tā bija vienisprātis, ka budžetā papildus resursi netiks meklēti. Viņš piebilda, ka plānotās reformas veselības finansējumā nenozīmēs izmaiņas nodokļos.

Līdz šim izskanējušas dažādas versijas par iespējamo finansējuma avotu veselībai, tostarp minēta sociālo iemaksu likmes palielināšana.

Komentāri [10]
#
Asais 20.maijs 2017 3:02 atbildēt
Šķiet pienācis laiks arestēt āzonu kontus un nacionalizēt, tur simtiem miljardu atradīsies.
 
#
Dadzis 19.maijs 2017 8:06 atbildēt
Noņemiet no saeimas kvotām un kompensācijām.Deputātiem algas ir pietiekoši lielas, lai dzīvotu bez tām.Un galu galā samaziniet ierēdņu skaitu.Tāda sajūta ka Latvija no kantoriem vien sastāv,kurās maksā algu par to ka atnācis uz darbu ,prot rakstīt.prot strādāt ar datoru un nepārtraukti dzert kafiju.
 
#
hohma 19.maijs 2017 0:53 atbildēt
Dariis visu ko ,ka tikai neliek iereednieciibu samazinaat!!!
 
#
Anna 18.maijs 2017 23:54 atbildēt
Tukša runa. Fromane jau stāsta pasakas, kā "sakārtot". Kamē neiesēdinās kādu desmit būvuzņēmēju nodokļu cietumā uz kādiem 3- 6 mēnešiem, neiedos pasēdēt uz minimālo paiku, nekas nenotiks. Ja arī kādu miljonu, teiks, ka atraduši, privātprakse noēdīs visu. Kamēr ārstu privātparkse būs savienota ar val;sts un pašvaldībuy struktūrām, naudas nebūs nekad, izlaupīs "likumīgi un pamatoti'. Vai nebija teikts, ka Austrumu slimnīcā izšķerdēti 15 000 000 (15 miljoni)?
 
#
Vietējais 18.maijs 2017 23:31 atbildēt
Rīgā būvniecības nozare jau ir sakārtota ''ideāli''! Pat ķieģeli PRIVĀTĪPAŠUMĀ nedrīkst pārvietot bez Rīgas būvvaldes atļaujas. Durvis, piemēram, drīskt ielikt tikai ar veselu rindu apdrošinātu darbinieku un uzraugu klātbūtni.
Administrēšanā Rīgas būvvalde jau ir sasniegusi attīstīta sociālisma līmeni: Kur viens strādā, bet trīs skatās. Un vēl trīs skatās vai tie pirmie pareizi skatās. Viss pamazām tuvojas absurdam, kas jau līdzinās pilnīgam idiotismam. Ja ko tādu Baldzēns atbalsta, tad jāsāk jau šaubīties par viņa prāta spējām.
 
Skatīt visus 10 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers