Latvijā: ABSURDS: "Limbažu siers" pienu iepērk Vācijā 39 komentāri
 
Latvijā

ABSURDS: "Limbažu siers" pienu iepērk Vācijā

 
Egons Ansbergs, F64 Photo Agency

Piena pārstrādes uzņēmums AS "Limbažu siers" ir spiests iepirkt pienu Vācijā, jo vietējie zemnieki dod priekšroku produkta realizācijai Polijā, kur pēc tā ir pieprasījums un par pienu var saņemt augstāku cenu, klāsta kompānijas valdes priekšsēdētājs Ēvalds Putniņš.

Viņš sacīja, ka daļa zemnieku izvēlas realizēt pienu uzpircējiem Polijā, kuri par to piedāvā augstāku cenu, nevis sadarboties ar vietējiem pārstrādes uzņēmumiem. Šī iemesla dēļ "Limbažu piens" ir problēmas nodrošināt nepieciešamo izejvielas apmēru Latvijā un nākas iepirkt pienu Vācijā.

"Pērku šobrīd pienu Vācijā tikai tāpēc, ka Latvijas zemnieki savu pienu ved prom uz Poliju. Šobrīd man pienu ir lētāk atvest no Vācijas. Šāda situācija ir katru gadu pavasarī. Man neizdodas pārliecināt zemniekus, ka jāparakstās uz ilgtermiņa sadarbību, uz gadu, vismaz pusgadu. Tas nevienu neinteresē, interesē īstermiņa peļņa," pauda Putniņš.

Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ieva Rutkovska aģentūrai LETA apstiprināja, ka daļa Latvijas zemnieku izvēlas realizēt pienu Polijā, jo tur viņiem piedāvā augstāku cenu par pienu. Taču iemesls, kāpēc šāda situācija ir izveidojusies, esot arī piena pārstrādes sektora līdzšinējā attieksme pret zemniekiem. "Kā tas ir iespējams, ka viens un tas pats piena pārstrādes uzņēmums augustā zemniekam var maksāt 18 centus par pienu, bet jau septembrī, oktobrī un novembrī 30 centus? Tikai tāpēc, ka beidzot ir parādījusies konkurence. Kad konkurences par pienu nebija, tas pats uzņēmums šādu cenu nemaksāja. Tiklīdz ir konkurence, tā uzreiz var maksāt," teica Rutkovska.

Viņa piebilda, ka piena iepirkuma cenas ietekmē pieprasījums pēc piena. Kad Latvijā Krievijas embargo dēļ bija izveidojusies piena pārprodukcija, vietējie piena pārstrādes uzņēmumi maksāja vienlīdz zemas iepirkuma cenas visiem zemniekiem, arī saviem ilgtermiņa sadarbības partneriem, kuri pienu iepriekš godprātīgi realizēja Latvijā un neizveda uz ārvalstīm.

Jau vēstīts, ka 2015.gadā "Limbažu siers" strādāja ar 8,222 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 60,7% un bija 233 707 eiro.

"Limbažu siera" pamatkapitāls ir 3 370 796 eiro. "Limbažu siers" ir akciju sabiedrība, tādēļ tam nav Uzņēmumu reģistram jāsniedz ziņas par īpašniekiem.

Komentāri [39]
#
paties 23.februāris 2017 7:45 atbildēt
Vācijā lētāk sanāk tikai modificēts piens. Ko paši nedzer, bet govis sanāk lētāk uzturēt. Labi ka izlasīju rakstu lai ateiktos no šī piena pārstrādātāja.
 
#
slauceja 15.janvāris 2017 7:39 atbildēt
Lai maksa tik cik piens maksa tad nebus japerk arzemes, pats vainigs ka pasu zemniekiem negrib maksat. Skopuli!
 
#
Anita Baltiņa » slauceja 13.maijs 2017 9:52 atbildēt
Nav skopuļi, slaucēja. Tāda tobrīd bija tirgus situācija, un Latvijas piens nav labāks par Vācijā svaigo MILKAS pienu no Alpu kalniem.
 
#
Ingars 15.janvāris 2017 0:21 atbildēt
Negribi maksāt savejiem normāli, tad maksā vairāk svešam.
 
#
Ganu meita » Ingars 13.maijs 2017 9:59 atbildēt
Tu piever savu muti, jo tu pat neizlasīji līdz galam rakstu!
 
#
Noriebusies šitā situācija 14.janvāris 2017 21:40 atbildēt
Kāda vairs starpība kas no kā un ko pērk vai pārdod, tas jau ir skaidri redzams ka viss iet uz grunti. Nekas tai Latvijā labs vairs nav gaidāms. Sadalīsim zemīti, pusi igauņiem pusi lietuviešiem un miers.
 
#
K-K 14.janvāris 2017 17:05 atbildēt
... Jagaida nacionalas 'trampizacijas' rezultata uzstaditos ekonomiskos attistibas planus, kad valsts saks pielietot savas dotas spejas kontrolet tirdzniecibu ar arvalstim, uzliekot tarifus ... !!!!!
 
Skatīt visus 39 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers