Viedokļi / Jānis Urbanovičs

Jānis Urbanovičs

Globālais kārdinājums vācu vēlētājam [9]

Otrdiena, 2.maijs

Vācijas kancleres nodoms ierasties Sočos uzjundīja austrumeiropiešu tradicionālās bažas un neirozes par jaunas "Jaltas – Maltas" iespējamību. Īpaši baltiešos un, protams, arī Kijevā – jau iepriekš tika īpaši uzsvērta Angelas Merkeles vēlme bez daudzām citām tēmām ar Vladimiru Putinu apspriest Ukrainas krīzes iespējamos risinājumus. Vairāk »

Jānis Urbanovičs
 

Jānis Urbanovičs

Kārtējo veiksmes stāstu gaidot [10]

Trešdiena, 11.janvāris

«Ja zvaigznes iededzina, tad tas kādam ir vajadzīgs,» rakstīja Majakovskis. Bet kas vajadzīgs cilvēkiem Latvijā? Par to sanāca aizdomāties pēc kādām pirmssvētku politiskajām debatēm televīzijā, kurā diskutēts par to, ka viss ir slikti un izejas nav, un viss tāpēc, ka politiķiem nav ideju, ko piedāvāt. Vairāk »

Jānis Urbanovičs
 

Jānis Urbanovičs

Aizejošais vilciens [26]

Trešdiena, 28.septembris

Absolūti «negaidīti» pēdējās nedēļās atklājies, ka Latvijai nepieciešamas dzelzceļa kravas no Krievijas. Kā zibens no skaidrām debesīm izrādījies, ka kritums dzelzceļa kravu apgrozījumā no Krievijas sit pa kabatu gan valsts budžetam, gan, protams, nozarē strādājošajiem. Vairāk »

Jānis Urbanovičs
 
Jānis Urbanovičs
 

Jānis Urbanovičs

Vēlreiz par saliedētību [24]

Otrdiena, 17.maijs

Latvijas tagadējā politiskajā klimatā tā ir pilnīgi loģiska un varbūt pat vienīgā konstruktīva izvēle Saeimas opozīcijas pārstāvim – mūsu valstij “tīri iekšpolitiskā” jautājumā vērsties pie ASV prezidenta. Pirmkārt, lielvalsts tagadējā administrācija un BaraksObama apzinīgi turpina Amerikas ārpolitikas tradīciju uzņemties cilvēktiesību garanta misiju visā pasaulē. Otrkārt, Latvijas valdībai Vašingtona ir neapstrīdēta autoritāte. Atšķirībā, piemēram, no Briseles – pret to bijība ir daudz mazāka, mūsu politiķiem reizēm iztēlojoties sevi par viltīgo zemnieku no tautas pasakas, kurš tin ap pirkstu dumjo baronu un nodevās iemāna pelavas graudu vietā. Vairāk »

Jānis Urbanovičs
 

Jānis Urbanovičs

Ko tad darīt ar veselības aprūpi? [8]

Trešdiena, 30.septembris

Lielam kuģim liela inerce – un valsts veselības aprūpes sistēma neapšaubāmi ir liels kuģis, kuru pat pieredzējušākais stūrmanis neapturēs vienā mirklī. Visos gadījumos, kad politiķi pirms vēlēšanām sola tūlītējas izmaiņas – tas ir tikai reklāmas triks jeb šmaukšana. Tomēr, pat lēni un apdomīgi mainot situāciju veselības aprūpē pacientu ārstēšana nedrīkst apstāties. Vairāk »

Jānis Urbanovičs
 

Jānis Urbanovičs

MĪTS PAR KVOTĀM UN VĒL ŠIS TAS PAR VESELĪBAS APRŪPI [7]

Pirmdiena, 28.septembris

Var tikai piekrist Viktoram Avotiņam (NRA 25.09.15), ka veselības aprūpe Latvijā un līdz ar to visi Latvijas iedzīvotāji piedzīvo ne tos labākos laikus, un kas sevišķi satrauc – jau ilgstoši un hroniski. Labi zināms, ka summa nemainās no saskaitāmo kārtības, tāpēc nav tik svarīgi, kāda terminoloģija tiek lietota – rezultātā nonākam pie cilvēkiem, kas nespēj saņemt sākotnējo (profilaktisko) aprūpi, rezultātā iedzīvojas smagās slimībās, izkrīt no darba un vērtību ražošanas aprites, valstij, sev un tuviniekiem dārgi izmaksā un galu galā papildina jau tā skumīgo Latvijas demogrāfisko situāciju mirstības rādītāju palielināšanā. Vairāk »

Jānis Urbanovičs
 

Jānis Urbanovičs

Grieķijas eirotango [6]

Trešdiena, 8.jūlijs

Lai izlauztos no lamatām, dažreiz var noderēt arī pilnīgi neordināra, pat neloģiska vai acīmredzami traka rīcība. Alekša Cipra valdības straujie manevri atgādina par neseno traģisko notikumu Rīgā [1], kad cilvēks, draudot padarīt galu un pieliekot sev nazi pie rīkles, centās nepieļaut ģimenes izlikšanu no apķīlātā dzīvokļa. Šķiet, bijušais grieķu finanšu ministrs Janis Varufakis nolēma kļūt par slazdā palikušo ķepu, ko lapsa pati nograuzusi, lai tiktu brīvībā. Vairāk »

Jānis Urbanovičs
 

Jānis Urbanovičs

Brisbenas kurlums [28]

Pirmdiena, 8.decembris

Starptautiskajās attiecībās nākamais 2015. gads un turpmākie nesola neko labu. It īpaši Eiropai. Tātad arī Latvijai un visam Baltijas jūras reģionam, kas no daudzsološa kontinentālā tranzītceļa ir pārvērsts par ziemeļu „frontes iecirkni” jaunā aukstajā karā starp ES un Krieviju. Turklāt abās pusēs diplomātus tuvākā nākotnē gaida nevis pārstrādāšanās, bet gan drīzāk piespiedu bezdarbība – viņi veltīgi, taču padevīgi centīsies beidzot sagaidīt kaut kādus taktiskos ieguvumus no ekonomiskām sankcijām vai „muskuļu demonstrēšanas”. Vairāk »

Jānis Urbanovičs
 
Jānis Urbanovičs
 

Jānis Urbanovičs

Jāiziet no muižas ēnas [20]

Pirmdiena, 24.februāris

Ir lietas, ko politiķi nevar «sakārtot», tās ierakstot Satversmes preambulā. Piemēram, nodrošināt tautas dabiskās tiesības uz lietpratīgu valsts pārvaldi – tādu, kas spēj cilvēkos radīt pārliecību, ka viņu nākotne būs pārtikusi, droša un nododama tālāk bērniem, mazbērniem; ka viņu valsts pieņemas spēkā un tās pamati ir nesatricināmi. Vairāk »

Jānis Urbanovičs
 
Jānis Urbanovičs
 

Jānis Urbanovičs

Pietiks piesegties ar tiesiskumu [21]

Piektdiena, 3.jūnijs

Saskaņā ar pēdējo dienu notikumiem un populistiskajām runām par tiesiskumu uzskatām, ka nepieciešams publiski paust viedokli par frakcijas Saskaņas centrs deputātu balsojuma par piekrišanu kratīšanas izdarīšanai deputāta A. Šlesera dzīvesvietās motīviem. Vairāk »

Jānis Urbanovičs
 

Jānis Urbanovičs

"Jaunā ideja" [33]

Otrdiena, 10.maijs

Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 21. gadadienā 4. maijā mēs uzmanīgi sekojām līdzi Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas svinīgajai uzrunai deputātiem, valdībai un visai Latvijas sabiedrībai. Kaut arī tikai retais cerēja tajā atrast valsts ekonomiskās un morālās atveseļošanās recepti, emocionāli piepildītajos vārdos izdevās saklausīt kādu varbūt mazliet nokavētu, tomēr aktualitāti un pragmātismu nezaudējušu vēstījumu. Vairāk »

Jānis Urbanovičs
 
Jānis Urbanovičs
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @JanisIesalnieks: Vai man atgādināt, ka Vienotība gan 2010., gan 2011.g. apsvēra Saskaņas iesaisti valdībā un vienīgi Nacionālās apvienī…

Elita Veidemane RT @PietiekPortals: Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot sniedzis atbalstu savas meitas putnu patversmei? https://t.co/BW1lmDtQXM h…

Inga Paparde RT @ltvzinas: .@pvd_gov_lv uzņēmuma “Tukuma straume” ražotajā barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” konstatējis neatļautu vielu – karbamīdu. http…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers