Veselība: Pat sabiedrības saziedotā nauda neļauj Laimai tikt pie plaušu donora 8 komentāri
 
Veselība

Pat sabiedrības saziedotā nauda neļauj Laimai tikt pie plaušu donora

 
Ekrānuzņēmums no LTV "Panorāma" sižeta/Youtube

Iepriekš vēstījām, ka 55 gadus vecā Laima Liepiņa kritiskā stāvoklī nonāca slimnīcā Tartu, Igaunijā, kur viņai paziņoja, ka nepieciešama plaušu transplantācija. Iedzīvotāji Laimai saziedoja 67 tūkstošus eiro, taču šī nauda nepalīdz iegūt donoru un sieviete devusies mājās uz Madonu, vēsta LTV "Panorāma".

Laima jau vairākus mēnešus ir piesaistīta gultai, ratiņkrēslam un skābekļa aparātam. Tikai plaušu transplantācija var sievietei dot iespēju dzīvot ilgāk. Tartu slimnīcā viņa nonāca kritiskā stāvoklī un tajā pavadījusi mēnesi. Tāpat viņa iestājās donoru rindā, taču tagad Laimai ļauts atgriezties mājās Madonā un gaidīt plaušu donoru.

Igaunija pievienojusies "Scandia-transplant" organizācijai, tādēļ tā savas valsts orgānu donorus Latvijas iedzīvotājiem dot vairs nedrīkst. Latvija šajā organizācijā nav iestājusies. "Mēs ļoti gribam, bet tas vairs nav mūsu spēkos. Es nezinu, kas būs, bet es vēl esmu dzīva," situāciju skaidro Laima, kura vairs nespēj pati elpot bez papildus skābekļa padeves.

Donors tika meklēts visā Baltijā un Skandināvijā, taču "Scandia-transplant" organizācija aizliedz donorus meklēt par ziedotāju naudu, nepieciešams līgums valstiskā līmenī un valstij ir jāmaksā par to.

Ja Laimas donors atradīsies Latvijā, tad Tartu speciālisti apņemas veikt transplantāciju.

Komentāri [8]
#
ana 22.marts 2018 14:48 atbildēt
ar steigu visiem parakstīties pret organu izmantošanu
 
#
Stulbums 22.marts 2018 12:10 atbildēt
Kad tas vienreiz beigsies, šī ņirgāšanās? Vai tiešām tik grūti saprast, ka šai iemiesojuma jums izgrieztais orgāns, nākošajā iemiesojumā būs kroplīgs. Kā cilvēks var dzīvot kā strauss iebāzis galvu smiltīs? NEKAD neļaujiet izmantot savus otgānus, nekad
 
#
arnolds » Stulbums 22.marts 2018 14:36 atbildēt
Neka, ja es spragstu, lai nem manus organus.
 
#
Ko 22.marts 2018 11:45 atbildēt
Ak vai! Jums nav amorāli rakstīt šo komentāru? No Laimas puses nekas netiek veicuināts {cilvēka nāve jau nu noteikti}. Cik noprotu, esat parakstījusies par savu orgānu automātisku izņemšanu, ja nāve Jūs paņems. Man tas atkrīt, jo slimība ir saēdusi visus iekšējos. Apsveicu, ka neesat sadalīta, bet, kas zin. Vajag domāt ar pelēkajām, ko rakstāt, ja tās vēl ir.
 
#
tv » Ko 22.marts 2018 12:06 atbildēt
Amorāli ir skatīties uz cilvēku kā uz rezerves daļu komplektu, un gaidīt, kad veselajam kaimiņam kas atgadīsies, lai viņa jaunie orgāni tiktu kaimiņu vecim, kurš visskaļāk bļauj...
 
#
Pē! » tv 23.marts 2018 11:45 atbildēt
Šaura gan "tv" "domāšana".
 
#
Ak 22.marts 2018 11:17 atbildēt
Vai nav amorāli, gaidīt un veicināt cita cilvēka nāvi, lai, iespējams, izglābtu sevi? 90.-jos gados pēc avārijas gulēju slimnīcā (2 reizes reanimācijā, komā). Autoritatīvs ārstu konsīlijs pieņēma lēmumu, ka mani nevar izglābt. Pieaicinātā profesore Thora teica, ka viņa pacīnīsies par mani un palika operēt, dzīvoju jau vairāk kā 24 gadus. Toreiz mans nepilngadīgais bērns ir ieguvis augstskolas izglītību, aug mazbērni. Ja toreiz būtu šodienas transplantācijas iespējas, mani, iespējams, būtu sadalījuši orgānos, jo plaušas nebija nosmēķētas, nieres un aknas nebija saindētas ar alkoholu utt.
 
#
Zīle » Ak 23.marts 2018 17:38 atbildēt
Vai nav amorāli ļaut Laimai nomirt? Cilvēki mirst vienalga, neviens viņu nāvi negaida, bet negadījumi notiek un tad, kad nekas tur vairs nav glābjams, kādēļ gan nepalīdzet citam, kuru vēl var glābt? Cilvēki, kas ir komā nav orgānu donori, bet gan cilvēki ar smadzeņu nāvi. Jūsu orgānus neviens nebūtu aizticis, varat neuztraukties! 90-ajos bija jau arī šeit Latvijā nieru transplantācija! Priecājos, ka atveseļojāties!!!!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers