Veselība: Dzīvību zaudējis šosezon pirmais gripas pacients 5 komentāri
 
Veselība

Dzīvību zaudējis šosezon pirmais gripas pacients

 
Vladislavs Proškins, F64 Photo Agency

Slimības komplikāciju dēļ dzīvību zaudējis šajā sezonā pirmais gripas pacients, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati.

Pacients miris gada sākumā. Slimnīca ziņojusi, ka viņam bijis plaušu karsonis un laboratoriski apstiprināta A tipa gripa, kā arī kāda hroniska saslimšana. Slimnieks bija vecāks par 50 gadiem un pret gripu nebija vakcinēts.

Jaunākie SPKC monitoringa dati liecina, ka gripas izplatības intensitāte salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu pieaugusi par gandrīz 88%. Ģimenes ārsti ziņojuši par 15 gripas pacientiem jeb vidēji 13,7 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Nevienā pilsētā vēršanās ambulatorajās ārstniecības iestādēs gripas gadījumos nav pārsniegusi epidēmijas slieksni jeb 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem.

Gripas pacienti pēdējā monitoringa nedēļā reģistrēti Rīgā, Jūrmalā, Ventspilī, Gulbenē, Daugavpilī un Liepājā.

Pie ģimenes ārstiem visvairāk nonākuši ar gripu sasirguši bērni piecu līdz 14 gadu vecumā.

Tikmēr slimnīcās stacionēti desmit gripas pacienti un četri slimnieki ar gripas izraisītu pneimoniju. Starp šiem cilvēkiem 13 bija vecāki par 15 gadiem, bet viens arī bērns līdz četru gadu vecumam.

Pavisam kopš gripas monitoringa sākuma ziņots par 68 stacionētiem pacientiem, no tiem 54 slimnīcās nonākuši ar diagnozi gripa un 14 - ar gripas izraisītu pneimoniju.

F64

SPKC norāda, ka gripas intensitātes rādītājs aizvien ir zemāks nekā pēdējo piecu sezonu vidējais rādītājs attiecīgajā laika posmā.

Speciālisti uzsver, ka vakcinācija pret gripu ir ieteicama ikvienam, tomēr epidemiologi īpaši aicina vakcinēties tos cilvēkus, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un ir augsts gripas komplikāciju risks.

Kā norāda SPKC, visvairāk vakcinēties nepieciešams cilvēkiem, kuri slimo ar hroniskām plaušu, sirds un asinsvadu sistēmas, nieru un vielmaiņas slimībām, kuri plāno operācijas vai ārstēšanos stacionāros, kuri vecāki par 65 gadiem, jo šajā vecumā imūnā sistēma vairs nenodrošina pilnvērtīgu aizsardzību pret saslimšanu un nereti saasinās arī hroniskās slimības, kas kopā ar gripas vīrusu var radīt dzīvībai bīstamas komplikācijas.

Tāpat riska grupu vidū ir bērni no sešu līdz 24 mēnešu vecumam, jo viņiem vēl nav izveidojusies imunitāte pret nevienu no gripas vīrusiem, grūtnieces un sievietes, kuras plāno grūtniecību gripas sezonā, kā arī mediķi un sociālie darbinieki, kuri rūpējas par pacientiem ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs.

Vienlaikus SPKC iesaka vakcinēties cilvēkiem, kuriem ģimenēs ir mazi bērni, veci cilvēki vai cilvēki ar hroniskām saslimšanām.

Komentāri [5]
#
melnais humors 22.janvāris 2018 21:50 atbildēt
Viņam vismaz visas problēmas ir beigušās un vairs nav jādzīvo šajā korumpētajā, melīgajā un līdz nejēdzībai sačakarētajā valstī.
 
#
Mr.Susurs 22.janvāris 2018 20:00 atbildēt
eksiste augstaks speks par mums. Es vinu saucu par Perkontevu. Es neesmu sajucis, prata bet dievs ir sieviete. Es pat nezinu, vai narkotikas vainigas vai smagakas halocinacijas miega. Es zinu vietas, kuras vel reali neeksiste< bet loti pazistamas vietas. Halocinacijas esmu ar vecmuteri runajis. Prats saprot, ka vina ir mirusi, bet vina man blakus. Labako draudzeni 4 gadus atpakal apglabaju. Latvija gan esmu 3 gadu, bet vina mani gadu sauca uz saviem kapiem. Un reali varu pateikt, es zinu , ka ir gulet kapos... Gadu mocija pirms atlaida. Bet es Raina kapu nakts spoks... Reali varu pateikt, eksiste cilvekam paralelas dzives/ Es zinu viteas, kas daba reali eksiste, bet kuras neesmu bijis. nedrikst tikai rokas nolaist un viss tev prieksha... Latvijas realitate vari but navejoshi slims, bet kursh tev teica, ka ta ir realitate. Tas ir tikai tavs virtualais sapnis. Realitate ir citas dzives izdzivosana, tdel pashnaviba ir greks .. Haotiski un nedaudz murgaini, bet cilekam ir vairakas dzives. Seit un tagad, sapnu pasaule un virtualais slaks? es parakstoties pirms nakts miera, redzu pec tam sapnos, ka baidos iekapt lidmashina. Mostos 10 reizes nakti lai nelidotu... Bet uz Braziliju vilcieni nekurse ne sapnos, ne realaja dzive...
 
#
vecs janoams no apv. dienvidāmurikāņu jevrosajuza- mahakoteteru, vitjukateteru un šamataru ciltīm » Mr.Susurs 22.janvāris 2018 20:23 atbildēt
draugs, palasi Etores Bjoki "Janoamus", tad iešņauc epenu un sāc sist ar cirvīti man pa krūtīm...es tevi uzaicinu lai paskatītos vai tu esi vīrietis !Tu, Javara tāds (javara ir tāds kas guļ ar savu māsu:)
 
#
Magone » Mr.Susurs 22.janvāris 2018 21:19 atbildēt
Nav nekādas paralēlās pasaules, n-tās dzīves, un citi aprakstītie murgi. Ja uzbrūk ļaunie gari, vienīgais, kas var palīdzēt un izvest brīvībā no šī vājprāta, ir Dieva Dēls Jēzus Kristus.
 
#
Mr.Susurs 22.janvāris 2018 19:33 atbildēt
Gripa lielakais mirstibas iemesls Latvija. me,u pasmejos un sakot rakstit komentaru velreiz pasmejos. Latvija galvenais mirstibas iemesls ir AIDS. Parastakais klepus var parverstie par smagako plaushu karsoni. Ja katreiz domaju, ka ta ir pedinu un narkomanu slimiba, tad ejot cauri profilakses kursiem iepazinos ari ar heteroseksualiem cilvekiem, kam uzstadita shi diagnoze. Vienam no 10 vina pec tam neapstiprinas. Man pasham vina neapstiprinajas. Bet pat vardos nemaceshu pateikt, kam cilveks izziet cauri. Tev pazino, ka esi inficets un tev pilniba nolaizhas rokas, gribas atrak mirt. Pec tam tev apkart sak dancot tuvi cilveki, kas simts reizes diena saka cinies pret sho slimibu. Tu esi pilnigi morali sagrauts bet tev jaizdara pirmais slis sievai, otrs solis mammai, treshais solis berniem.. Un tikai ta tu aizzej no bezdibena malas. Un vismahakais ir gaidit, kad sieva taisa asins analizes. To vardos nevar aprakstit. To filma vajag uznemt, kad skaties virsu tuvakajam cilvekam pasaule un nevari ne varda pateikt, Vina tevus del parbaudas un nav izmetusi miskste. Esam kopa lidz nave mus skirs.. Bet tik un ta, tas ir sapigakas ayminas dzive
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers