Veselība: ESI PRĀTĪGS!: Pašārstēšanās var izraisīt gripas slimnieka nāvi 6 komentāri
 
Veselība

ESI PRĀTĪGS!: Pašārstēšanās var izraisīt gripas slimnieka nāvi

 
f64

Bieži vien gripas epidēmijas laikā slimnieki nevis dodas pie ārsta, bet nodarbojas ar pašārstēšanos, kas var izraisīt letālas sekas. Par to, kādi profilakses pasākumi ieteicami, lai nesaslimtu ar gripu un ko darīt saslimšanas gadījumā, konsultē AIWA Clinic terapeite Anna Aleksandrova.

Ja gadījies saslimt ar gripu, noteikti ieteicams vērsties pie ārsta, kurš ikvienam pacientam noteiks piemērotāko ārstēšanu. "Diemžēl joprojām daudzi pacienti izvēlas nevis meklēt speciālista palīdzību, bet ārstēties paši. Kad pacienta stāvoklis jau ir kritisks, tiek izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, bet ne vienmēr slimnieku ir iespējams glābt - pašārstēšanās var novest pie nāves," stāsta pieredzējusi terapeite Anna Aleksandrova.

Gripas simptomi ir drudzis, galvassāpes, vispārējas ķermeņa sāpes, iesnas, šķavas, augsta ķermeņa temperatūra - aptuveni 39, 4 grādi, kas ilgst vairākas dienas, diskomforta sajūta krūtīs. Ne vienmēr gripas slimības laikā moka klepus. Anna Aleksandrova atzīst, ka nereti gripas slimnieki maldīgi domā, ka cieš no saaukstēšanās, bet savu veselības stāvokli nav ieteicams izvērtēt pašam - jādodas pie ārsta.

Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka ar sezonālo gripu attīstītajās valstīs katru gadu saslimst 10 līdz 20 procenti iedzīvotāju. Katru gadu pasaulē no gripas mirst divi miljoni cilvēku. Visbīstamākā gripa ir maziem bērniem, senioriem un pacientiem, kuri sirgst no hroniskām sirds vai plaušu saslimšanām, cukura diabētu, nieru nepietiekamību, iedzimtu vai iegūtu imūndeficītu. Gripas laikā vai pēc slimošanas var attīstīties dažādas bīstamas komplikācijas, piemēram, pneimonija vai bronhiolīts, akūts laringotraheīts, meningīts, dažādas neiroloģiskās komplikācijas.

Ieteikumi gripas profilaksei:

•Vakcinācija, kas 90 procentos gadījumu samazina saslimšanu;

•Fiziskas aktivitātes svaigā gaisā;

•Pēc iespējas biežāk mazgāt rokas;

•Regulāra telpu vēdināšana un mitrā uzkopšana;

•Veselīgs, sabalansēts uzturs, regulāra vitamīnu lietošana.

Komentāri [6]
#
gripa 7.marts 2017 12:22 atbildēt
NU jau trešo dienu esmu slims...visi gripas simptomi. Zvanu ģimenes ārstam, saku tā un tā. Šis saka, ka neesot ar ko pie manis atbraukt ....(3 km) dzīvoju no centra Daugavpilī. Ieteica man remantadīnu. Vot i visa gripas epidēmijas bīstamība un ārstēšana. Tas ir pzdc pilnīgs.
 
#
Di 11.februāris 2017 20:48 atbildēt
Pie Tā ārsta jāiet tieši ar to 39,4 temperatūru?
 
#
Es 12.janvāris 2017 16:38 atbildēt
Un ko dakteris var darit ja ir gripa?Ārstēt var tikai komplikacijas.kuras jau nerodas uz reiz.Vislabak ir izgulet majas un nevazaties apkart.
 
#
Pastalnieks 12.janvāris 2017 12:01 atbildēt
No visiem pieciem, noderīgs ir tikai trešais un kaut kur arī pēdējais. Pārējais ir cilvēku muļķošana, kā arī tas ka pieaugušam ārsta, lai tas izraksta pret gripas zāles. Zāles tev aptiekā farmaceits ieteiks un tās lētākās. Vienīgais, ja vajadzīga darba nespējas lapa, tad vajadzīgs ārsts.
 
#
Elina » Pastalnieks 12.janvāris 2017 12:43 atbildēt
Nu un tie mirusie tacu nearstejas pasi.Ko tad slimnica neprata izarztet.Visiem jau ir +kada kaite.Aksti ne arsti vienmer un visu uzvel uz pasu cilveku.Tikai pats dzerot ipasas tejas bez tam akstu tb.var izarsteties .Slimnica pat sienas ir ar baciliem kurus nevar ne izdezinfekcet ne savadak dabut ara.Nerunajot jau par personalu ,traukiem instrumentiem.Jebkurs veselais vai mazluet sagueis dabus navi.Tada situacija ir slimnicas.Un kada starpiba vai mes nonirstam slimnica it ka nenormalu akstu uzraudziba vai savas majas dzerot tejas arstejoties ar dazadiem lidzekiem,bet milu cilveku loka..
 
#
Elina » Pastalnieks 12.janvāris 2017 12:51 atbildēt
Slimnicas gul ,un iet gulet ,tie jau ir dzivie mironi.Eksperimwntetaji, aksti bez jebkadas lidzjutibas tur strada .Tik naudu ,naudu dodiet un cilveki mirst ka musas musu gs.Arprats,launuma ,nekaunibas iemiesojumi baltos halatos.Sava muza esmu redzejusi 2000 gada nieru nodala Stradinos tikai vienu masinu,kas raudaja....Jo vina zinaja ,ka cilveks mirsbet piederigiem nespeja pateikt un juta lidz.Ja vina bija unikums.Bet visi parejie maitas.Mate nomira tresa diena izrakstoties no slimnicas,bet daktere akstijas meloja acis skatidamas yn vel insulinu lidzi iedeva.Kad es teicu kapec tik maz vina teica pa ziemassvetkiem atnaksiet mes vel jums iedosim......????Ta drikst nirgaties ,maitas.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers