Tūrisms

28.mar
Palīdzība ārkārtas situācijās kļūst arvien pieprasītāka, atzīst Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. Reģistrēšanās Konsulārajā reģistrā ir nepieciešama nevis tādēļ, lai pētītu, kurp Latvijas valstspiederīgais dodas, bet lai krīzes situācijā varētu gūt priekšstatu par to, cik daudziem cilvēkiem varētu būt nepieciešama palīdzība, kā arī iespējami ātrāk palīdzēt.
 
24.mar
Vieniem ceļošana ir dzīves lielākā bauda un neatņemama tās sastāvdaļa, citiem tā ir statusa un savu iespēju apliecināšana, bet vēl daļa, nespējot pārvarēt psiholoģisko barjeru, labprātāk nebrauc nekur un paliek savā komforta zonā. Kāds ir ceļošanas spēks, ko tā dod un ar ko ir bīstama, skaidro psihoterapeite Aina Poiša.
 
19.mar
Ja Tavai ģimenei piemīt ceļotāja gars, jaunu iespaidu gūšanas azarts un saviem kopīgajiem mirkļiem jūs ik gadu cenšaties atrast jaunu atpūtas lokāciju, tūroperators un ceļošanas eksperts “Novatours” iesaka ārvalstu ceļojumu galamērķus, kurus varēs baudīt gan lieli, gan mazi ceļošanas entuziasti.
 
17.mar
Sakravāt koferi atvaļinājumam - šis izaicinājums zināms teju katrai ģimenei. Ja ģimenē ir mazi bērni, bagāžā būs vēl vairāk nepieciešamo lietu.
 
10.mar
Kas to būtu domājis – izrādās, ka īstā piramīdu zeme patiešām ir nevis Ēģipte, bet gan «uz leju» esošā, daudz, daudz, daudz mazāk zināmā un pat bieži vien svešiniekam par bīstamu uzskatītā Sudāna. Tiesa, ne tik milzīgas kā ziemeļu kaimiņvalstī, šeit piramīdas ir sastopamas nesalīdzināmi biežāk, daudz kuplākā skaitā un dažādās pussabrukšanas un galīgas sabrukšanas stadijās. Un reizē ar tām – arī neskaitāmi visvisādu dinastiju tempļi, statujas, ciļņi, skulptūras un kas tik vēl ne. Spēj tik pārbraukt no viena pie nākamā.
 
3.mar
Ja ir gribēšana izrauties nedēļas nogalē uz ne pārāk tālu, nepavisam ne dārgu un interesantu izbraucienu, tad Kauņa ir viens no galamērķiem. Lietuva svin valsts simtgadi, un pasākumu klāsts šogad solās būt īpaši plašs un daudzveidīgs ne tikai galvaspilsētā Viļņā, bet arī citās pilsētās.
 
3.mar
Lēnām atvadoties no ziemas, ceļotgribētāji sāk meklēt galamērķus pavasara rezervējumiem. Uz kuriem galamērķiem ir vērts doties martā, aprīlī un maijā?
 
28.feb
Kopš pagājušā gada oktobra dabas parka Ogres ieleja teritorijā Ogres novadā uz Meņģeles un Taurupes pagastu robežas ikvienam interesentam ir publiski pieejams tuvākajā apkaimē vienīgais skatu tornis, no kura paveras skats uz abiem Ogres novada pagastiem, kā arī Ogres upes ieleju.
 
28.feb
Kādreizējā Ķeipenes dzelzceļa stacija Ogres novada Ķeipenes pagastā kļuvusi par populāru tūrisma objektu, jo stacijas ēkā izvietots slavenā kinorežisora Sergeja Eizenšteina kino muzejs un blakus stacijas ēkai izveidots Komunikācijas centrs. Šī vieta noteikti kļūs vēl populārāka, jo katru gadu bijušās stacijas teritoriju papildina kāds jauns, unikāls vides objekts. Pagājušā gada oktobrī šeit tika atklāts vēl viens vides objekts – Potjomkina aka.
 
24.feb
Turīna ir vēl viens no iespējamajiem vienas dienas maršrutiem, kas atrodas ātrvilciena stundas brauciena attālumā no Milānas centrālās dzelzceļa stacijas Milano Centrale. Laika ziņā apmēram tikpat tālu kā Verona, bet divreiz tuvāk nekā Venēcija vai Florence.
 
23.feb
Beidzot sagaidījuši no darbiem brīvās stundas un uzzinājuši, ka tiek piedāvāta ekskursija uz Korejas demilitarizēto zonu jeb, tā saukto, DMZ, nolēmām šo iespēju izmantot. Jau pieteikumā ekskursijai kļuva skaidrs, ka tas nebūs parasts brauciens, turklāt uzreiz tikām piekodināti, kas fotografēt demilitarizētajā zonā būs stingri aizliegts.
 
16.feb
Lai nodrošinātu ievērojami pieaugušo pieprasījumu autobusu biļetēm no Krievijas uz Latviju nedēļā, kad tiek svinēts 8.marts, autobusu pārvadātājs “Lux Express” nodrošinās papildreisus no Sanktpēterburgas uz Rīgu.
 
12.feb
Kambodža deportējusi septiņus ārzemniekus, kuri janvārī tika aizturēti par "pornogrāfisku dejošanu", pirmdien paziņojis Kambodžas Sīemrīebas provinces tiesas preses pārstāvis.
 
9.feb
Latvijas galvaspilsēta Rīga ieguvusi augsto piekto vietu sacensībā par prestižo Eiropas labākā tūrisma galamērķa jeb "European Best Destination" titulu 2018.gadā.
 
6.feb
Aizvadītajā nedēļā Diseldorfā, Vācijā notika Eiropas lielākā burāšanas un ūdenssporta izstāde, kurā, lai popularizētu Rīgu kā pievilcīgu burāšanas tūrisma galamērķi, piedalījās arī Rīgas brīvostas pārstāvji.
 
5.feb
Šogad Rīga ir nominēta prestižajam Eiropas labākā tūrisma galamērķa jeb "European Best Destination" titulam. Aicinot atbalstīt Latvijas galvaspilsētu publiskajā balsojumā, savu balsi par Rīgu ir atdevuši vairāki sabiedrībā populāri cilvēki, tostarp Lelde Lietaviete, Armands Simsons, grupa Astro’n’out, Intars Busulis, Toms Petrusevičs un citi.
 
3.feb
«Ceļošana apliecina nācijas labklājību. Ja ir grūti laiki, cilvēks uzreiz atsakās no izklaidēm, un ceļošana ir izklaide. Ja ir maz naudiņas, tomēr gribas kaut ko, tad aizies uz koncertu vai nopirks grāmatu, bet neceļosi. Skaitļi rāda – pa savu valsti mēs ceļojam arvien vairāk,» saka Lauku ceļotāja prezidente Asnāte Ziemele.
 
2.feb
Šodien sākas starptautiskā tūrisma izstāde gadatirgus Balttour 2018, kas šogad norisināsies jau 25. reizi. Tūrisma un atpūtas piedāvājumus pasaules atklāšanai un Latvijas apceļošanai prezentēs vairāk nekā 850 uzņēmumu.
 
1.feb
No 2. līdz 4.februārim Ķīpsalā notiks 25. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2018", kur labākos tūrisma un atpūtas piedāvājumus pasaules atklāšanai un Latvijas apceļošanai prezentēs vairāk nekā 850 uzņēmumu.
 
28.jan
Katrs atpūtas ceļojums ir kādas skaistas, izsapņotas ieceres realizēšana. Tomēr, lai varētu to pilnvērtīgi baudīt, pirms tam ir jāatrisina virkne sagatavošanās uzdevumu.Viens no šiem uzdevumiem ir piemērotas viesnīcas atrašana. Lai ikviena gatavošanās ceļojumam būtu viegla un nepiespiesta, tūroperators un ceļošanas eksperts “Novatours" iesaka, ko ņemt vērā, izvēloties sev atpūtas mājvietas tuvās vai tālās atpūtas vietās.