Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

''Dinamo'' neizdodas atspēlēties pret ''Jokerit''

© Romāns KOKŠAROVS, F64 Photo Agency

Aizraujošā spēlē pilnu tribīņu priekšā zaudējumu piedzīvoja Rīgas ''Dinamo'' komanda, kas ar 1:2 atzina Helsinku ''Jokerit'' pārākumu. Vienīgos vārtus rīdzinieku labā šovakar guva Miķelis Rēdlihs.

Jau no spēles pirmajām sekundēm ''Jokerit'' hokejisti mājiniekiem uzspieda savu spēles tempu un stilu - ļoti ātrs, dinamisks hokejs, kurā dominē spēka spēle. Viesiem piederēja pārsvars ripas kontrolē, spēles septītajā minūtē to izdevās arī pārvērst rezultātā. Ripu laukuma stūrī izcīnīja O`Nīls, piespēlēja Niklasam Jensenam, kurš izpildīja ļoti precīzu plaukstas metienu - Mants Armalis bezspēcīgs, rezultāts 0:1.

Romāns KOKŠAROVS, F64 Photo Agency

''Dinamo'' atbildēja ar labu saspēli, kas noveda līdz Lipsberga metienam, taču ripu atvairīja somu vārtsargs Kari Reme. Perioda otrajā pusē rīdziniekiem bija iespēja arī spēlēt vairākumā, taču Kristaps Zīle nerealizēja teicamu iespēju, spēcīgi metot garām vārtiem. Vairākumā iniciatīvu uzņēmās Razgals, tomēr uzbrucēja plaukstas metiens mērķi neatrada.

Spēles temps nemazinājās arī otrajā trešdaļā, tomēr spēles gaita nedaudz izlīdzinājās. Ar pretinieku hokejistiem labu kontaktu bija atradis Miķelis Rēdlihs, kurš regulāri iesaistījās vārdu un bikstienu apmaiņās, cenšoties izprovocēt pretiniekus uz noraidījumiem. Mājinieki tika pie vēl diviem vairākumiem, tomēr pret līgas otro labāko mazākuma komandu neklājās tik viegli kā cerēts. Trešdaļas izskaņā vairākumā divas reizes sanāca uzspēlēt arī ''Jokerit'', tomēr lielisku sniegumu vārtos demonstrēja Armalis.

Trešās trešdaļas sākumā rīdzinieki sataisīja ziepes paši sev, vispirms Batņam nopelnot noraidījumu par pretinieka nūjas turēšanu, savukārt aizturētā soda laikā mājinieki pamanījās veikt skaitliskā sastāva pārkāpumu, dodot ''Jokerit'' iespēju spēlēt lielajā vairākumā. Viesiem nenācās ilgi gaidīt, līdz pirmo izdevās pārsvaru dubultot. Stīva Mozesa mesto ripu starp kājsargiem neizdevās noturēt Mantam Armalim - 0:2. Tomēr pēc mazākuma izturēšanas vairākumā nonāca arī ''Dinamo'', 44. spēles minūtē arī pirmoreiz atslēdzot Kari Remes vārtus. Salmelas metienu vārtsargs atsita, taču vārtu priekšā nadzīgākais bija Miķelis Rēdlihs, kurš panāca 1:2.

''Jokerit'' deva vēl vienu iespēju piecatā pret četriem uzspēlēt rīdziniekiem, kad 2+2 visai muļķīgā situācijā pamanījās nopelnīt Tolvanens. Diemžēl rezultātu izlīdzināt neizdevās, lai arī ļoti labas iespējas bija Zīlem, Stolerijam un Indrašim. Spēles izskaņā vētraini uzbrukuma ''Dinamo'', taču rezultātu izlīdzināt neizdevās. ''Jokerit'' izdevies revanšēties par zaudējumu Helsinkos.