Pirmdiena, 6.maijs

redeem Didzis, Gaidis

arrow_right_alt Sports \ Futbols

Mamuka Gongadze nodrošina ''Daugavai'' uzvaru Jelgavā

Šovakar Zemgales Olimpiskajā centrā tika aizvadīta noslēdzošā Latvijas futbola Virslīgas 13. kārtas spēle, kurā Daugavpils ''Daugava'' pārliecinoši ar rezultātu 3:1 uzvarēja vietējo ''Jelgavu''. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Mamuka Gongadze.

Mača sākumā neliels teritoriālais pārsvars piederēja ‘’Daugavai’’, taču apdraudēt Bogdanova sargātos vārtus viesiem neizdevās.

Pirmais moments izveidojās 7. minūtē, kad labi soda laukumā ielauzās Gongadze, tomēr bumba pēc sitiena ar kreiso kāju lidoja garām vārtiem. 14. minūtē rezultāts tika atklāts – jelgavnieki neveiksmīgi nospēlēja savu vārtu tuvumā, nespējot izraidīt bumbu no sava soda laukuma, un pēc teicamas partnera piespēles bumbu vārtos pārvirzīja Gongadze.

Turpinājumā spēle izlīdzinājās, un arī mājinieki izveidoja pāris pusmomentus, tomēr teicamu iespēju izlīdzināt rezultātu viņiem nebija. Pirmā puslaiks izskaņa aizritēja diezgan mierīgi, tādējādi pēc pirmajām 45 minūtēm minimāls pārsvars ‘’Daugavai’’ – 1:0.

Otro puslaiku ļoti aktīvi iesāka daugavpilieši, uz ilgāku laiku iespiežot jelgavniekus savā laukuma pusē. Šis uzbrukuma vilnis beidzās ar loģisku iznākumu – pēc teicamas saspēles otro bumbu jau tukšos vārtos ieraidīja Gongadze, dubultojot viesu pārsvaru – 2:0. Uzreiz pēc tam labs sitiens padevās Kozlovam, tomēr Eltermanis bija vietā. Lai arī nelielu brīdi mājinieki uzbruka ļoti aktīvi, tomēr ātri vien iniciatīva tika pazaudēta, un spēli savās rokās atkal pārņēma ‘’Daugava’’.

Puslaika vidusdaļā fantastiski savu komandu pēc Lapkovska sitiena glāba Eltermanis. Mača 74. minūtē spēlei praktiski punktu pielika gruzīnu leģionārs Cincadze, jau trešo reizi pārspējot Bogdanovu. Izskaņu ‘’Jelgava’’ aizvadīja aktīvi, un tiesnesis uz ‘’Daugavas’’ vārtiem piešķīra 11 metru soda sitienu, kuru, apmānot vārtsargu, realizēja komandas kapteinis Redjko. Daugavpils komandas uzvara ar 3:1.