Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

Zvaigžņu spēlē uzvar Rietumi, Deiviss samet 52 punktus un kļūst par MVP

© scanpix

NBA Zvaigžņu spēlē Rietumu izlase ar 192:182 pieveica Austrumu konferences komandu. Par mača vērtīgāko spēlētāju tika atzīts "Pelicans" uzbrucējs Entonijs Deiviss, kurš ar 52 punktiem laboja 55 gadus veco Vilta Čemberleina rezultativitātes rekordu.

Ņuorleānā notiekošajā NBA Zvaigžņu spēlē jau pirmajā ceturtdaļā abas komandas paspēja kopā gūt 101 punktu - ar 53:48 vadībā bija Austrumu izlase. Aizsardzībai īpašu uzmanību (vai vispār jelkādu uzmanību) nepievēršot, otrajā ceturtdaļā punktu gūšanas ātrums nedaudz kritās, taču puslaiks tik un tā tika pabeigts ar iespaidīgo rezultātu 97:92 jau Rietumu izlases vadībā. Rietumos komandā 20 punktu robežu jau pirmajā puslaikā bija sasniedzis vietējās pilsētas pārstāvis Entonijs Deiviss, kamēr Austrumiem to pašu bija paveicis Lebrons Džeimss.

Pirmajā puslaikā Rietumu sastāvā reizē laukumā arī nonāca bijušie komandas biedri Rasels Vestbruks un Kevins Durents, un Durents ar "alley-oop" piespēli izkārtoja vieglu danku "Thunder" līderim. Tikmēr vienīgais "Knicks" pārstāvis Karmelo Entonijs pirmajā puslaikā spēlēja vien dažas minūtes un guva četrus punktus.

Otrā puslaika sākumā nevēlēšanās spēlēt aizsardzībā tika pacelta jaunā līmenī - redzot, ka groza virzienā dodas trīs Austrumu spēlētāji, Stefens Karijs vienkārši apgūlās uz soda metiena līnijas, ļaujot pretiniekiem netraucēti tikt pie diviem punktiem. Karija izredzes bez noteikumu pārkāpuma apturēt ieskrējušos Janni Adetokunbo gan tik un tā nebūtu īpaši augstas. Adetokunbo nedaudz vēlāk gan tāpat pārdankoja Karijam pāri, taču arī "Warriors" saspēles vadītājs tika iespējas izcelties ar bumbas triecienu grozā no augšas. Trešās ceturtdaļas izskaņā Vestbruks iemeta četrus tālmetienus īsā brīdī, bet Austrumu izlasē par rezultatīvāko bija kļuvis Adetokunbo.

Rietumi beigās uzvarēja ar 192:182, nepārspējot pagājušajā gadā uzstādīto rezultativitātes rekordu, kamēr danku šovu pēdējās ceturtdaļā sarīkoja Deiviss. Viņš guva 20 punktus ceturtajā ceturtdaļā vien, bet mačā kopumā sameta 52 punktus. Tas ir jauns Zvaigžņu spēles rekords, pārliecinoši labojot leģendārā Vilta Čemberleina paveikto 1962. gadā, kad tika gūti 42 punkti.

Vestbruks spēli pabeidza ar 41 punktu, kamēr Durents kļuva apr ceturto spēlētāju Zvaigžņu spēles vēsturē ar "triple-double" - 21+10+10. Tālu no tā nebija arī Marks Gazols, kuram 10+10+8. Austrumu izlasē ar 30 punktiem labākais Adetokunbo, kamēr Lebrons otrajā puslaikā spēlēja maz. Bet Entonijs 19 nospēlētajās minūtēs un desmit punktus un, lai arī šai statistikai Zvaigžņu spēlē īpašas vērtības nav, ieguva sliktāko +/- koeficientu abu komandu konkurencē, proti, -19.