Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

"Ventspilij" neizdodas atspēlēties pret "Pinar Karsiyaka"

© F64

ULEB Eiropas kausa izcīņas mačā Ventspilī šodien Latvijas čempione "Ventspils" ar 72:81 atzina "Pinar Karsiyaka" vienībai. 13 punktus ventspilnieku labā guva Mairs Četmens.

Starta piecinieki

"Ventspils": Četmens, Lejasmeiers, Vairogs, Bārnīss, Grants.

"Pinar Karsiyaka": Palasioss, Herseks, Stroberijs, Diksons, Sonsirma.

Pats mača sākums ventspilniekiem nebija pārāk veiksmīgs. Laukuma saimnieku individuālos uzbrukuma centienus viesi apturēja bez lielām grūtībām, tikmēr paši "Pinar Karsiyaka" basketbolisti iekrāja nelielu pārsvaru (8:3). Jāpiebilst, ka arī turkiem daudz kas uzbrukumā neizdevās, taču ventspilnieki pārāk bieži zaudēja cīņu par atlēkušajām bumbām pie sava groza.

Pamazām atguvās arī mājinieki, punktus gūstot Akselim Vairogam un Trojam Bārnīsam, bet ceturtdaļas beigu daļā abas komandas iemeta pa pāris tālmetieniem, tādējādi kompensējot savu zemo rezultativitāti mača sākumā. Nedaudz vairāk punktus sameta viesi, pirmās 10 minūtes noslēdzot ar +5 (23:18).

Otrajā ceturtdaļā viesu uzbrukums palielināja apgriezienus, ne tikai pārvarot 10 punktu pārsvara robežu, bet pat tuvojoties +20. Turku komanda uzbrukumā kļūdījās maz, bet ventspilniekiem pretējā laukumā pusē radās pamatīgas grūtības palielināt savu punktu ražu. Puslaika izskaņā vairāki metieni tomēr sasniedza "Pinar Karsiyaka" grozu, bet pauzē ventspilnieki devās ar -13 (34:47). Jau pirmajā puslaikā Huans Palasioss ventspilnieku grozā sameta 14 punktus, bet 11 (to vidū ar pāris tālmetieniem pāri rokām) pievienoja Bobijs Diksons. Ventspilnieku rindās astoņi punkti Artim Atem.

Otrā puslaika sākumā ventspilnieki ieslēdza kārtīgu aizsardzību, tomēr trešajā ceturtdaļā viesu uzbrukums tomēr nebija apturams. Pirms ceturtās ceturtdaļas turku pārsvars sasniedza jau 19 punktus (69:50), tomēr Roberta Štelmahera vadītā komanda negrasījās padoties.

Ceturto ceturtdaļu Latvijas čempioni sāka ar 10 punktu izrāvienu, pietuvojoties līdz cerīgajam -9 (60:69). Četru minūšu ilgumā "Pinar Karsiyaka" nespēja uzlauzt ventspilnieku aizsardzību, tomēr Dīblers un Gabriels neļāva kurzemniekiem pietuvoties vēl vairāk. Atlikušajā laikā viesi noturēja savu pārsvaru 10 punktu robežās un beigās uzvarēja ar 81:72.